Domů     Snacha mi odloudila manžela
Snacha mi odloudila manžela

Přiznávám, že se nám po 35 letech ze vztahu vytratila ona pomyslná jiskra. Nikdy by mě však nenapadlo, že ji můj muž postrádá a bude ji hledat jinde.

Vzpomínám na ten den, kdy se Julie objevila poprvé u nás doma. Martin, můj syn, mi volal do práce, že by nám večer někoho rád představil. Už dlouho jsem měla tušení, že má slečnu a čekala jsem, kdy nám ji přijde ukázat.

Pochopitelně, asi jako každá máma i já jsem chtěla pro svého syna dokonalou partnerku, která bude nejlépe skvělá kuchařka, postará se o domácnost, zvládne výchovu dětí, bude krásná, chytrá a vtipná.

Co bych dnes dala za to, kdyby si přivedl jakoukoli jinou ženu, jen ne Julii. Tu Julii, která během jediného roku obrátila můj život vzhůru nohama, rozvrátila rodinu a připravila mě o milovaného syna.

Od první chvíle jsem tušila, že je to potvora, Martin o tom ale nechtěl slyšet ani slovo.

Mohl na ní oči nechat

Můj manžel nikdy nebyl žádný proutník. Nekoukal po ženských, nikdy mě nepodvedl a nedával mi sebemenší důvod, abych na něho žárlila nebo ho z čehokoli podezírala. Jakmile ale Julie překročila práh našeho domu, stal se z něho někdo jiný.

Někdo koho jsem dosud neznala. I přesto, že mi odpočátku neseděla, musím říct, že to byla nádherná žena. Když vešla do předsíně jakoby se místnost úplně rozzářila. Byla vysoká, neskutečně štíhlá a u pasu se jí pohupovaly rovné hnědé vlasy.

Řasy měla jako mrkací panenka a její zelenomodré oči byly plné života. Přiznávám, že mi ta její krása opravdu vyrazila dech a musela jsem se ptát, co taková modelka chce po mém synovi. Martin tedy nebyl žádný šereda, ale žádný extra ani krasavec.

Prostě takový obyčejný prostý kluk. Nebyla ovšem zdaleka jediná, kdo nemohl z Julie spustit oči. Můj muž dokonce během večeře zapomínal i kousat.

Plánovali velikou svatbu

Ještě ten večer nám syn oznámil, že Julii požádal o ruku a chtějí se příští rok v létě vzít. Julie jen přikyvovala, ale moc nám toho o sobě řekla.

Když mladí odešli a my s mužem leželi v posteli, svěřila jsem se mu o svých pochybnostech, že Julie není pro Martina tou pravou a že si nejsem jejich svatbou moc jistá.

Manžel mi úplně vyrazil dech, když se na mě nevybíravě obořil s tím, že jsem nepřející zapšklá ženská a jen nemůžu unést, že si náš syn dovedl takovou krasavici. Následně mi také oznámil, že mladým nabídl, aby svatbu uspořádali v naší restauraci.

Můj muž totiž vlastnil léta krásnou a prosperující restauraci na náměstí. Naštval mě, že se o tom se mnou vůbec neporadil. Hádat jsem se ale nechtěla. Měla jsem toho za celý večer dost.

Scházeli se kvůli přípravám

Svatební přípravy nabíraly na obrátkách i přes mé připomínky. Martin cítil, že tomu nejsem nakloněna a tak mě odšoupl na druhou kolej. Všechno řešil jen se svým otcem a svou budoucí ženou.

Asi tři měsíce před svatbou ale musel odjet na druhou stranu republiky kvůli školení nováčků u nich ve firmě. Všechno tak zůstalo na Julii, která stále častěji chodila za mým mužem do restaurace.

Z počátku mi to nepřišlo divné, ladili svatební tabuli, výzdobu a jiné drobnosti kolem té velké slávy. Když však začal manžel chodit domů čím dál později, začala jsem mít podezření, že se něco děje. Navíc se začal choval úplně jinak.

Pořídil si třeba nový parfém, prohlížel se před odchodem v zrcadle a víc si hlídal mobil.

Prozradila je zapadlá náušnice

Martin byl pryč zhruba měsíc a čím dál častěji mi během té doby volal, jestli jsem nemluvila s Julií, že se mu téměř neozývá. Dával to za vinu náročným přípravám svatby. Pravda však byla, že si jeho milovaná Julie brousila zuby na mého muže a jeho otce.

Úplně mu popletla hlavu. Doma bylo celkem dusno, cokoli jsem na její adresu utrousila, hned se na mě muž utrhoval. Bylo mi jasné, že se něco děje, ale nechtěla jsem tomu věřit. Mé domněnky pak potvrdila zapadlá náušnice pod sedačkou v našem autě.

Během cesty na nákup totiž manžel prudce zabrzdil a mě se vysypala kabelka pod sedačku. No a jak jsem si sbírala věci, narazila jsem na náušnici, která rozhodně nebyla moje. Ptala jsem se manžela nenápadně koho v našem voze měl.

Řekl, že nikoho a po chvíli ticha dodal, že nechápe o co mi jde. Náušnici jsem pak pohodila na podlahu v autě. Ani mě nepřekvapilo, když jsem ji o pár dní později uviděla v páru v uších Julie.

Syn mi nevěřil ani slovo

Postupně začaly přibývat další důkazy o tom, že Julie manžela svedla. Když jsem to synovi volala, nechtěl o tom se mnou vůbec mluvit a obvinil mě, že jsem jeho budoucí ženu neměla odpočátku ráda a že už toho má dost.

Po návratu Martina domů z pracovní cesty se situace dost vyostřila. Julie se mu přiznala, že má někoho jiného, o koho jde ale nechtěla prozradit. Bylo jasné, že žádná svatba nebude.

