SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Můj milovaný syn skončil v kriminále
Můj milovaný syn skončil v kriminále

Moje přehnaná láska udělala z mého nejmladšího dítěte zločince, který byl dokonce podezřelý z vraždy. Cestu k nám nenašel ani ve vězení. Já se bojím, co s ním bude dál.

Někdy si říkám, že bych snad byla radši, kdyby můj pětadvacetiletý syn zemřel. Protože to, co prožívám posledních osm let, je skutečné peklo.

Byl pro mě vším

Vždycky jsem chtěla hodně dětí, možná i proto, že jsem sama pocházela z velké rodiny. Postupně se nám s manželem narodily čtyři dcery, a i když je muž velmi miloval, viděla jsem na něm, že by rád syna.

reklama

A tak jsem navzdory blížící se čtyřicítce a plnému domu dětí vůbec nebyla proti, že jsem popáté otěhotněla. Už před Filipovým narozením jsem měla pocit, že je všechno jinak.

Těhotenství jsem si neskutečně užívala a nemohla jsem se ubránit dojmu, že jako matka najdu konečně naplnění. Vůbec jsem nepochybovala, že porodím syna. Nejstarší dcera už byla skoro plnoletá a té nejmladší bylo devět let, vlastně už mě nepotřebovaly.

Tak jsem to tehdy aspoň viděla. Filipovým příchodem na svět jsem se prakticky stala matkou jedináčka, protože mě zajímal jen a jen on.

Začátky byly slibné

Manžel s mou bezvýhradnou láskou k synovi nesouhlasil, stále mi připomínal, že i dcery si zaslouží mou pozornost a že Filipa zbytečně rozmazluji. Kdybych ho poslechla, možná by dnes bylo všechno jinak. Ale já neviděla, neslyšela.

reklama

V šesti letech byl syn paličatý a nezvladatelný, ve škole měl neustále konflikty s ostatními dětmi a učitelky si s ním nevěděly rady. Jediný, koho poslechl, byl manžel, kterého se bál. Dnes ale vím, že ho za to upřímně nenáviděl.

Mě pro změnu nenáviděly dcery, protože nechápaly, jak jsem je mohla kvůli bratrovi odstrčit. Navzdory kázeňským nedostatkům byl Filip výjimečně nadaný žák. Bez problémů udělal zkoušky na osmileté gymnázium, na které ovšem musel dojíždět do okresního města.

Na první pohled se zdálo, že mu přechod do jiného prostředí nedělá nejmenší problémy. Studium mu šlo skvěle a do kolektivu nových spolužáků zapadl bez problémů. Učitelé s ním byli spokojeni a vypadalo to, že ustaly i jeho kázeňské výkyvy.

Byla jsem na něj pyšná. Všechny přátele a příbuzné jsem unavovala triádami na téma Filipovy neotřesitelné dokonalosti.

Prodával drogy

Studená sprcha přišla, když byl syn v kvintě. Na rodičovskou schůzku jsem jela tak jako vždycky v podstatě jen ze slušnosti. Vždyť Filip bude zase chválený coby třídní premiant. Jenže to, co jsem uslyšela, bylo jako nejčernější sen.

reklama

Můj úžasný potomek sice dál prospíval na výbornou, ale neustále chodil za školu, šikanoval spolužáky, a dokonce byl zapletený do nějakých drobných krádeží! Až cestou domů mi došlo, že se poslední dobou vracel domů později než dřív.

Na mé dotazy, kde se tak dlouho toulá, odpovídal, že jezdí pozdě z města, protože doučuje kamaráda, který plave v matematice. Jenže žádné doučování se nekonalo, jak jsme měli brzy zjistit. Asi měsíc po rodičovských schůzkách nám volala policie:

Filipa zadrželi společně s nějakým dalším mladíkem, jak se snaží vykrást lékárnu. Jeli jsme s mužem na policejní stanici: Filipa sice pustili domů, ale dozvěděli jsme se, že už ho mají delší čas v hledáčku, protože nejspíš prodává mezi spolužáky drogy.

Můj syn je násilník a zloděj

Probrečela jsem celou noc a dávala za pravdu manželovi, který vždycky říkal, že moje výchova-nevýchova se nám vymstí. Muž byl na mě hodný a snažil se rozumně promluvit i se synem. Ten mu však dával jasně najevo svou nenávist.

Se mnou sice mluvil, ale když jsem se ho ptala, proč se do tohohle průšvihu namotal, jeho odpověď mě ranila. Prý potřebuje peníze, aby mohl žít na úrovni s ostatními spolužáky z lepších rodin. On přece nemůže za to, že je synem venkovských balíků.

Pak už šlo všechno rychle. Po několika důtkách čekalo Filipa vyloučení z gymnázia. Poslední kapkou bylo, že zmlátil mladšího spolužáka, navíc tělesně postiženého, tak, že chlapec ležel dva týdny v nemocnici.

S manželem jsme se stali v podstatě jen diváky v tomhle smutném příběhu. Syn se doma objevoval velmi sporadicky, a když se tak stalo, mohli jsme počítat s tím, že nám ukradne peníze nebo něco cenného. Pak přestal chodit vůbec a jeho mobil byl vypnutý.

Žije, ale s námi nemluví

Policie po něm sice vyhlásila pátrání, ale nám bylo řečeno, že nejspíš odjel do Prahy. Zřejmě je v partě nějakých narkomanů, kteří se živí prostitucí.

Od té doby jsme se o něm dozvídali jenom tehdy, když se u nás doma objevili policisté, kteří vyšetřovali nejrůznější krádeže, a jednou dokonce i vraždu. Ve všech případech byl náš Filip mezi podezřelými.

Možná se vám to zdá zvrhlé, ale já byla za ty návštěvy vděčná: alespoň jsem věděla, že syn je mezi živými. On sám se nikdy neozval. Cestu k nám nenašel, ani když ho policie před rokem zadržela někde na Moravě.

Obžalován byl z řady „menších“ zločinů včetně přechovávání drog. Podezření z vraždy se naštěstí neprokázalo. Když jsme ho s mužem jeli navštívit do vězení, odmítl s námi mluvit.

A já se bojím, že až ho za pár let pustí, vrátí se mezi své povedené kamarádíčky, že pro něj už neexistuje cesta mezi slušné lidi.

Jana K. (64), východní Čechy

reklama
Související články
28.1.2023
Když táta zrovna nepil v příšerné hospodě naproti našemu domu, sedával doma a lekal mě svým tupým, prázdným pohledem. Ještě horší byla ta jeho lítostivá nálada. Moje dětství se nepovedlo. Řeknu to velmi stručně: uplakaná máma, věčně opilý otec. Nikdy na nás nevztáhl ruku, ani na mámu, ani na mě, ale i tak mě děsily opuchlé oči, nepřítomný pohled a věčné blábolení. Nebo ty noční příchody. Bezohl
27.1.2023
Starala jsem se o brášku, vařila, nakupovala. Předčasně jsem tenkrát dospěla, protože mi zkrátka nic jiného nezbývalo. Maminka zemřela, když mi bylo třináct. Měla jsem ještě tříletého brášku. Táta byl na všechno sám, držel se statečně, ale mámu nahradit nedokázal. To bylo ostatně na mně – dělala jsem maminku bráškovi. Táta se vracel z práce pozdě odpoledne, vyzvedávala jsem Péťu ze školky a 
26.1.2023
V první chvíli jsem si říkala, že to nikdy nedokážu. Jenže krev není voda. Proto jsem Pavlíkovi dokázala odpustit. Snad mě znovu nezklame. Oba jsme nervózní a já vidím, jak Pavlovi stékají kapičky potu po čele. Vidíme se po dlouhých šesti letech. A já vlastně nevím, zda se ho nemám tak trochu bát. Občas se mi před očima objeví obraz jeho tváře, tenkrát před sedmi lety. Bylo mu sedmnáct a neměl
20.1.2023
Vím, že Luboš byl problematický, nadělal v životě hodně chyb, to nejhorší se ale bohužel nedalo napravit. Vzdal se svého jediného dítěte. Naši kluci byli odmalička odlišní. Starší Luboš byl bohém, už jako miminko nám dal zabrat. O šest let mladší Martin byl od narození klidný. Ve škole Luboš neposeděl, zlobil a vymýšlel lumpárny, ale na vysvědčení měl jedničky. Martin byl zlaté dítě. Škola m
19.1.2023
I když je člověk dostatečně opatrný, katastrofě zabránit někdy nedokáže. Neměl by si proto nic vyčítat. Sníh křupe pod nohama a Bertík v něm vesele skotačí. Ale jen tak daleko, kam dosáhne vodítko. Na volno ho tady nikdy nepustím. Strach a hrůzné vzpomínky mi to nedovolí. Poprvé po roce jsem si sem troufla přijít. Sem dolů k řece. Je nasněženo a řeka zamrzlá. Celá jsem se rozklepala při té v
Nenechte si ujít další zajímavé články
Poslední dílo slavného architekta celebrit
rezidenceonline.cz
Poslední dílo slavného architekta celebrit
Jeho návrhy okouzlovaly slavné, bohaté a mocné napříč generacemi. Projektantská kariéra Wallace Neffa trvala dlouhá desetiletí, od dvacátých let minulého století až do roku 1982, kdy zemřel. Na své
Co se stane, když včela onemocní?
epochaplus.cz
Co se stane, když včela onemocní?
Včely medonosné (Apis mellifera) mají nezastupitelnou úlohu při opylování, jsou rozšířeny téměř po celé Zemi, kromě Antarktidy. Existuje cca 40 tisíc druhů rostlin, které by se bez pomoci včel obešly
Nevěra zpěváka Timberlake konečně zapomenuta?
nasehvezdy.cz
Nevěra zpěváka Timberlake konečně zapomenuta?
Obnovit svatební slib je mezi mnohými manželskými páry skoro samozřejmostí. Dají si tak i po letech najevo, že na jejich touze vstoupit s tím druhým do svazku manželského se ani za roky společného
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
21stoleti.cz
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
Egypt láká svojí tajuplnou atmosférou světově proslulých památek a celoročně slunečným počasím s přívětivými teplotami, které jsou v zimě příjemnější než v létě. Křišťálově čisté moře a bílé pláže lák
Gottova dcera Lucie čeká další dítě!
nasehvezdy.cz
Gottova dcera Lucie čeká další dítě!
Kdyby byl Karel Gott (†80)naživu, jistě by měl obrovskou radost. Jeho dcera Lucie (35) totiž čeká miminko. Z prvního manželství už má dva syny, Vojtu (11) a Honzíka (10). Oba vnuci svého dědečka ješ
VEGETARIÁNSKÁ ŘECKÁ MUSAKA
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÁ ŘECKÁ MUSAKA
Musaka je tradiční jídlo typické pro oblast středomoří. Jeho základ tvoří v originální verzi masovo-rajčatová omáčka, lilky a bešamel. Můžete si ho snadno připravit i ve vegetariánské verzi. Díky směs
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
iluxus.cz
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
Automobilová značka Lexus se v Česku stala partnerem nejprestižnější světové kuchařské soutěže Bocuse d`Or, o níž jsme již informovali. České národní kolo se uskuteční od 4. do 6. května v pražském O2
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
tisicereceptu.cz
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
Tento dýňový chlebíček je vynikající i ve více kořeněné verzi. Chuť dýně skvěle doplní a zvýrazní mletý zázvor, badyán nebo kardamom. Potřebujete 300 g dýňového pyré (upečená rozmixovaná dýně H
Utíkala jsem do knížek, skutečný život mě lekal
skutecnepribehy.cz
Utíkala jsem do knížek, skutečný život mě lekal
Starala jsem se o brášku, vařila, nakupovala. Předčasně jsem tenkrát dospěla, protože mi zkrátka nic jiného nezbývalo. Maminka zemřela, když mi bylo třináct. Měla jsem ještě tříletého brášku. Táta byl na všechno sám, držel se statečně, ale mámu nahradit nedokázal. To bylo ostatně na mně – dělala jsem maminku bráškovi. Táta se vracel z práce pozdě odpoledne,
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
epochalnisvet.cz
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
Vesnice Lukiv leží na západě Ukrajiny, nedaleko od krasového jezera Somin. A právě z jeho hlubin se má pravidelně vynořovat monstrum, které terorizuje místní obyvatele už přes 100 let. Podle různých s
Návrat poručíka McConella: Přišel se jeho duch rozloučit se svým kamarádem?
enigmaplus.cz
Návrat poručíka McConella: Přišel se jeho duch rozloučit se svým kamarádem?
Někteří lidé se v okamžiku smrti údajně zjevují svým příbuzným a přátelům. Na Vánoce roku 1918 prý spatřil ducha zesnulého britského vojáka Davida McConnella jeho blízký kamarád, který je příslušníkem
Zastávka ve Dvoře Krasíkov
epochanacestach.cz
Zastávka ve Dvoře Krasíkov
Během procházky mezi Krasíkovem a Ovčím vrchem nezapomeňte navštívit Dvůr Krasíkov, zemědělský areál, který v minulosti sloužil zdejšímu knížeti. Když roku 1644 hrad Švamberk kompletně vyhořel kvů