Domů     Zavírat oči před pravdou se nevyplácí
Zavírat oči před pravdou se nevyplácí

Svůj život jsem promarnila s nesprávným mužem a okamžik, kdy jsem potkala toho pravého, mě málem minul. Člověk se může snažit, jak chce, se špatným partnerem šťastnou rodinu nevybudujete!

Dětství jsem šťastné neměla, moji rodiče byli jedním z těch párů, které se nikdy neměly potkat. Nemohli být ani spolu ani bez sebe. Já jsem v tom jejich vztahu hrála okrajovou roli a později mě jen využívali k tomu, aby druhému ublížili.

Jak jsem vyrůstala, umínila jsem si, že až budu mít vlastní rodinu, bude všechno jinak. Nikdy jsem nepatřila k děvčatům, která chtějí dělat kariéru, nebo jen ulovit bohatého chlapa a mít se dobře.

Já chtěla najít hodného a chápavého muže a s ním si pořídit velkou rodinu. A našla jsem ho už za studií.

Jmenoval se Martin, končil práva, nebyl to sice krasavec, ale byl milý a pozorný, znal spoustu věcí, mohla jsem ho poslouchat celé hodiny, ohromně jsme si rozuměli. Když mluvil o budoucnosti, já v ní byla také.

Naše svatba byla romantická, jako by vypadla z mých snů – bílé krajky a růžičky. Začátky nebyly jednoduché. Rychle za sebou se nám narodily dvě dcerky. Martin si ale zařídil notářskou praxi a dařilo se mu. Ty první roky jsem se cítila šťastná.

Pád idylického manželství

Vše se muselo podřídit mému muži. To mi přišlo ale v pořádku, staral se o nás a byl stále v jednom kole. Připravit mu skvělé zázemí jsem brala jako samozřejmost. To nejlepší chtěl vždy pro sebe, občas si vzal i to, co jsem připravila pro děti.

Když dorazil domů, musel být naprostý klid a děti pěkně potichu. Časem měl čím dál méně času a byl popudlivější. A já ustupovala, věřila jsem, že tak to má být.

Úspěšný manžel, manželka vždy upravená a usměvavá, rozkošné holčičky, doma pěkně naklizeno a navařeno – to jsme zkrátka byli my! Naše perfektní vzorná rodinka! Přišla jsem potřetí do jiného stavu, pokoušeli jsme se o chlapečka, a pár dnů před porodem to přišlo.

Rána, po které už nic nebylo jako dřív. Jistá „dobrá“ duše mi prozradila, že můj Martin čeká děcko s další ženou.

Stále jsem budovala „skvělý“ vztah

Byla to pro mě strašná rána, na Martina jsem v šoku okamžitě udeřila. Sesypal se a dokonce plakal, že to byl jen úlet. Ta žena si to chtěla nechat a k potratu ji nemohl nutit… Že o nás stojí víc, že nás neopustí a že už se to nebude opakovat.

Prý dostal pořádně za vyučenou. Když se narodila naše další zdravá holčička Amálka, rozhodla jsem se manželovi odpustit. Bála jsem se, že ta druhá bude mít chlapečka, a tomu dá Martin přednost. Byla to ale také holčička a Martin se dušoval, že bude jen s námi.

O své dítě s jinou ženou se ale přece postarat musí. Říkala jsem si, že nemůže tu holčičku opustit, že ta za nic nemůže, tatínka taky potřebuje. Ale nechtěla jsem o tom nic vědět. A tato pštrosí taktika se mi nevyplatila.

Jeho „úlet“ brzy čekal další děcko a já se to dozvěděla přímo od ní. Martin se už ani nevymlouval, řekl mi, že vždycky budeme na prvním místě, ale musíme se o něj podělit.

Děti mi řekly, ať se rozvedu

Situace se vyhrotila, Martin byl na padnutí a plně se projevila jeho diktátorská povaha. Ale ta se projevovala jen se mnou! U té druhé hrál druhé housle. Tam musel sekat dobrotu!

Navíc chtěl, aby se děti přátelily, ale ty se nemohly ani vystát, a to bylo jen zdrojem dalších hádek. Připadalo mi, že ke mně domů nosí už jen špinavé prádlo k vyprání. U mě měl plný servis, odpočinul si, najedl se, zatímco s tou druhou si užíval.

