SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Přítel mi postavil zlatou klec
Přítel mi postavil zlatou klec

Vysněný dům se zahradou a bazénem se brzy změnil ve zlatou klec, od které měl klíče jen můj přítel. Zachránili mě až moji dva o hodně mladší sourozenci. Pomohli mi utéct!

Můj život s přítelem byl ze začátku jako z pohádky. Zahrnoval mě přízní, obdivem i luxusem, o jakém se mi nikdy ani nesnilo. Dětství jsem prožila jen s maminkou a dvěma mladšími sourozenci. Na rozhazování jsme nikdy neměli, ale žili jsme si pěkně a spokojeně.

Bylo mi necelých devatenáct let, když nám maminka zemřela a já převzala péči o sourozence se vším všudy. Bylo to těžší, než jsem předpokládala.

Nový šéf se mi líbil

Čekalo mě skoro patnáct let starostí. Nejmladší bratr totiž začal v pubertě vyvádět a nakonec skončil coby drogově závislý v léčebně. Stále jsem se mu snažila pomáhat, ale veškerý můj soukromý život byl ta tam.

reklama

Tehdejší přítel mě opustil a jiného jsem si už neměla sílu hledat. Když se sestra i bratr odstěhovali, bylo mi sice jen něco málo přes třicet, ale unavená jsem byla, jako by mi bylo sto.

Chodila jsem do práce a z práce, neměla přátele ani nějaké zvláštní koníčky. Takhle to šlo až do mých pětačtyřiceti, kdy se můj život jako mávnutím kouzelného proutku změnil. Vše začalo příchodem našeho nového pana ředitele.

Byl moc hezký a ženské o něm napovídaly spoustu drbů. „Víš, Martinko, že už je Adam dvakrát rozvedený?“ šeptala mi jedna do ucha a ta druhá koulela očima: „A platí na tři děti strašně vysoké výživné!“ Mně to moc nezajímalo. Ale zato já, ke svému velkému údivu, zajímala jeho.

Bláznivě jsem se zamilovala

„Martinko, nešla byste se mnou na kávu?“ zeptal se mě jednou těsně před koncem pracovní doby, aby ho nikdo neslyšel. Byla jsem z té otázky tak vyvedená z míry, že jsem se zmohla jen na nesmělé přikývnutí. Nebyla jsem schopná ze sebe vypravit ani slovo!

reklama

Vždyť kdy jsem naposled měla rande? Někdy v sedmnácti? U kávy jsme si moc hezky popovídali, tedy, já mlčela a on mluvil. Líbilo se mi to. Nemusela jsem se starat o nic. Všechno obstaral on. Od výběru kávy a zákusku přes téma našeho rozhovoru.

Byl sečtělý a vzdělaný. Začali jsme se vídat čím dál častěji a já se bláznivě zamilovala. „Od příštího měsíce jdu pracovat jinam!“ oznámil mi jednou jakoby nic. Považovala jsem to za konec našeho vztahu a celou noc probrečela.

Stále jsem přemýšlela, co jsem mu udělala či neudělala, že mě opouští? On to ale myslel úplně jinak! Prý jsem jen trochu nedovtipná… „Měli bychom se sestěhovat, není nač čekat. Rozhodnul jsem se postavit dům. Pro tebe a pro mě!

Budu se o tebe starat a zahrnu tě láskou i luxusem!“ oznámil mi trochu teatrálně, ale já byla víc než nadšená.

Ohromil mě luxusem

Dojalo mě to a potěšilo. Polichotilo! Ani mě tenkrát nenapadlo, že se mě mohl zeptat, zda souhlasím! Stavba domu pokračovala rychleji, než jsem čekal.

reklama

Aby mi to čekání uteklo ještě rychleji, vzal mě Adam na luxusní dovolenou k moři a také lyžovat do hor na ledovec. Připadala jsem si jako princezna. Koupil mi lyže i oblečení, zaplatil kurs angličtiny. V novém domě nechal zabudovat vnitřní i vnější bazén.

Do zahrady nám architekt navrhnul samé exotické stromy, které nechal dovézt až z nějakého speciálního obchodu v Itálii. Občas mě napadlo, zda to Adam nepřehání, ale on vždy jen mávnul rukou. Jako že se nemám do ničeho míchat!

Stěhování do nově vniklé čtvrti samých nových honosných domů proběhlo nad očekávání rychle. Ani jsem se nemusela obtěžovat s vybíráním nábytku. Adam zařídil úplně všechno. Měla jsem být nadšená, ale ten luxus se mi od prvního okamžiku zajídal.

K čemu kožená polstrovaná postel a k čemu sedačka velká jako celý můj bývalý obývák?

Toužila jsem po obyčejných věcech

Procházela jsem domem a přišla si ztracená. Těšila jsem se do práce na svoje kolegyně, ale ani to mi Adam nemínil dopřát. „Prosím tě, teď jsme spolu. Už nemusíš za těch pár korun sedět v zaprášené kanceláři od nevidím do nevidím.

Buď doma a starej se o domácnost!“ nařídil mi a já si netroufla odporovat. Dny jsem trávila uklízením a taky péčí o svoji maličkost. Adam mi totiž neznačil, že bych měla shodit pár kilo a trochu na sobě zapracovat.

Koupil mi dokonce i hodně drahý posilovací přístroj. „Adame, chtěla bych si vyjít do města, šla bych na kafe s kolegyněmi!“ prosila jsem ho, ale jemu se to nelíbilo. „A to mě tady necháš samotného?“ ptal se smutně a hned navrhnul společnou večeři.

Samozřejmě v luxusní restauraci. Mně se ale stýskalo po párku v rohlíku nebo obyčejném smažáku! Začala jsem být čím dál nespokojenější. Možná mi spadly z očí růžové brýle. Možná jsem si začala všímat věcí, kterých jsem si měla všimnout už dávno. Nevím.

Moje nespokojenost rostla, až jsem sebrala odvahu a oznámila Adamovi, že chci od něho odejít.

Neměla jsem vůbec nic

Zíral na mě nevěřícně. „Co bys chtěla? Máš úplně všechno. Jen se na sebe podívej. Myslíš, že tě ještě bude někdo chtít, ty chudinko?“ zeptal se mě tiše, aniž zvednul hlas. Kdyby na mě alespoň zakřičel. Kdyby projevil nějaké emoce! Ale on ne. Byl ledově klidný!

Začala jsem se ho bát. Neměla jsem svoje vlastní peníze. Neměla jsem kde bydlet. Neměla jsem zaměstnání, natož nějaké úspory. Neměla jsem vůbec nic. Odchod ze zlaté klece, možná spíš zlatého vězení, jsem stále odkládala. Ze zbabělosti!

Potom mi někdo nečekaně zabušil na dveře. Podivila jsem se, protože jinak každý zvonil naším speciálním zvonkem, který přehrával snad sto melodií. Bušení neustávalo. Když jsem otevřela, čekalo na mě překvapení. Můj bratr i sestra!

Oba stáli na prahu, dovnitř nechtěli. „Jdeme si pro tebe! Sbal si kufr a koukej si pospíšit!“ řekl bratr a sestra jen přikývla. Odvezli si mě k sobě domů takovou starou škodovkou.

Sestra s bratrem si mě našli

Nechápala jsem, jak mě našli, ani jak přišli na nápad mě odvézt. Oni mi to ale vysvětlili. Zastavili jsme se cestou na hranolky a tam mi všechno řekli. „Úplně náhodou jsem se seznámil s bývalou ženou Adama. Tou první. Měl už totiž tři a přítelkyň nepočítaně.

Každá od něho utekla. Měl jsem ti za zlé, že ses nám tak dlouho vůbec neozývala, ale ona mi o Adamovi vyprávěla. A víš, co mi řekla?“ ptal se bratr a aniž čekal na odpověď, pokračoval: „Řekla mi, abych tě vysvobodil, dokud je čas!“ Sestra mě pohladila po ruce.

„Jsme ti hodně dlužní. Za to jak ses hezky o nás starala a jak si nás neopustila, ani když jsme udělali nějaký průšvih. Chceme ti to všechno splatit! Budeš bydlet u mě.

A můžeš se prý vrátit i do svojí práce, už jsem se ptala!“ Koukala jsem na ty svoje dva dárečky a pocítila vděčnost i zadostiučinění. Můj čas a moje práce, kterou jsem do nich vložila, se mi bohatě vrátila!

Martina D. (55), střední Čechy

reklama
Související články
20.3.2023
Čtyři dny se ty dvě trmácely vlakem, od hranic je jakýsi dobrodinec odvezl do Prahy. Pak přišlo to nejhorší: Ola a kočka se musely rozloučit. Domnívala jsem se, že vedu obyčejný život, místy až trochu nudný, ale po loňském 24. únoru jsem došla k závěru, že jsem vlastně šťastná žena. Pracuji jako servírka v malé, příjemné restauraci, mám devětadvacetiletou dceru, která vylétla z hnízda a žije s 
20.3.2023
Byla jsem v „telecích letech“, puberťačka jako hrom. Když jsem zjistila, že se do mého milovaného pokojíčku přistěhuje jakási Helena, byla jsem nešťastná. Bylo mi čtrnáct. Puberťačka se vším všudy. Přemýšlela jsem, zda jsem hezká (připadalo mi, že ne) a jestli by se ve třídě našel aspoň jeden kluk, třeba i menší než já, kterému bych se líbila (připadalo mi, že ne). Topila jsem se v citových
16.3.2023
Věřila jsem, že naše manželství bude šťastné a plné lásky. Spletla jsem se. Dnes se svého bývalého manžela spíš bojím. Změnil se, je dotěrný a stále mi komplikuje život. Vdávala jsem se o něco později, než bývalo dříve zvykem, ale bylo to z lásky a vůbec mi nevadilo, že můj nastávající Leoš nebyl žádný boháč. Peníze pro mě ve vztahu nehrály vůbec žádnou roli. Naivně jsem si myslela, že nám bude
14.3.2023
To, že můj milovaný manžel slepne, je samo o sobě dost hrozná tragédie. Ještě horší ale je, co to udělalo s naším vztahem, jak moc ho to změnilo. Rána a další. A pak už jen manželův křik a nadávky. Ty patří mně. Muž mě snad už potisící obviňuje, že jsem v předsíni schválně narafičila nějaké věci na jeho cestě do koupelny. O něco zakopl a teď se vzteká, křičí a zlostně kope do dveří. Snažím se m
14.3.2023
S láskou je to velmi složité. Často si ji lidé pletou s obyčejným flirtem a rádoby zamilovaností. A pak se nestačí divit, koho vedle sebe mají. Jako já. Rychle si obouvám tenisky, aby na mě František nemusel dlouho čekat. Jsem trochu neohrabaná a už mi to tak rychle nejde. Ale je mi to fuk. Ještě před rokem bych se z těchto viditelných projevů stárnutí hroutila. Teď mám ale Františka a díky tom
Nenechte si ujít další zajímavé články
Manželská krize Jany Švandové?
nasehvezdy.cz
Manželská krize Jany Švandové?
Momentálně září Jana Švandová (75) v oblíbeném seriálu ZOO a další nabídky se jí jen hrnou. V osobním životě se jí prý ale už tolik nedaří. Říká se, že ačkoli je se svým manželem Pavlem Satoriem (73
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
rezidenceonline.cz
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
Základem exkluzivního stylu sofistikovaného interiéru, překypujícího tvorbou designéra Carla Donatiho, jsou jedinečné kousky, inspirované ikonickým modernistickým hnutím v architektuře a designu pod t
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
epochanacestach.cz
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
Putování po Labi vás dovede do překrásných míst, která stojí za to navštívit a shlédnout. Pojďme se projít alespoň k hranicím naší vlasti. Labe je jednou z největších řek i vodních cest Evropy. Jeho
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
nasehvezdy.cz
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
Od rozchodu s fotografem Tomášem Třeštíkem (45) jako by se ve spisovatelce Radce Třeštíkové (41) probudilo její divoké já. Nedávno znovu obnovila svůj profil na sociálních sítích, který v jakémsi a
Slavnostní paštika se slaninou
tisicereceptu.cz
Slavnostní paštika se slaninou
Ochutnejte drůbeží paštiku se slaninou, červeným vínem a zavařenými třešněmi. Ingredience 500 g drůběžích jater 3 velké cibule 250 g slaniny 2,5 dcl červeného vína 150 ml smetany na vaření
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
21stoleti.cz
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
Umělá inteligence (AI) dokáže usnadnit práci napříč obory. Od medicíny přes reklamu, výrobní proces až po investování na burze. Stále častěji se však setkáváme se strachem, zda se nevyplní apokalyptic
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila téměř před dvaceti lety, se nyní vrací v novém designu. Hodinky se sportovní DNA a nezaměnitelným designem mají za úkol zdůraznit dobrodružného ducha zn
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
epochaplus.cz
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
„Čepici, kuklu, helmu nebo hučku?“ Ať si narazím na hlavu cokoli, jednoznačně dám najevo, co jsem zač. Nikdo se mnou nemusí promluvit ani slovo, ale přesto má hned jasno. Policista, nebo bohatá dáma?
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
skutecnepribehy.cz
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
enigmaplus.cz
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
Do prašné cesty jsou vytlačeny podivné otisky neznámého tvora. Se zájmem v očích je roku 1908 sleduje obyvatel mexické obce Villa García ležící 570 kilometrů severně od Mexico City.   [gal
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
epochalnisvet.cz
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
Ledovce jsou krásné a majestátní. Vytvářejí horské štíty, vyhloubily malebná údolí a mnohé jsou rájem pro lyžaře. Na jiných koncích světa poskytují tolik potřebnou sladkou vodu. Brzy se stanou jen vzp
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz
Krůtí maso se zeleninovým salátem
Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso patří k nejdietnějším. Ingredience 1 cibule 1 salátová okurka 1 červená kapie 1 žlutá kapie 1 zelená kapie 5 rajčat 150 g měkkého salámu 3 vejce