SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Styděla jsem se za svou vnučku!
Styděla jsem se za svou vnučku!

Každého člověka zabolí, když vidí svého potomka na dně. Co ale dělat, když vaše milovaná vnučka dělá společnici na jednu noc?

Už je to dávno, kdy mi můj syn nadšeně volal z porodnice: „Máme dvojčátka!“ Dvě krásné, zdravé holčičky. Snacha je pojmenovala Zuzana a Lucie. Neustále nám všem přinášely radost, obě rostly do krásy a já byla hrdá babička.

Ačkoliv jedna jako by té druhé z oka vypadla, jejich povahy se postupem let začaly velmi lišit. Zuzanka byla učenlivá, pilná a pečlivá. Neustále byla uzavřená ve svém světě, milovala knížky a jejím přáním bylo stát se úspěšnou lékařkou.

reklama

Lucinka byla vždycky moje malá princezna. Našla zálibu převážně ve špercích, módě a kosmetice. Ráda se obklopovala krásnými věcmi a pečovala o svůj vzhled.

Také měla svůj svět, ten byl však později plný zlatých pozlátek, drahých aut, luxusního oblečení a cestování.

Šla si tvrdě za svým

Každá však našla jinou cestu. Zuzana, která ve svých osmnácti letech nijak neřešila svůj vzhled, neustále pročítala knihy a snila o lékařské fakultě.

reklama

Lucie se rozhodla opustit střední školu, začala pracovat, během pár měsíců opustila svůj domov a našla si svojí garsoniéru. Syn se snachou nebyli z jejího rozhodnutí nadšení, nicméně znali její tvrdohlavost, tak jí ponechali osobní svobodu v rozhodnutí.

Lucie si užívala své volnosti. Kupovala stále nové a nové věci, nejen do svého městského bytečku, ale hlavně sobě. Byla to velmi náročná slečna, a tak jí později přestaly stačit peníze v zaměstnání.

Rozhodla se tedy jít za svým snem tvrději, jejím cílem byla naprostá finanční nezávislost a život v přepychu.

Práce jí nebavila

Hledala nejjednodušší cestu, jak si vydělat velké množství peněz. Lucinka se nám, své rodině, stálé méně ozývala, byla údajně velmi časově vytížená.

reklama

Jediný, s kým vedla plnohodnotný vztah, byla její jediná, téměř na vlas stejná sestra, která ale působila vedle své sestry jako šedá myška. Přes svoje velké vnitřní rozdíly si děvčata dobře rozuměla.

Zuzka byla stále úspěšnější, její studijní výsledky byly ohromné. Zato Lucie byla pro nás tajemství. Neměli jsem o ní téměř žádné zprávy, jen jsme někdy zaslechli něco málo od její sestry. Zdálo se, že i Lucce se daří.

Zuzanka mi ukazovala fotky, které Lucinka přidávala na sociální sítě. Bylo jí všude plno.

Nosila na sobě drahé, značkové oblečení, fotografovala si nové úlovky v parfumérii, chodila ke kadeřníkovi téměř obden, obcházela prestižní podniky a po nocích navštěvovala taneční kluby a podniky.

Vypadala velmi šťastně a úspěšně a byla neustále obklopena muži. Nerozuměla jsem, kde tak mladá holka bere tolik peněz a stále se vyptávala Zuzanky, co dělá za zaměstnání. Zuzka se však nikdy neměla k odpovědi.

V sestře měla oporu

Jak už to tak bývá, informace, a hlavně ty nepříznivé, se roznášejí rychlostí světla. Tak u mě jednou zazvonil telefon. Zvedla jsem příchozí hovor a moje snacha mi rozechvělým hlasem řekla.

,,Naše Lucinka dělá prostitutku“, vyhrkla ze sebe po několika nesrozumitelných, uplakaných větách. Nejdříve jsem si neuvědomovala sílu a význam předané myšlenky, později se mi to ale všechno spojilo.

