Domů     Manžela jsem si ukradla
Manžela jsem si ukradla

Být stále sama mě už nebavilo. Záviděla jsem kamarádkám, jaké mají hodné partnery a vůbec si jich neváží. Ani jedna z nich nebyla věrná. Rozhodla jsem se jednoho mužského ukrást. Toho nejhezčího!

Měly jsme takovou partu ženských už hodně dlouho. Vlastně od střední školy. S přestávkami jsme se vždycky sešly na večeři, povyprávěly si všechny novinky o dětech, nemocech a milencích, a také stanovily datum příštího srazu.

V průběhu let se řada z nás rozvedla a znovu vdala, nebo si alespoň našla přítele. Nebo také víc přítelů či milenců.

Kamarádka byla můj opak

Největší odbornicí na vztahy byla Blanka. Krasavice k pohledání. Z ničeho si nic nedělala a byla vždy v dobré náladě. Musela jsme ji obdivovat. Život se s ní nemazlil, dokonce přišla i o dítě, ale ona ze všeho vždycky vyšla jako vítěz.

Vítěz nad těžkým osudem i všemi maléry. Vystřídala chlapů nepočítaně, a z rozchodu si nikdy nic nedělala. Vždycky jen mávla rukou: „Bude další. Chlapů je všude dost!“ Já její optimismus nesdílela. Byla jsem vždycky spíš zakřiknutá.

Taková ta panenka v koutě, co je nejraději, když si jí nikdo nevšímá a nechá ji na pokoji. Po rozvodu jsem zůstala sama, jen se synem a nikoho si nehledala. Ale ani ten můj jedináček se mi moc nepovedl.

Měl stále jen samé průšvihy a nakonec ho vyhodili z učiliště. Naštěstí byl celkem pracovitý a nechal se zaměstnat v takovém tom obřím skladu.

Toužila jsem po společnosti

Syn docela slušně vydělával, ale nadřel se jako pes. Občas mě navštívil, ale moc řečí nenadělal. Také, o čem si s mámou pořád povídat? Podstrčila jsem mu vždycky nějakou tu korunu, aby měl na přilepšenou, a potom hned šel.

Já pracovala u linky a tak jsem žádné extra zážitky neměla. Dny se podobaly jako vejce vejci. Občas jsem byla ráda, že přežiju směnu. Ta monotónní práce mě vyčerpávala víc, než bylo zdrávo.

O to víc jsem se ale mohla věnovat svým myšlenkám, které v poslední době směřovaly čím dál častěji k chlapům. Mužům, partnerům, milencům. Prostě k někomu, kdo by byl jen můj a já se s ním mohla dělit o všechny radosti i strasti všedního dne.

Při tom přemýšlení mě napadlo, jak moc si moje kamarádky neváží svého štěstí, že mají po boku muže. Na srazu se vychloubaly jedna přes druhou, jak jim jsou nevěrné, jak je podvádějí, nebo žijí rovnou se dvěma.

Rozhodla jsem se krást

Přála jsem jim to, ale také trochu záviděla. Ony mohou mít dva a já nikoho? Nebyla jsem žádná velká krasavice, ale postavu jsem měla celkem dobrou a v obličeji se mi skoro nedělaly vrásky.

Měla jsem dobrou pleť po babičce, která se celý život nemazala ničím jiným, než vepřovým sádlem. Vždycky říkala, že za obličej po čtyřicítce si může každá ženská sama. Všechny negativní myšlenky, zloba nebo závist se ve tváři zobrazí!

U pásu jsem přemýšlela o tomhle spoustu měsíců, než jsem dospěla k rozhodnutí, že si prostě nějakého mužského ukradnu. Od svých kamarádek! Připadalo mi to nejjednodušší. Znala jsem jejich rodiny i partnery a nemělo by to být nic moc těžkého.

Abych všechny potenciální partnery měla pěkně po kupě, pozvala jsem všechny kamarádky i s mužskými na svoji oslavu narozenin.

