Domů     Výlet k Rudému moři mě zachránil
Výlet k Rudému moři mě zachránil

Můj manžel byl tyran a já příliš slabá na to odejít. Ta dovolená mi tehdy změnila život. Pomohl mi snad duch egyptské královny? Dohnali mého manžela k smrti skarabové?

Po pětiletém manželství se muž neuvěřitelně změnil, až do té doby jsem netušila, s kým žiju. Měli jsme dvě děti, v tu dobu byly malé, a on si vybíjel zlost i na nich. Nejenže mě urážel, ale nebylo výjimkou, že mě i zbil. Rozvést se ale nechtěl.

Pět let doma mi vzalo sebevědomí a manžel Juraj mě dokonale izoloval od rodiny i mých kamarádek. Měl mě neustále pod kontrolou, nikam jsem nemohla, sledoval moje maily. Před lidmi se tvářil, jaká jsme šťastná rodina, ale doma jsem s ním prožívala děs.

Stala jsem se apatickou, sebe jsem už bránit nedokázala, k boji mě dokázalo vyburcovat jen to, když napadl děti. Nežila jsem, jen jsem přežívala. A v tu dobu, aby zřejmě opět ukázal, jak se úžasně stará o rodinu, zaplatil dovolenou v Egyptě.

Odletěli jsme v listopadu, kdy je v Hurghadě snesitelné počasí, aby děti netrpěly vedrem. Celé dva dny se choval hezky a já jsem se toho nemohla nabažit. Až třetí den to zase začalo – naše čtyřletá Adélka se svému otci vzepřela. A to Juraj nesnášel.

Byl v tom tak vychován. Ženy v jejich rodině na Slovensku byly poslední, kdo mohl sednout ke stolu a dojíst to, co po mužích zbylo…

Stála u naší postele

Jen jsme dorazili na pokoj, změnil se z přeslazeného tatínka na našeho domácího Heroda. Vrazil Adélce facku, až upadla. Roční Matyášek začal plakat. Toho nikdy neplácl, byl to přece chlap! Tak se vrhl na mě. Dostala jsem ránu, až se mi spustila z nosu krev.

Na večeři jsme ten den s Adélkou nešly. Jednak nám to zakázal a za druhé jsem měla monokl a Adélka na tvářičce otisk tátovy ruky. Juraj šel na večeři s Matyáškem sám. A s utrápeným výrazem všem vyprávěl, že malá chytla Faraonovu kletbu a já jsem s ní na pokoji.

Když nám přinesli jídlo na pokoj, zakázal nám jíst. Dal si ho s chutí jako druhou večeři a my šly s Adélkou spát o hladu. Dlouho jsem nemohla usnout, bolela mě hlava a taky jsem se bála o malou. Ze spaní se třásla.

Když se mi podařilo usnout, zdál se mi zvláštní sen. U nohou postele kdosi stál. Viděla jsem obrys postavy, ale i tak jsem rozeznávala krátkou suknici a vysoký čepec nebo spíš korunu na hlavě. Ta bytost cosi šeptala, přistoupila k Adélce a sklonila se nad ní.

Nemohla jsem se pohnout. Byl to strašlivý stav. Moje duše bděla, dokonce jsem slyšela venku hudbu a rozhovor Rusů z vedlejšího balkónu. Byla jsem ale jako ochrnutá. Když se přiblížila ta postava ke mně, byl její obličej ozářen zvláštním světlem.

Byla to žena, i když měla na bradku. Podivné! Cosi stále šeptala, cítila jsem vůni jasmínu a energii z její dlaně, kterou přiblížila k mému obličeji.

Ztrestala mého muže

Pak se pomalu sunula k mému muži. Viděla jsem její žhnoucí oči. Ruku zavřenou v pěst namířila nad jeho prsa a pak pěst otevřela. Z ruky jí cosi, co vypadalo jako fíky, padalo na nahé manželovo tělo. Fíky na jeho těle ožily a rozběhly se .

Byly to nějací brouci. Hrozně jsem se vyděsila. Dostala jsem panický strach, chtěla se pohnout, vyskočit a křičet. Jenže jsem byla ochrnutá. Jen jsem třeštila oči na to nadělení. Žena s faraonovou korunou na hlavě se na mě podívala.

Její oči se mi zavrtaly až do duše. Pak se otočila a zamířila k terase. Prošla skleněnými dveřmi a jako paprsek odletěla k nebi. Vzápětí nato jsem ucítila úlevu. Podivná křeč polevila a já se mohla konečně pohnout.

Vyskočila jsem z postele a rozsvítila lampičku. Hledala jsem v posteli ty brouky. Manžel vyskočil taky. „Měl jsem děsný sen,“ vyhrkl. A začal se ošívat a drbat po celé těle.

„Viděl jsem u postele nějakého démona, který mě posypal hnusnými brouky!“ Prohledávali jsme celou postel i pod ní, nic jsme ale nenašli.

