SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Začalo to jako přátelství, láska přišla až později
Začalo to jako přátelství, láska přišla až později

Několikrát jsem se zamilovala a pokaždé to skončilo zklamáním. Z rozpadlých vztahů a porozchodové deprese mě dokázalo dostat pouze malování a návštěvy galerie.

Odmalička mě obrazy fascinovaly. Bylo neuvěřitelné, jak někteří malíři dokázali zachytit i ty sebemenší detaily různých předmětů, krajiny nebo postav.

Já sama jsem žádná slavná ani kdoví jak talentovaná malířka nebyla, přesto mě už na základní škole ze všech předmětů nejvíc bavila právě výtvarná výchova. A tento můj koníček mi zůstal i do dospělosti.

reklama

Doma jsem měla malířský stojan, paletu barev, štětce a další výtvarné pomůcky, a pokaždé, když jsem potřebovala přijít na jiné myšlenky, uchýlila jsem se právě k malování.

Nechala jsem proudit své myšlenky, emoce i ruku, a na plátně pak vznikaly všelijaké obrazce, většinou barevné abstraktní „čárance“. Někdy jsem se ale snažila namalovat i konkrétní věci, třeba krajinu, zátiší s domky, lesy a podobně. Své obrazy jsem si všechny schovávala, ale málokomu jsem je ukazovala.

Jeho kresby mě nabíjely energií

Před půlrokem se mi zhroutil další vztah a já opět hledala útěchu v malování. Uvnitř jsem cítila bolest, zklamání, hněv, nenávist i zoufalství. Na stojan jsem natáhla nový arch papíru, do ruky popadla štětec a ponořila ho do temné černé barvy.

reklama

Po půlhodině jsem papír odtrhla, zmuchlala a vyhodila. Došlo mi, že temnými obrazy svou depresi ještě více prohloubím. Chtělo by to namalovat něco pěkného, barevného, veselého. Sedla jsem si k počítači a přihlásila jsem se na facebook.

Pak jsem se podívala na profil jednoho muže – malíře, kterého jsem již několik měsíců na sociální síti sledovala, protože mně jeho kresby učarovaly. Byly plné optimismu a dobré nálady. Napadlo mě, že bych u něj mohla najít nějakou inspiraci.

Nová zpráva

Poté, co jsem mu na jeho facebookové galerii zanechala několik „lajků“, jsem se přesunula zpátky ke svému plátnu a začala malovat letní rozkvetlou louku. Asi za tři hodiny jsem měla obraz hotový a musím uznat, že se mi i líbil.

reklama

Rozhodla jsem se, že ho neodnesu na půdu jako své ostatní výtvory, ale že si ho zarámuju a pověsím na stěnu. Pokaždé, když se na něj podívám, nabije mě pozitivními myšlenkami.

A protože jsem člověk, který nic neodkládá, posadila jsem se zpátky k počítači, abych se podívala na nějaké rámy. Už jsem chtěla do vyhledávače zadat „rám na obrazy“, když jsem si všimla nepřečtené zprávy na facebooku.

Klikla jsem na příslušnou ikonku a oči mi málem vypadly z důlků. Měla jsem tam vzkaz od Josefa – toho talentovaného malíře.

Pozval mě na výstavu

Děkoval mi za moje „lajky“ a komentáře ke svým dílům a taky psal, že z profilové fotky vypadám moc sympaticky. Vůbec jsem nevěděla, co mu odpovědět. Ruce se mi třásly vzrušením.

Nakonec jsem mu napsala, že mám malování velice ráda a že mi jeho obrazy připadají originální a nápadité a že v nich nacházím inspiraci pro své vlastní malby. Čekala jsem, že tím naše konverzace skončí, ale to jsem se spletla.

Josef se se mnou dal do řeči a konverzace po chatu plynula naprosto nenuceně další hodinu. Pak se Josef rozloučil s tím, že musí jít do galerie, kde zrovna probíhá malá výstava jeho obrazů.

