Domů     Zavírat oči před pravdou se nevyplácí
Zavírat oči před pravdou se nevyplácí

Svůj život jsem promarnila s nesprávným mužem a okamžik, kdy jsem potkala toho pravého, mě málem minul. Člověk se může snažit, jak chce, se špatným partnerem šťastnou rodinu nevybudujete!

Dětství jsem šťastné neměla, moji rodiče byli jedním z těch párů, které se nikdy neměly potkat. Nemohli být ani spolu ani bez sebe. Já jsem v tom jejich vztahu hrála okrajovou roli a později mě jen využívali k tomu, aby druhému ublížili.

Jak jsem vyrůstala, umínila jsem si, že až budu mít vlastní rodinu, bude všechno jinak. Nikdy jsem nepatřila k děvčatům, která chtějí dělat kariéru, nebo jen ulovit bohatého chlapa a mít se dobře.

Já chtěla najít hodného a chápavého muže a s ním si pořídit velkou rodinu. A našla jsem ho už za studií.

Jmenoval se Martin, končil práva, nebyl to sice krasavec, ale byl milý a pozorný, znal spoustu věcí, mohla jsem ho poslouchat celé hodiny, ohromně jsme si rozuměli. Když mluvil o budoucnosti, já v ní byla také.

Naše svatba byla romantická, jako by vypadla z mých snů – bílé krajky a růžičky. Začátky nebyly jednoduché. Rychle za sebou se nám narodily dvě dcerky. Martin si ale zařídil notářskou praxi a dařilo se mu. Ty první roky jsem se cítila šťastná.

Pád idylického manželství

Vše se muselo podřídit mému muži. To mi přišlo ale v pořádku, staral se o nás a byl stále v jednom kole. Připravit mu skvělé zázemí jsem brala jako samozřejmost. To nejlepší chtěl vždy pro sebe, občas si vzal i to, co jsem připravila pro děti.

Když dorazil domů, musel být naprostý klid a děti pěkně potichu. Časem měl čím dál méně času a byl popudlivější. A já ustupovala, věřila jsem, že tak to má být.

Úspěšný manžel, manželka vždy upravená a usměvavá, rozkošné holčičky, doma pěkně naklizeno a navařeno – to jsme zkrátka byli my! Naše perfektní vzorná rodinka! Přišla jsem potřetí do jiného stavu, pokoušeli jsme se o chlapečka, a pár dnů před porodem to přišlo.

Rána, po které už nic nebylo jako dřív. Jistá „dobrá“ duše mi prozradila, že můj Martin čeká děcko s další ženou.

Stále jsem budovala „skvělý“ vztah

Byla to pro mě strašná rána, na Martina jsem v šoku okamžitě udeřila. Sesypal se a dokonce plakal, že to byl jen úlet. Ta žena si to chtěla nechat a k potratu ji nemohl nutit… Že o nás stojí víc, že nás neopustí a že už se to nebude opakovat.

Prý dostal pořádně za vyučenou. Když se narodila naše další zdravá holčička Amálka, rozhodla jsem se manželovi odpustit. Bála jsem se, že ta druhá bude mít chlapečka, a tomu dá Martin přednost. Byla to ale také holčička a Martin se dušoval, že bude jen s námi.

O své dítě s jinou ženou se ale přece postarat musí. Říkala jsem si, že nemůže tu holčičku opustit, že ta za nic nemůže, tatínka taky potřebuje. Ale nechtěla jsem o tom nic vědět. A tato pštrosí taktika se mi nevyplatila.

Jeho „úlet“ brzy čekal další děcko a já se to dozvěděla přímo od ní. Martin se už ani nevymlouval, řekl mi, že vždycky budeme na prvním místě, ale musíme se o něj podělit.

Děti mi řekly, ať se rozvedu

Situace se vyhrotila, Martin byl na padnutí a plně se projevila jeho diktátorská povaha. Ale ta se projevovala jen se mnou! U té druhé hrál druhé housle. Tam musel sekat dobrotu!

Navíc chtěl, aby se děti přátelily, ale ty se nemohly ani vystát, a to bylo jen zdrojem dalších hádek. Připadalo mi, že ke mně domů nosí už jen špinavé prádlo k vyprání. U mě měl plný servis, odpočinul si, najedl se, zatímco s tou druhou si užíval.

Oči mi otevřely až moje děti. Mé nejstarší bylo 18 let, když mi sama řekla, ať s tátou nezůstávám jen kvůli ní a jejím sestrám, ať se neobětuji a něco se svým životem udělám.

Když vám tohle řekne vlastní dítě, je to pro vás šok, ale hned jak jsem se vzpamatovala, musela jsem přiznat, že má ve všem pravdu. Jako normální spokojená rodina jsme stejně už dávno nefungovali.

