Domů     Dávné tajemství vyšlo najevo
Dávné tajemství vyšlo najevo

Jedna nenápadná černobílá fotografie změnila život celé naší rodiny k nepoznání. Děti s námi přestaly mluvit a vnoučata zlomila hůl nade všemi. Pravda vyšla najevo po padesáti letech.

Prožila jsem moc hezké dětství na malé vesnici. Ani mě nenapadlo, že bych mohla někdy žít ve městě! Ale stalo se. Po události, která měla být navždy zapomenuta, jsem odešla studovat do města a už se nevrátila.

Coby čerstvá sestřička jsem nastoupila do velké nemocnice a zde se seznámila se svým budoucím manželem. Po svatbě jsem zůstala bydlet ve městě, protože každodenní dojíždění už nepřipadalo v úvahu.

Ochota se mi krutě vymstila

Léta plynula a my s manželem vychovali dva krásné syny. Později se neplánovaně narodila naše dcerka Michalka. Všechny děti nám dělaly jen a jen radost. Do svojí rodné vesnice jsem jezdila sporadicky.

„Mami, jak to, že nejsem vůbec podobný tátovi ani tobě?“ zeptal se mě jednou nejstarší syn a držel v ruce takovou malou černobílou fotografii, kde byl v kojeneckém věku v kočárku. Důvod jsem moc dobře znala.

Nebyla totiž syn mého muže, ale sousedova syna, který mě znásilnil. Byl o hodně starší, než já. Taková ztracená existence. Alkoholik a povaleč. Ale nikdy by mě nenapadlo, že je něčeho takového schopen.

Toho odporného skutku se dopustil v opilosti, když jsem mu pomáhala otevřít dveře do jeho domu. Šla jsme tehdy od kamarádky, a když se nemohl trefit klíčem do zámku, ochotně jsem to udělala za něho. On mě strčil dovnitř a já neměla šanci se ubránit. Tehdy jsem v šoku utekla domů a po měsíci zjistila, že jsem těhotná.

Nic jsem od něho nechtěla

Dítě, mého milovaného synka, jsem porodila v necelých šestnácti a starala se o něho, až do konce mých studií, maminka. Sousedé byli velmi bohatí, vlastnili obrovské lány polí, mnoho nemovitostí a také snad i nějakou chalupu nedaleko v horách.

Můj manžel, tedy muž, který syna vychoval, od nich nikdy nic nevzal, přestože mu opakovaně nabízeli velkou částku. „Jsou to špinavé peníze!“ křičel na mě, když jsem později naléhala, abychom se nechali odškodnit.

No, a teď můj už dávno dospělý syn hloubal nad fotografií, a já podlehla pokušení a vyjevila mu celou pravdu. Byla to obrovská chyba, jak se později ukázalo! „Mami, to snad nemyslíš vážně.

Tak my všichni tři splácíme hypotéky na byty a ty jsi zcela jistě dědičkou obrovského majetku!“ kroutil hlavou a hned dodal, že to tak nechá.

Všichni viděli jen peníze

Sousedův syn, ten co mě znásilnil, totiž neměl jiné děti a byl už starý a velmi nemocný. Také aby ne, když celý život jen pil a kouřil! Neměl vůbec nikoho. Žádné dědice a asi ani vzdálené příbuzné. „Slyšela jsi o genetických testech?

Nechám si je udělat a budeme bohatí!“ oznámil mi syn a hned vytáhl obálku s těmi testy. Druhý syn mu přizvukoval, měl na věc stejný názor. Jen já nesouhlasila. Všechno, co moji kluci zamýšleli, mi přišlo jako zrada. Na mně a celém mém životě.

Naštěstí dcera stála při mně. Byla asi citlivější, než kluci, kteří všechno brali racionálně. I jejich děti, naše vnoučata, stáli na straně rodičů. Už se viděli v luxusních autech a na exotických dovolených. Jednou přišli všichni. Moji kluci i jejich kluci.

Bylo nás v obýváku celkem devět a nakonec jsme na sebe řvali, jako by nás bylo snad sto. Už jsme jeden druhého ani nevnímali. Jen jsme si mleli tu svoji a nedokázali ustoupit.

Dopis mě překvapil

Čím víc na mě všichni naléhali, tím víc jsem trvala na svém. Nic podnikat nebudu a majetek nechci! Nakonec se i můj muž nakazil zlatou horečkou, jak celý ten cirkus pojmenovala trefně dcera. „Jste jako hledači zlata.

