Domů     Tatínka si má dcera našla sama
Tatínka si má dcera našla sama

Někdy pro nás děti udělají mnohem víc, než jsme od nich kdy čekali. Díky své Klárce jsem našla toho nejlepšího muže na světě.

Můj přítel Milan, otec Klárky, mě opustil, když byly naší malé dceři dva roky. Byla to pro mě obrovská rána. Vůbec mě nikdy nenapadlo, že bych někdy mohla zůstat sama s dítětem.

Často jsem přemýšlela nad tím, jak je možné, že jsem neviděla byť nějaké náznaky z Milanovy strany, že by si hledal nějakou jinou ženu.

Chodili jsme spolu sice krátce, než jsem přišla do jiného stavu, ale přesvědčil mě, ať se nebojím, že to spolu zvládneme, má mě rád a nikdy mě neopustí. A já jsem mu to věřila.

Ale pak se jednoho dne bláznivě zamiloval do nějaké holky, kterou vzal stopem k nám na chalupu. Nechala mu své telefonní číslo a on jí zavolal. Bylo mu jedno, že má doma maličkou dceru.

A tak si o pár měsíců později sbalil Milan své věci a odešel od nás s tím, že alimenty mi samozřejmě bude posílat.

Dcera pro mě byla vším

Bylo to pro mě velmi těžké období, které jsem proplakala, ale moje slzy vždycky osušil Klárčin smích. Řekla jsem si, že už kvůli žádnému chlapovi nikdy brečet nebudu, protože si to nezaslouží.

Měla jsem svou holčičku, pro kterou jsem byla ochotná udělat všechno. A také jsem pro ni všechno dělala. Když ale Klárka začala dostávat rozum, začala se mě vyptávat: „Maminko, a kde my máme tatínka?“

Chodily jsme spolu na dětská hřiště, kam někdy doprovázeli své ratolesti i tatínkové, stejně jako pro ně chodili do jeslí a školek. Milan totiž neměl vůbec zájem se s naší dcerou stýkat. Začal nový život a jediné pojítko mezi námi byly alimenty.

Zahrnovala mě otázkami

„Tvůj tatínek od nás odešel za jinou paní,“ snažila jsem se vysvětlit své dceři. „A tenhle tatínek také odejde za jinou paní?“ ukázala na prvního chlapa, který šel proti nám a vedl si za ruku svou ženu s malým dítětem.

Pán se zasmál, zatímco jeho žena se na něj dost udiveně podívala. „Všichni tatínkové neopouštějí své holčičky. Jenom ti, kterým záleží jen na nich samotných,“ uváděla jsem svou malou tříletou dceru do reality života dospělých. „Najdeme si jiného?!“ zeptala se mě Klárka.

„To není tak jednoduché,“ vzdychla jsem. „Proč? Mohly bychom si ho koupit třeba v obchodě,“ navrhla mi a já se musela smát. Moje dcera mě vždycky něčím dostala. „A tenhle by se ti nelíbil?“ ukázala dcera na muže přecházejícího ulici.

Byl malý, měl bříško a začínající pleš. „Myslím, že si zasloužíme obě lepšího,“ vyškrtla jsem dotyčného ze seznamu možných kandidátů na Klárčina nového tatínka. „Máš pravdu,“ odsouhlasila mi Klárka a šly jsme domů.

Dělala mi dohazovačku

Od té doby si nemohl být před mojí Klárkou žádný chlap jistý. Jakmile se jí nějaký alespoň trochu zalíbil, šla do něj nekompromisně, jako nějaká zkušená svůdnice.

Když jsme jely tramvají, vytrhla se mi a proběhla celý vagón, až si vybrala pána, ke kterému si stoupla, zatahala ho za ruku a zeptala se:

„Vy jste svobodný, nebo máte nějakou paní?“ Většinou tím všechny přítomné pobavila, zatímco já nevěděla, kam se mám hanbou dívat. Pak jsme třeba byly na dětském hřišti. Klárka přinesla jednomu tatínkovi kbelíček a vyzvala ho, aby jí udělal na písku bábovičku.

Když se jí zeptal proč, odpověděla, že maminka potřebuje šikovného pána, který se vyzná v domácnosti.

Jednala nepředvídatelně

Někdy ovšem zvolila i poněkud netradiční seznamovací metody, to když hodila jednomu muži do klína kopeček rozteklé zmrzliny, jen aby upoutala jeho pozornost. Po chvíli jeho láteření pochopila, že takhle se tatínkové nebalí.

Dokonce měla tu drzost, že vlezla jednomu muži dozadu do auta a nechtěla vylézt, dokud nás obě neodveze domů. Když jsem jí chtěla vytáhnout, křičela, jako kdyby ji na nože brali.

