Domů     S tetičkou jsem zatočila
S tetičkou jsem zatočila

Manželova maminka zemřela brzo a na její místo nastoupila její sestra. Tetička byla pro ostatní skvělá ženská. Ke mně se chovala hůř, než samotný ďábel. Trvalo mi řadu let, než jsem se dokázala vzepřít.

Je to už čtyřicet let, co jsem se vdávala, ale vzpomínky na tu dobu mi zůstávají stále v paměti. Byla jsem mladá a myslela si, že musím být poslušná. Alespoň tak mě vychovávali moji rodiče. Nedělat problémy a přizpůsobit se.

Můj manžel svoji tetičku velmi miloval a udělal, co jí na očích viděl, protože mu kdysi nahradila mámu. Já ji ráda neměla. Dávala mi od první chvíle najevo, že nejsem pro jejího nevlastního syna dost dobrá. Neměla jsem vysokou školu a dokonce ani věno.

Občas mi něco zašeptala, tak aby ji nikdo neslyšel: „Stejně tě nechá, až ho přestaneš bavit! Vypadáš jako strašidlo!“ Její poznámky mě vždycky rozhodily, ale stěžovat jsem si nemohla.

Párkrát jsem to zkusila, ale manžel svoji milovanou tetinku vždycky vehementně bránil. Dokonce mě obvinil ze lži! Nevěřil, že by něčeho takového byla schopná. Roky ubíhaly a nám se narodily dvě krásné dcery.

Obvinila mě z krádeže

Naše manželství bylo hezké a bezkonfliktní, navzdory tetiččiným intrikám. Začala si totiž na mě vymýšlet. Její teror nakonec zašel tak daleko, že si na mě vymyslela krádež.

Šla k manželovi do práce a tam mu začala vykládat, že jsem jí ukradla z kabelky větší obnos peněz. „Nikdo jiný to nemohl být, ještě ráno jsem je měla a potom, co jsem byla u vás, už ne!“ tvrdila dost přesvědčivě.

Manžel jí to naštěstí neuvěřil, ale přece jen trocha podezření a nedůvěry mezi námi zůstalo. „Asi se budu muset rozvést, už to nemohu vydržet!“ svěřila jsem se v práci kolegyni a ona se na mě jen shovívavě podívala: „Ty toho naděláš.

Bába si na tebe vymýšlí, tak jí to oplať!“ Nápad to byl dobrý, okamžitě se mi zalíbil, ale vůbec jsem nevěděla, co si na tu rafinovanou prolhanou ženskou vymyslet. Vždyť byla oblíbená, všichni ji měli rádi a dokázala se skvěle přetvařovat. Co jsem proti ní mohla zmoct, když mě u všech už tolik let jen pomlouvala?

Vrátila jsem jí to i s úroky

Trvalo několik měsíců, než jsem vymyslela chatrný plán. Ukradnu sama sobě pár zlatých šperků, které jsem v průběhu manželství dostala a podstrčím jí je domů!

Pokud se mi to podaří, ukradnu pár cetek i dalším příbuzným a všechno se potom najde u ní, té jediné spravedlivé a čestné! Byla ve mně malá dušička, když jsem číhala u tetičky před domem a čekala, až odejde na nákup.

Potom jsem se vplížila k ní domů a do skříně v ložnici jsem schovala svoje šperky. Hned večer jsem si postěžovala manželovi: „Nemohu najít ten krásný řetízek, co jsem od tebe dostala k narozeninám. I tvoje matka ho obdivovala.

Nepůjčila si ho, náhodou?“ Obořil se na mě, co tím jako myslím. Tím náš rozhovor skončil a já přistoupila k druhé, těžší a složitější části plánu. Vykrást příbuzné!

U manželovy sestry jsem při jedné návštěvě sebrala hodinky jejího přítele a taky jeho vkladní knížku. Netajil se s ní, šetřil na auto a měl už skoro polovinu. U jedné tetičky padla volba na starožitnou sošku a u druhé na dost cenné obrázky.

Zůstaly po nich na zdi jen šedivé stopy, které nešly přehlédnout. Vše jsem opět umístila k tetičce do bytu.

Neměla šanci

Pomsta se mi zalíbila. Ty roky ponížení a křivd na mě asi zanechaly větší následky, než jsem myslela. Napadlo mě ukrást ještě něco v obchodu, aby to všechno vypadalo co nejvěrohodněji, ale neměla jsem tu odvahu.

Tak jsem nakoupila pár svetříků, šátků a nějaké to luxusní prádélko a ještě s visačkami ho rovněž zastrkala do nejrůznějších koutů jejího pečlivě udržovaného bytu. Moc jsem ty věci neschovávala. Pro jistotu, aby se rychle našly!

