SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Lásku mi našla vnučka na seznamce
Lásku mi našla vnučka na seznamce

Na moji osamělost se už vnučka nemohla dívat. Zapátrala na seznamce a vybrala vhodné kandidáty k seznámení. Mezi nimi jsem našla svoji dávnou a jedinou lásku!

Byla jsem dlouho sama a nikdy mi to nevadilo. Měla jsem děti, se kterými jsem trávila veškerý volný čas. A také rodiče, za nimiž jsem každý týden jezdila. Nemohu vynechat ani svoji práci, která se mi stala koníčkem.

Pracovala jsem totiž jako zahradnice nikdy mě to moc nebavilo. Vše se změnilo po příchodu nového majitele. Začal pěstovat nejrůznější bylinky a všelijaké, dosud neznámé rostlinky. Práce mě začala najednou zajímat.

Neměla jsme si na co stěžovat

Po večerech jsem studovala nejrůznější letáky a brožury a také zkoušela uvařit všelijaké roztoky a masti. Dařilo se mi to. Dokonce tak, že můj pan šéf podle mého receptu začal vyrábět celou jednu bylinkou řadu.

reklama

Moje šikovná dcera, která v té době studovala teprve první rok na střední škole, mu k tomu navrhla obaly. Ke cti pana šéfa musím říct, že mě, ani dceři, nezůstal nic dlužen. Hezky nám zaplatil a my za ty peníze navíc mohly jet poprvé v životě k moři!

V mém životě tedy nebylo nic, na co bych si stěžovala. Přesto, jak roky ubíhaly, jsem se cítila tak nějak osamělá. Měla jsem vnoučata a také stále svoji práci, přestože už bych mohla užívat důchodu.

Ale večery byly prázdné a víkendy, kdy jsem nehlídala drobotinu, byly přímo k uzoufání.

Na internetu byla jako doma

A to jsem se hodně snažila o nějaký ten aktivní přístup k životu, jak se dneska říká. „Babi, proč nemáš nějakého dědu?“ zeptala se mě jednou moje sotva osmiletá vnučka Marcelka. Byla to velká mudrlantka, ale moc hodná a taky vnímavá.

reklama

Zřejmě si všimla mého osamění, protože, aniž bych stihla něco odpovědět, hned pokračovala: „Já ti nějakého najdu na takových seznamovacích stránkách!“

Moc mě tím vylekala. Hned jsem si představila, zda nesleduje něco nehodného nebo podezřelého. U dětí člověk nikdy neví. Ale Marcelka mi vyprávěla, jak se tímto způsobem seznámila maminka jedné její spolužačky. Prý už má třetího tatínka, tak to funguje!

Musel jsem se té dětské logice zasmát, ale nijak jsem vnučku v jejím snažení nepodporovala. Vůbec jsem si nedovedla představit, že bych ve svém věku měla začít randit s nějakým cizím chlapem!

Vzpomínala jsem na svoji první lásku

Manžel mi umřel předčasně na infarkt, v necelých čtyřiceti. Měla bych tvrdit, jak jsem ho milovala, ale nemluvila bych pravdu. Nijak jsem se nehádali, ale láska to nebyla. Jen tolerance. Byli jsme každý z úplně jiného těsta!

reklama

O to víc jsem celý život vzpomínala na svoji první a jedinou lásku. Spolužáka ze základní školy. Nebyl nijak oslnivě krásný ani chytrý natož oblíbený. Byl to úplně obyčejný kluk, stejně jako já obyčejná holka.

Přesto, nebo právě proto, jsme se do sebe bláznivě zamilovali. Dokonce jsme plánovali v deváté třídě společný útěk z domova! „Utečeme a už se nikdy nevrátíme!“ tvrdili jsme si vzájemně a přitom oba věděli, že k tomu nikdy nedojde.

On byl totiž ze „špatné“ rodiny, jak tvrdila moje maminka. Tátu měl ve vězení a k tomu šest sourozenců. Neviděla ráda, že se scházíme, ale nebylo jí to nic platné. Můj Libor byl pro mě vším!

