Domů     Dceru jsme zachránili na poslední chvíli
Dceru jsme zachránili na poslední chvíli

Dlouho nám trvalo, než jsme pochopili, že manželství naší jediné dcery není šťastné ani spokojené. Vzala si násilníka, který ji dlouhé měsíce brutálně týral.

Toužila jsem po velké rodině, ale nakonec mi osud dopřál jedinou dceru. O to víc jsem se o ni strachovala. Asi až moc, ale srdce si poroučet nedá. Hlídala jsem ji jako oko v hlavě. Možná, nebo spíš určitě, to bylo důvodem jejího brzkého odchodu z domova.

Našla si schválně střední školu hodně daleko od domova, aby mohla bydlet na internátě. „Mami, já se doma dusím. Vždyť ty se mnou pořád zacházíš jako s miminkem!“ vyčítala mi a já musela nechtíc přiznat, že na tom něco pravdy je. Jenže i manžel měl o ni starost.

Ale nedával to tak okatě najevo, jako já. I přes všechny drobné rozepře jsme spolu vycházeli dobře. Helenka se prostě osamostatnila a nám nezbylo nic jiného, než to respektovat.

Dceřin přítel na mě udělal dobrý dojem

Krátce po maturitě nám oznámila, že se nastěhuje ke svému příteli. Samozřejmě jsme měli spoustu otázek, ale nějakých konkrétních odpovědí jsme se nedočkali. Když k nám měli přijet mladí na oběd, byla ve mně malá dušička. Jaký ten kluk bude? A čím se živí?

A hlavně, má naši Helenku rád? Bude na ni hodný? Myšlenky se mi honily zběsile hlavou. Skoro jsem přeslechla zvonek. Na prahu stál pohledný muž s kyticí a lahví vína. Hned na první pohled mi byl sympatický. Slušný a chytrý.

Byl učitel na střední škole a na Helence mohl samou zamilovaností oči nechat. Pod stolem se spolu naši mladí drželi za ruce a mě to úplně dojalo. Hned jak odjeli, jsem se zeptala manžela, co si o Mirkovi, Helenčině příteli, myslí. K mému údivu tak nadšený, jako já, nebyl.

Helenka nám přestala volat

„Abych pravdu řekl, nevím. Mám z něho takový divný pocit!“ přiznal manžel, ale já se mu vysmála. Myslela jsem si, že na svoji jedinou dceru žárlí! Netušila jsem, jak velkou pravdu můj muž má.

Helenka mi ob den telefonovala, ale její návštěvy byly čím dál řidší. Potom ustaly úplně. „Mám moc práce! Jsem nemocná! Nemám čas! Nechce se mi!“ vymlouvala se pokaždé, když jsem ji zvala domů.

O tom svém Mirkovi skoro nemluvila, a když jsem se na něho zeptala, skoro nic neřekla. Postupem času mi to všechno začalo být divné. Napadlo mě, zda se s ním nerozešla a nám to z nějakého důvodu tají. Nebo je úplně všechno jinak? „Musíme jet za Helenkou.

A hned!“ oznámila jsem nekompromisně manželovi. Když uviděl moje odhodlání, netroufl si odporovat. Ještě téhož odpoledne jsme se vydali na dvě stě kilometrový výlet.

Dcera byla samá modřina

Dorazili jsme za tmy a čekali, že nás dcera vřele přivítá. Místo hezké mladé ženy nám přišla otevřít troska. Hubená, rozcuchaná, pod okem modřina a na pažích fialovo žluté podlitiny.

Rozbité zrcadlo a prokopnuté dveře u skříně jen dokreslovaly hororovou atmosféru. „Tady zůstat nemůžete, za chvíli přijde Mirek!“ zašeptala vyděšeně a chystala se nám zabouchnout dveře před nosem.

Manžel strčil duchapřítomně nohu na práh a proti dceřině vůli vstoupil do bytu. Já polykala slzy. Nemohla jsem vůbec uvěřit, jak se naše Helenka změnila. „Sbal si věci, jedeš s námi!“ zavelel můj muž. Vůbec jsem ho nepoznávala.

Helenka ale jen mlčky kroutila hlavou, že nesmí. Byla jako vyměněná! Z veselého a sebevědomého děvčete se stala skoro nesvéprávná bytost. Její strach byl opodstatněný. Po chvíli se za našimi zády ozval křik. Její přítel se vrátil domů.