Oči mi otevřely až moje děti. Mé nejstarší bylo 18 let, když mi sama řekla, ať s tátou nezůstávám jen kvůli ní a jejím sestrám, ať se neobětuji a něco se svým životem udělám.

Když vám tohle řekne vlastní dítě, je to pro vás šok, ale hned jak jsem se vzpamatovala, musela jsem přiznat, že má ve všem pravdu. Jako normální spokojená rodina jsme stejně už dávno nefungovali.

Šťastná za minutu dvanáct

Podala jsem žádost o rozvod. Martin neskutečně vyváděl, plakal, vyhrožoval, dělal výstupy, zvlášť mezi lidmi, bylo mu jedno, že mu to pracovně ublíží. Já ale neustoupila a přišel den, kdy jsem byla volná.

Holkám jsem ve styku s otcem nebránila, nechala jsem to na nich. Martin mě považoval i po rozvodu za svůj majetek, stále se u mě objevoval a představoval si, že povedeme milostný život jako dřív a já se o něj budu starat.

Moje začátky byly krušné, ale nakonec se mi podařilo sehnat dobrou práci, najít si nové přátelé a z jednoho z nich se později stal můj nový životní partner.

Bez svatby, jak se říká na psí knížku, jsem až s ním poznala, co je to mít partnera, o kterého se můžu opřít a důvěřovat mu. I Martin nakonec pochopil a stáhl se. Nedávno jsem ho potkala s jeho druhou manželkou. Hádali se na veřejnosti a on jí ustupoval.

Takovou ženu nejspíš potřeboval. Byla panovačná a hysterická. Pocítila jsem spokojenost, že jsem se dokázala vymanit ze vztahu, který mě ničil. A také lítost, že jsem promarnila tolik let s mužem, který nestál ani za pár společných víkendů.

