Domů     Osud nám dal druhou šanci
Osud nám dal druhou šanci

Ve svém manželství jsem byla spokojená. Měla jsem hodného muže a tři krásné, zdravé děti. Vůbec nic mi nechybělo. To jsem si alespoň myslela, dokud jsem nepotkala Libora.

Bylo to úplně náhodné setkání. S manželem a dětmi jsem byla na dovolené ve Španělsku, kde bydlel ve stejném kempu i Libor se svou rodinou. „Ahoj Niki,“ mávl na mě tenkrát z vedlejšího bungalovu. Podívala jsem se na něj a v paměti pátrala, odkud tu tvář znám.

Byla mi povědomá. „Ahoj,“ odpověděla jsem zaraženě. Ať jsem se snažila sebevíc, nedokázala jsem ji nikam přiřadit. „To jsem já, Libor,“ napověděl mi.

Spolužák ze školy

Libor? Libor? Přemýšlela jsem a pak mi to konečně došlo. No jasně! Libor – spolužák ze základky!“ Usmála jsem se na něj. „Promiň, hned jsem si nevzpomněla,“ omlouvala jsem se. Libor pohodil hlavou. „To nic, dost jsem se změnil.

Už nemám brýle ani nejsem buclatý malý kluk.“ To byl fakt – z Libora vyrostl moc pohledný, vysoký a svalnatý mužský. Hned jsme se dali do řeči. Chvíli jsme vzpomínali na staré časy a pak jsme se začali bavit o našich rodinách, o tom, co děláme, a tak podobně.

Společné večery

Druhý den jsme s Liborem a jeho rodinou vyrazili společně na pláž. Děti si hned padly do oka a začaly si spolu hrát, a i my s manželem jsme se s Liborem a jeho ženou Alenou brzy skamarádili.

Nakonec jsme po večerech vysedávali v místních restauracích a popíjeli víno. Jednou večer se v jednom tamním podniku konal večer španělských tanců. Můj muž nikdy netančil a Liborovu ženu to také moc nebavilo. Zato nás dva s Liborem tanec nadchl.

„Smím prosit?“ vyzval mě tehdy k tanci. Podívala jsem se na svého muže, který přikývl a usmál se. „Jen běžte a pořádně to roztočte!“

Vyzval mě k tanci

Vstala jsem ze židle, urovnala si lehké letní šaty a vydala se s Liborem na improvizovaný taneční parket. Tehdy poprvé jsme se s Liborem navzájem dotýkali. Nikdy nezapomenu na chvíli, kdy mě Libor poprvé sevřel ve svém náručí.

Ucítila jsem jeho omamný parfém a málem se mi podlomila kolena. „Dobrý?“ zeptal se Libor, kterému neuniklo, jak jsem se zachvěla. „Ano,“ přikývla jsem a zadívala se do jeho hlubokých očí. Spatřila jsem v nich to samé, co on musel vidět v těch mých. Touhu.

„Asi jsem vypila moc tequily,“ zadrmolila jsem. Libor mě vzal za ruku a odvedl ke stolu. Jeho stisk byl pevný a já si v tu chvíli přála, aby mě už nikdy nepustil. Přitom jsem si povšimla pohledu svého muže. Byl všeříkající.

Manžel měl tušení

Od toho večera jsem se začala Libora co nejvíce stranit, což ovšem nebylo vůbec jednoduché. Naše děti si spolu chtěly i nadále hrát a můj odstup jen utvrzoval mého manžela v tom, že jsem se zamilovala do jiného.

„Myslíš na něj, viď že jo?“ zeptal se mě jednou večer, když jsme spolu leželi v posteli. „Na koho?“ snažila jsem se mlžit. „Ty víš,“ řekl příkře. „Na Libora!“ Hrklo ve mně. „To je hloupost. Přemýšlela jsem nad tím, co zítra podnikneme,“ zalhala jsem. „To určitě,“ odsekl manžel, otočil se ke mně zády a usnul.

Zamilovala jsem se

Na Libora jsem myslela ve dne, v noci. Dokonce se mi o něm zdály i romantické sny. Přesto jsem ale byla rozumná a odhodlaná nepřipustit, abych se svým citům poddala i ve skutečnosti.

Měla jsem přece skvělou rodinu a hodného muže a v žádném případě jsem své domácí štěstí nechtěla ohrozit. I když pokušení bylo velké. A nejen to mé. Vždy, když jsme se s Liborem potkali, viděla jsem na něm, že i on touží po mně.

A tak jsme se vzájemnému pohledu raději vyhýbali. Ale pak, jednou odpoledne, jsme se potkali u bazénu jen my dva…

Touha zvítězila

Připadala jsem si jako motýl chycený v síti. Nevěděla jsem, co dělat, co říct. Místo mě začal mluvit Libor. „Zamiloval jsem se do tebe,“ řekl mi bez okolků a pohladil mě po rameni. „Toužím tě políbit.“ Zachvěla jsem se.

Rozum mi velel „ne“, ale srdce říkalo něco jiného. Byla jsem ztracená. Chytila jsem Libora pevně za jeho silné paže a oddala se jeho polibkům. Nebyla jsem schopná se kontrolovat. Kdokoli nás mohl vidět, přistihnout při naší nevěře, zradě, vášni.

Do konce dovolené zbývalo už jen pár dní a já se nemohla dočkat, až s manželem a dětmi pojedeme domů. Doufala jsem, že když mi Libor sejde z očí, zapomenu na něj. Poslední den jsme se rozloučili a každý z nás pokračoval po své životní cestě. Myslela jsem si, že už ho nikdy neuvidím…

Znovu u moře

Uplynulo mnoho let. Moje děti vyrostly, zařídily si vlastní životy, a s manželem jsme se rozvedli. Bylo mi padesát a byla jsem sama. Cítila jsem se osaměle. Nevěděla jsem, co se životem. Až do chvíle, než mě osud znovu svedl dohromady s Liborem.

Stalo se to opět u moře. Nikoli ve Španělsku, ale v Itálii, kam jsem po rozvodu odjela, abych si od všeho odpočinula a přišla na jiné myšlenky. Potkala jsem ho při jedné své odpolední procházce po pláži. Zrovna vylézal z moře a v ruce držel nasbírané škeble.

Láska přetrvala

„Libore!“ zavolala jsem a zamávala na něj. Vzhlédl a široce se na mě usmál. Ihned mě poznal. Objali jsme se. Jeden druhému jsme se zadívali do očí. „Jsi stále tak krásná,“ řekl a pohladil mě po vlasech.

Večer jsme zašli do restaurace a povídali jsme si dlouhé hodiny. I on byl po rozvodu. Oba jsme byli sami. A i když vášeň, kterou jsme k sobě kdysi cítili, nebyla už tak silná, stále jsme se milovali. Osud nám dal druhou šanci a my po ní skočili. Jsme spolu už přes deset let a jsme stále šťastní.

