Mám zvláštní schopnost vidět štěstí

Total
1
Shares

Tu dovednost mi každý závidí. Vidím a také velmi často nacházím čtyřlístky, o kterých se říká, že přináší štěstí.

Našla jsem jich za svůj život stovky. Už je ani nepočítám, dokonce už je ani netrhám. Mám totiž pocit, že bych je měla nechat taky pro ostatní. Proto si je jen fotím a tajně mapuji místa, kde rostou. Pravidelně se na ta místa vracím a s překvapením zde každou další sezonu nacházím další a další čtyřlisté jetelíčky. Abnormálně složený list jetele, který má oproti třílistému normálu o jeden magický lístek navíc, se v populaci jetele vyskytuje v poměru 1 ku 10 000. Díky svému vzácnému výskytu v přírodě se začalo tradovat, že tomu kdo ho najde nebo dostane, přinese štěstí. Jeho čtyři listy symbolizují čtyři živly- oheň, vodu, zemi a vzduch. Má přinášet štěstí, ale také lásku nebo finance. Čtyřlístek prý také chrání před zlem a nepříjemnostmi.

Špatně se díváte

Já jsem v životě nenašla ani jeden čtyřlístek,“ říkají mi často lidé. Já na to odpovídám, že se asi jen málo dívají. Sílu své schopnosti totiž vidím hlavně v koncentraci a pozornosti. V dnešní hektické době se málokdo dokáže jen tak dívat na trávu, na zem nebo na oblohu. Lidem to přijde zbytečné. Potom se diví, že nic nenajdou. A nemusí jít jen o čtyřlístky, ale také například o peníze. Jistou spojitost v tom vidím. Za svůj život jsem totiž našla nejen spoustu čtyřlístků pro štěstí, ale také peněz. Drobných i papírových. Vždyť se jen tak bez povšimnutí povalují po zemi! Lidé myslí jen na své problémy a okolí si nevšímají. Nebo mám snad opravdu nějakou nadpřirozenou schopnost?

Mám magickou moc?

Kdyby byl čtyřlístek skutečně magický, můj život by se stal procházkou růžovým sadem. Díky čtyřlístkům bych se těšila neutuchající nekonečné lásce, zažívala blahobyt a nikdy bych nepoznala smutek. Skutečnost je však jiná. Přesto, že jsem těch malých zelených zázraků našla desítky a vidím jich třeba i několik naráz, mám smůlu stejně jako každý jiný člověk. Kdyby totiž na světě nebylo i to špatné, nevěděli bychom ani o tom hezkém. Už se těším, až se zase na jaře zazelenají pláně. Čtyřlístky na mne budou znovu volat, já je budu fotit a posílat pro ně své kamarády. Sama však už dávno vím, že jen díky čtyřlístkům své životní štěstí nezískám. O vlastní štěstí se musím zasloužit sama.

Jana (36), Praha

Také se vám může líbit