Násilník je na svobodě

„Co tady děláte, vypadněte!“ zařval a než jsme se vzpamatovali, popadl Helenku za paži a odtáhl ji do koupelny, kde ji zamkl. Potom strčil do manžela, až se zapotácel. Začali se prát. Rychle jsem vytáhla z kabelky telefon a zavolala na policii.

Roztřeseným hlasem jsem líčila, co se děje. Přijeli za chvíli. Byl nejvyšší čas. Manželovi tekla z nosu a pusy krev. Přišel o přední zub. Helenka v té koupelně omdlela, bála se o nás víc než o sebe.

Odvezli jsme ji do nemocnice, kde nám řekli, že jsme ji vysvobodili v nejvyšší čas. Měla totiž zlomená žebra a od nich poraněnou plíci. I když jsme dceru vysvobodili, dodnes si vyčítám svoji důvěřivost. Měla jsem Helenku víc hlídat, přestože byla dospělá.

Člověk nikdy neví, co všechno se může stát! Dcera se nastěhovala zpátky domů. Je vystrašená, protože její přítel, nebo spíš nepřítel, dost za svoje násilí jen podmíněný trest. Je na svobodě a vyhrožuje nám všem pomstou.

Helena T. (59), východní Čechy

reklama
Související články
16.4.2024
Když jsem slavila šedesáté narozeniny, číšník mi přinesl obálku. Ale nebyly tam peníze. Uvnitř se skrýval můj nejkrásnější narozeninový dárek. Celý život jsem neměla kamarádku. Tedy když nepočítám Bohunku, ale o tu jsem přišla. S Bohunkou jsme byly spřízněné duše. Než ta první něco dořekla, ta druhá se tomu už smála, až se za břicho popadala. Bohunku nikdy nikdo nenahradil. Všechny ty úžasné
16.4.2024
Stala se ze mě matka samoživitelka, na kterou se začaly dluhy hrnout ze všech stran, a já je nedokázala řešit. Bojím se kvůli tomu znovu vdát. Pokud je žena dobrá máma, tak nedopustí, aby její děti někdo šikanoval a bil. Život s mým manželem bylo peklo. Byl to tyran. Tak jsem sbalila tašky, nasedla s dětmi do auta a odjela. První tři měsíce jsem žila z úspor. Moje práce byla špatně placená. Dět
16.4.2024
Byl tak vlezlý a trapný! Nakonec jsem se ale do něj zamilovala. Dokázal totiž, že je to muž, o kterého se může žena v nouzi pevně opřít. Měl a jsem o muži svého života přesnou představu a od té jsem se nehodlala vzdálit. Jakmile to nebyl pan Dokonalý, neměl šanci. A tak to bylo i s Ivanem. Potkala jsem ho v době, kdy jsem chodila s Láďou. Toho jsem nekriticky milovala. Byl to krasavec, vysporto
15.4.2024
S mužem jsme 40 let snili o Karibiku. Když jsme na něj našetřili a vyrazili jsme, vrátili jsme se do domova, který byl zcela zničen. Jako náš život. S Karlem nemáme děti. Chtěli jsme, ale nepovedlo se. O to víc jsme si chtěli užít život, abychom si řekli, že jsme jej spolu naplnili. Jezdili jsme na výlety a dopřávali si, avšak nebyli jsme tak bohatí, abychom si jen tak dovolili Karibik, o němž
14.4.2024
Rodina je základem všeho, ovšem co když ty kořeny nepoznáte už v dětství? To byl totiž přesně můj případ a tehdy se začal psát můj katastrofický životní osud. Celý život a stále je to ve mně. Je mi 81 let a lituji, že jsem prožila tolik let v bolesti. Přitom stačilo být tvrdší. Jenže zkušenosti získáváme postupně, a proto dnes kroutíme hlavou nad tím, co jsme kdysi udělali a jak jsme si život z
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Krvavá řeka Río Tinto: Proč jsou na jihu Španělska podmínky jako na Marsu?
enigmaplus.cz
Krvavá řeka Río Tinto: Proč jsou na jihu Španělska podmínky jako na Marsu?
Ocitli jsme se na jiné planetě? Nebo zde natáčeli filmaři? Ani jedno, ani druhé. Jsme v oblasti španělské Andalusie, kde protéká Río Tinto neboli Červená řeka. A přestože se nacházíme na Zemi, ma
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
epochalnisvet.cz
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
Archeologové během loňských vykopávek v Turecku objevili hliněnou tabulku popsanou dosud neznámým mrtvým jazykem používaným před více než 3000 lety. Z doprovodného textu v chetitštině vyplývá, že tabulka zachycuje nějaký starověký rituál. Podaří se vědcům jazyk rozluštit a dávný rituál přečíst?   „Byl objeven nový indoevropský jazyk.“ Těmito slovy představuje vedoucí archeologických vykopávek Prof. Dr.
Lola Montezová: Fúrie, která připraví o trůn bavorského krále Ludvíka I.
epochaplus.cz
Lola Montezová: Fúrie, která připraví o trůn bavorského krále Ludvíka I.
Laškovně zapochybuje o přirozené eleganci ňader mladičké tanečnice žádající o angažmá. Kráska sebere ze stolu nůžky, rozstřihne si na prsou šaty a poskytne mu důkaz. Něco takového král při audienci ještě nezažil. Irsko-skotská krev otce a typická krása kreolských genů po matce udělají z Elizy Gilbertové štíhlý uragán černých vlasů, modrých očí, rudých rtů a
Vyrobte si krásné vázy
nejsemsama.cz
Vyrobte si krásné vázy
V obchodě prodávají sice krásné, ale většinou také velmi drahé vázy. Chcete si pořídit vlastní, za niž nebudete muset platit stovky korun? Vytvořte si vázu zcela podle vlastních představ, v barvách a stylu, jež budou nejlépe ladit s vaším pokojem, a ještě ho krásně vyzdobí. Krok za krokem Jarní schovávačka I obyčejná sklenice či lahev bude mít své kouzlo, když ji správně
Mám problém udržet tajemství, jsem drbna?
skutecnepribehy.cz
Mám problém udržet tajemství, jsem drbna?
Manžel mi vyčítá, že umím jen pomlouvat a roznášet klepy. Ničím tím prý celou rodinu. Já si ale myslím, že nedělám nic zlého. Jsem jen zvědavá. Ráda si povídám s lidmi, myslím, že to je částečně i moje náplň práce, jsem totiž u nás na vsi listonoška. A ta musí přece vědět o všem! Také moc ráda poznávám nové lidi, jsem
Lexus v rámci milánského týdne designu představil expozici Time
iluxus.cz
Lexus v rámci milánského týdne designu představil expozici Time
Na výstavě se prezentují díla dvou návrhářů inspirovaná koncepčním modelem Lexus LF-ZC (Lexus Future Zero-emission Catalyst), který zkoumá možnou podobu čistého elektromobilu nové generace. Instala
Vyděsili Abela Tasmana Maorové?
historyplus.cz
Vyděsili Abela Tasmana Maorové?
Dvě lodi spouštějí kotvy v nově objevené zátoce. Netrvá dlouho a ocitají se pod útokem domorodých kanoí. Když se Evropané pod ochranou kanonů konečně obrátí na útěk, bude jejich posádka o čtyři námořníky chudší. Děti, které přicházejí na svět v chudých rodinách v malých městečkách na počátku 17. století, nejsou ty, o nichž lze nalézt bohaté záznamy v dobových
Pikantní tuňáková pomazánka
tisicereceptu.cz
Pikantní tuňáková pomazánka
Nevíte, co si počít s konzervovaným tuňákem? Máme pro vás připravený opravdu chutný recept. Suroviny 1 velká tuňáková konzerva 1 větší červená cibule 2 lžíce citronové šťávy 4 lžíce jogurtu n
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Vodojemy Žlutý kopec v Brně otevřeny!
epochanacestach.cz
Vodojemy Žlutý kopec v Brně otevřeny!
Technická památka Vodojemy Žlutý kopec se 21. března za přítomnosti zástupců města slavnostně naplno otevřela veřejnosti. Investice města 150 milionů korun zpřístupnila tři podzemní nádrže a také veřejný park na povrchu. TIC BRNO, který bude vodojemy nadále provozovat, připravil spolu s partnery na první víkend 22.–24. března bohatý vizuální program. Poté je budete moci navštívit
Nechá si Vacula vytetovat i kuchařku?
nasehvezdy.cz
Nechá si Vacula vytetovat i kuchařku?
Když se herci Adamu Vaculovi (36) zalíbila jeho současná přítelkyně, vítězka kuchařské soutěže MasterChef z roku 2021 Veronika Beskydiarová (30), napsal jí krátkou zprávu – a byla ruka v rukávě. Byd
3D tisk v lidském těle? Již brzy možná ano!
21stoleti.cz
3D tisk v lidském těle? Již brzy možná ano!
Ve svém nejmenším provedení měří 11–13 milimetrů. Je tedy tak akorát drobný, aby se vešel do trávicího ústrojí. Řeč však není o žádné bakterii, ale o unikátním vynálezu vědců z Univerzity v Novém Jižn