Domů     Sázka s kamarádkou se mi vyplatila
Sázka s kamarádkou se mi vyplatila

Vsadila jsem se s kamarádkou, že jejího skvělého přítele během měsíce svedu. Nevěřila, ale povedlo se mi to. Teď mi má za zlé, že o něho přišla!

Moje kamarádka Yveta byla takový věčný smíšek. A také vtipálek. Vzájemně jsme se docela doplňovaly. Já na ni neměla, ale zase jsem dokázala naše nápady dotáhnout do konce a ještě před tím je dobře naplánovat.

Bylo nám prostě spolu dobře a nikdy jsme se neudily. Obě jsme měly svoje rodiny a ona dokonce i vnoučata. Ale to nám nebránilo se občas, alespoň jednou týdně, sejít a společně se zasmát.

Syn mi promlouval do duše

Ve dnech, kdy nám povinnosti zabránily se vidět, jsme si alespoň zavolaly. To potom byly hovory na dlouho! „Prosím tě, už voláš skoro hodinu!“ napomínal mě můj dospělý syn. Bydlel se mnou, ale měl samostatný byteček v podkroví.

Byla jsem ráda, že nejsem v baráku sama. Domek po rodičích by byl pro jednu rozvedenou a osamělou ženskou moc velký. Takhle mi syn přispíval na topení a často něco opravil. Občas se neubránil pokušení mě zkritizovat nebo mi dokonce něco vyčíst.

„Pořád máš jen tu svoji praštěnou kámošku, mami. Co kdyby sis našla nějakého chlapa? Nejsi přece ještě tak stará!“ domlouval mi a já věděla, že to se mnou myslí dobře. Ale tak nějak jsem to nechtěla slyšet. O nějakou známost jsem ani nestála.

Měla jsem ráda svůj klid a pohodlí. Komu by se chtělo věčně prát, uklízet, někomu se podřizovat a ještě navíc vařit teplé večeře? Mně tedy ne!

Na sázku jsem kývla

Až jednou, u mojí oblíbené kávičky s šlehačkou, mi kamarádka, jen tak z legrace, něco navrhla. Něco moc divného! „Ty, Růžo, víš, jak teď mám asi půl roku toho svého přítele?“ ptala se tak nějak záhadně a hned pokračovala:

„No, on se pořád tváří jako mílius, ale já bych chtěla mít jistotu. Že mi je věrný a že to se mnou myslí vážně!“ Přikývla jsem a vůbec netušila, kam tím vším moje kamarádka míří. Ona mi vysvětlila, že bych se toho jejího přítele Marka měla pokusit svést.

Myslela jsem, že si dělá legraci! Ona to ale tentokrát myslela úplně vážně: „No, jsi přece celkem pohledná a vtipná. Seznámím vás a ty po něm vyjedeš! Uvidíme, jak zareaguje…“ Moc se mi to nelíbilo, ale ona si to nedala vymluvit.

Nakonec mi navrhla, že se vsadíme. Když vyhraju a svedu ho, její přítel bude můj. Nebude mi dělat problémy a naše přátelství zůstane zachováno! Moje prohra ale bude ještě lepší. Zaplatí mi luxusního kadeřníka, který otevřel v našem městě krásné kadeřnictví!

Ze starého kamarádství, a také kvůli té lákavé sázce, jsem se rozhodla té svojí paličaté Yvetě vyhovět.

Zprvu jsem se snažila marně

Společná večeře s Markem a Yvetou dopadla na jedničku. Kamarádčin přítel byl milý a příjemný. Nedokázala jsem jeho šarmu odolat. Mohla jsem na něm oči nechat. Yveta kula železo, dokud je žhavé. Poslala Marka, aby mě doprovodil domů.

Prý je u nás ve městě o půlnoci nebezpečno! Samozřejmě si to vymyslela, ale já ani neprotestovala. V jeho společnosti mi bylo moc dobře! Doprovod měl skončit u mých domovních dveří, ale pozvala jsem Marka na kávu.

