Domů     Snacha mi odloudila manžela
Snacha mi odloudila manžela

Přiznávám, že se nám po 35 letech ze vztahu vytratila ona pomyslná jiskra. Nikdy by mě však nenapadlo, že ji můj muž postrádá a bude ji hledat jinde.

Vzpomínám na ten den, kdy se Julie objevila poprvé u nás doma. Martin, můj syn, mi volal do práce, že by nám večer někoho rád představil. Už dlouho jsem měla tušení, že má slečnu a čekala jsem, kdy nám ji přijde ukázat.

Pochopitelně, asi jako každá máma i já jsem chtěla pro svého syna dokonalou partnerku, která bude nejlépe skvělá kuchařka, postará se o domácnost, zvládne výchovu dětí, bude krásná, chytrá a vtipná.

Co bych dnes dala za to, kdyby si přivedl jakoukoli jinou ženu, jen ne Julii. Tu Julii, která během jediného roku obrátila můj život vzhůru nohama, rozvrátila rodinu a připravila mě o milovaného syna.

Od první chvíle jsem tušila, že je to potvora, Martin o tom ale nechtěl slyšet ani slovo.

Mohl na ní oči nechat

Můj manžel nikdy nebyl žádný proutník. Nekoukal po ženských, nikdy mě nepodvedl a nedával mi sebemenší důvod, abych na něho žárlila nebo ho z čehokoli podezírala. Jakmile ale Julie překročila práh našeho domu, stal se z něho někdo jiný.

Někdo koho jsem dosud neznala. I přesto, že mi odpočátku neseděla, musím říct, že to byla nádherná žena. Když vešla do předsíně jakoby se místnost úplně rozzářila. Byla vysoká, neskutečně štíhlá a u pasu se jí pohupovaly rovné hnědé vlasy.

Řasy měla jako mrkací panenka a její zelenomodré oči byly plné života. Přiznávám, že mi ta její krása opravdu vyrazila dech a musela jsem se ptát, co taková modelka chce po mém synovi. Martin tedy nebyl žádný šereda, ale žádný extra ani krasavec.

Prostě takový obyčejný prostý kluk. Nebyla ovšem zdaleka jediná, kdo nemohl z Julie spustit oči. Můj muž dokonce během večeře zapomínal i kousat.

Plánovali velikou svatbu

Ještě ten večer nám syn oznámil, že Julii požádal o ruku a chtějí se příští rok v létě vzít. Julie jen přikyvovala, ale moc nám toho o sobě řekla.

Když mladí odešli a my s mužem leželi v posteli, svěřila jsem se mu o svých pochybnostech, že Julie není pro Martina tou pravou a že si nejsem jejich svatbou moc jistá.

Manžel mi úplně vyrazil dech, když se na mě nevybíravě obořil s tím, že jsem nepřející zapšklá ženská a jen nemůžu unést, že si náš syn dovedl takovou krasavici. Následně mi také oznámil, že mladým nabídl, aby svatbu uspořádali v naší restauraci.

Můj muž totiž vlastnil léta krásnou a prosperující restauraci na náměstí. Naštval mě, že se o tom se mnou vůbec neporadil. Hádat jsem se ale nechtěla. Měla jsem toho za celý večer dost.

Scházeli se kvůli přípravám

Svatební přípravy nabíraly na obrátkách i přes mé připomínky. Martin cítil, že tomu nejsem nakloněna a tak mě odšoupl na druhou kolej. Všechno řešil jen se svým otcem a svou budoucí ženou.

Asi tři měsíce před svatbou ale musel odjet na druhou stranu republiky kvůli školení nováčků u nich ve firmě. Všechno tak zůstalo na Julii, která stále častěji chodila za mým mužem do restaurace.

Z počátku mi to nepřišlo divné, ladili svatební tabuli, výzdobu a jiné drobnosti kolem té velké slávy. Když však začal manžel chodit domů čím dál později, začala jsem mít podezření, že se něco děje. Navíc se začal choval úplně jinak.

Pořídil si třeba nový parfém, prohlížel se před odchodem v zrcadle a víc si hlídal mobil.

Prozradila je zapadlá náušnice

Martin byl pryč zhruba měsíc a čím dál častěji mi během té doby volal, jestli jsem nemluvila s Julií, že se mu téměř neozývá. Dával to za vinu náročným přípravám svatby. Pravda však byla, že si jeho milovaná Julie brousila zuby na mého muže a jeho otce.

Úplně mu popletla hlavu. Doma bylo celkem dusno, cokoli jsem na její adresu utrousila, hned se na mě muž utrhoval. Bylo mi jasné, že se něco děje, ale nechtěla jsem tomu věřit. Mé domněnky pak potvrdila zapadlá náušnice pod sedačkou v našem autě.

Během cesty na nákup totiž manžel prudce zabrzdil a mě se vysypala kabelka pod sedačku. No a jak jsem si sbírala věci, narazila jsem na náušnici, která rozhodně nebyla moje. Ptala jsem se manžela nenápadně koho v našem voze měl.

Řekl, že nikoho a po chvíli ticha dodal, že nechápe o co mi jde. Náušnici jsem pak pohodila na podlahu v autě. Ani mě nepřekvapilo, když jsem ji o pár dní později uviděla v páru v uších Julie.

Syn mi nevěřil ani slovo

Postupně začaly přibývat další důkazy o tom, že Julie manžela svedla. Když jsem to synovi volala, nechtěl o tom se mnou vůbec mluvit a obvinil mě, že jsem jeho budoucí ženu neměla odpočátku ráda a že už toho má dost.

Po návratu Martina domů z pracovní cesty se situace dost vyostřila. Julie se mu přiznala, že má někoho jiného, o koho jde ale nechtěla prozradit. Bylo jasné, že žádná svatba nebude.

Zatímco mi syn doma chřadl a toužil po své snoubence, jeho otec ji svíral v náručí. Nemohla jsem se na to už déle koukat a na muže jsem udeřila. Pod tíhou důkazu se nakonec přiznal, sbalil si nejnutnější věci a odešel za ní.

Vzhledem k jeho pocitům viny proběhl rozvod velmi rychle, stejně tak i majetkové vyrovnání. Mě i Martinovi se přesto zhroutil svět.

Ztratili jsme své milované, byli jsme ponížení a odkopnutí, když se ale dnes ohlédnu zpět, musím přiznat, že to prohloubilo náš vztah a máme k sobě se synem mnohem blíž než kdy dřív.

Alena K. (55), Kladno

reklama
Související články
20.9.2023
Navzdory nemoci si užívám života. Děti o mě vzorně pečují, takže si nemohu na nic stěžovat. Žiji si tak dobře, jako nikdy jindy! Na děti jsem byla sama a nemohla jsem je rozmazlovat. Zpětně si uvědomuji, jak moc jsem na ně byla tolikrát přísná. Mnohdy i zbytečně! Po dvou klucích se mi narodila vytoužená holčička a já myslela, jak skvělý život mě čeká. Hodný manžel, a pěkné bydlení v čerstvě pos
18.9.2023
Tchána jsem měla ráda. Byl veselý, bezstarostný. Jen nám neřekl pár věcí… Bohužel byly docela zásadní. A nevíme, jak se s tím poprat. Do Mirkovy rodiny jsem skvěle zapadla. Jeho maminka sice byla zpočátku nedůvěřivá, to se ale časem změnilo. Její muž, tedy později můj tchán, Karel si mne ale hned zamiloval. Nebylo lepšího tchána Byl skvělým otcem, tchánem a i dědečkem pro naše vnoučata. T
14.9.2023
Když si naše Eliška něco umane, nikdo s ní zkrátka nehne. Do všeho se hrne po hlavě a nekouká napravo ani nalevo. Jen já ji dokážu pochopit. Jsem hodně moderní babička, myslím, že mnohdy modernější než moje děti. Bohužel. Jsem to já, kdo chápe většinu výstřelků svých milovaných vnoučat. Proto s nimi mám skvělý vztah a za mnou chodí, když se potřebují někomu svěřit nebo se poradit. Mám pro mnoho
14.9.2023
Máme jednu dceru a jednoho vnoučka. Za oba jsme osudu moc vděční. V jednu chvíli jsme se ale o chlapečka báli víc, než kdykoliv jindy. Naše dcera otěhotněla docela pozdě. Byla sice vdaná už od svých sedmadvaceti let, ale celých deset let si dávala s potomkem na čas. Nebo to byla spíš Radimova práce, že takhle otáleli? Nikdy jsem jim nechtěla sahat do svědomí, štěstí našich mladých pro nás bylo
12.9.2023
Vůbec nemohu pochopit, jak se to tehdy mohlo stát. Stačila chvilka nepozornosti a neštěstí bylo tady. Dopadlo to sice dobře, ale trest následoval krutý. Bylo odpoledne a já vyrazila s vnoučkem Honzíkem na vycházku. Ale znáte to, děti jsou jako pytel blech, uhlídat je vyžaduje čtyři oči. V parku jsme potkali jeho kamarády, a to se vždycky Honzík předvádí, protože doma nemá sourozence. Snažila
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Prozradila svůj recept na mládí
nasehvezdy.cz
Prozradila svůj recept na mládí
Zpěvačka, herečka a máma dvou synů Lucie Vondráčková (43) prozradila, díky čemu vypadá sotva na třicet. Za celý svůj život nejenže nikdy nekouřila, ale nedotkla se prý ani kapky alkoholu. „Ano, nud
Oplácím mu stejnou mincí
skutecnepribehy.cz
Oplácím mu stejnou mincí
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal.
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
21stoleti.cz
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
V severní Francii v oblasti Pařížské pánve bylo už v roce 2000 objeveno rozsáhlé neolitické pohřebiště. Díky pokrokům v analýze dávné DNA se nyní vědcům podařilo získat genomy 94 jedinců, kteří, jak s
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Spřízněná duše ji láká
nasehvezdy.cz
Spřízněná duše ji láká
Znají se hodně dlouho. Netají se tím, že jsou skvělí kamarádi. Povídá se ale, že mezi Janou Paulovou (68) a Petrem Rychlým (58) bylo i něco víc. Herečka ze seriálu Jedna rodina je přitom vdaná. S
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
epochaplus.cz
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
Měla to být oslava, při které v Boleslavi zasednou za masivními stoly dva bratři: kníže Václav (asi 907–935/929) a Boleslav (asi 915–967/972), který si později získá přízvisko Ukrutný. Svátek svatých Kosmy a Damiána však naservíruje krvavou dohru. Nejznámější vraždu české historie.     Co o ní lze s jistotou říct? Téměř nic – snad kromě
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
enigmaplus.cz
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
Bylo 8. dubna 1665 odpoledne. Skupina šesti rybářů se právě v pobřežních vodách Baltského moře u města Stralsund věnovala lovu sleďů. V dalších minutách se však stalo něco, pro co nemá ani současná vě