Libuše (57), Kolín

reklama
Související články
29.2.2024
Byly jsme velké kamarádky už od první třídy. Bohužel pak se stalo něco, co nás rozdělilo. Mohu za to já. Chtěla bych to napravit. Ale jak? S Hankou jsme se poznaly na základní škole, když se přistěhovala v polovině roku. Třída měla už své skupinky kamarádů a ona byla osamělá. Bylo mi to líto a nějak víc jsem se s ní bavila. Sice to znamenalo, že budu také vyvrhel, ale nějak jsem to přežila. Byl
29.2.2024
Neměla jsem štěstí na muže, proto jsem si myslela, že zůstanu na stáří sama. Ale ne. Mám parťáka. I když důvod je smutný. Lenka se narodila pět let po mně, přesto tu už není. Osud to někdy takhle zařídí. Byla to tragická nehoda, smutná náhoda. Když tu zůstal Radek sám, našli jsme k sobě cestu. On totiž nebyl zrovna mluvný, takže jsme nebyli vyloženě semknutí přátelé. Přesto jsme k sobě cestu na
28.2.2024
Oblíbený herec Václav Vydra byl opět hostem zábavné talk show Hovory W, s níž už několik let baví své diváky jeho protagonisté Jiří Werich Petrášek a Pavel Mészáros, kteří svůj pořad nejen moderují, ale rádi si i zazpívají za pravidelného doprovodu klavíristy a skladatele Karla Štolby. „A za to Husovo osvobození tehdy mohli pánové Voskovec a Werich“, vzpomínal na svého slavného hereckého př
27.2.2024
Čekala jsem na svého milého řadu let, až do listopadové revoluce. Doufala jsem, že přiletí prvním letadlem, kterým to půjde. Bylo nám patnáct, chodili jsme do prváku, ale znali jsme se už předtím ze základky a taky jsme bydleli jen kousek od sebe. Psala jsem si deníček, a když ho dnes čtu, pojednává prakticky jen o něm, o Alešovi. Byli jsme děti, ale pevně přesvědčené, že se, jakmile to půjde,
24.2.2024
Byla by plnoletá. Moje vnučka. Co by asi dělala? Čím by se chtěla stát? Měla by život před sebou. Když se vám stane něco takového, smíříte se s tím, že dítě už není mezi živými. Jinak by vás ta nejistota zničila. Stejně si ale občas řeknete: „Ona určitě někde je a je moc spokojená.“ Byla naše sluníčko Gábince bylo tehdy osm let. Bydleli jsme v menším městečku, tehdy děti chodily do školy
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Po bříšku už ani stopy!
nasehvezdy.cz
Po bříšku už ani stopy!
Je to sotva pár týdnů, co se moderátorka Eva Perkausová (29) stala maminkou druhého synka Ariana, a už se postavila před fotoaparát! Oblékla jen kalhoty, podprsenku, perlový náhrdelník – a všem vyraz
Podvodník ve velkém: Muž, který prodal Tádž Mahál
epochaplus.cz
Podvodník ve velkém: Muž, který prodal Tádž Mahál
„Pojď sem, prcku, tady máš taky stovku, ať si jednou osladíš život.“ směje se hledaný podvodník Mitileš v rodné vesnici na malého chlapce. Nemusí mít strach, že ho tu někdo udá. Pro sousedy je hrdina, i když jednoho z nich kdysi okradl. Dneska se jí a pije na něj. Skutečným jménem je vlastně Mitileš Kumar
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
epochalnisvet.cz
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
Středověký templářský řád je považován za jeden z nejznámějších i nejzáhadnějších v dějinách. Účast templářů na křížových výpravách tvoří legendy o jejich bohatství a znalostech. Pozdější úpadek řá
Skutečné zombie: Jsou dílem černé magie?
enigmaplus.cz
Skutečné zombie: Jsou dílem černé magie?
Hrozivé oživlé mrtvoly vylézající z hrobů a pojídající lidské maso. Takový obrázek vyvstane v mysli většině lidí, když uslyší slovo zombie. Většina se domnívá, že jde jen o filmový výmysl. Jenže lidé
Domácí piškotová roláda
tisicereceptu.cz
Domácí piškotová roláda
Než nanesete na těsto krém, potřete ho vrstvou malinového džemu. Roládu dotáhnete k dokonalosti čokoládovou polevou. Ingredience Na těsto 3 vejce 80 g krupicového cukru 1 lžíce kakaa 100 g
Bakterie, které z plastů vyrábějí materiál podobný pavoučímu hedvábí
21stoleti.cz
Bakterie, které z plastů vyrábějí materiál podobný pavoučímu hedvábí
Polyethylen, respektive výrobky z něj, jako jsou plastové tašky, láhve a obaly na potraviny, je největším přispěvatelem k celosvětovému znečištění planety plasty. Navíc je v přírodě prakticky nerozlož
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
iluxus.cz
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
Tyto hodinky nedělají kompromisy: nové Meister S Automatic jsou sportovní hodinky, které nezapřou svůj vztah k elegantní řadě Meister. Společnost Junghans představuje dva nové tříručkové modely z nere
Ze syna jsem udělala sobce
skutecnepribehy.cz
Ze syna jsem udělala sobce
Neviděla jsem to, co viděli ostatní. V mých očích byl roztomilý. Tvrdil, že nemá v životě štěstí a že mu všichni křivdí. Teprve jeho úraz mi otevřel oči. Můj syn byl jen rozmazlený fracek! A to bolelo! Měla jsem ho natruc všem. Rodičům i příteli, který mi dal po dlouhé známosti kopačky. Pořídila jsem si dítě za svobodna. Rodiče
Silná přitažlivost s bývalým
nasehvezdy.cz
Silná přitažlivost s bývalým
Nová posila seriálu ZOO Jana Bernášková (42) má až podezřele blízko ke svému bývalému muži, režisérovi Davidu Drábkovi (53). Byl to právě jejich vztah, z něhož čerpala ve své knize Jak přežít svého mu
Hrad Skuhrov: Dřevěná věž nad kamenným hradem
epochanacestach.cz
Hrad Skuhrov: Dřevěná věž nad kamenným hradem
Z kamenného hradu přežily staletí jen některé obvodové zdi, ale Skuhrov už si dávno za kámen našel náhradu. Když se dnes řekne Skuhrov, mnohem více pomyslíme na jiný materiál – na dřevo. S tím umí Skuhrov doslova čarovat. Nevíme sice úplně přesně, kdy hrad Skuhrov na ostrožně nad pravým břehem říčky Bělé vzniknul, ale nebudeme daleko od
Masové koule s pikantní omáčkou
tisicereceptu.cz
Masové koule s pikantní omáčkou
Koule jednoduše napíchněte na párátko a servírujte s pálivou červenou omáčkou. Ingredience 500 g hovězího mletého masa 2 větší cibule 200 ml ostrého kečupu 4 stroužky česneku 2 nakládané kap
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř