Domů     Přízrak mi byl v patách
Přízrak mi byl v patách

Říká se, že ve chvíli bolestné smrti se duše člověka snaží zachytit všeho, co vidí kolem sebe. Teď už věřím, že na tom něco pravdy bude. Po osudné nehodě před sedmi lety mě totiž začal pronásledovat děsivý přízrak…

Odjakživa jsem byla poměrně dost citlivá, někteří by řekli, že až přecitlivělá. Zejména se mě dotýkaly různé druhy násilí.

Pokaždé, když se v televizi objevily záběry z nějakého neštěstí, tragických nehod, ubližování nebo týrání zvířat, zavírala jsem oči, přepínala na jiný program nebo odcházela z místnosti.

Titulky v novinách u článků o katastrofách jsem rychle přeskakovala, fotky jsem si raději ani neprohlížela. Pokaždé se mi totiž udělalo špatně a zamrazilo mě po celém těle.

Doufala jsem a přála jsem si, abych se nikdy nestala svědkem něčeho podobného na vlastní oči. Život se však našimi přáními neřídí. Bohužel. Na zážitek, který se mi stal před sedmi lety do nejdelší smrti nezapomenu.

Tragická bouračka

Šla jsem tehdy po ulici v centru města, když se náhle přede mnou ozval skřípot brzd, následovaný silným nárazem, řinčením skla a srdcervoucími výkřiky. Strnula jsem na místě. Bála jsem se otočit, ale nemohla jsem ani jít dál.

Nohy jako bych měla přikované k zemi. Lidé kolem mě se začali sbíhat k místu, kde došlo k té strašlivé nehodě. Někteří už při běhu vytahovali mobilní telefony a volali záchranku a hasiče. Skoro proti své vůli jsem se nechala strhnout davem.

Když jsem se přiblížila k místu tragédie a viděla, co se stalo, málem jsem omdlela.

Díval se na mě

Dvě zcela rozbitá a pomačkaná auta byla zaklíněná do sebe a na silnici ležel ve velké kaluži krve těžce zraněný člověk. Velice nahlas naříkal. Zhluboka jsem lapala po dechu. Nevěděla jsem co dělat. Chtěla jsem mu nějak pomoci, utěšit ho, ale nemohla jsem.

Nebyla jsem schopná ze sebe vydat jedinou hlásku. A nejhorší ze všeho bylo, že se mi ten muž díval přímo do očí. Jeho pohled, tak úpěnlivý a prosebný, se do mě přímo zabodával.

Stála jsem na místě jako paralyzovaná a v dálce slyšela houkání sanitky, které vteřinu od vteřiny nabývalo na intenzitě. O chvilku později už po ulici pobíhali zdravotníci a starali se o zraněné. Já jsem se odpotácela stranou. Byla jsem úplně mimo. Domů jsem se vrátila naprosto otřesená.

Špatně jsem spala

Manželovi jsem ihned řekla, co hrůzného jsem zažila. Znal mě za ta léta dobře, takže se mě snažil ukonejšit laskavými slovy a pevným objetím, ale dařilo se mu to dost ztěžka. Teprve, když mi vnutil malého panáka, začala jsem mít své nervy zase pod kontrolou.

Přesto jsem tu noc měla neklidné spaní s nočními můrami. Neustále se mi vybavoval pohled na toho zraněného a naříkajícího muže.

Stál ve dveřích

Uběhl asi týden. Z toho strašného zážitku jsem se celkem vzpamatovala, jenže se začaly dít jiné děsivé věci. Poprvé se to stalo, když jsem byla sama doma a chystala se ven na procházku.

Obouvala jsem se na chodbě, a když jsem pohlédla ke dveřím, vykřikla jsem hrůzou. Stál tam ten zakrvácený muž, kterého jsem viděla ležet na silnici při té nehodě! Tvář měl rozbitou a jeho oči se na mě vyčítavě dívaly.

Rychle jsem sáhla do kabelky pro mobil, ale přízrak vzápětí zmizel. Domnívala jsem se, že šlo možná jen o nějaké vidiny jako pozdní následek nervového otřesu. Hrůzný přízrak se ale začal v dalších dnech objevovat znovu. Pokaždé přišel ve chvíli, kdy jsem to vůbec nečekala a kdy jsem byla sama.

Psycholog nepomohl

Dlouho jsem se bála s tím komukoli svěřit. Dokonce jsem to neřekla ani manželovi. Jenže po měsíci trápení a strachu už na mě bylo jasně vidět, že se něco děje. Tak jsem šla s pravdou ven.

Manžel mě vyslechl, nesmál se mi, ani mě nepodezíral z toho, že bych si vymýšlela. Probrali jsme to spolu a nakonec jsem souhlasila s tím, že zajdu k jeho kamarádovi psychologovi.

Řekla jsem mu totéž, co manželovi – že mě zjevení pronásleduje a objevuje se zcela nečekaně. Bohužel to nebral příliš vážně. Přikládal to, stejně jako zpočátku já, prodělanému šoku. „Chce to čas,“ řekl mi. Přízrak prý určitě zmizí.

Začala jsem pátrat

Jenže nezmizel. Pronásledoval mě i nadále. Začínala jsem z toho pomalu šílet. Nevěděla jsem, co dělat. Jediné, co mě napadlo, bylo, začít se o tu nehodu i samotné oběti více zajímat.

Ze článků na internetu jsem zjistila, že jedinou obětí byl chodec, kterého smetlo jedno z aut, než narazilo do druhého vozu. Pochopila jsem, že to byl právě ten zraněný muž, který se na mě tak úpěnlivě díval a jehož přízrak mě pak začal pronásledovat.

Poslechla jsem radu

Se svými děsivými zážitky jsem se zkusila anonymně svěřit v internetové diskusi, ve které se podobná témata a zážitky řešily. Po pár dnech mi jedna žena poslala na mail soukromou zprávu.

Psala, že přízrakem je určitě duše toho zesnulého a já jsem byla nejspíš posledním člověkem, kterého umírající viděl na tomto světě. Proto se mi prý nyní zjevuje. Nejspíš po mně něco chce.

Žena mi dále radila, abych zjistila, jak se dotyčný jmenoval a kde je pochován. Udělala jsem to.

Klid jeho duši

Ve starých novinách jsem dohledala jeho jméno a díky známému u policie jsem zjistila i kde žil. Od jeho blízkých jsem zjistila, kde je pohřbený, a tak jsem mu na hrob zanesla květiny, zapálila za něj svíčku a pomodlila se za jeho duši.

Ten den se mi přízrak zjevil naposledy. Jeho duše konečně došla pokoje a já opět mohla žít v klidu, beze strachu, dál.

Petra T. (52), Přerov

Předchozí článek
reklama
Související články
6.6.2023
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na samotě. Vypadal jako bývalá pila. Prošla jsem si nejbl
6.6.2023
Myslel jsem, že blázním. Na tom muži jsem mohl oči nechat. Byl stejný jako já. Dokonce i oblečení jsme měli shodné. Když jsem se ho odvážil oslovit, rozplynul se. Do téhle kavárny jsem chodil nejraději. Vždy v pátek po vyučování. Od čtvrté do pěti jsem trávil každé páteční odpoledne na svém obvyklém rezervovaném místě. Dal jsem si vídeňskou kávu se zákuskem. Zde u kulatého stolu jsem pozorov
6.6.2023
Byl to krásný šperk a já z něj byla nadšená. Od té chvíle to ale se mnou šlo z kopce. Musela jsem ty náušnice proto darovat své nepřítelkyni. Kolem starožitnictví jsem chodila často, občas jsem nahlédla, co tam mají pěkného. Na šperky jsem nikdy moc nebyla, proto vůbec nemohu pochopit, že mě ty náušnice tak ohromily. Zírala jsem na ně a zasnila se. Viděla jsem se na plese, jak tančím a muži mě
4.6.2023
Během studií jsem bydlela s kamarádkou v pronájmu. Když jsem tam jednou zůstala sama, zažila jsem něco, na co bych ráda zapomněla. Společně s kamarádkou Mirkou jsem bydlela v pronajatém bytě. V poklidu jsme tam žily asi dva roky. Majitelem bytu byl starší pán, kterého bych v klidu nazvala podivínem. Za tu dobu, co nám byt pronajímal, s námi prohodil sotva pět vět. Když přišel na kontrolu, jen m
4.6.2023
Teprve osobní zážitek nám pomůže pochopit to, čemu jinak nevěříme. Dočasně jsem získala schopnosti, o kterých jsem nevěděla, že existují. Kdysi jsem patřila mezi ty typy lidí, kteří se posmívají druhým za některé názory na věci mezi nebem a zemí. Nikdy jsem na žádná kouzla, přízraky nebo nadpřirozené jevy nevěřila. Dokonce i jako malá holčička jsem se nerada dívala na pohádky, kde se nadpřiroze
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
enigmaplus.cz
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
Zámek Vrbičany najdeme nedaleko Lovosic na Litoměřicku. Tento pozdně barokní zámek byl postaven v 18. století Františkem Kresselem, svobodným pánem z Kvaltenberku, a to velice pravděpodobně na místě b
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
epochalnisvet.cz
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
Sauna. Nejdemokratičtější chrám, jaký kdy lidé postavili. Přináší odreagování, jaké může poskytnout hladovému jídlo, žíznivému voda, básníkovi čistý list papíru. A k tomu vyvolává v těle neuvěřitelné
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
iluxus.cz
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Firma obohacující automobilový svět prostřednictvím unikátních vozů, které charakterizuje dynam
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
epochaplus.cz
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
Vytvořili kráter na kometě 9P/Tempel. Postávají na Venuši, Titanu, asteroidu Eros i kometě Čurjumov-Gerasimenko. V současnosti prozkoumávají Měsíc i Mars a dva z nich vstoupili do mezihvězdného prosto
Usmíření až těsně před jeho smrtí
nasehvezdy.cz
Usmíření až těsně před jeho smrtí
České legendární herce Jiřinu Bohdalovou (92) a Radoslava Brzobohatého (†79) spojil osud. Vypadalo to, že tito dva umělci jsou pro sebe stvoření. Bouřlivé manželství ale nevydrželo a z lásky zbyla záš
Wrap se skyrovým dipem
tisicereceptu.cz
Wrap se skyrovým dipem
SKYR slouží nejen jako bílkovinami nabitá svačina, ale také jako ingredience, která má své místo ve sladkých i slaných receptech. Ingredience na salátovou směs – 4 porce 2 kuřecí prsa 1 konzerv
Proč je bolest v noci intenzivnější?
21stoleti.cz
Proč je bolest v noci intenzivnější?
Bolest vnímáme negativně, jako něco nepříjemného, co nám nedovoluje podávat stoprocentní výkon v práci či při sportu. Bolesti zubu, hlavy, zad či kloubů jsou zkrátka obtěžující, a tak často saháme po
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
skutecnepribehy.cz
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
epochanacestach.cz
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
Socha Samsona se lvem se uprostřed největšího českobudějovického náměstí odráží ve vodní hladině zdejší historické kašny už téměř tři sta let. Kašna je jednou z největších v zemi a je také symbolem města. Nikdo z návštěvníků Českých Budějovic nemůže minout náměstí Přemysla Otakara II. Leží přece přímo v centru města a navíc je druhým největším čtvercovým náměstím v republice. Ten
Ořechová másla
tisicereceptu.cz
Ořechová másla
Lze je dělat z nejrůznějších druhů ořechů, třeba z kešu či pistácií. Suroviny 500 g ořechů sklenice mixér Postup Připravte si vybrané ořechy a buď je použijte ve stavu, v jakém jste je k
Ilona Svobodová věří v další lásku
nasehvezdy.cz
Ilona Svobodová věří v další lásku
Herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (62) v posledních letech velmi milovala dva muže. Bohužel kvůli nepřízni osudu o oba přišla. Nejprve pochovala svého milovaného manžela, hudebního skladatel