Zatímco mi syn doma chřadl a toužil po své snoubence, jeho otec ji svíral v náručí. Nemohla jsem se na to už déle koukat a na muže jsem udeřila. Pod tíhou důkazu se nakonec přiznal, sbalil si nejnutnější věci a odešel za ní.

Vzhledem k jeho pocitům viny proběhl rozvod velmi rychle, stejně tak i majetkové vyrovnání. Mě i Martinovi se přesto zhroutil svět.

Ztratili jsme své milované, byli jsme ponížení a odkopnutí, když se ale dnes ohlédnu zpět, musím přiznat, že to prohloubilo náš vztah a máme k sobě se synem mnohem blíž než kdy dřív.

Alena K. (55), Kladno

reklama
Související články
18.5.2024
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme se do sebe v době, kdy byl ještě ženatý a já byla sama s malou dcerou Danou. Měla jsem
17.5.2024
Můj syn byl vždycky samotář, seznamování s lidmi nebylo nic pro něj. Už jsem se bála, že si žádnou nevěstu nenajde. Tu pravou potkal až ve čtyřiceti. Náš syn Fanoušek byl vymodlené dítě. Dlouho jsem nemohla přijít do jiného stavu a už jsme se s manželem báli, že se potomka snad nikdy nedočkáme. Když se František narodil, byli jsme nejšťastnější pod sluncem. Viděli jsme se v něm a zahrnovali ho
15.5.2024
Chodí nafintěná a jen se tahá s chlapy. Bere vše! Je jí to jedno. Stydím se za ni a pomluvy už ani nevnímám. Takovou potupu jsem si od vlastní dcery nezasloužila! Už je to pár let, co jsem vzdala marné pokusy jí nějak domluvit. Nebo zjistit příčinu jejího, pro mě naprosto nepochopitelného chování. Občas mám pocit, že se ta nešťastná holka snad zbláznila. Začalo to úplně nevinně, rozchodem s jej
14.5.2024
Mám snad tu nejhorší švagrovou na světě! Je na mě vysazená už od začátku. Nejhorší na celé situaci je fakt, že se mě můj muž nezastane. Když jsem potkala Martina, byla jsem už vdova s dcerou na studiích. Můj manžel tragicky zahynul na cestě z práce. Prostě jednoho rána odjel a už se nám nikdy nevrátil. Naší Kačence bylo v té době osm let. Žily jsme pak mnoho let jen jedna pro druhou a vlastně n
10.5.2024
Moje sestra sbírala úspěchy po celém světě, pro svou zářnou kariéru se vzdala i rodinného života. Pozdě toho litovala. Když se její opona úspěchu zatáhla, neměla už pro co žít. Zuzana byla moje starší sestra, úžasná a talentovaná. Všichni k ní od jejího dětství pohlíželi jako na budoucí hvězdu a já byla její stín. Byla skvělá ve všem, v baletu i ve zpěvu, na rozdíl ode mne. A na který hudebn
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
historyplus.cz
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
Bývaly doby, kdy architekti dokázali i obyčejným funkčním továrnám vtisknout eleganci výstavných zámků. Pardubice jeden takový skvost mají, a dokonce si ho v posledních letech vycizelovaly k dokonalosti. Umění, které mele Na břehu řeky Chrudimky v Pardubicích stával mlýn už v roce 1586. Na počátku 20. století však mlynářské konkurenci v oblasti vládnou bratři Egon (1871–1932) a Karel (1879–1944) Winternitzovi,
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
nejsemsama.cz
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
Bolí vás svaly a klouby, ládujete do sebe pilulky tišící bolest, a nic nezabírá? Chce to změnu… Vyčleňte si jen pár minut denně na protažení celého těla, a budete se cítit jako znovuzrozená. Protažení trapéz Tento cvik můžete provádět vsedě i vestoje, dodržet musíte jen zcela rovná záda. Jednou rukou přitáhněte hlavu k rameni, druhé rameno se
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
enigmaplus.cz
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
Jonaguni je ostrov náležející do japonské prefektury Okinawa. Poblíž něj leží pod mořskou hladinou gigantické kamenné bloky, které připomínají obrovské terasy se schodišti vytesanými do kamene. Odhadu
Když může Prachař, koketuje i ona
nasehvezdy.cz
Když může Prachař, koketuje i ona
Herečka Sara Sandeva (26) ze seriálu Jedna rodina to s Jakubem Prachařem (40) zřejmě nemá jednoduché! Že by jí už docházela trpělivost? Ještě než se dali dohromady, říkalo se, že není krásné ženy, k
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Tagliatelle s bazalkovým pestem
tisicereceptu.cz
Tagliatelle s bazalkovým pestem
Tagliatelle představují dlouhé široké nudle. Seženete je v každém supermarketu. A nejlépe chutnají právě s pestem. Ingredience 1 balení těstovin tagliatelle dvě hrsti čerstvé bazalky 6 lžic ol
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
21stoleti.cz
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
Země a jejích sedm sestřiček se od svého zrodu drží pomyslných máminých sukní. Možná se jejich orbity v minulosti měnily, možná pohltily některé ze svých sourozenců, ale z dálky Sluneční soustava půso
Musím zachránit manželství!
skutecnepribehy.cz
Musím zachránit manželství!
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
epochaplus.cz
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
Bylo jednou jedno Slunce a mělo osm dětí. Jejich jména všichni známe. Mají ale něco společného s lidmi? I když už jsou to dnes dospělé planety, životem si nesou následky svého divokého dětství. Příběh se začíná psát před 4,6 miliardami let. Okolo právě vznikající hvězdy se vytvoří rotující prachoplynný disk. Částice v něm se začnou srážet