Nikola M. (62), České Budějovice

Předchozí článek
reklama
Související články
28.2.2024
Toho kolegu neměl nikdo příliš v lásce. Tvářil se jako morous, byl to samotář a protiva. Přitom stačilo tak málo. Stáli jsme tam spolu sami a on mlčel. Koukal do křoví a mně to přišlo divné. Tak jsem ho oslovila. Nezdál se být nadšený. Odpovídal jedním slovem a nastalo vždy ticho, které jsem přerušila opět já sprchou dalších vět. Schůzky na cigárku Už mi docházely nápady, o čem mluvit. Ří
26.2.2024
Holky si myslely, že s Milošem spolu chodíme, ale nebyla to bohužel pravda. Překážela nám v tom taková nepříjemná věc. Seznámili jsme se na zábavě v kulturním domě. Pořadatelé pouštěli dovnitř jen mládež, která již dovršila šestnáctý rok života, což nebyl můj případ, bylo mi teprve patnáct. A tak mě takový tlustý, na první pohled zlý chlápek seřval a vyhodil. Smutně jsem courala venku a dych
16.2.2024
Nikdy ženské nehonil a ke mně byl pozorný a choval se s úctou. A najednou se událo něco, co jsem nečekala ani ve snu. Můj manžel se na prahu sedmdesátky bláznivě zamiloval! Choval se jako blázen a nedal si od nikoho říct. Bylo to jako z nějakého hloupého filmu. Starý chlap a mladá dívčina, co sotva odmaturovala. Seznámili se při hlídání Chodila mladým hlídat pravidelně třikrát týdně a k t
8.2.2024
Šla jsem za hlasem svého srdce a rozum nechala za sebou. Život mi za to uštědřil pořádnou lekci. O všechno jsem přišla a jen těžko jsem to získávala zpět. V mládí jsem se hrnula do manželství jako smyslů zbavená. Stačilo jen poznat Miloše, do kterého jsem se zamilovala tak, že jsem už po naší první schůzce slyšela v hlavě znít svatební zvony. Když se zamiluji, jsem zkrátka jako vystřelená dělov
5.2.2024
David byl hezounek, který si myslel, že se za ním otočí každá žena. Když nastoupil do naší firmy, hned jsem ho prokoukla. Moje šéfová hýřila nadšením, když nám říkala, že budeme mít nového kolegu. Povedlo se jí ho přetáhnout od konkurence a hodně si slibovala od jeho zkušeností a kreativity. „A navíc je to fešák,“ dodala a všechny kolegyně se zahihňaly. Jenom já ne. Tohle pro mě bylo varování,
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tolik zklamání! Zůstane raději sama?
nasehvezdy.cz
Tolik zklamání! Zůstane raději sama?
Dramatický osobní život a marné čekání na lásku, to je problém hvězdy seriálu Na vlnách Jadranu Anny Šiškové (63). Blondýnka ze Slovenska to nemá jednoduché. Vdala se za režiséra Juraje Nvotu (69)
Legenda v novém kabátě: Prim Orlík 2024
iluxus.cz
Legenda v novém kabátě: Prim Orlík 2024
Rok 2024 se ponese v duchu hodinářských legend. Po vyprodané exkluzivní zlaté edici SPARTAK RESPEKT LE, přichází novoměstský výrobce hodinek s další novinkou. Ikonický PRIM ORLÍK se každé dva roky pře
Masové koule s pikantní omáčkou
tisicereceptu.cz
Masové koule s pikantní omáčkou
Koule jednoduše napíchněte na párátko a servírujte s pálivou červenou omáčkou. Ingredience 500 g hovězího mletého masa 2 větší cibule 200 ml ostrého kečupu 4 stroužky česneku 2 nakládané kap
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
epochalnisvet.cz
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
Historie velryb je jedním z největších záhad evoluce. Jak tito savci, kteří dýchají plícemi, přišli o nohy a vrátili se do moře? Na tuto otázku se pokusí odpovědět dokument Tajemné údolí velryb v Egyp
Domácí piškotová roláda
tisicereceptu.cz
Domácí piškotová roláda
Než nanesete na těsto krém, potřete ho vrstvou malinového džemu. Roládu dotáhnete k dokonalosti čokoládovou polevou. Ingredience Na těsto 3 vejce 80 g krupicového cukru 1 lžíce kakaa 100 g
Skandální odhalení: Napsala Bachova slavná díla jeho manželka?
enigmaplus.cz
Skandální odhalení: Napsala Bachova slavná díla jeho manželka?
Německý hudební skladatel Johann Sebastian Bach prý nebyl až takový génius, jak se dodnes věří. Jeho proslulá díla za něj totiž údajně napsala jeho druhá žena Anna Magdalena! Přijdou vám podobná prohl
Ztráta velkého přátelství
skutecnepribehy.cz
Ztráta velkého přátelství
Byly jsme velké kamarádky už od první třídy. Bohužel pak se stalo něco, co nás rozdělilo. Mohu za to já. Chtěla bych to napravit. Ale jak? S Hankou jsme se poznaly na základní škole, když se přistěhovala v polovině roku. Třída měla už své skupinky kamarádů a ona byla osamělá. Bylo mi to líto a nějak víc jsem se
Šli si pro lup v desítkách milionů. Odnesli si ale zlato v hodnotě přes 2,5 miliardy korun…
epochaplus.cz
Šli si pro lup v desítkách milionů. Odnesli si ale zlato v hodnotě přes 2,5 miliardy korun…
I zločinci potřebují mít ke své práci štěstí. V nenápadném transportním sejfu, v němž zlato čeká pár hodin, než ho přeloží na jiné letadlo, tak místo milionů najdou zlatý kov za miliardy. Jako pachatelé slavné loupeže z Brinks-Mat. Je sobota, 26. listopadu 1983. Do opevněného skladiště Brinks-Mat, které leží v blízkosti slavného londýnského letiště Heathrow, se snaží dostat skupina
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
21stoleti.cz
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
Historie velryb je jedním z největších záhad evoluce. Jak tito savci, kteří dýchají plícemi, přišli o nohy a vrátili se do moře? Na tuto otázku se pokusí odpovědět dokument Tajemné údolí velryb v Egyp
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Kraj Vysočina: Hvězdné území hejkala a Karafiátových broučků
epochanacestach.cz
Kraj Vysočina: Hvězdné území hejkala a Karafiátových broučků
Zvlněné kopce Českomoravské vrchoviny okouzlují v každém ročním období malebnou přírodou, čistými studánkami a množstvím historicky významných míst. Města Třebíč, Telč a Žďár nad Sázavou se dokonce pyšní zápisem na Seznamu světového dědictví UNESCO. Není divu, že kopcovitá Vysočina už po staletí inspiruje skladatele, malíře i spisovatele k vytvoření jejich nejznámějších děl. Ať už to byla poetická
Kdo se chce na ní přiživit?
nasehvezdy.cz
Kdo se chce na ní přiživit?
Má to těžké, problémy s manželem a teď ještě zprávy, že ji chce nahradit mladší blondýna. Dáda Patrasová (67) však tvrdí, že o ničem neví. Nová Dáda! Tak zněla tisková zpráva, kterou nedávno rozesíla