Povídali jsme si skoro dvě hodiny, ale nic si ke mně nedovolil, přestože jsem se o to docela dost snažila. Měla jsem k tomu účelu na sobě svoje nejhezčí šaty a také nové, hodně drahé spodní prádlo. Pro jistotu!

Ale nedělo se nic, ani když jsem mu dala na rozloučenou přátelskou pusu na tvář! Ještě jsem ho pohladila, ale on dělal, jakoby nic. Odešel a já, ke svému údivu a znepokojení, pocítila zklamání.

Ztratila jsem kamarádku

„Tak co, jak to probíhalo?“ volala hned ráno zvědavě Yveta a já ji ujistila, že je Marek věrný. Byla spokojená, ale ani jedna z nás netušila, jaký vezmou další události spád. „Nemohli bychom se dneska vidět?“ zeptal se mě naléhavě Marek.

Zavolal mi v poledne, zrovna když jsem měla plnou pusu rizota z naší závodky. Málem jsem se udusila překvapením! Vykoktala jsem, že ano a hned mi hlavou běželo snad tisíc otázek. „Co bude chtít? Co bude říkat? A co si vezmu na sebe?

Stihnu si umýt vlasy?“ Přesně v šest večer se ozval zvonek a za dveřmi stál muž mých snů, či spíš muž mého jediného snu z předchozí noci. Marek! Po chvilce otálení mi po první skleničce červeného řekl, jak moc si se mnou rozumí.

A zda by byl problém, kdybychom se začali vídat? Měla jsem ho odmítnout, vždyť všechno měla být jen hra. Sázka! Ale nedokázala jsem to. Příliš jsem o Yvetina přítele stála! Ke vztahu s Markem jsem se přiznala až po měsíci naší známosti.

Trochu jsem se bála a jak se ukázalo, měla jsem proč. Yveta se naštvala a přestala mi volat, natož abychom se spolu vídaly. Naše dlouholeté přátelství skončilo. Ale nelituji. Díky sázce jsem získala skvělého přítele!

