Domů     Manžela jsem si ukradla
Manžela jsem si ukradla

Být stále sama mě už nebavilo. Záviděla jsem kamarádkám, jaké mají hodné partnery a vůbec si jich neváží. Ani jedna z nich nebyla věrná. Rozhodla jsem se jednoho mužského ukrást. Toho nejhezčího!

Měly jsme takovou partu ženských už hodně dlouho. Vlastně od střední školy. S přestávkami jsme se vždycky sešly na večeři, povyprávěly si všechny novinky o dětech, nemocech a milencích, a také stanovily datum příštího srazu.

V průběhu let se řada z nás rozvedla a znovu vdala, nebo si alespoň našla přítele. Nebo také víc přítelů či milenců.

Kamarádka byla můj opak

Největší odbornicí na vztahy byla Blanka. Krasavice k pohledání. Z ničeho si nic nedělala a byla vždy v dobré náladě. Musela jsme ji obdivovat. Život se s ní nemazlil, dokonce přišla i o dítě, ale ona ze všeho vždycky vyšla jako vítěz.

Vítěz nad těžkým osudem i všemi maléry. Vystřídala chlapů nepočítaně, a z rozchodu si nikdy nic nedělala. Vždycky jen mávla rukou: „Bude další. Chlapů je všude dost!“ Já její optimismus nesdílela. Byla jsem vždycky spíš zakřiknutá.

Taková ta panenka v koutě, co je nejraději, když si jí nikdo nevšímá a nechá ji na pokoji. Po rozvodu jsem zůstala sama, jen se synem a nikoho si nehledala. Ale ani ten můj jedináček se mi moc nepovedl.

Měl stále jen samé průšvihy a nakonec ho vyhodili z učiliště. Naštěstí byl celkem pracovitý a nechal se zaměstnat v takovém tom obřím skladu.

Toužila jsem po společnosti

Syn docela slušně vydělával, ale nadřel se jako pes. Občas mě navštívil, ale moc řečí nenadělal. Také, o čem si s mámou pořád povídat? Podstrčila jsem mu vždycky nějakou tu korunu, aby měl na přilepšenou, a potom hned šel.

Já pracovala u linky a tak jsem žádné extra zážitky neměla. Dny se podobaly jako vejce vejci. Občas jsem byla ráda, že přežiju směnu. Ta monotónní práce mě vyčerpávala víc, než bylo zdrávo.

O to víc jsem se ale mohla věnovat svým myšlenkám, které v poslední době směřovaly čím dál častěji k chlapům. Mužům, partnerům, milencům. Prostě k někomu, kdo by byl jen můj a já se s ním mohla dělit o všechny radosti i strasti všedního dne.

Při tom přemýšlení mě napadlo, jak moc si moje kamarádky neváží svého štěstí, že mají po boku muže. Na srazu se vychloubaly jedna přes druhou, jak jim jsou nevěrné, jak je podvádějí, nebo žijí rovnou se dvěma.

Rozhodla jsem se krást

Přála jsem jim to, ale také trochu záviděla. Ony mohou mít dva a já nikoho? Nebyla jsem žádná velká krasavice, ale postavu jsem měla celkem dobrou a v obličeji se mi skoro nedělaly vrásky.

Měla jsem dobrou pleť po babičce, která se celý život nemazala ničím jiným, než vepřovým sádlem. Vždycky říkala, že za obličej po čtyřicítce si může každá ženská sama. Všechny negativní myšlenky, zloba nebo závist se ve tváři zobrazí!

U pásu jsem přemýšlela o tomhle spoustu měsíců, než jsem dospěla k rozhodnutí, že si prostě nějakého mužského ukradnu. Od svých kamarádek! Připadalo mi to nejjednodušší. Znala jsem jejich rodiny i partnery a nemělo by to být nic moc těžkého.

Abych všechny potenciální partnery měla pěkně po kupě, pozvala jsem všechny kamarádky i s mužskými na svoji oslavu narozenin.

Vybrala jsem si nejhezčího

Připravila jsem pohoštění s velkým množstvím alkoholu, aby byli chlapi povolnější. Rumové zákusky, štamprličky, šampaňské. Za chvíli byli všichni v náladě. Nezbývalo mi než si vybrat. Nejvíc se mi líbil Rosťa, ten od Blanky.

Nemusela jsem mít výčitky, že jí bude chybět. A byl moc hezký. Kdybych se nestyděla, řekla bych, že přímo krásný. Urostlý šedesátník, štíhlý a takový jakoby trochu ze starých dob. Moderně oblečený a přesto dvorný jako z filmu pro pamětníky.

Dali jsme se do řeči a já ho nesměle pohladila po hřbetu ruky. Překvapeně se na mě podíval, ale pohlazení mi vrátil i s úroky. Nejen, že mě objal, ale za chvíli jsme se náruživě líbali! Šlo to rychleji, než jsem čekala. Začali jsme se scházet.

Tajně, jako nějací dva školáci. Bylo to tak krásné, že jen při pouhé vzpomínce na Rosťu se mi rozbušilo srdce, div mi nevyskočilo z prsou!

Kamarádka mi odpustila, ostatní ne

Jenže, on nechtěl naši nečekanou lásku tajit. Na to byl moc čestný. „Už se nemohu Blance dívat do očí,“ přiznal a svěřil se mi s úmyslem jí všechno říct. Moc nadšená jsem nebyla. Obávala jsme se nějakých scén. Ona ale vzala všechno s klidem:

„Chlapů je všude dost!“ A tak, zatímco ona mi svého Rosťu klidně přenechala, ostatní kamarádky to vzaly jako velkou zradu. Na srazu mě ignorovaly a vůbec se mnou nemluvily. Prý, když jsem mohla ukrást jednoho, kdo jim zaručí, že příště neukradnu toho jejich.

Já ale měla oči jen pro svého miláčka. Odvážný plán a drzá krádež se mi vyplatily! Pro jistotu jsem vše pojistila svatbou, aby nějakou jinou ženskou nenapadlo totéž a mého Rosťu mi neukradla!