Vybrala jsem si nejhezčího

Připravila jsem pohoštění s velkým množstvím alkoholu, aby byli chlapi povolnější. Rumové zákusky, štamprličky, šampaňské. Za chvíli byli všichni v náladě. Nezbývalo mi než si vybrat. Nejvíc se mi líbil Rosťa, ten od Blanky.

Nemusela jsem mít výčitky, že jí bude chybět. A byl moc hezký. Kdybych se nestyděla, řekla bych, že přímo krásný. Urostlý šedesátník, štíhlý a takový jakoby trochu ze starých dob. Moderně oblečený a přesto dvorný jako z filmu pro pamětníky.

Dali jsme se do řeči a já ho nesměle pohladila po hřbetu ruky. Překvapeně se na mě podíval, ale pohlazení mi vrátil i s úroky. Nejen, že mě objal, ale za chvíli jsme se náruživě líbali! Šlo to rychleji, než jsem čekala. Začali jsme se scházet.

Tajně, jako nějací dva školáci. Bylo to tak krásné, že jen při pouhé vzpomínce na Rosťu se mi rozbušilo srdce, div mi nevyskočilo z prsou!

Kamarádka mi odpustila, ostatní ne

Jenže, on nechtěl naši nečekanou lásku tajit. Na to byl moc čestný. „Už se nemohu Blance dívat do očí,“ přiznal a svěřil se mi s úmyslem jí všechno říct. Moc nadšená jsem nebyla. Obávala jsme se nějakých scén. Ona ale vzala všechno s klidem:

„Chlapů je všude dost!“ A tak, zatímco ona mi svého Rosťu klidně přenechala, ostatní kamarádky to vzaly jako velkou zradu. Na srazu mě ignorovaly a vůbec se mnou nemluvily. Prý, když jsem mohla ukrást jednoho, kdo jim zaručí, že příště neukradnu toho jejich.

Já ale měla oči jen pro svého miláčka. Odvážný plán a drzá krádež se mi vyplatily! Pro jistotu jsem vše pojistila svatbou, aby nějakou jinou ženskou nenapadlo totéž a mého Rosťu mi neukradla!

