Domů     Navštěvovala nás pohádková víla
Navštěvovala nás pohádková víla

Když jsme s manželem začali jezdit na chatu, spatřili jsme jednou večer na okraji lesa záhadnou dívku. Ale jakmile jsme se k ní přiblížili, rozplynula se do ztracena…

Před sedmi lety jsme si s manželem Ludvíkem koupili malou chatu na Šumavě. Oba dva jsme byli v práci velice vytížení, a tak nám víkend strávený v krásné a tiché přírodě vždy pomohl načerpat novou energii.

Po čase se z chatky stal náš druhý domov a trávili jsme tam stále více času. Dokud děti bydlely doma, jezdily na chatu s námi. Až teprve když vyrostly a postavily se na vlastní nohy, užívali jsme si na chatě vytouženého klidu pouze já s Ludvíkem.

Pozorovala nás

Naše chatka byla malá, třípokojová, a stála na poměrně osamělém místě. Nejbližší sousedé měli své stavení asi kilometr od nás. Nikdy jsme se tam ale nebáli.

Místní lidi jsme znali a až k nám na okraj vesničky chodil jen málokdo, proto mě jednou dosti překvapilo, když jsem si všimla, že na kraji lesa někdo stojí. Byl už podvečer a stmívalo se, ale jasně jsem viděla obrysy dotyčné postavy.

Podle její výšky a útlosti jsem odhadovala, že půjde nejspíš o dívku nebo mladou ženu. Upozornila jsem na to manžela.

Zmizela v lese

Ludvík měl vždy ve zvyku raději jednat než o něčem jen tak spekulovat, a tak na dívku zavolal, a když nereagovala, vydal se směrem k ní. Dívka však náhle začala couvat a pak se ztratila mezi stromy.

Nějaký čas jsme s manželem strávili úvahami nad tím, o koho se mohlo jednat. Nakonec jsme dospěli k závěru, že se bude nejspíš jednat o dceru nebo vnučku některého ze sousedů, kterou přepadla zvědavost a vydala se prozkoumávat okolí.

Podle našeho odhadu jí mohlo být kolem patnácti let. Večer jsme si pak šli lehnout a už o tom dále nemluvili.

Stále jsem na ni myslela

Mně to však stále vrtalo hlavou. Něco se mi na té dívce nezdálo, ale ať jsem přemýšlela, jak jsem přemýšlela, nemohla jsem přijít na to, co to je. Až druhý den mi to došlo. Jednalo se o její oblečení, jako by na sobě měla noční košili.

Ale tehdy jsem tomu větší význam nepřikládala a už vůbec mě nenapadlo, svěřit se s tím manželovi. Myslela jsem si, že je to součást nějaké dětské hry.

Že se dívka odpojila od kamarádek a zatoulala až k naší chatě, chvíli nás zvědavě pozorovala a pak se zase vrátila k ostatním. Tohle moje vysvětlení se zdálo být celkem pravděpodobné a uspokojovalo mě. Jenže druhý den navečer se vše změnilo…

Vrátila se

Byla jsem zrovna v kuchyni a čistila houby, které to odpoledne Ludvík přinesl. Najednou jsem měla pocit, jako by mě něco „nutilo“, abych s prací přestala a podívala se z okna. Udělala jsem to a překvapeně zamrkala. Ta dívka ze včerejška tam byla znovu!

To už se mi opravdu zdálo divné. Pověděla jsem to muži. Ten však, místo toho, aby se šel dívky zeptat, co je zač a odkud přišla, vzal do ruky fotoaparát a dotyčnou vyfotil. Druhý den jsme nechali film vyvolat, abychom se místních zeptali, jestli dívku neznají.

Jaké bylo naše překvapení, když na snímku žádná postava nebyla! V tu chvíli mě napadlo, i když to bylo hodně bláznivé, že se nejspíš jedná o nějakou nadpřirozenou bytost.

Na fotce nebyla

Manžel s mým tvrzením ovšem nesouhlasil. Na rozdíl ode mě nikdy nevěřil na věci mezi nebem a zemí. Tvrdil, že byl film nejspíš poškozený a že pokud se dívka ještě objeví, zkusí ji vyfotit znovu. Příležitost se mu k tomu naskytla hned tentýž den.

Pro jistotu udělal snímků více, ale výsledek byl stejný – ani na jedné fotce dívka nebyla! „To není možné,“ říkal nevěřícně, když si fotky prohlížel. „Přece nejsme blázni. Oba jsme ji viděli.

Tak proč není ani na jedné z těchto fotek?“ Na to jsem mu odpovědět nedokázala. Na dívku jsme ovšem zapomenout nedokázali, ani kdybychom se o to snažili sebevíc. Každý podvečer se objevovala na okraji lesa a pozorovala nás. Stejně jako my ji. Ale pokaždé, když Ludvík vyšel před chatu, tak zmizela.

Staré povídačky

O několik dní později jsem šla do vesnice, vzdálené asi tři kilometry od naší chatky, nakoupit nějaké věci. Před večerkou jsem se dala do řeči se starým pánem, který žil ve vesnici už desítky let a všechny tam dobře znal.

Po krátkém úvodním klábosení o běžných věcech jsem nenápadně zavedla řeč na různé legendy a pověsti. Starý pán měl pro tyto věci pochopení, dokonce mi po chvíli prozradil, že o lesu, u kterého máme chatu, se povídá, že je kouzelný.

Prý tam žijí víly a občas je možné některou z nich vidět. I když mě to hodně svádělo, neřekla jsem mu, že my s mužem jednu prazvláštní dívku na okraji lesa už několik dnů vídáme.

Poslední návštěva

Po pár dnech jsme s mužem odjeli domů a na chatu jsme se vrátili až zhruba za měsíc. S očekáváním jsme dívenku vyhlíželi. A dočkali jsme se. Objevila se na tom samém místě, když se začínalo stmívat. Nikdy ale nedovolila, abychom se k ní přiblížili.

Stačilo, aby manžel udělal pár kroků směrem k lesu a ona zmizela. Chtěli jsme jí ukázat i synovi a dceři, ačkoli jsme se trochu báli, aby nás neměli za blázny. Než si však děti našly čas, aby za námi na chatu přijely, víla se přestala objevovat.

Stýská se nám

Nenápadně jsem o tom ve vesnici znovu promluvila s tím starým pánem. Řekl mi, že kdysi jednu vílu vídal také na svých procházkách lesem, ale trvalo to jen pár týdnů. Pak už se mu neukázala. Bylo to stejné jako v našem případě.

Na chatu jezdíme dál, ale žádnou vílu jsme už neviděli, ani tu, která nás kdysi pravidelně navštěvovala. Upřímně musím říct, že se mi po ní dodnes stýská.

Lenka J. (56), Plzeňsko

reklama
Související články
29.2.2024
Když jsem se narodila, děda vysadil břízku. Byla to moje ochránkyně. Jednoho dne jsem poznala, jak velké spojení mezi námi bylo. Nejen mezi zvířaty a lidmi existuje zvláštní spojení. Podobnou moc mají také stromy a jiné rostliny. Možná tomu nevěříte, ale já vím, o čem mluvím, protože jsem před lety prožila na vlastní kůži něco neuvěřitelného. Chránila mě už od dětství Přitažlivost mezi na
28.2.2024
Babička Jarmila mi vždycky říkala, že jsem jako ona. Význam těchto slov jsem pochopila až ve chvíli, kdy zemřela. Když jsem byla malá, babička Jarmila mi často opakovala, že jsem jako ona. Tehdy jsem to nechápala. Dneska mi to už dává větší smysl. Vnitřní hlas Po smrti milované babičky jsem totiž okamžitě poznala, že se něco změnilo. Když babička zemřela, pocítila jsem, že ve svém těle ne
27.2.2024
Ráda si vozím od moře různé mušle a kamínky. Mám jich doma celou sbírku. Jsou kouzelné! Už léta mi léčí nemocné tělo i bolavou duši. Velmi ráda vyrážím za sluncem. Moře mi dává sílu a slaný vzduch ze mě dokáže vytáhnout choroby, které se ve mně za zimu nahromadí. Ty úžasné poklady moře jsem začala sbírat a shromažďovat před více jak deseti lety. Mušle, hvězdice, kamínky, kousky korálů... Mám ji
27.2.2024
Byl nádherný a svými rozměry i barevností, ladil s mým nábytkem v ložnici. Musela jsem si ho koupit! Skrýval v sobě ale strašné tajemství. K dyž se kolem půlnoci na koberci objevila první vlna, bylo to, jako by se geometrický motiv, podobný labyrintu, změnil v moře, které žene vlny na pobřeží. Úchvatné... Slyšela jsem pláč Koberec jsem koupila ve staré zapadlé čtvrti v tuniském Zarzizu, k
26.2.2024
Když moje žena četla tu tajemnou knihu, každou noc se budila ve stejnou dobu a s výkřikem. Pak jsem začal mít problémy i já! Ozval se výkřik! Už několik nocí po sobě mě manželka budila uprostřed noci. Rozsvítil jsem malou stolní lampu. Manželka se vsedě předklonila ke svým nohám a obličej utopila v dlaních. Viditelně se třásla po celém těle. „Zase ten hloupý sen?“ ptal jsem se, i když jsem s
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tolik zklamání! Zůstane raději sama?
nasehvezdy.cz
Tolik zklamání! Zůstane raději sama?
Dramatický osobní život a marné čekání na lásku, to je problém hvězdy seriálu Na vlnách Jadranu Anny Šiškové (63). Blondýnka ze Slovenska to nemá jednoduché. Vdala se za režiséra Juraje Nvotu (69)
Legenda v novém kabátě: Prim Orlík 2024
iluxus.cz
Legenda v novém kabátě: Prim Orlík 2024
Rok 2024 se ponese v duchu hodinářských legend. Po vyprodané exkluzivní zlaté edici SPARTAK RESPEKT LE, přichází novoměstský výrobce hodinek s další novinkou. Ikonický PRIM ORLÍK se každé dva roky pře
Masové koule s pikantní omáčkou
tisicereceptu.cz
Masové koule s pikantní omáčkou
Koule jednoduše napíchněte na párátko a servírujte s pálivou červenou omáčkou. Ingredience 500 g hovězího mletého masa 2 větší cibule 200 ml ostrého kečupu 4 stroužky česneku 2 nakládané kap
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
epochalnisvet.cz
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
Historie velryb je jedním z největších záhad evoluce. Jak tito savci, kteří dýchají plícemi, přišli o nohy a vrátili se do moře? Na tuto otázku se pokusí odpovědět dokument Tajemné údolí velryb v Egyp
Domácí piškotová roláda
tisicereceptu.cz
Domácí piškotová roláda
Než nanesete na těsto krém, potřete ho vrstvou malinového džemu. Roládu dotáhnete k dokonalosti čokoládovou polevou. Ingredience Na těsto 3 vejce 80 g krupicového cukru 1 lžíce kakaa 100 g
Skandální odhalení: Napsala Bachova slavná díla jeho manželka?
enigmaplus.cz
Skandální odhalení: Napsala Bachova slavná díla jeho manželka?
Německý hudební skladatel Johann Sebastian Bach prý nebyl až takový génius, jak se dodnes věří. Jeho proslulá díla za něj totiž údajně napsala jeho druhá žena Anna Magdalena! Přijdou vám podobná prohl
Ztráta velkého přátelství
skutecnepribehy.cz
Ztráta velkého přátelství
Byly jsme velké kamarádky už od první třídy. Bohužel pak se stalo něco, co nás rozdělilo. Mohu za to já. Chtěla bych to napravit. Ale jak? S Hankou jsme se poznaly na základní škole, když se přistěhovala v polovině roku. Třída měla už své skupinky kamarádů a ona byla osamělá. Bylo mi to líto a nějak víc jsem se
Šli si pro lup v desítkách milionů. Odnesli si ale zlato v hodnotě přes 2,5 miliardy korun…
epochaplus.cz
Šli si pro lup v desítkách milionů. Odnesli si ale zlato v hodnotě přes 2,5 miliardy korun…
I zločinci potřebují mít ke své práci štěstí. V nenápadném transportním sejfu, v němž zlato čeká pár hodin, než ho přeloží na jiné letadlo, tak místo milionů najdou zlatý kov za miliardy. Jako pachatelé slavné loupeže z Brinks-Mat. Je sobota, 26. listopadu 1983. Do opevněného skladiště Brinks-Mat, které leží v blízkosti slavného londýnského letiště Heathrow, se snaží dostat skupina
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
21stoleti.cz
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
Historie velryb je jedním z největších záhad evoluce. Jak tito savci, kteří dýchají plícemi, přišli o nohy a vrátili se do moře? Na tuto otázku se pokusí odpovědět dokument Tajemné údolí velryb v Egyp
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Kraj Vysočina: Hvězdné území hejkala a Karafiátových broučků
epochanacestach.cz
Kraj Vysočina: Hvězdné území hejkala a Karafiátových broučků
Zvlněné kopce Českomoravské vrchoviny okouzlují v každém ročním období malebnou přírodou, čistými studánkami a množstvím historicky významných míst. Města Třebíč, Telč a Žďár nad Sázavou se dokonce pyšní zápisem na Seznamu světového dědictví UNESCO. Není divu, že kopcovitá Vysočina už po staletí inspiruje skladatele, malíře i spisovatele k vytvoření jejich nejznámějších děl. Ať už to byla poetická
Kdo se chce na ní přiživit?
nasehvezdy.cz
Kdo se chce na ní přiživit?
Má to těžké, problémy s manželem a teď ještě zprávy, že ji chce nahradit mladší blondýna. Dáda Patrasová (67) však tvrdí, že o ničem neví. Nová Dáda! Tak zněla tisková zpráva, kterou nedávno rozesíla