Odhodila jsem mobilní přístroj a nevěřila vlastním uším, nechtěla jsem uvěřit, že to není zlý sen. Nemohla jsem nemyslet, co má ubohá vnučka dělá po nocích, nedokázala jsem v noci zamhouřit oka.

Byla to velká rána pro celou rodinu, dlouho jsme se s tím nemohly smířit. Já, syn, snacha, všichni jsme se jí snažili domluvit.

Po každé ale bez výsledku, Lucie si naopak stála ještě více umanutě za svým a pokaždé, když jsme se jí pokusili cokoliv přikázat, urazila se a rodinná situace se jen zhoršila. Nezbývalo nám nic jiného, než se smířit s osudem.

Prošla školou života

Lucie nás ale nepřestala ani nadále překvapovat. Později jí začal nudit svět plný honosnosti a blahobytu, poznala i jeho odvrácenou, tu méně příznivou stranu. Způsob života jí vedl zakusit si pokrytectví, přetvářky a poznat falešné přátelé.

To jí naučilo vážit si více svojí loajálního dvojčete, které na ní nikdy nezanevřelo, bylo při ní celý život a mělo jí rádo vždy takovou, jaká byla. Lucie získala v Zuzaně svůj vzor. Bavily se spolu ještě více než kdy předtím.

I vliv Lucky se na její sestře podepsal, Zuzka se začala o sebe více starat. Ta Lucii naopak dokázala přivést k výbornému koníčku – ke čtení. Poznala tak, že existují knihy o módě a kráse.

Lucie později opustila svoje pochybné zaměstnání s novým snem –psát o módě. Dnes jsou obě moje vnučky dospělé, každá má svůj život a pořád mají vztah jako nejlepší kamarádky. Zuzana je úspěšná doktorka a Lucie píše pro magazín zabývající se aktuální módou.