Zdena K. (57), Lovosice

Předchozí článek
reklama
Související články
7.6.2023
Ještě že mám vedle sebe moji nejlepší kamarádku Zdenku. Jsme taková nerozlučná dvojka, která si vždy poradí. Můžu se na ni ve všem spolehnout. Jen občas jsem v úzkých, to když Zdena někam vyrazí. Ona strašně ráda cestuje, nalévá si do duše úžasné zážitky, jak sama říká. No jo, ale pak ji potřebuji a ona si nalévá. Zrovna jsem byla na vážkách, jestli si mám něco začít s Romanem, tím chlapíkem, k
7.6.2023
Když stavíte dům vlastníma rukama, samozřejmě průběžně docházejí peníze, síly i trpělivost. Manželé se hádají a někdy i rozvádějí... Stavěli jsme dům. Nikomu bych to nepřála. Za mých mladých let se stavělo svépomocí, prostě kdo měl nohy, ruce a dobré srdce, tak pomáhal. Samozřejmě po práci, o víkendech, o svátcích. Táhlo se to roky. To hlavní dělali manžel se švagrem, najímali si řemeslníky
5.6.2023
Mezilidské vztahy jsou velmi komplikované a člověk se v nich často sám nevyzná. Ani já netušila, co manželova nevěra rozpoutá. Kamarádka se na mě dlouze zadívala. „Pořád to ještě nechceš radikálně řešit? Co tě na tom tak baví?“ Nedokážu jí na to vlastně odpovědět. Prostě mě baví být v utajení. Manžel sice něco tuší, ale neví nic. Zatím. Zrada bolela Vracela jsem se právě z práce, otevřela
2.6.2023
Když jsem poznala Dana, byla jsem už nějakou dobu sama a jeho zájem mi lichotil. Vlastnil kavárničku a já si u něj ráda poseděla. V ždy jsem měla pocit, že spolu lehce flirtujeme, ale brala jsem to dost na lehkou váhu, protože byl o pár let mladší než já. Brzdila jsem se, přece jen, co by tomu řekli lidi, říkala jsem si. Když mě pak pozval na večeři, docela mě to překvapilo, ale k mému překvape
2.6.2023
Zase jsme se nepohodli. Na zahradě prostě nemůžeme být s manželem spolu. Doma nám to funguje, ale na čerstvém vzduchu to trochu drhne. Kyslík nám nejspíš leze do hlavy, mozek se okysličuje a manžela hned napadají věci, které mě za chvíli začnou vytáčet. Jako ten jeho nápad, že starý ořešák půjde k zemi. Má k tomu tisíc důvodů, proč ten krásný strom chce pokácet. Ani jeden není rozumný, bráním j
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
enigmaplus.cz
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
Zámek Vrbičany najdeme nedaleko Lovosic na Litoměřicku. Tento pozdně barokní zámek byl postaven v 18. století Františkem Kresselem, svobodným pánem z Kvaltenberku, a to velice pravděpodobně na místě b
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
epochalnisvet.cz
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
Sauna. Nejdemokratičtější chrám, jaký kdy lidé postavili. Přináší odreagování, jaké může poskytnout hladovému jídlo, žíznivému voda, básníkovi čistý list papíru. A k tomu vyvolává v těle neuvěřitelné
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
iluxus.cz
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Firma obohacující automobilový svět prostřednictvím unikátních vozů, které charakterizuje dynam
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
epochaplus.cz
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
Vytvořili kráter na kometě 9P/Tempel. Postávají na Venuši, Titanu, asteroidu Eros i kometě Čurjumov-Gerasimenko. V současnosti prozkoumávají Měsíc i Mars a dva z nich vstoupili do mezihvězdného prosto
Usmíření až těsně před jeho smrtí
nasehvezdy.cz
Usmíření až těsně před jeho smrtí
České legendární herce Jiřinu Bohdalovou (92) a Radoslava Brzobohatého (†79) spojil osud. Vypadalo to, že tito dva umělci jsou pro sebe stvoření. Bouřlivé manželství ale nevydrželo a z lásky zbyla záš
Wrap se skyrovým dipem
tisicereceptu.cz
Wrap se skyrovým dipem
SKYR slouží nejen jako bílkovinami nabitá svačina, ale také jako ingredience, která má své místo ve sladkých i slaných receptech. Ingredience na salátovou směs – 4 porce 2 kuřecí prsa 1 konzerv
Proč je bolest v noci intenzivnější?
21stoleti.cz
Proč je bolest v noci intenzivnější?
Bolest vnímáme negativně, jako něco nepříjemného, co nám nedovoluje podávat stoprocentní výkon v práci či při sportu. Bolesti zubu, hlavy, zad či kloubů jsou zkrátka obtěžující, a tak často saháme po
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
skutecnepribehy.cz
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
epochanacestach.cz
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
Socha Samsona se lvem se uprostřed největšího českobudějovického náměstí odráží ve vodní hladině zdejší historické kašny už téměř tři sta let. Kašna je jednou z největších v zemi a je také symbolem města. Nikdo z návštěvníků Českých Budějovic nemůže minout náměstí Přemysla Otakara II. Leží přece přímo v centru města a navíc je druhým největším čtvercovým náměstím v republice. Ten
Ořechová másla
tisicereceptu.cz
Ořechová másla
Lze je dělat z nejrůznějších druhů ořechů, třeba z kešu či pistácií. Suroviny 500 g ořechů sklenice mixér Postup Připravte si vybrané ořechy a buď je použijte ve stavu, v jakém jste je k
Ilona Svobodová věří v další lásku
nasehvezdy.cz
Ilona Svobodová věří v další lásku
Herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (62) v posledních letech velmi milovala dva muže. Bohužel kvůli nepřízni osudu o oba přišla. Nejprve pochovala svého milovaného manžela, hudebního skladatel