Šťastná za minutu dvanáct

Podala jsem žádost o rozvod. Martin neskutečně vyváděl, plakal, vyhrožoval, dělal výstupy, zvlášť mezi lidmi, bylo mu jedno, že mu to pracovně ublíží. Já ale neustoupila a přišel den, kdy jsem byla volná.

Holkám jsem ve styku s otcem nebránila, nechala jsem to na nich. Martin mě považoval i po rozvodu za svůj majetek, stále se u mě objevoval a představoval si, že povedeme milostný život jako dřív a já se o něj budu starat.

Moje začátky byly krušné, ale nakonec se mi podařilo sehnat dobrou práci, najít si nové přátelé a z jednoho z nich se později stal můj nový životní partner.

Bez svatby, jak se říká na psí knížku, jsem až s ním poznala, co je to mít partnera, o kterého se můžu opřít a důvěřovat mu. I Martin nakonec pochopil a stáhl se. Nedávno jsem ho potkala s jeho druhou manželkou. Hádali se na veřejnosti a on jí ustupoval.

Takovou ženu nejspíš potřeboval. Byla panovačná a hysterická. Pocítila jsem spokojenost, že jsem se dokázala vymanit ze vztahu, který mě ničil. A také lítost, že jsem promarnila tolik let s mužem, který nestál ani za pár společných víkendů.