Netrvalo dlouho a strhnul se poprask. Stopy vedly jednoznačně k tetičce, která všechny zúčastněné oblažovala svými častými návštěvami. S nápadem jít prohledat tetiččin byt přišla kupodivu její vlastní dcera, moje švagrová.

Až doposud jsem si myslela, že má s matkou bezproblémový vztah, ale opak byl pravdou. „Konečně se všichni dozvědí, jaká doopravdy je!“ řekla pomstychtivě a spolu s mým manželem se vydali ke své vzorné tetičce. Ta samozřejmě nic netušíc, jim s úsměvem otevřela dveře a nestačila se divit.

Pomsta byla víc než sladká

Její dospělé děti vtrhly do jejího bytu a začaly ho prohledávat. Netrvalo dlouho a všechny ztracené, tedy jako ukradené věci se našly. Tetička prý jen nevěřícně přihlížela a vehementně popírala, že by měla na krádežích nějaký podíl.

„Chceš nám snad namluvit, že jsi v tom nevinně? Že ti sem všechny ty věci někdo narafičil?“ ptal se ironicky můj muž a netušil, jak je blízko pravdě. Něco tak zákeřného by ode mě nikdo nečekal. Ani já ne!

Ale v zoufalství lidé dělají všelijaké věci… Tetička byla definitivně znemožněná přede všemi. Přestala chodit na návštěvy a od té chvíle nám dala všem pokoj. Pomsta se mi povedla a přinesla mi konečně do života klid. Manžela mrzí, co se s tetičkou stalo. Pořád ji má rád, ale už si dává pozor.

Simona Š. (58), severní Morava

reklama
Související články
15.4.2024
Manžel mi vyčítá, že umím jen pomlouvat a roznášet klepy. Ničím tím prý celou rodinu. Já si ale myslím, že nedělám nic zlého. Jsem jen zvědavá. Ráda si povídám s lidmi, myslím, že to je částečně i moje náplň práce, jsem totiž u nás na vsi listonoška. A ta musí přece vědět o všem! Také moc ráda poznávám nové lidi, jsem šťastná, že máme domek hned na návsi, tam jsem u zdroje všeho. Jakmile něk
15.4.2024
Propadla jsem úžasnému koníčku! Sleduji akční ceny, je to lákavé dobrodružství, takový můj sport, díky kterému jsem si našla i skvělé přátele. Najednou jsem nevěděla, co budu dělat? Na chození po divadlech jsem neměla peníze, na cestování dost sil, sedět u televize a dívat se na seriály mě nebavilo. Důchod se na mě šklebil v té nejděsivější podobě. Byla jsem sama, manžel mi zemřel. Doma to n
12.4.2024
Nikdo mě nenutil, mohla jsem si pořídit skleničku a umělé zuby. Já ale toužila po hezkém chrupu. Spořila jsem, jak to šlo, ale ono to moc nešlo. Jako rozvedená s platem nic moc to dalo docela fušku. Když k tomu člověk přičte nájem a občas něco na sebe, zbylo mi sotva na jídlo a nějaké to ovoce. I tak moje úspory dosáhly úctyhodné částky. Poctivě jsem střádala Měla jsem přesně vypočítané,
12.4.2024
Nebyl to nikdy žádný lev salónů, co se vzhledu týče, ale já hledala spíš klid a bezpečí. Jenže věk ho zřejmě připravil o poslední kapku charismatu. Stal se z něho nudný patron. Už kdysi na rande s ním byla celkem nuda. Nebyl vůbec zábavný, nerozuměl legraci a většinou jen mlčel. Já ale měla za sebou hodně bouřlivý vztah, a dokázala jsem tedy ocenit pravý opak. Vždycky to tak bylo Po svatb
11.4.2024
S Janou se známe od puberty. Seznámily jsme se na tenise. A staly se z nás hned kamarádky. A to celoživotní. Až donedávna… Tenis u nás, tehdy ještě na vesnici, se rozhodlo postavit pár tenisových nadšenců, protože se jim už nechtělo jezdit do nejbližšího města. Místo pro budoucí kurty bylo nádherné. Hned u řeky Lužnice. Tehdy, před padesáti lety, se rozhodlo, že kurty budou antukové a tři. Vévo
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tanzanit: Nejkrásnější modrý kámen
epochaplus.cz
Tanzanit: Nejkrásnější modrý kámen
Většina drahých kamenů má za sebou stovky či tisíce let, po které je lidé obdivují. Může být proto překvapením, že od objevu jednoho z nejvzácnějších drahokamů uplynulo teprve 57 let. Na světě přitom existuje jen jediný jeho zdroj a očekává se, že bude vyčerpán během následujících 20 až 30 let. Jak název tohoto kamene napovídá,
Kostel sv. Mořice a jeho unikátní varhany
epochanacestach.cz
Kostel sv. Mořice a jeho unikátní varhany
Přejdeme-li od katedrále ulicí 1. máje a přes Náměstí republiky, po necelém kilometru se před námi otevře pohled na další významnou olomouckou církevní památku – kostel svatého Mořice. Ten je svou kapacitou 4000 věřících největší gotickou svatyní na Moravě a první písemná zmínka o něm pochází už z roku 1257, i když v 15. století bylo třeba
Argentinské případy UFO: Proč se vrací na stejná místa?
enigmaplus.cz
Argentinské případy UFO: Proč se vrací na stejná místa?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v zemi, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti argentinských ufologů i ufologů z různých částí světa. Byl tak pojmenov
Salát z červeného zelí a pomeranče
tisicereceptu.cz
Salát z červeného zelí a pomeranče
Tenhle salát potěší nejen tělo, ale díky své krásné barvě i oči. Potřebujete 1 menší červené zelí 2 červené cibule 1 jablko 250 g vařené červené řepy 50 g vlašských ořechů 1 pomeranč 3 lží
Kníže Konrád II. Ota: Posmrtně ho uvařili?
historyplus.cz
Kníže Konrád II. Ota: Posmrtně ho uvařili?
Zadumaně si prohlíží fresky na stěnách rotundy sv. Kateřiny. Připomínají mu slavnou minulost jeho rodu. I Konrád II. Ota by se rád do historie dynastie Přemyslovců zapsal výrazným písmem. Ctižádost mu k tomu nechybí… Ambiciózní povahu nejspíš zdědil po svém otci. Konrád II. Ota (1136/1141–1191) totiž přichází na svět jako dědic vládce znojemského údělu Konráda
Nejpodivnější žákyně, kterou jsem učila
skutecnepribehy.cz
Nejpodivnější žákyně, kterou jsem učila
Chodila do sedmé třídy, byla velký samotář, podivín a věděla všechno dopředu – i své známky i to, že se stane neštěstí. Nikdy se nemýlila. Ve třídě bylo ticho jako v hrobě. Právě se ke svému cíli blížila hodina matematiky a žáci 7 C. psali náročný test. Následující hodinu jsem měla volno, a tak jsem se v kabinetě chtěla pustit do kontroly
Každá někdy „potřebujeme“
nejsemsama.cz
Každá někdy „potřebujeme“
Mluvit o potížích souvisejících s toaletou není vždy snadné. Jako by neměla močový měchýř každá žena. Jeho správná funkce může odrážet vaše celkové zdraví. Jak stárneme, mění se i močový měchýř. Elastická tkáň močového měchýře se stává méně pružnou, a měchýř najednou nedokáže pojmout tolik moči jako dříve. Musíte tedy chodit častěji na záchod. Navíc ochabuje stěna močového měchýře a svaly pánevního
Low Key: Nová kolekce kabelek Louis Vuitton
iluxus.cz
Low Key: Nová kolekce kabelek Louis Vuitton
Louis Vuitton uvádí novou kolekci kabelek Low Key, která zaujme elegantním a sofistikovaným designem. V úvodu se představují dva modely, které vynikají minimalistickým přístupem a nadčasovým stylem Lo
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Prstýnek za miminko je pro Kaňokovou také zásnubní?
nasehvezdy.cz
Prstýnek za miminko je pro Kaňokovou také zásnubní?
Dokonalé štěstí prožívá herečka Beáta Kaňoková (35) ze seriálu Zlatá labuť, která má ve svém partnerovi, kameramanovi Tomášovi Kotasovi (35), velkou oporu. Anonymní zdroj z jejich blízkého okolí nám
Čína vysílá SOS: Její města se propadají!
21stoleti.cz
Čína vysílá SOS: Její města se propadají!
Nejhorší noční můry vědců se pomalu naplňují. Téměř polovina čínských měst se propadá, a to zejména kvůli čerpání vody a zvyšující se hmotnosti rychle se rozrůstajících městských oblastí. Jen nejlidna
Pátrání po biblických záhadách pokračuje: Zničil město Sodoma asteroid?
epochalnisvet.cz
Pátrání po biblických záhadách pokračuje: Zničil město Sodoma asteroid?
Slavný biblický příběh o zničení hříšných měst Sodoma a Gomora zná téměř každý. Až do současnosti si ale odborníci lámali hlavu nad tím, jestli si autor této části Bible událost vymyslel, nebo vycházel z něčeho, co se skutečně událo. Podle nejnovějších archeologických objevů se ale zdá, že se celá zkáza stala přesně tak, jak tvrdí Bible!