SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Zavírat oči před pravdou se nevyplácí
Zavírat oči před pravdou se nevyplácí

Svůj život jsem promarnila s nesprávným mužem a okamžik, kdy jsem potkala toho pravého, mě málem minul. Člověk se může snažit, jak chce, se špatným partnerem šťastnou rodinu nevybudujete!

Dětství jsem šťastné neměla, moji rodiče byli jedním z těch párů, které se nikdy neměly potkat. Nemohli být ani spolu ani bez sebe. Já jsem v tom jejich vztahu hrála okrajovou roli a později mě jen využívali k tomu, aby druhému ublížili.

Jak jsem vyrůstala, umínila jsem si, že až budu mít vlastní rodinu, bude všechno jinak. Nikdy jsem nepatřila k děvčatům, která chtějí dělat kariéru, nebo jen ulovit bohatého chlapa a mít se dobře.

Já chtěla najít hodného a chápavého muže a s ním si pořídit velkou rodinu. A našla jsem ho už za studií.

Jmenoval se Martin, končil práva, nebyl to sice krasavec, ale byl milý a pozorný, znal spoustu věcí, mohla jsem ho poslouchat celé hodiny, ohromně jsme si rozuměli. Když mluvil o budoucnosti, já v ní byla také.

reklama

Naše svatba byla romantická, jako by vypadla z mých snů – bílé krajky a růžičky. Začátky nebyly jednoduché. Rychle za sebou se nám narodily dvě dcerky. Martin si ale zařídil notářskou praxi a dařilo se mu. Ty první roky jsem se cítila šťastná.

Pád idylického manželství

Vše se muselo podřídit mému muži. To mi přišlo ale v pořádku, staral se o nás a byl stále v jednom kole. Připravit mu skvělé zázemí jsem brala jako samozřejmost. To nejlepší chtěl vždy pro sebe, občas si vzal i to, co jsem připravila pro děti.

Když dorazil domů, musel být naprostý klid a děti pěkně potichu. Časem měl čím dál méně času a byl popudlivější. A já ustupovala, věřila jsem, že tak to má být.

reklama

Úspěšný manžel, manželka vždy upravená a usměvavá, rozkošné holčičky, doma pěkně naklizeno a navařeno – to jsme zkrátka byli my! Naše perfektní vzorná rodinka! Přišla jsem potřetí do jiného stavu, pokoušeli jsme se o chlapečka, a pár dnů před porodem to přišlo.

Rána, po které už nic nebylo jako dřív. Jistá „dobrá“ duše mi prozradila, že můj Martin čeká děcko s další ženou.

Stále jsem budovala „skvělý“ vztah

Byla to pro mě strašná rána, na Martina jsem v šoku okamžitě udeřila. Sesypal se a dokonce plakal, že to byl jen úlet. Ta žena si to chtěla nechat a k potratu ji nemohl nutit… Že o nás stojí víc, že nás neopustí a že už se to nebude opakovat.

reklama

Prý dostal pořádně za vyučenou. Když se narodila naše další zdravá holčička Amálka, rozhodla jsem se manželovi odpustit. Bála jsem se, že ta druhá bude mít chlapečka, a tomu dá Martin přednost. Byla to ale také holčička a Martin se dušoval, že bude jen s námi.

O své dítě s jinou ženou se ale přece postarat musí. Říkala jsem si, že nemůže tu holčičku opustit, že ta za nic nemůže, tatínka taky potřebuje. Ale nechtěla jsem o tom nic vědět. A tato pštrosí taktika se mi nevyplatila.

Jeho „úlet“ brzy čekal další děcko a já se to dozvěděla přímo od ní. Martin se už ani nevymlouval, řekl mi, že vždycky budeme na prvním místě, ale musíme se o něj podělit.

Děti mi řekly, ať se rozvedu

Situace se vyhrotila, Martin byl na padnutí a plně se projevila jeho diktátorská povaha. Ale ta se projevovala jen se mnou! U té druhé hrál druhé housle. Tam musel sekat dobrotu!

Navíc chtěl, aby se děti přátelily, ale ty se nemohly ani vystát, a to bylo jen zdrojem dalších hádek. Připadalo mi, že ke mně domů nosí už jen špinavé prádlo k vyprání. U mě měl plný servis, odpočinul si, najedl se, zatímco s tou druhou si užíval.

Oči mi otevřely až moje děti. Mé nejstarší bylo 18 let, když mi sama řekla, ať s tátou nezůstávám jen kvůli ní a jejím sestrám, ať se neobětuji a něco se svým životem udělám.

Když vám tohle řekne vlastní dítě, je to pro vás šok, ale hned jak jsem se vzpamatovala, musela jsem přiznat, že má ve všem pravdu. Jako normální spokojená rodina jsme stejně už dávno nefungovali.

Šťastná za minutu dvanáct

Podala jsem žádost o rozvod. Martin neskutečně vyváděl, plakal, vyhrožoval, dělal výstupy, zvlášť mezi lidmi, bylo mu jedno, že mu to pracovně ublíží. Já ale neustoupila a přišel den, kdy jsem byla volná.

Holkám jsem ve styku s otcem nebránila, nechala jsem to na nich. Martin mě považoval i po rozvodu za svůj majetek, stále se u mě objevoval a představoval si, že povedeme milostný život jako dřív a já se o něj budu starat.

Moje začátky byly krušné, ale nakonec se mi podařilo sehnat dobrou práci, najít si nové přátelé a z jednoho z nich se později stal můj nový životní partner.

