Domů     Přízrak mi byl v patách
Přízrak mi byl v patách

Říká se, že ve chvíli bolestné smrti se duše člověka snaží zachytit všeho, co vidí kolem sebe. Teď už věřím, že na tom něco pravdy bude. Po osudné nehodě před sedmi lety mě totiž začal pronásledovat děsivý přízrak…

Odjakživa jsem byla poměrně dost citlivá, někteří by řekli, že až přecitlivělá. Zejména se mě dotýkaly různé druhy násilí.

Pokaždé, když se v televizi objevily záběry z nějakého neštěstí, tragických nehod, ubližování nebo týrání zvířat, zavírala jsem oči, přepínala na jiný program nebo odcházela z místnosti.

Titulky v novinách u článků o katastrofách jsem rychle přeskakovala, fotky jsem si raději ani neprohlížela. Pokaždé se mi totiž udělalo špatně a zamrazilo mě po celém těle.

Doufala jsem a přála jsem si, abych se nikdy nestala svědkem něčeho podobného na vlastní oči. Život se však našimi přáními neřídí. Bohužel. Na zážitek, který se mi stal před sedmi lety do nejdelší smrti nezapomenu.

Tragická bouračka

Šla jsem tehdy po ulici v centru města, když se náhle přede mnou ozval skřípot brzd, následovaný silným nárazem, řinčením skla a srdcervoucími výkřiky. Strnula jsem na místě. Bála jsem se otočit, ale nemohla jsem ani jít dál.

Nohy jako bych měla přikované k zemi. Lidé kolem mě se začali sbíhat k místu, kde došlo k té strašlivé nehodě. Někteří už při běhu vytahovali mobilní telefony a volali záchranku a hasiče. Skoro proti své vůli jsem se nechala strhnout davem.

Když jsem se přiblížila k místu tragédie a viděla, co se stalo, málem jsem omdlela.

Díval se na mě

Dvě zcela rozbitá a pomačkaná auta byla zaklíněná do sebe a na silnici ležel ve velké kaluži krve těžce zraněný člověk. Velice nahlas naříkal. Zhluboka jsem lapala po dechu. Nevěděla jsem co dělat. Chtěla jsem mu nějak pomoci, utěšit ho, ale nemohla jsem.

Nebyla jsem schopná ze sebe vydat jedinou hlásku. A nejhorší ze všeho bylo, že se mi ten muž díval přímo do očí. Jeho pohled, tak úpěnlivý a prosebný, se do mě přímo zabodával.

Stála jsem na místě jako paralyzovaná a v dálce slyšela houkání sanitky, které vteřinu od vteřiny nabývalo na intenzitě. O chvilku později už po ulici pobíhali zdravotníci a starali se o zraněné. Já jsem se odpotácela stranou. Byla jsem úplně mimo. Domů jsem se vrátila naprosto otřesená.

Špatně jsem spala

Manželovi jsem ihned řekla, co hrůzného jsem zažila. Znal mě za ta léta dobře, takže se mě snažil ukonejšit laskavými slovy a pevným objetím, ale dařilo se mu to dost ztěžka. Teprve, když mi vnutil malého panáka, začala jsem mít své nervy zase pod kontrolou.

Přesto jsem tu noc měla neklidné spaní s nočními můrami. Neustále se mi vybavoval pohled na toho zraněného a naříkajícího muže.

Stál ve dveřích

Uběhl asi týden. Z toho strašného zážitku jsem se celkem vzpamatovala, jenže se začaly dít jiné děsivé věci. Poprvé se to stalo, když jsem byla sama doma a chystala se ven na procházku.

Obouvala jsem se na chodbě, a když jsem pohlédla ke dveřím, vykřikla jsem hrůzou. Stál tam ten zakrvácený muž, kterého jsem viděla ležet na silnici při té nehodě! Tvář měl rozbitou a jeho oči se na mě vyčítavě dívaly.

Rychle jsem sáhla do kabelky pro mobil, ale přízrak vzápětí zmizel. Domnívala jsem se, že šlo možná jen o nějaké vidiny jako pozdní následek nervového otřesu. Hrůzný přízrak se ale začal v dalších dnech objevovat znovu. Pokaždé přišel ve chvíli, kdy jsem to vůbec nečekala a kdy jsem byla sama.

Psycholog nepomohl

Dlouho jsem se bála s tím komukoli svěřit. Dokonce jsem to neřekla ani manželovi. Jenže po měsíci trápení a strachu už na mě bylo jasně vidět, že se něco děje. Tak jsem šla s pravdou ven.

Manžel mě vyslechl, nesmál se mi, ani mě nepodezíral z toho, že bych si vymýšlela. Probrali jsme to spolu a nakonec jsem souhlasila s tím, že zajdu k jeho kamarádovi psychologovi.

Řekla jsem mu totéž, co manželovi – že mě zjevení pronásleduje a objevuje se zcela nečekaně. Bohužel to nebral příliš vážně. Přikládal to, stejně jako zpočátku já, prodělanému šoku. „Chce to čas,“ řekl mi. Přízrak prý určitě zmizí.

Začala jsem pátrat

Jenže nezmizel. Pronásledoval mě i nadále. Začínala jsem z toho pomalu šílet. Nevěděla jsem, co dělat. Jediné, co mě napadlo, bylo, začít se o tu nehodu i samotné oběti více zajímat.

Ze článků na internetu jsem zjistila, že jedinou obětí byl chodec, kterého smetlo jedno z aut, než narazilo do druhého vozu. Pochopila jsem, že to byl právě ten zraněný muž, který se na mě tak úpěnlivě díval a jehož přízrak mě pak začal pronásledovat.

Poslechla jsem radu

Se svými děsivými zážitky jsem se zkusila anonymně svěřit v internetové diskusi, ve které se podobná témata a zážitky řešily. Po pár dnech mi jedna žena poslala na mail soukromou zprávu.

Psala, že přízrakem je určitě duše toho zesnulého a já jsem byla nejspíš posledním člověkem, kterého umírající viděl na tomto světě. Proto se mi prý nyní zjevuje. Nejspíš po mně něco chce.

Žena mi dále radila, abych zjistila, jak se dotyčný jmenoval a kde je pochován. Udělala jsem to.

Klid jeho duši

Ve starých novinách jsem dohledala jeho jméno a díky známému u policie jsem zjistila i kde žil. Od jeho blízkých jsem zjistila, kde je pohřbený, a tak jsem mu na hrob zanesla květiny, zapálila za něj svíčku a pomodlila se za jeho duši.

Ten den se mi přízrak zjevil naposledy. Jeho duše konečně došla pokoje a já opět mohla žít v klidu, beze strachu, dál.

Petra T. (52), Přerov

Předchozí článek
Související články
16.7.2024
Rádi jsme sedávali na zahradě ve stínu toho košatého, starého stromu. Neměli jsme ani tušení, že se v jeho kořenech skrývá velké tajemství. Strážce byl ale děsivý! Lenošili jsme pod tím stromem často a rádi. Stál v koutě zahrady u plotu, za nímž tekl potůček. Byl to obrovský dub, který musel být starý snad tisíc let. Tyto stromy se dožívají opravdu vysokého věku a pamatují mnoho staletí. Děda s
15.7.2024
Ten duch se na mě přilepil v parku u křížku a pronásledoval mě celou cestu, marně jsem před ním utíkala, zachránila mě až lávka přes potok. Stalo se to před několika lety, když jsem se vracela s manželem, již značně společensky upraveným, z večírku u jeho bratra. Švagrová nás přemlouvala, abychom přespali u nich. Já ale chtěla domů do své postele, a tak jsem popadla manžela a vyrazila na cestu.
15.7.2024
Manžel mě opustil kvůli jiné ženě a já byla úplně na dně. Souhlasila jsem s tím, že se zúčastním podivné seance. Měla jsem v tom vztahu navrch! Manžel nebyl žádný velký krasavec, zatímco já si mohla vybírat. Majetný taky závratně nebyl. Měli jsme byt v osobním vlastnictví, dvě auta a chalupu. Nic víc! Abych si nezkazila život, svou postavu a dobré zaměstnání, tak jsem nechtěla mít nikdy děti.
15.7.2024
Podle lékařů mi nebylo pomoci. Já ale věřila, že se stane zázrak a já porazím smrt. V těžké chvíli se objevila babička, aby mi poradila. Ještě když jsem slavila své šedesáté narozeniny, říkala jsem si, že jsem zdravý člověk, který si nemá na co stěžovat. A asi jsem se rouhala, protože se sešel rok s rokem, a udeřily problémy ze všech stran. Jako by se můj organismus začal úplně sypat. Preventiv
11.7.2024
Když rodiče zemřeli, z jejich domu jsem se odstěhovala a pořídila si menší byt. Jednou k ránu se mi v pracovně rozhořela svíčka. Bydlela jsem roky na polosamotě se svými rodiči, kteří na stáří potřebovali péči. I když jsem se v tom domě vždycky bála, nic zvláštního se tam nedělo. Po smrti rodičů jsem se z něj ale raději odstěhovala. Otec byl hodně nemocný a vzhledem k jeho vysokému věku bylo ja
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
enigmaplus.cz
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,