Nikdo manželovi nepomohl

Total
1
Shares

Lidská bezohlednost nezná mezí. Bohužel mého muže to stálo život. A já teď jen pevně doufám, že toho darebáka, který za to může, jednou najdou.

Věděla jsem, že Mirek chtěl zajet na chalupu. Prý poseká zahradu a zalije. Byla jsem ráda, že tam nemusím jet s ním. Chtěla jsem si také chvilku odpočinout po náročném týdnu v práci. Vděčně jsem proto přijala zprávu, že si vezme motorku spojí tak příjemné s užitečným. Motorku měl manžel jako takovou svoji velkou hračku. Ale mě by na ni nikdy nedostal. Hrozně jsem se bála a raději jezdila autem. Mirek mi tedy dal pusu, nasadil si helmu a odjel.

Poklidné odpoledne

Večeři jsem už měla dávno uvařenou a tak jsem jen tak klidně relaxovala na sedačce a četla si. Mirek se měl vrátit tak kolem páté. Bylo ale už po šesté a on nikde. Asi se zapovídal se sousedem. Jakmile začali o těch svých motorkách, ztráceli pojem o čase. Usmála jsem se při vzpomínce na ty dva stárnoucí chlapíky, kteří dokázali být nadšení nad svými stroji jak dva malý kluci.

Jela jsem mu naproti

Když ale Mirek nepřijel ni kolem osmé, začala jsem volat. Do té doby jsem na telefon ani nesáhla. Nechtěla jsem ze sebe dělat protivnou stíhačku. Však on by se ozval, kdyby bylo potřeba. Ale teď, když to nebere, určitě je už na cestě domů. V půl deváté jsem to ale už nevydržela. Sedla jsem do auta a jela mu naproti. Najednou přede mnou bylo vidět blikající policejní auta, sanitku a spousta lidí. Vše se ale odehrávalo v opačném směru dálnice. Srdce se mi zastavilo hrůzou. Zlé tušení mě dovedlo k prvnímu sjezdu a já se už blížila opačným směrem k nehodě.

Nemohla jsem uvěřit

Sanitka už byla pryč. Za svodidly v příkopu jsem ale velmi rychle poznala Mirkovu motorku. Co se proboha stalo? Policisté mi sdělili, že Mirka i s motorkou nějaký vůz smetl z dálnice a ujel. Ujel, aniž by pomohl a zavolal záchranku. Protože Mirek i motorka přeletěli svodidla a zmizeli v pankejtu, delší dobu si nehody nikdo z dalších řidičů nevšiml. Přitom Mirek ještě dost dlouho žil. Stačilo mu včas poskytnou první pomoc a mohl tu dodnes být s námi.

Petra H. (54), Přibyslav

Také se vám může líbit