Jedna starší paní na mě málem zavolala policii, protože to vypadalo, že chci unést svou vlastní dceru, kterou si její tatínek bere na víkend. Bylo to s ní těžké, ale i docela zábavné. Jenom jsem nikdy nevěděla, co provede příště.

Odpoledne v cukrárně

„My snad toho tátu nikdy neseženeme!“ vzdychla Klárka, když jsme seděly v cukrárně na zmrzlině. Zatímco já rezignovala už dávno, ona se k tomu pomalu propracovávala. „Neboj se,“ pohladila jsem ji po tvářičce.

„Někde určitě je nějaký muž, který tě bude chtít za svou holčičku!“ „Třeba právě tenhle?“ ukázala na muže, který vešel do malé kavárny s úžasnými zákusky. Nemohl si nevšimnout, že moje dcera označila právě jeho.

Začal si s dcerou povídat

Ten muž byl o něco mladší než já, a takový fešák, že jistě už někde svou ženu s dítětem měl. Dívala jsem se na něj a možná proto se na mě otočil. „Je ta zmrzlina dobrá?“ zeptal se mé dcery, a ta souhlasně pokývala hlavou. „Chcete ochutnat?!“ nabídla mu.

„Tak jo, když mi dáš!“ posadil se k našemu stolečku a Klárka mu nabrala na lžičku pořádnou dávku. „Jahodová, tu mám nejradši!“ olízl se. „Ale nemůžu ti ji přece všechnu sníst! Co by tomu řekla maminka?“ usmál se na mě. A já na něj.

„Raději si koupím svou a sníme ji společně, ano?“ stoupl si znovu k pultu a objednal si.

Našla jsem lásku

Poté si k nám zase přisedl a povídali jsme si bezmála tři hodiny. Dozvěděla jsem se o něm, že je svobodný a že sem přišel koupit dorty pro svou maminku a babičku, co žijí nedaleko.

Než jsme se rozloučili, dal mi svoje telefonní číslo a pro jistotu si vzal i mé, kdybych se náhodou ostýchala mu zavolat sama. Stačil mi napsat zprávu dřív, než já jemu. A tak započala nová část mého života, která trvá už skoro dvacet let…