Bez svatby, jak se říká na psí knížku, jsem až s ním poznala, co je to mít partnera, o kterého se můžu opřít a důvěřovat mu. I Martin nakonec pochopil a stáhl se. Nedávno jsem ho potkala s jeho druhou manželkou. Hádali se na veřejnosti a on jí ustupoval.

Takovou ženu nejspíš potřeboval. Byla panovačná a hysterická. Pocítila jsem spokojenost, že jsem se dokázala vymanit ze vztahu, který mě ničil. A také lítost, že jsem promarnila tolik let s mužem, který nestál ani za pár společných víkendů.

Libuše (57), Kolín

reklama
Související články
20.3.2023
Čtyři dny se ty dvě trmácely vlakem, od hranic je jakýsi dobrodinec odvezl do Prahy. Pak přišlo to nejhorší: Ola a kočka se musely rozloučit. Domnívala jsem se, že vedu obyčejný život, místy až trochu nudný, ale po loňském 24. únoru jsem došla k závěru, že jsem vlastně šťastná žena. Pracuji jako servírka v malé, příjemné restauraci, mám devětadvacetiletou dceru, která vylétla z hnízda a žije s 
20.3.2023
Byla jsem v „telecích letech“, puberťačka jako hrom. Když jsem zjistila, že se do mého milovaného pokojíčku přistěhuje jakási Helena, byla jsem nešťastná. Bylo mi čtrnáct. Puberťačka se vším všudy. Přemýšlela jsem, zda jsem hezká (připadalo mi, že ne) a jestli by se ve třídě našel aspoň jeden kluk, třeba i menší než já, kterému bych se líbila (připadalo mi, že ne). Topila jsem se v citových
16.3.2023
Věřila jsem, že naše manželství bude šťastné a plné lásky. Spletla jsem se. Dnes se svého bývalého manžela spíš bojím. Změnil se, je dotěrný a stále mi komplikuje život. Vdávala jsem se o něco později, než bývalo dříve zvykem, ale bylo to z lásky a vůbec mi nevadilo, že můj nastávající Leoš nebyl žádný boháč. Peníze pro mě ve vztahu nehrály vůbec žádnou roli. Naivně jsem si myslela, že nám bude
14.3.2023
To, že můj milovaný manžel slepne, je samo o sobě dost hrozná tragédie. Ještě horší ale je, co to udělalo s naším vztahem, jak moc ho to změnilo. Rána a další. A pak už jen manželův křik a nadávky. Ty patří mně. Muž mě snad už potisící obviňuje, že jsem v předsíni schválně narafičila nějaké věci na jeho cestě do koupelny. O něco zakopl a teď se vzteká, křičí a zlostně kope do dveří. Snažím se m
14.3.2023
S láskou je to velmi složité. Často si ji lidé pletou s obyčejným flirtem a rádoby zamilovaností. A pak se nestačí divit, koho vedle sebe mají. Jako já. Rychle si obouvám tenisky, aby na mě František nemusel dlouho čekat. Jsem trochu neohrabaná a už mi to tak rychle nejde. Ale je mi to fuk. Ještě před rokem bych se z těchto viditelných projevů stárnutí hroutila. Teď mám ale Františka a díky tom
Nenechte si ujít další zajímavé články
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
21stoleti.cz
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
Většina dosud známých planet svůj život tráví v rodinném kruhu s mateřskou hvězdou a mnohdy i s planetárními sourozenci. Ale jak to tak někdy bývá u lidí, tak i mezi planetami může dojít ke konfliktu,
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
nasehvezdy.cz
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
Těžko věřit, že je Lucie Benešová (48) babičkou. Vzhledem směle konkuruje i o generaci mladším herečkám – není divu, že ještě dnes jí scenáristé předepisují košilaté scény, jak je sama nazývá. Z je
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
epochaplus.cz
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
Francouzské královně Marii Antoinettě (1755–1793) dělá její manžel Ludvík XVI. (1754–1793) všechno, co jí na očích uvidí. Projevuje se to na výdajích dvora. Ministru financí Turgotovi dochází trpělivo
Záhada rodinné chaty
skutecnepribehy.cz
Záhada rodinné chaty
V mládí jsem zažila na naší chatě opravdu hrozivé věci, které jsem si nedovedla vysvětlit. Odpovědi na moje otázky přinesl až čas. Jako dívka z Prahy jsem si uměla vychutnat víkendy na naší chatě. Oproti panelákovému bytu to byla vždycky vítaná změna. Přírodu a čerstvý vzduch jsem milovala odmalička. Měli jsme chatu kousek od jednoho rybníka,
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
nasehvezdy.cz
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
Po třinácti letech se rozešel s partnerkou Simonou Brdičkovou (46). Mají spolu dceru Claudii (14). Když to ale Martin Zounar (55) nejméně čekal, vstoupila mu do cesty pohledná psycholožka Kateřina K
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
enigmaplus.cz
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
Už pozorná dítka ve školách se mohou dozvědět, že první knihu na území sousedního Slovenska napsal římský císař Marcus Aurelius. Dokážeme však určit přesné místo, kde slavná sbírka úvah „Hovory k sobě
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
epochanacestach.cz
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
Ačkoli patří k těm menšímv České republice, nabízí aktivity a působivé expozice, kterým nelze říci „ne“. Pouze v Pardubickém kraji můžete nasát omamnou vůni perníku, stát se součástí dostihového vesel