Růžena K., (57), Lovosice

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
18.5.2024
Mámin nový partner Bohouš mi dohazoval nápadníky a náramně se tím bavil. Bylo to trapné, a tak jsem se mu trošku pomstila. Máma celá zářila, tvrdila, že našla lásku. Upřímně jsem jí to přála. Táta nestál ani za fajfku tabáku a od doby, kdy mu spakovala kufry, nenašla nikoho, kdo by ji zaujal. Až teď, kdy jí bylo necelých sedmdesát. Nicméně po boku toho chlapíka rozkvetla a omládla, vypadala ne
17.5.2024
Pokaždé, když někde něco vezmu, stydím se za to a slibuji sama sobě, že to bylo naposledy. Ale příště to udělám zase. Je to jako droga! Ani nevím, kdy to přesně začalo, myslím, že na střední škole, když jsem jednou nechtěně nezaplatila v samoobsluze kus salámu. Nikdo mě nechytil! Zmocnil se mě zvláštní pocit, takové blaho, že se mi povedlo ušetřit. Jako studentka jsem měla málo peněz a najed
17.5.2024
Když děda odešel na věčnost, babičku to zlomilo. Říkala, že ji nebaví žít a že se už těší, až odejde ze světa a bude mít svatý pokoj. Zasedla rodinná rada. Nevěděli jsme, co s babičkou, mou matkou. Donedávna byla akční, energická, ale dědova smrt ji zlomila. Působila dojmem člověka, který to dobrovolně vzdává. Přitom neměla žádnou zdrcující diagnózu, jen se jí prostě už nechtělo žít. Odmítal
15.5.2024
Hodný, chápavý a laskavý přítel se mi po pár letech vztahu začal měnit před očima. Den ze dne, z hodiny na hodinu se chová hůř a hůř. Byla by to poslední kapka, kdyby mě uhodil, a on to moc dobře ví. Ale jsem si jistá, že k tomu občas nemá daleko. Nikdy bych nevěřila, že se člověk takhle dokáže změnit. Býval tak moc milý! Muže jsem nehledala Seznámili jsme se přes kamarádku, která mi ho p
14.5.2024
Byly jsme neoddělitelná dvojice. Já a moje kamarádka jsme si padly hned do oka, a tak to mělo zůstat. Ale nezůstalo. Květované šatičky, blonďaté vlásky, oči modré jako len a pár roztomilých pih na malém nosíku! Když jsem ji uviděla, hned mě okouzlila. Já byla pravý opak. Hned se z nás staly nerozlučné kamarádky. Seděly jsme spolu na základce i na střední a pak se naše cesty rozešly, obě jsme se
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pho Bo polévka
tisicereceptu.cz
Pho Bo polévka
Suroviny 2 l vody 200 g šalotky 80 ml sójové omáčky 60 ml rýžového octa 4 vaničky hovězího bujónu 30 g sušených hub shiitake 5 stroužků česneku 3 cm čerstvého zázvoru 4 hvězdičky anýzu 5 g
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Vyhladil první ministr rod královy milenky?
historyplus.cz
Vyhladil první ministr rod královy milenky?
Třeskne několik výstřelů a Josef I. ucítí ostrou bolest v paži. Instinktivně se v kočáru přikrčí a křikne na kočího. I on je zraněný, a to vážněji než portugalský král. Přesto v sobě najde poslední zbytky sil a atentátníkům ujede.   Portugalský Lisabon zasáhlo 1. listopadu 1755 zemětřesení, při němž zemřelo přes 100 000 lidí. U krále Josefa
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Manžel Švandovou rozmazluje
nasehvezdy.cz
Manžel Švandovou rozmazluje
Nestárnoucí herečka ze seriálu ZOO Jana Švandová (76) má v manželovi, jímž je podnikatel Pavel Satorie (74), hotový poklad. Nejenže je do ní stále vášnivě zamilovaný, ale navíc ji rád rozmazluje. He
Obyvatele Papuy-Nové Guineje chrání geny zděděné po denisovanech
21stoleti.cz
Obyvatele Papuy-Nové Guineje chrání geny zděděné po denisovanech
Geny zděděné od denisovanů, vyhynulých příslušníků rodu Homo, pomáhají obyvatelům Papuy-Nové Guineje bojovat s infekcemi v nížinách i žít ve vysokých nadmořských výškách. První kosterní pozůstatky
Leží na dně Bermudského trojúhelníku teleport do cizích realit?
enigmaplus.cz
Leží na dně Bermudského trojúhelníku teleport do cizích realit?
Známý Bermudský trojúhelník, též řečený ďáblův. To je oblast, rozprostírající se mezi jižním cípem americké Floridy, Portorikem a Bermudskými ostrovy na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku.
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Bála jsem se, že zůstane starým mládencem
skutecnepribehy.cz
Bála jsem se, že zůstane starým mládencem
Můj syn byl vždycky samotář, seznamování s lidmi nebylo nic pro něj. Už jsem se bála, že si žádnou nevěstu nenajde. Tu pravou potkal až ve čtyřiceti. Náš syn Fanoušek byl vymodlené dítě. Dlouho jsem nemohla přijít do jiného stavu a už jsme se s manželem báli, že se potomka snad nikdy nedočkáme. Když se František narodil, byli
Jak si zlepšit rovnováhu
nejsemsama.cz
Jak si zlepšit rovnováhu
Pamatujete, jak jste jako malá skákala po jedné noze nebo panáka? Šlo to snadno. Dnes možná máte problém se udržet na obou a nespadnout. Co s tím? Rovnováha je v životě velmi důležitá. Pomáhá nám pohybovat se bezpečně, chrání nás před pády. Někdy se ale naruší, například nízkým tlakem, své udělá i zablokovaná krční páteř. Jak navrátit stabilitu Nejčastěji
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
epochaplus.cz
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
Otec Elona Muska se jmenuje Errol Graham Musk (*1946). Errolův otec Walter Musk (1917–1986) je Jihoafričan, matka Cora Amelia za svobodna Robinsonová (1923–2011) pro změnu Britka.   Zůstanou v africké Pretorii. Errol je inteligentní student s nevídaným talentem na fyziku a matematiku. Na střední škole pomrkává po krásné spolužačce Maye. Stane se vyhledávaným inženýrem elektromechaniky
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř