Kruh z kamenů vrátil do domu klid

Total
36
Shares

Koupili jsme dům, který jeho majitelka proklela. Všechny jeho obyvatele stíhalo neštěstí. Pomohl až mocný rituál a ochranný kruh.

Ten dům se nachází v Sudetech. Na první pohled vypadá pěkně, má rozlehlou zahradu a malý sad. Je zasazen do malebné krajiny s překrásnou vyhlídkou na Doupovské hory. To stavení nás nadchlo na první pohled. Navíc i cena byla výhodná.

Místní nás varovali

S mladou vdovou jsme si plácli. Chápali jsme, že nechce díky tragédii, která jí potkala, v domě dále přebývat. Odstěhovala se s dětmi k mamince do údolí. Když nám ale hned vzápětí starousedlíci vyprávěli o tom, jak podivně a tragicky umírají obyvatelé domu, říkala jsem si, jestli jsme se s koupí přece jen neunáhlili. Manžel ale takovým věcem nevěřil. „Však počkejte,“ varovali nás místní. „Ten před vámi se taky smál, a teď leží pod zemí!“ Byla jsem z toho rozladěná.

První tragédie

Když se manžel při práci na zahradě poranil, říkal, že to byla náhoda. Naštěstí to nebylo vážné. Jenže několik dní poté nám spadl do studny pes a zahynul, a o týden později dceru pobodaly včely. A poslední kapkou bylo, když mi v kuchyni zablikala žárovka a hned vzápětí se sám pohnul nůž na stole. V tu chvíli mi došlo, že lidé z vesnice mluvili pravdu.

Dávný příběh

Hned následující den jsem s domácím koláčem vyrazila za místní drbnou a ta mi pověděla, kdy to všechno začalo… Dům při odsunu Němců proklela jeho majitelka. Ta stará Němka poklekla před domem a proklela všechny, kdo se do něho nastěhují. „Od té doby nikdo ve stavení nevydrží. Mluvit o štěstí mohou ti, kteří utekli dříve, než někdo z nich tragicky zemřel,“ dodala.

Ochranný rituál

Všechno jsem řekla manželovi, ale on trval na tom, že to jsou jen báchorky. A tak jsem zavolala své tetě. Byla znalá různých čar a měla v této oblasti zkušené kamarádky. Týden nato se všechny ty vědmy a bylinkářky sešly v našem domě. Manžela jsem vyhnala do hospody a děti odvezla k sestře do města. Poté jsme začaly budovat z kamenů, které ty ženy pečlivě vybíraly a nad každým přeříkávaly nějakou modlitbu, kolem domu kruh. Každý kámen měl své místo.

Zaútočil její duch

Poté mi daly pro všechny členy rodiny amulet, který samy vyrobily. Manžel samozřejmě odmítl něco takového na krku nosit. Za dva dny však, když se vracel domů za šera z hospody, se mu zjevila na cestě podivná stařena. Když jí míjel, skočila mu po krku a začala ho škrtit. Sípavým hlasem opakovala: „Vyhnali jste mě, ale já na tebe budu čekat všude!“ Měla neuvěřitelnou sílu, manžel musel vynaložit velké úsilí, aby ji ze sebe strhl. Žena se pak s chechotem rozběhla do pole až zmizela v lese. Druhý den spadl na manžela v lese kus stromu. Když se vrátil z nemocnice, nechal si konečně nasadit na krk amulet. Od té doby máme klid a v našem domku se už nic tragického nestalo.

Zdena H. (57), Chebsko

Také se vám může líbit