Fotka byla na seznamce

Potom se mi ztratil z očí. Musel se s rodinou odstěhovat a už mi nenapsal. Ani já jemu ne, neměla jsem jeho adresu. Proplakala jsem snad celý rok a na učilišti mi začali dokonce říkat Ubrekánek. „Ubrekánku, dones mi hrábě!

Ubrekánku, mám napuchlé oči!“ volali na mě spolužáci, ale já si nemohla pomoct. Když mě v devatenácti pozval můj budoucí manžel na rande, souhlasila jsem jen ze zoufalství. Byla to chyba, ale nelituji. Díky ní jsem měla dvě krásné děti a vlastně i vnoučata!

Vnučka Marcela na svůj slib nezapomněla. Na příští návštěvu za mnou přišla se svým notebookem. Vyzvala mě, abych k ní přisedla ke kuchyňskému stolu a hned mi představila deset vybraných kandidátů.

Brala jsem to všechno s rezervou, ale Marcelka mě mile překvapila. Vážně vybrala samé vhodné pány. Pohledné a v mém věku! Se zájmem jsem si je prohlížela, když v tom můj zrak padl na jednu ne moc ostrou fotku. Stálo pod ní: Libor, šedesát tři let, zámečník, rozvedený.

Setkání na starém místě

Krve by se ve mně nedořezal. Mohl by to být on, můj Libor? Moje láska ze základky? „Babi, proč pořád koukáš jen na toho jednoho. Vždyť není ani moc hezký…“ divila se Marcelka, ale já tím rozechvěním nemohla ani odpovědět.

Poprosila jsem ji, aby k téhle fotce poslala dotaz. Netrpělivě jsem čekala na odpověď, která přišla až po dlouhých dvou dnech. Byl to opravdu on! Libor! Schůzku jsme si dali na stejném místě, na kterém jsme plánovali společný útěk. Na lavičce v místním parku.

Když jsem ho uviděla, draly se mi do očí slzy. Vždyť on se skoro nezměnil! „Janinko moje, jsi to vážně ty! Vůbec ses nezměnila!“ volal na mě skoro přes celý park. Bylo to, jako bychom se viděli naposled včera.

Navázali jsme tam, kde jsme skončili a pokračujeme už pěkných pět let. Díky vnučce jsme zase úplná rodina i s dědečkem!

