Dcera se rozešla se svým mužem kvůli darebákovi!

Total
50
Shares

Některé kroky svých blízkých nechápeme, naštěstí je možné je napravit.

Ani trochu jsem nesouhlasila s tím, když mi moje dcera oznámila, že odchází od svého manžela. Věděla jsem, že Veronika má trochu divočejší krev, ale několik let jsem věřila, že se po boku Standy usadila.

Bylo mi to opravdu líto

Důvodem, proč chce Veronika Standu opustit, byl jiný muž. Tím hůře jsem to nesla. Zeť mi byl sympatický, skvěle jsem s ním vycházela. Rozchodu jsem ale nezabránila. Dřív než se rozběhlo rozvodové řízení, začala Veronika žít s novým přítelem. Jmenoval se Evžen a oproti Standovi byl o dost hloupější. Vypadal drsně, měl hodně tetování. Ptala jsem se dcery, co na něm vidí, ale odpovídala mi tou obvyklou větou, že já tomu nemůžu rozumět. Evžen si bohužel Veroniku omotal kolem prstu. Snášela jsem to těžce. Jediné, za co jsem v duchu děkovala, bylo to, že mladí spolu neměli dítě, ačkoliv se o to snažili. Tím spíš měl být ale jejich rozvod jednodušší. Prožívala jsem rozčarování, ale říkala jsem si, že je to konec konců Veroničin život, a ne můj.

Zjistila jsem hroznou věc!

První známky násilí jsem si všimla, i když ji dcera chtěla utajit. Jednu velkou modřinu na ruce mohla svést na to, že se sama uhodila, ale když začaly přibývat a objevil se i monokl pod okem, začalo to být jasné. Z Veroniky jsem to, že jí Evžen bije, vytáhla až po dlouhém výslechu. Cítila se zmateně, nevěděla, co má dělat. Musela jsem tedy zasáhnout já, a to jediným způsobem, který mi připadal možný. Řekla jsem všechno Standovi. Vždyť to byl stále manžel Veroniky. Zeť dokázal, že jsem se v něm nespletla. Šel a s Evženem si to prostě vyřídil ručně. Jako spousta mužů, co vztáhnou ruku na ženu, se Evžen ukázal být zbabělcem a tak prostě utekl. Pro věci si pak poslal kamaráda. Standa s Veronikou jsou zase spolu, k rozvodu nakonec nedojde. Někdy asi člověk potřebuje lekci od života, aby si uvědomil, čeho si má vážit. A ta nejlepší zpráva nakonec: letos na jaře se stanu babičkou!

Jana B. (52), Most

Také se vám může líbit