Byla to Hatšepsut?

Manželovi po těle naskákala vyrážka, museli jsme zavolat lékaře a Juraje odvezli do nemocnice. Tam si ho nechali až do konce našeho pobytu. My jsme si nádherně užívali celých dalších devět dní. Byl to balzám na nervy i tělo.

Stále jsem ale musela myslet na ten podivný noční zážitek. Byl skutečný nebo se nám to zdálo? A jak to, že jsme měli oba stejný sen? Byla to záhada nad záhady. Šestý den jsme měli zaplacený výlet do Luxoru. Na chrámy u Údolí králů jsem se těšila.

Za manžela mi peníze vrátili, tak jsem mohla dětem i sobě něco dopřát nad rámec toho, co by nám manžel dovolil. Výlet byl zajímavý. Co mě ale na něm fascinovalo nejvíce, bylo vyprávění o královně Hatšepsut.

Byla známá svou mírumilovnou a laskavou povahou, protože ji ale nechtěli jako vládce faraóna akceptovat, oblékala se jako muž včetně krátké sukýnky a bradky, kterou si lepila. Byla velkou ochránkyní žen a dětí.

Byla to snad opravdu ona, kdo přišel mého muže potrestat za to, jak se choval ke mně a k naší malé dcerce? Ať už to bylo jakkoliv, po návratu do Čech jsem v sobě našla sílu podat žádost o rozvod a obrátit se o pomoc na patřičné organizace.

Juraj se už nikdy svých „problémů s brouky“ nezbavil. Jako by jej víc a víc žrali, až jednoho dne nevydržel a spáchat sebevraždu.