Jana V. (63), Litoměřicko

reklama
Související články
4.2.2023
O tom, že by nás mohlo být na tátovo dědictví víc, jsme neměli ani tušení. Najednou se ale zjevil cizí člověk, který tvrdil, že je náš bratr... Bylo to jako ze špatného filmu. Prožijete něco zlého, myslím tím smrt tatínka – a najednou se stane ještě něco dalšího, co vás dorazí. Nevěřila jsem vlastním uším, když na nás máma tu zprávu vyhrkla. Táta měl nemanželské dítě? Koukla jsem na sestru, jak
3.2.2023
Nikdy by mě nenapadlo, že naši rodinu může něco rozházet. Zapomněla jsem ale, že závist dokáže být nekonečná. Znovu trpělivě čekám a nechávám vyzvánět telefon. Jenže můj starší bráška, který byl vždy mou oporou a mým ochráncem, se mnou nemluví. Hlavní vinu na našem rozkolu nese jeho chamtivá manželka. A dědictví, které mi byl čert dlužen. Vědět to, tak vše odmítnu. Stále spolu Mezi mnou,
30.1.2023
Náhrdelník mé tety v sobě skrýval tajemství nešťastné lásky. Když jsem ho tehdy nesla do klenotnictví, netušila jsem, že tím nechám spravit nejen starý šperk, ale také dvě zlomená srdce. Moje teta měla náhrdelník, který se mi moc líbil. Bylo na něm umělecky provedené písmeno „M“, protože teta se jmenovala Miluše. Jednou, když jsem si jako holka s náhrdelníkem hrála, teta mi ho beze slov vzala a
26.1.2023
Pokud už nemají rozum zralí lidé s životními zkušenostmi, musí ho mít alespoň jejich děti. Naši potomci nás o tom přesvědčili v praxi! Důvodem mého rozvodu s manželem, ke kterému došlo po dvaceti letech od svatby, nebyla ani nevěra, ani to, že by Michal pil nebo byl agresivní. Ani s penězi jsme problém neměli. Přestali jsme si ale rozumět. Tak se rozvedeme! Najednou jsme si oba připadali
24.1.2023
O děti se nesnažila ani po nich ještě netoužila. Přesto se z mojí dcery stala šestinásobná matka. Od rána do večera dře a sebe zanedbává! Už jsem měla o dceru strach, že si nikoho nenajde. Dívky v jejím věku randily a užívaly si života. Ona ne. Stále jen ležela v knihách a učila se. Nejdřív na maturitu a potom na zkoušky. Chtěla se stát lékařkou a svému snu obětovala mnoho dní i nocí. Rozmaz
Nenechte si ujít další zajímavé články
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
epochalnisvet.cz
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
Čupakabra je charakteristická pro americký kontinent, zdá se ale, že podobný tvor začal řádit i v Africe. V roce 2015 neznámý predátor zaútočil na trh v hlavním městě Malawi a pozabíjel tamní kuřata.
Dolomitské hřebeny na skialpech
epochanacestach.cz
Dolomitské hřebeny na skialpech
Opustíte-li ruch lyžařských středisek a vydáte se do Jižního Tyrolska, narazíte na národní park Fanes-Sennes-Prags, rozprostírající se v samém centru Dolomit. Při cestě k horské chatě Rifugio Fanes,
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
iluxus.cz
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
Giovanni Marco Carandino, rodák ze sicilského Palerma, přináší do týmu restaurace CottoCrudo více než desetileté zkušenosti a nepopiratelnou vášeň pro sladké chutě z Itálie. Před přesunem do Prahy
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
„Užít si tradiční jídlo plné vůně a chuti ve vege verzi? Ano a je to opravdu snadné. Uvařte si snadno z dostupných ingrediencí toto atraktivní jídlo s vychytanou omáčkou.“ Ingredience Na papriky
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
21stoleti.cz
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
Pátrání po ztraceném miniaturním zdroji radioaktivního césia 137 dokázalo v uplynulých dnech vytížit úřady a záchranné složky v západní Austrálii. Zdroj nebezpečného beta a gama záření se po intenzivn
Moje žárlivost vše zničila
skutecnepribehy.cz
Moje žárlivost vše zničila
Můj život se ocitl v troskách. Zničila jsem sebe a celou mou rodinu. Neposlouchala jsem dobré rady. ž jsem se zase přistihla, jak bedlivě sleduji svého jezevčíka. Vesele pobíhá s ostatními pejsky po trávníku a já mám najednou pocit závisti. On se dobře baví a já tu stojím jako kůl v plotě. Ani ho nenapadne hrát si se mnou, když
Ananasový pohár s jogurtem
tisicereceptu.cz
Ananasový pohár s jogurtem
Jako sladkou tečku zkuste tenhle ananasový pohár – je plný zdravých ingrediencí, takže po něm nepřiberete. Potřebujete 1 ks menší ananas 2 lžíce medu 200 ml jogurtu 4 lžíce ananasového džusu
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
epochaplus.cz
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
V roce 1421 vrcholí husitská revoluční vlna. Jedna početně malá větev husitů si kázání kněžích vyloží po svém, utrhne se a začne praktikovat divoký, sexuálně nespoutaný způsob života. „Děvička nejmenš
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
nasehvezdy.cz
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
Sice se může zdát, že z milostného trojúhelníku vyšla Denisa Nesvačilová (31) ze seriálu Dobré zprávy jako vítězka, neboť si nakonec scenárista Petr Kolečko (38) vybral ji a na Anetu Vignerovou (35) s
Milenka ve hře?
nasehvezdy.cz
Milenka ve hře?
Představitel proradného Alberta v seriálu ZOO David Gránský (30) si užívá svou rodinu plnými doušky. Přesto jeho manželka Nikola Gránská (29) přiznala, že není všechno tak růžové, jak to na první po
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
enigmaplus.cz
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
Prožitky blízké smrti jsou ve všech případech téměř totožné. Odborníci proto hledají odpověď na palčivou otázku: Jsou tato svědectví důkazem existence onoho světa, nebo jde jen o poslední signály umír