Domů     Tatínka si má dcera našla sama
Tatínka si má dcera našla sama

Někdy pro nás děti udělají mnohem víc, než jsme od nich kdy čekali. Díky své Klárce jsem našla toho nejlepšího muže na světě.

Můj přítel Milan, otec Klárky, mě opustil, když byly naší malé dceři dva roky. Byla to pro mě obrovská rána. Vůbec mě nikdy nenapadlo, že bych někdy mohla zůstat sama s dítětem.

Často jsem přemýšlela nad tím, jak je možné, že jsem neviděla byť nějaké náznaky z Milanovy strany, že by si hledal nějakou jinou ženu.

Chodili jsme spolu sice krátce, než jsem přišla do jiného stavu, ale přesvědčil mě, ať se nebojím, že to spolu zvládneme, má mě rád a nikdy mě neopustí. A já jsem mu to věřila.

Ale pak se jednoho dne bláznivě zamiloval do nějaké holky, kterou vzal stopem k nám na chalupu. Nechala mu své telefonní číslo a on jí zavolal. Bylo mu jedno, že má doma maličkou dceru.

A tak si o pár měsíců později sbalil Milan své věci a odešel od nás s tím, že alimenty mi samozřejmě bude posílat.

Dcera pro mě byla vším

Bylo to pro mě velmi těžké období, které jsem proplakala, ale moje slzy vždycky osušil Klárčin smích. Řekla jsem si, že už kvůli žádnému chlapovi nikdy brečet nebudu, protože si to nezaslouží.

Měla jsem svou holčičku, pro kterou jsem byla ochotná udělat všechno. A také jsem pro ni všechno dělala. Když ale Klárka začala dostávat rozum, začala se mě vyptávat: „Maminko, a kde my máme tatínka?“

Chodily jsme spolu na dětská hřiště, kam někdy doprovázeli své ratolesti i tatínkové, stejně jako pro ně chodili do jeslí a školek. Milan totiž neměl vůbec zájem se s naší dcerou stýkat. Začal nový život a jediné pojítko mezi námi byly alimenty.

Zahrnovala mě otázkami

„Tvůj tatínek od nás odešel za jinou paní,“ snažila jsem se vysvětlit své dceři. „A tenhle tatínek také odejde za jinou paní?“ ukázala na prvního chlapa, který šel proti nám a vedl si za ruku svou ženu s malým dítětem.

Pán se zasmál, zatímco jeho žena se na něj dost udiveně podívala. „Všichni tatínkové neopouštějí své holčičky. Jenom ti, kterým záleží jen na nich samotných,“ uváděla jsem svou malou tříletou dceru do reality života dospělých. „Najdeme si jiného?!“ zeptala se mě Klárka.

„To není tak jednoduché,“ vzdychla jsem. „Proč? Mohly bychom si ho koupit třeba v obchodě,“ navrhla mi a já se musela smát. Moje dcera mě vždycky něčím dostala. „A tenhle by se ti nelíbil?“ ukázala dcera na muže přecházejícího ulici.

Byl malý, měl bříško a začínající pleš. „Myslím, že si zasloužíme obě lepšího,“ vyškrtla jsem dotyčného ze seznamu možných kandidátů na Klárčina nového tatínka. „Máš pravdu,“ odsouhlasila mi Klárka a šly jsme domů.

Dělala mi dohazovačku

Od té doby si nemohl být před mojí Klárkou žádný chlap jistý. Jakmile se jí nějaký alespoň trochu zalíbil, šla do něj nekompromisně, jako nějaká zkušená svůdnice.

Když jsme jely tramvají, vytrhla se mi a proběhla celý vagón, až si vybrala pána, ke kterému si stoupla, zatahala ho za ruku a zeptala se:

„Vy jste svobodný, nebo máte nějakou paní?“ Většinou tím všechny přítomné pobavila, zatímco já nevěděla, kam se mám hanbou dívat. Pak jsme třeba byly na dětském hřišti. Klárka přinesla jednomu tatínkovi kbelíček a vyzvala ho, aby jí udělal na písku bábovičku.

Když se jí zeptal proč, odpověděla, že maminka potřebuje šikovného pána, který se vyzná v domácnosti.

Jednala nepředvídatelně

Někdy ovšem zvolila i poněkud netradiční seznamovací metody, to když hodila jednomu muži do klína kopeček rozteklé zmrzliny, jen aby upoutala jeho pozornost. Po chvíli jeho láteření pochopila, že takhle se tatínkové nebalí.

Dokonce měla tu drzost, že vlezla jednomu muži dozadu do auta a nechtěla vylézt, dokud nás obě neodveze domů. Když jsem jí chtěla vytáhnout, křičela, jako kdyby ji na nože brali.