Bude trvat až do konce týdně a byl by prý moc rád, kdybych se na ni přišla podívat. Napsal mi adresu a časy, kdy tam bude.

Zajímal se o mě

Ten večer jsem po dlouhé době usínala s úsměvem a taky jsem se s úsměvem druhý den probudila. Udělala jsem si snídani a zapnula počítač. Ihned jsem se podívala na facebook. Doufala jsem, že tam budu mít od Josefa nějaký vzkaz.

A skutečně – přál mi dobré ráno a krásný den, a taky mi na sebe dal telefon. Prý, kdybych chtěla přijmout jeho pozvání na večeři, mám mu zavolat. Úplně mě to zaskočilo. Ale mile.

Dlouho o mě žádný muž takový zájem neprojevil a už vůbec se mi nestalo, že bych se s někým seznámila přes sociální síť. Řekla jsem si, že nemám, co ztratit a zavolala mu. Domluvili jsme se, že se sejdeme v sedm hodin v jedné italské restauraci.

Výlet do Paříže

Moc jsem si od našeho společného večera neslibovala. Jediné, v co jsem doufala, bylo, že třeba v Josefovi najdu dobrého přítele. O to více mě překvapilo, jak se celý večer vyvíjel.

Josef byl velice milý, vtipný, a samozřejmě také charismatický a přitažlivý muž. Nejprve jsme se bavili hlavně o jeho práci a umění všeobecně, pak se řeč stočila i k důvěrnějším a osobním tématům.

Stejně jako já, i Josef měl za sebou několik nevydařených vztahů. S Josefem jsme se nejprve stali přáteli. Měli jsme toho hodně společného a stále jsme si měli co říct. Naše setkání byla čím dál častější.

Nakonec mě pozval na celý víkend do Paříže pod záminkou konání jedné výstavy. A právě tam, pod slavnou Eiffelovou věží, mi poprvé řekl, že mě miluje…