Asi se brzy povraždíte!“ řekla svým bratrům a práskla dveřmi. Od té chvíle už nebylo nic jako před tím. Vnoučata nám už ani nezavolala a naši kluci se neukázali. Trucovali a jejich manželky také. Při tom jsme je obě měli tak rádi!

Uplynul skoro rok a nic se neměnilo. Byla jsem zoufalá. „Asi jsem je špatně vychovala, ty svoje synáčky!“ říkala jsem si a utvrzovala se o svojí pravdě. Potom mi pošťačka předala obálku a já ke svému údivu četla dopis napsaný roztřeseným stařeckým písmem.

To náš soused mě zval na návštěvu! Nedokázala jsem odmítnout. Zvědavost byla silnější.

Poprosil mě o odpuštění

Přemluvila jsem manžela, aby šel se mnou. Samotné se mi do toho doupěte zla nechtělo. Představovala jsem si toho mnoho, ale skutečnost všechny představy dalece překonala. V křesle seděl vetchý stařeček a vedle sebe měl kyslíkovou bombu. Sotva mluvil.

Pečovatelka mu každou chvíli podala sklenici s vodou, ve které si jen omočil suché rty. „Chci se ti za všechno omluvit. Nechci jít do hrobu s takovou vinou. Byl jsem tehdy opilý a nevěděl, co dělám!“ řekl a rozplakal se lítostí.

Potom mi podal nějaký úřední doklad: „Všechno jsem ti odkázal a moc tě prosím, abys dědictví přijala. Snad bude k užitku!! A tak jsem to tomu nešťastníkovi slíbila. Asi za dva dny umřel a ze mě se stala bohatá paní.

Majetek jsem spravedlivě rozdělila a zbytek dala na charitu. Ať přinesou užitek i ostatním, nejen nám!