Zdena K. (57), Lovosice

Předchozí článek
reklama
Související články
15.4.2024
Manžel mi vyčítá, že umím jen pomlouvat a roznášet klepy. Ničím tím prý celou rodinu. Já si ale myslím, že nedělám nic zlého. Jsem jen zvědavá. Ráda si povídám s lidmi, myslím, že to je částečně i moje náplň práce, jsem totiž u nás na vsi listonoška. A ta musí přece vědět o všem! Také moc ráda poznávám nové lidi, jsem šťastná, že máme domek hned na návsi, tam jsem u zdroje všeho. Jakmile něk
15.4.2024
Propadla jsem úžasnému koníčku! Sleduji akční ceny, je to lákavé dobrodružství, takový můj sport, díky kterému jsem si našla i skvělé přátele. Najednou jsem nevěděla, co budu dělat? Na chození po divadlech jsem neměla peníze, na cestování dost sil, sedět u televize a dívat se na seriály mě nebavilo. Důchod se na mě šklebil v té nejděsivější podobě. Byla jsem sama, manžel mi zemřel. Doma to n
12.4.2024
Nikdo mě nenutil, mohla jsem si pořídit skleničku a umělé zuby. Já ale toužila po hezkém chrupu. Spořila jsem, jak to šlo, ale ono to moc nešlo. Jako rozvedená s platem nic moc to dalo docela fušku. Když k tomu člověk přičte nájem a občas něco na sebe, zbylo mi sotva na jídlo a nějaké to ovoce. I tak moje úspory dosáhly úctyhodné částky. Poctivě jsem střádala Měla jsem přesně vypočítané,
12.4.2024
Nebyl to nikdy žádný lev salónů, co se vzhledu týče, ale já hledala spíš klid a bezpečí. Jenže věk ho zřejmě připravil o poslední kapku charismatu. Stal se z něho nudný patron. Už kdysi na rande s ním byla celkem nuda. Nebyl vůbec zábavný, nerozuměl legraci a většinou jen mlčel. Já ale měla za sebou hodně bouřlivý vztah, a dokázala jsem tedy ocenit pravý opak. Vždycky to tak bylo Po svatb
11.4.2024
S Janou se známe od puberty. Seznámily jsme se na tenise. A staly se z nás hned kamarádky. A to celoživotní. Až donedávna… Tenis u nás, tehdy ještě na vesnici, se rozhodlo postavit pár tenisových nadšenců, protože se jim už nechtělo jezdit do nejbližšího města. Místo pro budoucí kurty bylo nádherné. Hned u řeky Lužnice. Tehdy, před padesáti lety, se rozhodlo, že kurty budou antukové a tři. Vévo
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Krvavá řeka Río Tinto: Proč jsou na jihu Španělska podmínky jako na Marsu?
enigmaplus.cz
Krvavá řeka Río Tinto: Proč jsou na jihu Španělska podmínky jako na Marsu?
Ocitli jsme se na jiné planetě? Nebo zde natáčeli filmaři? Ani jedno, ani druhé. Jsme v oblasti španělské Andalusie, kde protéká Río Tinto neboli Červená řeka. A přestože se nacházíme na Zemi, ma
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
epochalnisvet.cz
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
Archeologové během loňských vykopávek v Turecku objevili hliněnou tabulku popsanou dosud neznámým mrtvým jazykem používaným před více než 3000 lety. Z doprovodného textu v chetitštině vyplývá, že tabulka zachycuje nějaký starověký rituál. Podaří se vědcům jazyk rozluštit a dávný rituál přečíst?   „Byl objeven nový indoevropský jazyk.“ Těmito slovy představuje vedoucí archeologických vykopávek Prof. Dr.
Lola Montezová: Fúrie, která připraví o trůn bavorského krále Ludvíka I.
epochaplus.cz
Lola Montezová: Fúrie, která připraví o trůn bavorského krále Ludvíka I.
Laškovně zapochybuje o přirozené eleganci ňader mladičké tanečnice žádající o angažmá. Kráska sebere ze stolu nůžky, rozstřihne si na prsou šaty a poskytne mu důkaz. Něco takového král při audienci ještě nezažil. Irsko-skotská krev otce a typická krása kreolských genů po matce udělají z Elizy Gilbertové štíhlý uragán černých vlasů, modrých očí, rudých rtů a
Vyrobte si krásné vázy
nejsemsama.cz
Vyrobte si krásné vázy
V obchodě prodávají sice krásné, ale většinou také velmi drahé vázy. Chcete si pořídit vlastní, za niž nebudete muset platit stovky korun? Vytvořte si vázu zcela podle vlastních představ, v barvách a stylu, jež budou nejlépe ladit s vaším pokojem, a ještě ho krásně vyzdobí. Krok za krokem Jarní schovávačka I obyčejná sklenice či lahev bude mít své kouzlo, když ji správně
Mám problém udržet tajemství, jsem drbna?
skutecnepribehy.cz
Mám problém udržet tajemství, jsem drbna?
Manžel mi vyčítá, že umím jen pomlouvat a roznášet klepy. Ničím tím prý celou rodinu. Já si ale myslím, že nedělám nic zlého. Jsem jen zvědavá. Ráda si povídám s lidmi, myslím, že to je částečně i moje náplň práce, jsem totiž u nás na vsi listonoška. A ta musí přece vědět o všem! Také moc ráda poznávám nové lidi, jsem
Lexus v rámci milánského týdne designu představil expozici Time
iluxus.cz
Lexus v rámci milánského týdne designu představil expozici Time
Na výstavě se prezentují díla dvou návrhářů inspirovaná koncepčním modelem Lexus LF-ZC (Lexus Future Zero-emission Catalyst), který zkoumá možnou podobu čistého elektromobilu nové generace. Instala
Vyděsili Abela Tasmana Maorové?
historyplus.cz
Vyděsili Abela Tasmana Maorové?
Dvě lodi spouštějí kotvy v nově objevené zátoce. Netrvá dlouho a ocitají se pod útokem domorodých kanoí. Když se Evropané pod ochranou kanonů konečně obrátí na útěk, bude jejich posádka o čtyři námořníky chudší. Děti, které přicházejí na svět v chudých rodinách v malých městečkách na počátku 17. století, nejsou ty, o nichž lze nalézt bohaté záznamy v dobových
Pikantní tuňáková pomazánka
tisicereceptu.cz
Pikantní tuňáková pomazánka
Nevíte, co si počít s konzervovaným tuňákem? Máme pro vás připravený opravdu chutný recept. Suroviny 1 velká tuňáková konzerva 1 větší červená cibule 2 lžíce citronové šťávy 4 lžíce jogurtu n
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Vodojemy Žlutý kopec v Brně otevřeny!
epochanacestach.cz
Vodojemy Žlutý kopec v Brně otevřeny!
Technická památka Vodojemy Žlutý kopec se 21. března za přítomnosti zástupců města slavnostně naplno otevřela veřejnosti. Investice města 150 milionů korun zpřístupnila tři podzemní nádrže a také veřejný park na povrchu. TIC BRNO, který bude vodojemy nadále provozovat, připravil spolu s partnery na první víkend 22.–24. března bohatý vizuální program. Poté je budete moci navštívit
Nechá si Vacula vytetovat i kuchařku?
nasehvezdy.cz
Nechá si Vacula vytetovat i kuchařku?
Když se herci Adamu Vaculovi (36) zalíbila jeho současná přítelkyně, vítězka kuchařské soutěže MasterChef z roku 2021 Veronika Beskydiarová (30), napsal jí krátkou zprávu – a byla ruka v rukávě. Byd
3D tisk v lidském těle? Již brzy možná ano!
21stoleti.cz
3D tisk v lidském těle? Již brzy možná ano!
Ve svém nejmenším provedení měří 11–13 milimetrů. Je tedy tak akorát drobný, aby se vešel do trávicího ústrojí. Řeč však není o žádné bakterii, ale o unikátním vynálezu vědců z Univerzity v Novém Jižn