Michaela M. (50), jižní Čechy

reklama
Související články
20.3.2023
Žila jsem si už svůj poklidný život důchodkyně, když ho pěkně rozvířila neuvěřitelná náhoda. Dnes jsem ráda, že jsem ji tehdy chytla za pačesy. Sedím u svatebního stolu spolu s celou rodinou a dvěma vnoučaty. Řeklo by se, normální svatební hostina, tak o co jde? Já totiž sedím v čele toho stolu a jako čerstvá nevěsta jím společnou lžící polévku se svým manželem. První svatba v životě. Špatné
19.3.2023
Poté, co jsem ovdověla a onemocněla, jsem nedoufala, že mě ještě něco pěkného potká. Pak jsem ale našla muže, který mi vrátil smysl života! Doufám, že můj příběh poslouží vašim čtenářkám jako důkaz o všemocné síle lásky a o tom, že dokud jsme tady na světě, může se stát cokoli. Hlavní je mít pevnou vůli a víru. Vždy nás totiž může potkat krásný a hluboký cit, bez ohledu na stáří. Nic mi nesc
11.3.2023
Když šel syn Honzík do první třídy, nebylo to zrovna jednoduché období. Byla jsem na něho sama, pracovala jsem do úmoru, aby měl všechno. Bláhově jsem se domnívala, že mu fakt, že nejsme úplná rodina, dokážu uspokojivě vynahradit. Naivně jsem si předsevzala, že budu-li pracovat za dva, vydělám dost na to, abychom v ničem netrpěli nedostatkem. Byl to absolutní nesmysl. Dřepěla jsem v kanceláři n
9.3.2023
Poznali jsme se přes seznamku, ze začátku se mi jevil jako slušný muž. Vyklubal se z něj ale podvodník, který vyhledával přes internet osamělé ženy. Proto si tak střežil své soukromí. Od rána jsem byla nervózní a myslela jen na to, jestli bude skutečně tak sympatický, jak se jeví na fotografiích, které mi posílal. Od mého rozvodu s despotickým manželem uplynuly čtyři roky a už jsem moc toužila
6.3.2023
Trvalo mi celou věčnost, než jsem se zamilovala. Až v sedmnácti se mi zalíbil Tomáš, který byl můj pravý opak. Tomáš byl excentrický extrovert, já zase plachý introvert. Ale něco nás k sobě magicky přitahovalo. Když jsme spolu začali v sedmnácti letech chodit, byla to taková téměř dětská láska. Vodili jsme se za ruku, líbali se. Objížděli jsme koncerty, scházeli se s přáteli a bylo nám spolu mo
Nenechte si ujít další zajímavé články
Manželská krize Jany Švandové?
nasehvezdy.cz
Manželská krize Jany Švandové?
Momentálně září Jana Švandová (75) v oblíbeném seriálu ZOO a další nabídky se jí jen hrnou. V osobním životě se jí prý ale už tolik nedaří. Říká se, že ačkoli je se svým manželem Pavlem Satoriem (73
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
rezidenceonline.cz
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
Základem exkluzivního stylu sofistikovaného interiéru, překypujícího tvorbou designéra Carla Donatiho, jsou jedinečné kousky, inspirované ikonickým modernistickým hnutím v architektuře a designu pod t
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
epochanacestach.cz
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
Putování po Labi vás dovede do překrásných míst, která stojí za to navštívit a shlédnout. Pojďme se projít alespoň k hranicím naší vlasti. Labe je jednou z největších řek i vodních cest Evropy. Jeho
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
nasehvezdy.cz
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
Od rozchodu s fotografem Tomášem Třeštíkem (45) jako by se ve spisovatelce Radce Třeštíkové (41) probudilo její divoké já. Nedávno znovu obnovila svůj profil na sociálních sítích, který v jakémsi a
Slavnostní paštika se slaninou
tisicereceptu.cz
Slavnostní paštika se slaninou
Ochutnejte drůbeží paštiku se slaninou, červeným vínem a zavařenými třešněmi. Ingredience 500 g drůběžích jater 3 velké cibule 250 g slaniny 2,5 dcl červeného vína 150 ml smetany na vaření
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
21stoleti.cz
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
Umělá inteligence (AI) dokáže usnadnit práci napříč obory. Od medicíny přes reklamu, výrobní proces až po investování na burze. Stále častěji se však setkáváme se strachem, zda se nevyplní apokalyptic
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila téměř před dvaceti lety, se nyní vrací v novém designu. Hodinky se sportovní DNA a nezaměnitelným designem mají za úkol zdůraznit dobrodružného ducha zn
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
epochaplus.cz
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
„Čepici, kuklu, helmu nebo hučku?“ Ať si narazím na hlavu cokoli, jednoznačně dám najevo, co jsem zač. Nikdo se mnou nemusí promluvit ani slovo, ale přesto má hned jasno. Policista, nebo bohatá dáma?
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
skutecnepribehy.cz
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
enigmaplus.cz
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
Do prašné cesty jsou vytlačeny podivné otisky neznámého tvora. Se zájmem v očích je roku 1908 sleduje obyvatel mexické obce Villa García ležící 570 kilometrů severně od Mexico City.   [gal
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
epochalnisvet.cz
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
Ledovce jsou krásné a majestátní. Vytvářejí horské štíty, vyhloubily malebná údolí a mnohé jsou rájem pro lyžaře. Na jiných koncích světa poskytují tolik potřebnou sladkou vodu. Brzy se stanou jen vzp
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz
Krůtí maso se zeleninovým salátem
Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso patří k nejdietnějším. Ingredience 1 cibule 1 salátová okurka 1 červená kapie 1 žlutá kapie 1 zelená kapie 5 rajčat 150 g měkkého salámu 3 vejce