Iva V. (67), Louny

reklama
Související články
1.3.2024
Neviděla jsem to, co viděli ostatní. V mých očích byl roztomilý. Tvrdil, že nemá v životě štěstí a že mu všichni křivdí. Teprve jeho úraz mi otevřel oči. Můj syn byl jen rozmazlený fracek! A to bolelo! Měla jsem ho natruc všem. Rodičům i příteli, který mi dal po dlouhé známosti kopačky. Pořídila jsem si dítě za svobodna. Rodiče mi to měli za zlé, ale já nedbala. A měla jsem pak snahu ve všem sy
1.3.2024
Už coby malá holka jsem byla při těle. Později jsem se zařekla, že se to mým dětem nesmí nikdy stát. Ale stalo se... O tom, že nadváha není jen kosmetický problém, už asi nikdo nepochybuje. Zdravotní rizika, která s sebou nese, jsou nezpochybnitelná. I já si na pár komplikací z dětství, které jsem prožila coby tlustá holčička, dodnes pamatuji. Tloušťka mu nevadila Problémy s přetíženými k
28.2.2024
Ani jsem to nečekala, že být babičkou se mnou tak dost zamává. Užijete si s dětmi a pak má přijít ta odměna. Pořád se o tom mluví. O tom nepopsatelném pocitu dokonalého štěstí. Tak jsem se těšila, že to také prožiju. Hotová věc Neměla jsem na výběr. Najednou se narodila Anička od mé dcery Hany a Petřík od syna Pavla. Byla to hotová věc a už jsem v tom lítala. Hanka ze svého prvního dítěte
25.2.2024
Manžel, který trpí alzheimerem, zmizel z domu. Stačila k tomu chvilka nepozornosti. Marně jsme ho hledali my i policie. Už jsme ztráceli naději... Alzheimerova choroba je strašná. Člověk, kterého znáte celý život, se vám změní k nepoznání. Nejstrašnější na tom je, že si to dotyčný nechce dlouho přiznat. Můj manžel Jiří byl skvělý člověk, vzdělaný, zodpovědný, dokonalý manžel a táta, pro něhož r
24.2.2024
Sama jsem vyrůstala jako jedináček, takže jsem snila o velké rodině. Bohužel se mi mé přání nevyplnilo. Vyrůstala jsem v milující rodině, ale když mi byly asi tři roky a vnímala jsem, že kamarádi mají sourozence, žadonila jsem na rodičích, aby mi taky pořídili bratříčka nebo sestřičku. Netušila jsem tehdy, jak to je. Těžký začátek Až skoro v dospělosti jsem pochopila, že naši nemohli mít
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Po bříšku už ani stopy!
nasehvezdy.cz
Po bříšku už ani stopy!
Je to sotva pár týdnů, co se moderátorka Eva Perkausová (29) stala maminkou druhého synka Ariana, a už se postavila před fotoaparát! Oblékla jen kalhoty, podprsenku, perlový náhrdelník – a všem vyraz
Podvodník ve velkém: Muž, který prodal Tádž Mahál
epochaplus.cz
Podvodník ve velkém: Muž, který prodal Tádž Mahál
„Pojď sem, prcku, tady máš taky stovku, ať si jednou osladíš život.“ směje se hledaný podvodník Mitileš v rodné vesnici na malého chlapce. Nemusí mít strach, že ho tu někdo udá. Pro sousedy je hrdina, i když jednoho z nich kdysi okradl. Dneska se jí a pije na něj. Skutečným jménem je vlastně Mitileš Kumar
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
epochalnisvet.cz
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
Středověký templářský řád je považován za jeden z nejznámějších i nejzáhadnějších v dějinách. Účast templářů na křížových výpravách tvoří legendy o jejich bohatství a znalostech. Pozdější úpadek řá
Skutečné zombie: Jsou dílem černé magie?
enigmaplus.cz
Skutečné zombie: Jsou dílem černé magie?
Hrozivé oživlé mrtvoly vylézající z hrobů a pojídající lidské maso. Takový obrázek vyvstane v mysli většině lidí, když uslyší slovo zombie. Většina se domnívá, že jde jen o filmový výmysl. Jenže lidé
Domácí piškotová roláda
tisicereceptu.cz
Domácí piškotová roláda
Než nanesete na těsto krém, potřete ho vrstvou malinového džemu. Roládu dotáhnete k dokonalosti čokoládovou polevou. Ingredience Na těsto 3 vejce 80 g krupicového cukru 1 lžíce kakaa 100 g
Bakterie, které z plastů vyrábějí materiál podobný pavoučímu hedvábí
21stoleti.cz
Bakterie, které z plastů vyrábějí materiál podobný pavoučímu hedvábí
Polyethylen, respektive výrobky z něj, jako jsou plastové tašky, láhve a obaly na potraviny, je největším přispěvatelem k celosvětovému znečištění planety plasty. Navíc je v přírodě prakticky nerozlož
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
iluxus.cz
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
Tyto hodinky nedělají kompromisy: nové Meister S Automatic jsou sportovní hodinky, které nezapřou svůj vztah k elegantní řadě Meister. Společnost Junghans představuje dva nové tříručkové modely z nere
Ze syna jsem udělala sobce
skutecnepribehy.cz
Ze syna jsem udělala sobce
Neviděla jsem to, co viděli ostatní. V mých očích byl roztomilý. Tvrdil, že nemá v životě štěstí a že mu všichni křivdí. Teprve jeho úraz mi otevřel oči. Můj syn byl jen rozmazlený fracek! A to bolelo! Měla jsem ho natruc všem. Rodičům i příteli, který mi dal po dlouhé známosti kopačky. Pořídila jsem si dítě za svobodna. Rodiče
Silná přitažlivost s bývalým
nasehvezdy.cz
Silná přitažlivost s bývalým
Nová posila seriálu ZOO Jana Bernášková (42) má až podezřele blízko ke svému bývalému muži, režisérovi Davidu Drábkovi (53). Byl to právě jejich vztah, z něhož čerpala ve své knize Jak přežít svého mu
Hrad Skuhrov: Dřevěná věž nad kamenným hradem
epochanacestach.cz
Hrad Skuhrov: Dřevěná věž nad kamenným hradem
Z kamenného hradu přežily staletí jen některé obvodové zdi, ale Skuhrov už si dávno za kámen našel náhradu. Když se dnes řekne Skuhrov, mnohem více pomyslíme na jiný materiál – na dřevo. S tím umí Skuhrov doslova čarovat. Nevíme sice úplně přesně, kdy hrad Skuhrov na ostrožně nad pravým břehem říčky Bělé vzniknul, ale nebudeme daleko od
Masové koule s pikantní omáčkou
tisicereceptu.cz
Masové koule s pikantní omáčkou
Koule jednoduše napíchněte na párátko a servírujte s pálivou červenou omáčkou. Ingredience 500 g hovězího mletého masa 2 větší cibule 200 ml ostrého kečupu 4 stroužky česneku 2 nakládané kap
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř