Jídlem se problémy nevyřeší

Total
8
Shares

Už když jsem byla dítě, tak mě spolehlivě uklidnila dobrota. Jenže když jsem byla větší a větší byly i problémy, vymklo se mi to z rukou…

Co si pamatuji, všechno nedobré jsem vyspravovala dobrým. Když jsem si odřela koleno, dala jsem si „léčivé“ lízátko, když si se mnou děti nechtěly hrát, šla jsem si pro perníček. V pubertě spolužáci chodili do hospody, kde jim nalili a já s kamarádkou seděla v cukrárně a pochutnávala si na zákuscích.

Pořád u sporáku

O něco později jsem si našla přítele, kterému jsem vyvařovala a pekla a všechno spokojeně ochutnávala. Vdala jsem se a měla děti. S nimi jsem dost přibrala, ale netrápilo mě to. A zase jsem vyvařovala a pekla a všichni byli spokojení. Netrvalo to ale věčně. Manžel se po čase raději „stravoval“ v hospodě a děti byly ve škole, na kroužcích a tak dále. A já většinu své produkce ochutnávala tak dlouho, až z ní nic nezbylo.

Sladké a seriály

Manžel se vracel smrdící kouřem a alkoholem z hospody se slovy „neotravuj“ a ani děti mě nebraly moc vážně. Byly už velké a měly hodně zájmů. Mně zůstalo jídlo a televize. Vařila jsem si, ale taky si kupovala sladké i slané pochoutky ke sledování seriálů. Prostě jsem se cpala. Jídlem jsem zaplňovala prázdnotu. Pak jsem toho ale nejednou spořádala tolik, že se mi udělalo hrozně špatně. Jako vždy nebyl nikdo doma. Doslova jsem se doplazila k telefonu, abych si zavolala záchranku.

Dieta a cvičení

Doktor v nemocnici mi sdělil, že jsem prodělala velký žlučníkový záchvat a nasadil mi krutou dietu. Kromě toho mi „dopřál“ proslov o zdravé výživě a vnutil mi vizitku výživového poradce. I když jsem si na svůj životní styl nestěžovala, k poradci jsem šla. Příjemně mě překvapil knihou receptů, z nichž můžu vařit chutně a zdravě. Hlavně mi ale doporučil pohyb. Po dlouhých letech jsem měla najednou pocit, že chci něco dokázat. Ne manželovi, ne lidem, ale sobě.

Konečně jsem spokojená

Vytvářet zdravé dobroty mě bavilo a neměla jsem s tím problém, nejhorší bylo se rozhýbat. Začala jsem s procházkami, pak přidala jógu a dneska už i běhám a jezdím na kole. A taky už ne sama. Hospodu milujícího manžela jsem nechala jeho osudu, rozvedla se a chodím s báječným mužem, který na tom byl kdysi jako já.

Marie R. (50), Brno

Také se vám může líbit

Záchrana na celý život

I pořádná smůla může nakonec vést k tomu největšímu štěstí. To mé štěstí má zlaté srdce a letos s ním slavím už zlatou svatbu. Před padesáti lety jsem pracovala v textilce v našem okresním městě. V té…
Zobrazit

Osud si pohrál s našimi plány

Dodnes mívám mrazení, když si uvědomím, že chybělo jen málo a svého Vladimíra jsem nemusela nikdy potkat. Za to, že jsme spolu, vděčím rozmařilosti mé kamarádky. Martina, moje kamarádka a spolubydlící na internátu, byla…
Zobrazit