Libuše (57), Kolín

Související články
21.6.2024
Seznámili jsme se na oslavě Mezinárodního dne žen. Aleš v té restauraci pracoval jako číšník, slušelo mu to, pozorovala jsem ho s obdivem. Moje rodina mi Aleše neschvalovala. V duchu jsem děkovala bohu, že je moderní doba a ke sňatku není třeba svolení rodičů. Nikdy by to totiž nedovolili. Od chvíle, kdy jsem jim partnera představila, máma lamentovala a táta mlčel a zachmuřeně si na balkoně při
19.6.2024
Nikdy to nevymažu z hlavy. Ten den, kdy jsem se šla rozloučit s mojí dcerou. Neskutečná bolest, když víte, že je to poslední rozloučení. Monika byla zdravá, chytrá a krásná holčička. Nebyly s ní velké problémy v pubertě, když dospěla, byla úspěšná. Měla život před sebou Měla své plány. Vystudovala, našla si dobré místo a potkala Honzu, s nímž se chtěli vzít. Vše se zdálo být zalité slunce
14.6.2024
Nebyla to chyba moje ani manželova, že se nám narodilo postižené dítě. K nešťastnému poškození mozku došlo při porodu. Předpotopní technologie doby nedokázala ještě určit vrozené genetické vady a lékaři nebyli příliš sdílní. Mladá, vystrašená maminka jako já byla v přeplněné okresní porodnici jen jednou z mnoha. Porod byl komplikovaný. Veškeré snahy dostat dítě do správné polohy selhávaly. Děťá
7.6.2024
Vím, je mnoho podobných osudů. Ale stejně si říkám: „Proč právě my?“ Dcera přišla o lásku. A vnučka? Ta se nedočkala, až ji tatínek vezme za ruku a povede do školy. Dan byl můj zeť. Od prvního setkání sympaťák. I když jsem byla na chlapce mé dcery Anežky přísná, za něj jsem byla ráda. A i proto, že se s Anežkou našli brzy. Brali se v 25 letech a o rok později se jim narodila Anička. Byli opravd
5.6.2024
Sháněla jsem ženicha, kde se dalo. Hlavně na plesech a na tancovačkách, kam ale nechodili jen slušní kluci. Byla tam i spousta pobudů. Můj příběh je takový zmatený. Občas nemohu uvěřit, že se mi něco takového skutečně stalo. Zejména ráno po probuzení si kolikrát myslím, že to byl třeba jen sen a že moje minulost je taková nějaká, řekněme učesanější, ale není tomu tak. Jak to tenkrát bylo? Inu,
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kvalita a design pro zdravý spánek
rezidenceonline.cz
Kvalita a design pro zdravý spánek
Noční odpočinek regeneruje tělo i mysl, zlepšuje paměť, podporuje imunitu a přispívá k lepší náladě. Kvalita spánku tedy ovlivňuje nejen zdraví, ale i produktivitu, kreativitu a sociální vztahy každého člověka. Základem každé ložnice je kvalitní a dobře umístěná postel. Její pozice by měla umožňovat pohodlný přístup z obou stran lůžka, což zamezí rušení partnera při
Není akné jako akné: Zpozorněte zejména v létě
epochaplus.cz
Není akné jako akné: Zpozorněte zejména v létě
Kromě běžného akné, které se vyskytuje především v době puberty v důsledku prudkých hormonálních změn, existuje však též takzvané kosmetické akné, které vzniká v důsledku používání některých mastných krémů. Často se tak děje ve snaze zamaskovat již vzniklé vřídky. Stejně tak, jako některé kosmetické prostředky mohou situaci s akné zhoršit, existují pak samozřejmě i takové,
Konec světa, který nepřišel
enigmaplus.cz
Konec světa, který nepřišel
Astronomické znalosti starých Mayů ohromují i dnešní vědce, stejně jako mayský kalendář, který přesně předvídá pohyby Slunce, planet, zatmění a další jevy. Tento kalendář ale končí. Znají Mayové konec
Řecký salát „trošku jinak“
tisicereceptu.cz
Řecký salát „trošku jinak“
Tohle jsou všechny chutě léta. Olivy můžete nakombinovat i zelené. Místo sýra můžete udělat i variantu s tuňákem. Ingredience na 4 porce 200 g listového salátu 100 g černých oliv 150 g balkáns
Teď jsem šťastnou babičkou
skutecnepribehy.cz
Teď jsem šťastnou babičkou
Doktoři mi říkali, že nikdy nebudu máma. O to větší radost jsem měla, když mi gynekolog pověděl, že jsem ve třetím měsíci těhotenství. Bylo červencové ráno a já po dlouhé těžké noci svírala vytoužené novorozeňátko. Zdravá holčička s dolíčky na tvářích. Slzy mi radostí stékaly z očí. Pět krásných let jsme si s dcerkou užívali. Měli jsme to, o
Jedovatí ohniví červi, kteří jedovatí nejsou
21stoleti.cz
Jedovatí ohniví červi, kteří jedovatí nejsou
Ta zpráva mohla vyděsit tisíce lidí, kteří zamíří v létě na Jadran. Kvůli oteplování moře se u pobřeží Černé Hory, zejména v moři u pláží v okolí Budvy, objevili mnohoštětinatci známí jako ohniví červ
Cesta za pivem Karlovarským krajem
epochanacestach.cz
Cesta za pivem Karlovarským krajem
Každý správný výlet by měl být spojený s ochutnávkou místních specialit. Pokud už vás lázeňské oplatky ničím nepřekvapí, je na čase začít objevovat chutě piv z Karlovarského kraje. Existuje zde lokálních pivovarů hned několik a je na nich krásné to, že je každý jiný. Kamkoli zavítáte, vždy vás překvapí něco nového. V Karlovarském kraji se vaří
SIN Studio Gallery, nová galerie na Jungmannově náměstí v Praze, přivítala první návštěvníky
iluxus.cz
SIN Studio Gallery, nová galerie na Jungmannově náměstí v Praze, přivítala první návštěvníky
SIN Studio Gallery, známá svou jedinečnou sklářskou technologií Vitrum Vivum, přivítala návštěvníky ve své nově otevřené galerii na Jungmannově náměstí. Tato nová pobočka, která spojuje tradiční sklář
Monolity Pumapunku: Přesnost, která udivuje dodnes
epochalnisvet.cz
Monolity Pumapunku: Přesnost, která udivuje dodnes
V departementu La Paz najdete jednu z nejvýznamnějších archeologických lokalit Bolívie. Bývalé andské město Tiwanaku. Necelý kilometr od něj leží nejzáhadnější část – Pumapunku, v překladu Brána pumy.   Západobolivijský chrámový komplex objeví již španělští dobyvatelé. „Na jedné z plošin se tyčí mohutná brána a cosi jako okno,“ popíše nám, zřejmě jako první, jezuitský misionář Bernabé Cobo (1582–1657).
Lososová pomazánka
nejsemsama.cz
Lososová pomazánka
Ryby by se v jídelníčku měly objevovat alespoň dvakrát týdně, ať už v podobě pomazánky, zavináčů, nebo pečeného kusu masa. Ingredience: 100 g uzeného lososa 400 g Lučiny nebo jiného krémového sýra 2 šalotky (1 červená cibule) hrst klíčků (ředkvička, řeřicha) hrst nasekané čerstvé petrželky sůl pepř Postup: Zeleninu jemně nastrouháme nebo použijeme robota. Vymačkáme přebytečnou šťávu a smícháme
Potrestal král významného měšťana neprávem?
historyplus.cz
Potrestal král významného měšťana neprávem?
Protestuje, že se ničím neprovinil, odmítá obvinění ze zrady. Zbytečně, Ferdinand I. se rozhodl, že udělá ze svého věrného služebníka obětního beránka! Krále neobměkčí ani Jakubův věk – 70letého starce vydá katovi…   Vzpoura českých stavů proti králi Ferdinandovi I. (1503–1564) skončila v roce 1547 debaklem. Habsburk si svůj triumf náležitě vychutná. Tvrdě potrestá hlavně
Místo veselky smutný rozchod mezi Sedláčkovou a Töpferem?
nasehvezdy.cz
Místo veselky smutný rozchod mezi Sedláčkovou a Töpferem?
Hvězda seriálu Zlatá labuť Jitka Sedláčková (63) už několik let tvoří pár se starším restauratérem Pavlem Töpferem (76). Bratra herce Tomáše Töpfera (73) dlouho vykreslovala jako svého pana Božského