Alena (43), Písek

reklama
Související články
14.4.2024
S Davidem jsme plánovali společný život, když musel odjet do zahraničí. Slíbil mi, že na mě bude myslet, i když zemře. Po letech to splnil! Říká se, že lidé jsou schopni milovat až za hrob. Věříte tomu, nebo ne? Mě vlastní děsivá zkušenost přesvědčila o tom, že to tak skutečně může být. Léta jsem nevěděla, co se s mým přítelem stalo. Odhalení, které po letech přišlo, bylo hodně děsivé. Byla
13.4.2024
Během víkendu na horách jsem prožila noční můru. Ztratila jsem se v lese, všude jen sníh a stromy. A pak jsem uslyšela vytí. Kamarádka mi volala na poslední chvíli. Musela zrušit víkend na chalupě, kterou měla zamluvenou měsíce dopředu. Nabídla mi, abych jela místo ní. Byla by škoda, kdyby ubytování propadlo. Sice jsem tak narychlo nesehnala nikoho do páru, ale vyrazila jsem. Knížka u kamen a p
13.4.2024
Když mi Klárka v největší horečce řekla, že zanedlouho zemřu, návštěvu u kamarádky jsem zkrátila. Kamarádky dcerka byla nemocná, takže místo do kavárny jsem šla na návštěvu k Janě domů. Nicméně návštěva nestála za nic, ani jsme si pořádně nepopovídaly. Klárce večer šplhala teplota nahoru. Nakonec jsem pomáhala se studenými zábaly a držela kamarádku alespoň psychicky. Starost o dítě Jana b
8.4.2024
Nechala jsem si ho vytetovat na kotník. Najednou ale zmizel. Přesně v tu chvíli se objevil stejný motýl u muže, kterého jsem milovala. Bylo to na konci letních měsíců, kdy jsem seděla u vody a rozjímala o svém beznadějně nudném životě a o své nešťastné lásce. Nad vodní hladinou se mihla vážka a vzápětí se mé nohy dotkl motýl. Přistál mi na kotníku. Byl tak krásný, takové zbarvení jsem ještě
8.4.2024
Obě nás pronásledoval v dětství podobný sen, který se navíc neustále vracel. Žily jsme na Srí Lance a byly jsme tak šťastné... Když mi bylo dvanáct let, dostala jsem od rodičů obrazovou publikaci o Srí Lance. Jak jsem v ní začala listovat, byla jsem jako uhranutá. Cítila jsem, že mě něco k té zemi silně přitahuje. Tehdy se mi začal opakovat zvláštní sen. Zpravidla začínal tak, že sedím na pl
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Krvavá řeka Río Tinto: Proč jsou na jihu Španělska podmínky jako na Marsu?
enigmaplus.cz
Krvavá řeka Río Tinto: Proč jsou na jihu Španělska podmínky jako na Marsu?
Ocitli jsme se na jiné planetě? Nebo zde natáčeli filmaři? Ani jedno, ani druhé. Jsme v oblasti španělské Andalusie, kde protéká Río Tinto neboli Červená řeka. A přestože se nacházíme na Zemi, ma
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
epochalnisvet.cz
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
Archeologové během loňských vykopávek v Turecku objevili hliněnou tabulku popsanou dosud neznámým mrtvým jazykem používaným před více než 3000 lety. Z doprovodného textu v chetitštině vyplývá, že tabulka zachycuje nějaký starověký rituál. Podaří se vědcům jazyk rozluštit a dávný rituál přečíst?   „Byl objeven nový indoevropský jazyk.“ Těmito slovy představuje vedoucí archeologických vykopávek Prof. Dr.
Lola Montezová: Fúrie, která připraví o trůn bavorského krále Ludvíka I.
epochaplus.cz
Lola Montezová: Fúrie, která připraví o trůn bavorského krále Ludvíka I.
Laškovně zapochybuje o přirozené eleganci ňader mladičké tanečnice žádající o angažmá. Kráska sebere ze stolu nůžky, rozstřihne si na prsou šaty a poskytne mu důkaz. Něco takového král při audienci ještě nezažil. Irsko-skotská krev otce a typická krása kreolských genů po matce udělají z Elizy Gilbertové štíhlý uragán černých vlasů, modrých očí, rudých rtů a
Vyrobte si krásné vázy
nejsemsama.cz
Vyrobte si krásné vázy
V obchodě prodávají sice krásné, ale většinou také velmi drahé vázy. Chcete si pořídit vlastní, za niž nebudete muset platit stovky korun? Vytvořte si vázu zcela podle vlastních představ, v barvách a stylu, jež budou nejlépe ladit s vaším pokojem, a ještě ho krásně vyzdobí. Krok za krokem Jarní schovávačka I obyčejná sklenice či lahev bude mít své kouzlo, když ji správně
Mám problém udržet tajemství, jsem drbna?
skutecnepribehy.cz
Mám problém udržet tajemství, jsem drbna?
Manžel mi vyčítá, že umím jen pomlouvat a roznášet klepy. Ničím tím prý celou rodinu. Já si ale myslím, že nedělám nic zlého. Jsem jen zvědavá. Ráda si povídám s lidmi, myslím, že to je částečně i moje náplň práce, jsem totiž u nás na vsi listonoška. A ta musí přece vědět o všem! Také moc ráda poznávám nové lidi, jsem
Lexus v rámci milánského týdne designu představil expozici Time
iluxus.cz
Lexus v rámci milánského týdne designu představil expozici Time
Na výstavě se prezentují díla dvou návrhářů inspirovaná koncepčním modelem Lexus LF-ZC (Lexus Future Zero-emission Catalyst), který zkoumá možnou podobu čistého elektromobilu nové generace. Instala
Vyděsili Abela Tasmana Maorové?
historyplus.cz
Vyděsili Abela Tasmana Maorové?
Dvě lodi spouštějí kotvy v nově objevené zátoce. Netrvá dlouho a ocitají se pod útokem domorodých kanoí. Když se Evropané pod ochranou kanonů konečně obrátí na útěk, bude jejich posádka o čtyři námořníky chudší. Děti, které přicházejí na svět v chudých rodinách v malých městečkách na počátku 17. století, nejsou ty, o nichž lze nalézt bohaté záznamy v dobových
Pikantní tuňáková pomazánka
tisicereceptu.cz
Pikantní tuňáková pomazánka
Nevíte, co si počít s konzervovaným tuňákem? Máme pro vás připravený opravdu chutný recept. Suroviny 1 velká tuňáková konzerva 1 větší červená cibule 2 lžíce citronové šťávy 4 lžíce jogurtu n
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Vodojemy Žlutý kopec v Brně otevřeny!
epochanacestach.cz
Vodojemy Žlutý kopec v Brně otevřeny!
Technická památka Vodojemy Žlutý kopec se 21. března za přítomnosti zástupců města slavnostně naplno otevřela veřejnosti. Investice města 150 milionů korun zpřístupnila tři podzemní nádrže a také veřejný park na povrchu. TIC BRNO, který bude vodojemy nadále provozovat, připravil spolu s partnery na první víkend 22.–24. března bohatý vizuální program. Poté je budete moci navštívit
Nechá si Vacula vytetovat i kuchařku?
nasehvezdy.cz
Nechá si Vacula vytetovat i kuchařku?
Když se herci Adamu Vaculovi (36) zalíbila jeho současná přítelkyně, vítězka kuchařské soutěže MasterChef z roku 2021 Veronika Beskydiarová (30), napsal jí krátkou zprávu – a byla ruka v rukávě. Byd
3D tisk v lidském těle? Již brzy možná ano!
21stoleti.cz
3D tisk v lidském těle? Již brzy možná ano!
Ve svém nejmenším provedení měří 11–13 milimetrů. Je tedy tak akorát drobný, aby se vešel do trávicího ústrojí. Řeč však není o žádné bakterii, ale o unikátním vynálezu vědců z Univerzity v Novém Jižn