Jedna starší paní na mě málem zavolala policii, protože to vypadalo, že chci unést svou vlastní dceru, kterou si její tatínek bere na víkend. Bylo to s ní těžké, ale i docela zábavné. Jenom jsem nikdy nevěděla, co provede příště.

Odpoledne v cukrárně

„My snad toho tátu nikdy neseženeme!“ vzdychla Klárka, když jsme seděly v cukrárně na zmrzlině. Zatímco já rezignovala už dávno, ona se k tomu pomalu propracovávala. „Neboj se,“ pohladila jsem ji po tvářičce.

„Někde určitě je nějaký muž, který tě bude chtít za svou holčičku!“ „Třeba právě tenhle?“ ukázala na muže, který vešel do malé kavárny s úžasnými zákusky. Nemohl si nevšimnout, že moje dcera označila právě jeho.

Začal si s dcerou povídat

Ten muž byl o něco mladší než já, a takový fešák, že jistě už někde svou ženu s dítětem měl. Dívala jsem se na něj a možná proto se na mě otočil. „Je ta zmrzlina dobrá?“ zeptal se mé dcery, a ta souhlasně pokývala hlavou. „Chcete ochutnat?!“ nabídla mu.

„Tak jo, když mi dáš!“ posadil se k našemu stolečku a Klárka mu nabrala na lžičku pořádnou dávku. „Jahodová, tu mám nejradši!“ olízl se. „Ale nemůžu ti ji přece všechnu sníst! Co by tomu řekla maminka?“ usmál se na mě. A já na něj.

„Raději si koupím svou a sníme ji společně, ano?“ stoupl si znovu k pultu a objednal si.

Našla jsem lásku

Poté si k nám zase přisedl a povídali jsme si bezmála tři hodiny. Dozvěděla jsem se o něm, že je svobodný a že sem přišel koupit dorty pro svou maminku a babičku, co žijí nedaleko.

Než jsme se rozloučili, dal mi svoje telefonní číslo a pro jistotu si vzal i mé, kdybych se náhodou ostýchala mu zavolat sama. Stačil mi napsat zprávu dřív, než já jemu. A tak započala nová část mého života, která trvá už skoro dvacet let…

Tereza O. (49), Praha

Předchozí článek
Související články
19.7.2024
S Václavem jsme se seznámili, když jsem pracovala jako servírka v hospodě. Václav tu sedával málem každý den. Kdyby mi tehdy někdo řekl: toho si jednou vezmeš za muže, zaťukám si na čelo. Vypadal jako ztracená existence. Vůbec jsem si ho tehdy nevšímala, jen jsem mu nosila jedno pivo za druhým. Často seděl v tmavém koutě úplně sám, jindy s kamarády podobného ražení. Šikovná jako poleno By
19.7.2024
Seznámili jsme se u táboráku. Praskalo dřevo, svítily hvězdy a on tak krásně zpíval. Až jsem si musela otřít slzy. Vzpomněla jsem si na den našeho seznámení, který se podobal tomuhle večeru. Šly jsme s kamarádkou podél řeky, večer byl krásný jako ze sna, a my uslyšely ten hlas. Mířily jsme za ním jako zhypnotizované. Můj idol seděl u táboráku s partou přátel. Když uviděli, jak stojíme a zírá
17.7.2024
Byla to láska z pionýrského tábora. Jardovi bylo devatenáct let a dělal vedoucího malým klukům. Byli z něj úplně paf a já taky. Zamilovala jsem se do něj na pionýrském táboře. Všechny holky to věděly, protože neumím udržet tajemství, všechno na sebe vykecám. Jsem odjakživa taková, máma byla to samé v bledě modrém. Byla jsem v oddíle nejstarších, patnáctiletých holek. Jardovi bylo devatenáct a d
14.7.2024
Věřím tomu, že pokud jsou si dva lidé souzeni, cestu k sobě si v životě nějak najdou. Jenom to někdy trvá opravdu hodně dlouho! Setkání, k němuž došlo po tolika letech v naší městské nemocnici, pro mě bylo velkým překvapením. Byla jsem tam tehdy za nemocnou sestrou a její stav mě docela trápil. Kráčela jsem zamyšlená po nemocniční chodbě, když jsem nechtěně vrazila do muže, který šel naproti. Z
13.7.2024
V manželství se Zdeňkem jsem prožila situaci, o které jsem si vůbec nedovedla představit, že by někdy mohla přijít. Průběh mého vztahu se Zdeňkem, mým manželem, byl asi takový, jaký bývá ve většině dlouhodobých partnerství. Poznali jsme se, když nám oběma bylo něco málo přes dvacet pět let. Nějakou dobu jsme se jen tak vídali, pak jsme spolu začali bydlet a po třech letech vztahu jsme se vzali
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
enigmaplus.cz
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,