Libuše 67), Ostrava

reklama
Související články
4.2.2023
O tom, že by nás mohlo být na tátovo dědictví víc, jsme neměli ani tušení. Najednou se ale zjevil cizí člověk, který tvrdil, že je náš bratr... Bylo to jako ze špatného filmu. Prožijete něco zlého, myslím tím smrt tatínka – a najednou se stane ještě něco dalšího, co vás dorazí. Nevěřila jsem vlastním uším, když na nás máma tu zprávu vyhrkla. Táta měl nemanželské dítě? Koukla jsem na sestru, jak
3.2.2023
Nikdy by mě nenapadlo, že naši rodinu může něco rozházet. Zapomněla jsem ale, že závist dokáže být nekonečná. Znovu trpělivě čekám a nechávám vyzvánět telefon. Jenže můj starší bráška, který byl vždy mou oporou a mým ochráncem, se mnou nemluví. Hlavní vinu na našem rozkolu nese jeho chamtivá manželka. A dědictví, které mi byl čert dlužen. Vědět to, tak vše odmítnu. Stále spolu Mezi mnou,
30.1.2023
Náhrdelník mé tety v sobě skrýval tajemství nešťastné lásky. Když jsem ho tehdy nesla do klenotnictví, netušila jsem, že tím nechám spravit nejen starý šperk, ale také dvě zlomená srdce. Moje teta měla náhrdelník, který se mi moc líbil. Bylo na něm umělecky provedené písmeno „M“, protože teta se jmenovala Miluše. Jednou, když jsem si jako holka s náhrdelníkem hrála, teta mi ho beze slov vzala a
26.1.2023
Pokud už nemají rozum zralí lidé s životními zkušenostmi, musí ho mít alespoň jejich děti. Naši potomci nás o tom přesvědčili v praxi! Důvodem mého rozvodu s manželem, ke kterému došlo po dvaceti letech od svatby, nebyla ani nevěra, ani to, že by Michal pil nebo byl agresivní. Ani s penězi jsme problém neměli. Přestali jsme si ale rozumět. Tak se rozvedeme! Najednou jsme si oba připadali
24.1.2023
O děti se nesnažila ani po nich ještě netoužila. Přesto se z mojí dcery stala šestinásobná matka. Od rána do večera dře a sebe zanedbává! Už jsem měla o dceru strach, že si nikoho nenajde. Dívky v jejím věku randily a užívaly si života. Ona ne. Stále jen ležela v knihách a učila se. Nejdřív na maturitu a potom na zkoušky. Chtěla se stát lékařkou a svému snu obětovala mnoho dní i nocí. Rozmaz
Nenechte si ujít další zajímavé články
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
epochalnisvet.cz
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
Čupakabra je charakteristická pro americký kontinent, zdá se ale, že podobný tvor začal řádit i v Africe. V roce 2015 neznámý predátor zaútočil na trh v hlavním městě Malawi a pozabíjel tamní kuřata.
Dolomitské hřebeny na skialpech
epochanacestach.cz
Dolomitské hřebeny na skialpech
Opustíte-li ruch lyžařských středisek a vydáte se do Jižního Tyrolska, narazíte na národní park Fanes-Sennes-Prags, rozprostírající se v samém centru Dolomit. Při cestě k horské chatě Rifugio Fanes,
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
iluxus.cz
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
Giovanni Marco Carandino, rodák ze sicilského Palerma, přináší do týmu restaurace CottoCrudo více než desetileté zkušenosti a nepopiratelnou vášeň pro sladké chutě z Itálie. Před přesunem do Prahy
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
„Užít si tradiční jídlo plné vůně a chuti ve vege verzi? Ano a je to opravdu snadné. Uvařte si snadno z dostupných ingrediencí toto atraktivní jídlo s vychytanou omáčkou.“ Ingredience Na papriky
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
21stoleti.cz
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
Pátrání po ztraceném miniaturním zdroji radioaktivního césia 137 dokázalo v uplynulých dnech vytížit úřady a záchranné složky v západní Austrálii. Zdroj nebezpečného beta a gama záření se po intenzivn
Moje žárlivost vše zničila
skutecnepribehy.cz
Moje žárlivost vše zničila
Můj život se ocitl v troskách. Zničila jsem sebe a celou mou rodinu. Neposlouchala jsem dobré rady. ž jsem se zase přistihla, jak bedlivě sleduji svého jezevčíka. Vesele pobíhá s ostatními pejsky po trávníku a já mám najednou pocit závisti. On se dobře baví a já tu stojím jako kůl v plotě. Ani ho nenapadne hrát si se mnou, když
Ananasový pohár s jogurtem
tisicereceptu.cz
Ananasový pohár s jogurtem
Jako sladkou tečku zkuste tenhle ananasový pohár – je plný zdravých ingrediencí, takže po něm nepřiberete. Potřebujete 1 ks menší ananas 2 lžíce medu 200 ml jogurtu 4 lžíce ananasového džusu
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
epochaplus.cz
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
V roce 1421 vrcholí husitská revoluční vlna. Jedna početně malá větev husitů si kázání kněžích vyloží po svém, utrhne se a začne praktikovat divoký, sexuálně nespoutaný způsob života. „Děvička nejmenš
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
nasehvezdy.cz
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
Sice se může zdát, že z milostného trojúhelníku vyšla Denisa Nesvačilová (31) ze seriálu Dobré zprávy jako vítězka, neboť si nakonec scenárista Petr Kolečko (38) vybral ji a na Anetu Vignerovou (35) s
Milenka ve hře?
nasehvezdy.cz
Milenka ve hře?
Představitel proradného Alberta v seriálu ZOO David Gránský (30) si užívá svou rodinu plnými doušky. Přesto jeho manželka Nikola Gránská (29) přiznala, že není všechno tak růžové, jak to na první po
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
enigmaplus.cz
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
Prožitky blízké smrti jsou ve všech případech téměř totožné. Odborníci proto hledají odpověď na palčivou otázku: Jsou tato svědectví důkazem existence onoho světa, nebo jde jen o poslední signály umír