Tereza O. (49), Praha

Předchozí článek
reklama
Související články
28.2.2024
Toho kolegu neměl nikdo příliš v lásce. Tvářil se jako morous, byl to samotář a protiva. Přitom stačilo tak málo. Stáli jsme tam spolu sami a on mlčel. Koukal do křoví a mně to přišlo divné. Tak jsem ho oslovila. Nezdál se být nadšený. Odpovídal jedním slovem a nastalo vždy ticho, které jsem přerušila opět já sprchou dalších vět. Schůzky na cigárku Už mi docházely nápady, o čem mluvit. Ří
26.2.2024
Holky si myslely, že s Milošem spolu chodíme, ale nebyla to bohužel pravda. Překážela nám v tom taková nepříjemná věc. Seznámili jsme se na zábavě v kulturním domě. Pořadatelé pouštěli dovnitř jen mládež, která již dovršila šestnáctý rok života, což nebyl můj případ, bylo mi teprve patnáct. A tak mě takový tlustý, na první pohled zlý chlápek seřval a vyhodil. Smutně jsem courala venku a dych
16.2.2024
Nikdy ženské nehonil a ke mně byl pozorný a choval se s úctou. A najednou se událo něco, co jsem nečekala ani ve snu. Můj manžel se na prahu sedmdesátky bláznivě zamiloval! Choval se jako blázen a nedal si od nikoho říct. Bylo to jako z nějakého hloupého filmu. Starý chlap a mladá dívčina, co sotva odmaturovala. Seznámili se při hlídání Chodila mladým hlídat pravidelně třikrát týdně a k t
8.2.2024
Šla jsem za hlasem svého srdce a rozum nechala za sebou. Život mi za to uštědřil pořádnou lekci. O všechno jsem přišla a jen těžko jsem to získávala zpět. V mládí jsem se hrnula do manželství jako smyslů zbavená. Stačilo jen poznat Miloše, do kterého jsem se zamilovala tak, že jsem už po naší první schůzce slyšela v hlavě znít svatební zvony. Když se zamiluji, jsem zkrátka jako vystřelená dělov
5.2.2024
David byl hezounek, který si myslel, že se za ním otočí každá žena. Když nastoupil do naší firmy, hned jsem ho prokoukla. Moje šéfová hýřila nadšením, když nám říkala, že budeme mít nového kolegu. Povedlo se jí ho přetáhnout od konkurence a hodně si slibovala od jeho zkušeností a kreativity. „A navíc je to fešák,“ dodala a všechny kolegyně se zahihňaly. Jenom já ne. Tohle pro mě bylo varování,
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Po bříšku už ani stopy!
nasehvezdy.cz
Po bříšku už ani stopy!
Je to sotva pár týdnů, co se moderátorka Eva Perkausová (29) stala maminkou druhého synka Ariana, a už se postavila před fotoaparát! Oblékla jen kalhoty, podprsenku, perlový náhrdelník – a všem vyraz
Podvodník ve velkém: Muž, který prodal Tádž Mahál
epochaplus.cz
Podvodník ve velkém: Muž, který prodal Tádž Mahál
„Pojď sem, prcku, tady máš taky stovku, ať si jednou osladíš život.“ směje se hledaný podvodník Mitileš v rodné vesnici na malého chlapce. Nemusí mít strach, že ho tu někdo udá. Pro sousedy je hrdina, i když jednoho z nich kdysi okradl. Dneska se jí a pije na něj. Skutečným jménem je vlastně Mitileš Kumar
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
epochalnisvet.cz
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
Středověký templářský řád je považován za jeden z nejznámějších i nejzáhadnějších v dějinách. Účast templářů na křížových výpravách tvoří legendy o jejich bohatství a znalostech. Pozdější úpadek řá
Skutečné zombie: Jsou dílem černé magie?
enigmaplus.cz
Skutečné zombie: Jsou dílem černé magie?
Hrozivé oživlé mrtvoly vylézající z hrobů a pojídající lidské maso. Takový obrázek vyvstane v mysli většině lidí, když uslyší slovo zombie. Většina se domnívá, že jde jen o filmový výmysl. Jenže lidé
Domácí piškotová roláda
tisicereceptu.cz
Domácí piškotová roláda
Než nanesete na těsto krém, potřete ho vrstvou malinového džemu. Roládu dotáhnete k dokonalosti čokoládovou polevou. Ingredience Na těsto 3 vejce 80 g krupicového cukru 1 lžíce kakaa 100 g
Bakterie, které z plastů vyrábějí materiál podobný pavoučímu hedvábí
21stoleti.cz
Bakterie, které z plastů vyrábějí materiál podobný pavoučímu hedvábí
Polyethylen, respektive výrobky z něj, jako jsou plastové tašky, láhve a obaly na potraviny, je největším přispěvatelem k celosvětovému znečištění planety plasty. Navíc je v přírodě prakticky nerozlož
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
iluxus.cz
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
Tyto hodinky nedělají kompromisy: nové Meister S Automatic jsou sportovní hodinky, které nezapřou svůj vztah k elegantní řadě Meister. Společnost Junghans představuje dva nové tříručkové modely z nere
Ze syna jsem udělala sobce
skutecnepribehy.cz
Ze syna jsem udělala sobce
Neviděla jsem to, co viděli ostatní. V mých očích byl roztomilý. Tvrdil, že nemá v životě štěstí a že mu všichni křivdí. Teprve jeho úraz mi otevřel oči. Můj syn byl jen rozmazlený fracek! A to bolelo! Měla jsem ho natruc všem. Rodičům i příteli, který mi dal po dlouhé známosti kopačky. Pořídila jsem si dítě za svobodna. Rodiče
Silná přitažlivost s bývalým
nasehvezdy.cz
Silná přitažlivost s bývalým
Nová posila seriálu ZOO Jana Bernášková (42) má až podezřele blízko ke svému bývalému muži, režisérovi Davidu Drábkovi (53). Byl to právě jejich vztah, z něhož čerpala ve své knize Jak přežít svého mu
Hrad Skuhrov: Dřevěná věž nad kamenným hradem
epochanacestach.cz
Hrad Skuhrov: Dřevěná věž nad kamenným hradem
Z kamenného hradu přežily staletí jen některé obvodové zdi, ale Skuhrov už si dávno za kámen našel náhradu. Když se dnes řekne Skuhrov, mnohem více pomyslíme na jiný materiál – na dřevo. S tím umí Skuhrov doslova čarovat. Nevíme sice úplně přesně, kdy hrad Skuhrov na ostrožně nad pravým břehem říčky Bělé vzniknul, ale nebudeme daleko od
Masové koule s pikantní omáčkou
tisicereceptu.cz
Masové koule s pikantní omáčkou
Koule jednoduše napíchněte na párátko a servírujte s pálivou červenou omáčkou. Ingredience 500 g hovězího mletého masa 2 větší cibule 200 ml ostrého kečupu 4 stroužky česneku 2 nakládané kap
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř