Domů     Rozjela jsem se za láskou do ciziny
Rozjela jsem se za láskou do ciziny

Měla to být úplně normální dovolená u moře s kamarádkami. Taková dámská jízda. Že bych se zrovna tam mohla zamilovat, navíc do Itala, by mě ani ve snu nenapadlo…

Ubytování jsme měly zajištěné v malém penzionu. Když nás na recepci vítal vysoký opálený Ital, bylo mi jasné, že to bude jistě báječná dovolená. Brzy jsme zjistily, že se onen Ital jmenuje Marco a že v penzionu není pouze recepční, ale také synem majitele.

A taky, že je to velký svůdník, který rád flirtuje. Ale protože jsem já, ani kamarádky nebyly zadané, tak nám jeho pozornost a komplimenty rozhodně nebyly proti mysli. Navíc to byl opravdový fešák, který se hned tak nevidí.

Vysportovaný, vysoký, delší hnědé vlasy, které nosil stažené do culíku, a krásné hnědé oči. Při pohledu na něj mě napadla nejedna hříšná myšlenka.

Červená jako rak

První den dovolené jsem si jaksepatří užila. Vychutnávala jsem si koupání v moři i horké slunce, na které jsem se tolik těšila.

Jenže večer na pokoji jsem zjistila, že se rozhodně neopaluji do atraktivní bronzové barvy, ale naopak, že má kůže je rudá jako rak a na dotek děsně pálí a bolí.

Nechápala jsem, jak je to možné, protože jsem se svědomitě natírala krémem s vysokým ochranným faktorem. Teprve, když jsem zkontrolovala obal, odhalila jsem proč. Krém byl už tři roky prošlý!

V duchu jsem proklínala tetičku, která mi ho dala, a přemýšlela jsem, čím spáleniny zmírnit. Žádnou zklidňující pěnu nebo krém jsme s sebou neměly.

A tak jsem se vypravila na panem „Fešákem“, jak jsme mu s kamarádkami přezdívaly, jestli náhodou v hotelové lékárničce nemá něco na podobné případy.

Zůstala jsem na pokoji

Když Marco viděl moji račí barvu, neubránil se smíchu. Ani jsem se mu nedivila. Vypadala jsem opravdu komicky. Podíval se do lékárničky a našel tam chladivý gel s panthenolem.

Když mi ho podával, řekl mi, že má i domácí mastičku na spáleniny, kterou vyrábí jeho babička, a že mi ji příští den přinese. Tiše jsem poděkovala a odplížila jsem se do pokoje.

Bolestí jsem téměř nezamhouřila oko a druhý den by mě na pláž nedostali ani párem volů.

Zatímco kamarádky se vypravovaly na pláž, já jsem měla náladu pod psa, protože mi bylo jasné, s ohledem na to, jak dlouho se takové spáleniny hojí, že jsem si pokazila téměř celou dovolenou.

Přinesl mi léčivou mast

Četla jsem si knížku, kdy se najednou ozvalo klepání na dveře. Byl to Marco. Anglicky se zeptal, zda může jít dál. Odpověděla jsem, že ano. Vešel a v ruce držel malou zavařovací skleničku. Ihned mi došlo, že to je ten balzám, o kterém mluvil.

Marco se nabídl, že mi ošetří spálená záda a ramena. Vděčně jsem poděkovala. Mezitím, co mě Marco natíral, dali jsme se do řeči. Marco i já jsme mluvili slušně anglicky, takže náš rozhovor nenuceně plynul. Povídal mi hodně o své rodině.

Líbilo se mi, jaký má s rodiči a sourozenci blízký vztah. Více než jeho slova jsem však vnímala jeho doteky, které mi byly velice příjemné.

Milostné dobrodružství

Ten balzám od Marcovy babičky byl hotový zázrak. Během dne mě kůže přestala pálit a následující den jsem se probudila už s normální barvou. Rozhodla jsem se za Marcem zajít a jako poděkování jsem ho pozvala na večeři.

Po pár sklenkách vína bylo jasné, že pouze u večeře nezůstane. Tu noc jsme se oddali jeden druhému a zbytek dovolené jsme strávili spolu. Horké dny střídaly žhavé noci. Čas nemilosrdně plynul a nadešel den odjezdu. Oběma nám bylo jasné, že víc než letní láska se z toho může jen těžko vyvinout.

Napsala jsem mu

Myslela jsem si, že na románek s Marcem brzy zapomenu, ale ani několik týdnů po návratu domů jsem na Marca nedokázala přestat myslet. Jednou večer, když se mi po něm stýskalo, jsem si zadala jeho jméno na Facebooku.

Chvíli jsem se rozmýšlela a nakonec jsem mu poslala zprávu. Odpověď mi přišla během chvilky. Začali jsme si psát. Každý den jsme si poslali několik desítek zpráv. Podívali jsme si úplně o všem.

Brzy mi došlo, že jsem do Marca bláznivě zamilovaná a podle všeho i on do mě. Jenže, copak má takovýto vztah budoucnost?

Další léto plné lásky

I když se to zdálo nemožné, rok jsme s Marcem udržovali náš vztah prostřednictvím zpráv. Když přišlo další léto, bylo naprosto jasné, na jaké místo vyrazím. Užívali jsme si každičkou minutu, kdy jsme byli spolu. Nehnuli jsme se od sebe na krok.

Dlouhé procházky po pláži střídaly romantické večeře a noci plné vášně. Když jsme se po deseti dnech loučili u autobusu, neplakala jsem. Byla jsem šťastná. Vždyť jsem našla svou spřízněnou duši. Některým lidem se to nepodaří za celý život.

Osudové rozhodnutí

Ještě než jsem dojela domů, uvědomila jsem si, že Marca miluji a nechci ho ztratit. Rozhodla jsem se, že všechno vsadím na jednu kartu.

Vypověděla jsem nájemní smlouvu na byt, v práci dala výpověď, rozdala a prodala jsem všechny věci, které by nešly přestěhovat. Nejtěžší ale bylo, vysvětlit své rozhodnutí rodině a blízkým.

Chvíli si mysleli, že jsem se zbláznila a ženu se jako šílená za dovolenkovou láskou. Nakonec mě ale pochopili a pomohli mi vyřídit všechny doklady.

Itálie je můj domov

Cestou do Itálie jsem pochybovala, zda jsem udělala správné rozhodnutí, ale jakmile jsem uviděla Marca, který dojetím jen stěží zadržoval slzy, pochopila jsem, že jsem udělala dobře.

Nastěhovala jsem se k Marcovi a seznámila se s celou jeho rodinou, která mě přijala s otevřenou náručí. Začala jsem pracovat v rodinném penzionu a naučila jsem se italsky. Teď už žiju v Itálii dvanáct let, s Marcem jsme už dávno manželé a čekáme třetí dítě.

Ilona J. (45), Itálie

reklama
Související články
3.6.2023
Seznámili jsme se na diskotéce. Tehdy mi každý prorokoval, že nám vztah nevydrží, protože je Pavel mladší, my se ale navzdory tomu vzali. Narodily se nám tři děti. Oba jsme chodili do práce a doma jsme měli středně velké hospodářství. A když jsme měli chvilku, rádi jsme ji strávili třeba na horách. Všichni podváděli? Vlastně mi nic nescházelo. Jen můj život pomalu zapadal do stereotypu. S
2.6.2023
Než jsme k sobě s mým současným partnerem našli cestu, trvalo to řadu let. Ale vyplatilo se nám počkat si. Když jsem Aleše poprvé spatřila po příchodu do kanceláře, netušila jsem, že jednou, za pár let, budeme žít v jednom bytě, na jedné adrese a s vidinou společné budoucnosti. Přátelsky se na mě usmíval a hned se mi líbil. Dlouho se pak nic nedělo, každému z nás ubíhal život vlastním směrem. P
26.5.2023
Prodavačkou jsem chtěla být už jako malá. Ovšem neměla jsem ani tušení, že mi má vysněná profese přinese i životní štěstí. Když jsem po škole dostala první místo v obchodě s textilem, byla jsem z toho v sedmém nebi. Ochotně jsem pomáhala lidem s výběrem oděvů a s velkým nadšením pro ně v našem krámku hledala ty nejvhodnější doplňky, jako kloboučky, rukavičky či kravaty. A právě jedna taková kra
23.5.2023
V noci se mi zdálo, že se za ním štrachám na vrchol skály s úmyslem vší silou do něj strčit, aby spadl do propasti. Příšerně mi lezl na nervy. Vyrůstali jsme vedle sebe, naše vilky spolu sousedily. Mám v živé paměti, jak se do vedlejšího domku, několik let opuštěného, přistěhovali. Lubošovi bylo šest, stejně jako mně, a brečel. Vylezl z bledě- modrého embéčka, v jedné ruce malý dětský kufřík, v
22.5.2023
Prožili jsme spolu spoustu krásných roků, které se nedaly jen tak zahodit. Naštěstí si to včas uvědomil i můj manžel Jakub. Byla jsem přesvědčená o tom, že jsme šťastní a že je všechno v pořádku. Žili jsme s Jakubem už mnoho let ve spokojeném manželství. Netrápily nás žádné problémy. Nehádali jsme se. Byli jsme spokojení, zajištění. Alespoň já jsem si to tedy myslela. Vůbec jsem netušila, co bu
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
enigmaplus.cz
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
Zámek Vrbičany najdeme nedaleko Lovosic na Litoměřicku. Tento pozdně barokní zámek byl postaven v 18. století Františkem Kresselem, svobodným pánem z Kvaltenberku, a to velice pravděpodobně na místě b
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
epochalnisvet.cz
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
Sauna. Nejdemokratičtější chrám, jaký kdy lidé postavili. Přináší odreagování, jaké může poskytnout hladovému jídlo, žíznivému voda, básníkovi čistý list papíru. A k tomu vyvolává v těle neuvěřitelné
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
iluxus.cz
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Firma obohacující automobilový svět prostřednictvím unikátních vozů, které charakterizuje dynam
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
epochaplus.cz
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
Vytvořili kráter na kometě 9P/Tempel. Postávají na Venuši, Titanu, asteroidu Eros i kometě Čurjumov-Gerasimenko. V současnosti prozkoumávají Měsíc i Mars a dva z nich vstoupili do mezihvězdného prosto
Usmíření až těsně před jeho smrtí
nasehvezdy.cz
Usmíření až těsně před jeho smrtí
České legendární herce Jiřinu Bohdalovou (92) a Radoslava Brzobohatého (†79) spojil osud. Vypadalo to, že tito dva umělci jsou pro sebe stvoření. Bouřlivé manželství ale nevydrželo a z lásky zbyla záš
Wrap se skyrovým dipem
tisicereceptu.cz
Wrap se skyrovým dipem
SKYR slouží nejen jako bílkovinami nabitá svačina, ale také jako ingredience, která má své místo ve sladkých i slaných receptech. Ingredience na salátovou směs – 4 porce 2 kuřecí prsa 1 konzerv
Proč je bolest v noci intenzivnější?
21stoleti.cz
Proč je bolest v noci intenzivnější?
Bolest vnímáme negativně, jako něco nepříjemného, co nám nedovoluje podávat stoprocentní výkon v práci či při sportu. Bolesti zubu, hlavy, zad či kloubů jsou zkrátka obtěžující, a tak často saháme po
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
skutecnepribehy.cz
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
epochanacestach.cz
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
Socha Samsona se lvem se uprostřed největšího českobudějovického náměstí odráží ve vodní hladině zdejší historické kašny už téměř tři sta let. Kašna je jednou z největších v zemi a je také symbolem města. Nikdo z návštěvníků Českých Budějovic nemůže minout náměstí Přemysla Otakara II. Leží přece přímo v centru města a navíc je druhým největším čtvercovým náměstím v republice. Ten
Ořechová másla
tisicereceptu.cz
Ořechová másla
Lze je dělat z nejrůznějších druhů ořechů, třeba z kešu či pistácií. Suroviny 500 g ořechů sklenice mixér Postup Připravte si vybrané ořechy a buď je použijte ve stavu, v jakém jste je k
Ilona Svobodová věří v další lásku
nasehvezdy.cz
Ilona Svobodová věří v další lásku
Herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (62) v posledních letech velmi milovala dva muže. Bohužel kvůli nepřízni osudu o oba přišla. Nejprve pochovala svého milovaného manžela, hudebního skladatel