Vsadila jsem se, že rozvedu novomanžele

Total
0
Shares

Když se člověk napije, dokáže vymyslet velké hlouposti. Ta sázka byla ale vysoká a lákavá. Díky ní jsem měla málem na svědomí šťastné manželství.

Prožívala jsem tehdy těžké období. Byla jsem tři roky rozvedená, dvě děti na krku a žádného pořádného chlapa v dohledu. Takže mi z té samoty a mateřských povinností, jak se lidově říká, hrabalo. Do toho jsem trpěla nedostatkem peněz a děti nepatřily k těm nejposlušnějším. Zkrátka jsem byla psychicky vyždímaná, i když jsem se držela. Říkala jsem si, že ženská vydrží hodně, ale u mě to bylo ještě o něco víc. Tehdy byly prázdniny, začátek srpna, a jedno moje dítě si půjčila sestra a druhé si vzala moje maminka. Musely jsme je od sebe separovat, vzít si obě zároveň byla sebevražda. Rvaly se jako koně od rána do večera, a pokud tomu tak nebylo, bylo ještě hůř. To zaručeně vymyslely nějakou strašlivou zlotřilost, kterou se snažily okamžitě zrealizovat. Na tábor, kam bych je poslala, jsem neměla, a tak se doma nudily celý červenec a já s nimi prožívala peklo.

Utržená ze řetězu

Po měsíci takového soužití od rána do večera jsem se radostí z toho, že budu mít týden klid, utrhla ze řetězu. Každý den jsem si užívala naplno, až došlo na tu nešťastnou grilovačku u sousedů. Vypila jsem toho tehdy hodně a bylo už po půlnoci, když došlo na tu sázku. Každý mi dá dvoustovku, když rozvedu naše vesnické novomanžele – Havránkovi. Byla to velká láska od mateřské školky. Všechno jsme to sepsali a stvrdili podpisy. Když jsem druhý den ráno vystřízlivěla, nemohla jsem s mokrým hadrem na hlavě uvěřit, co jsme to vymysleli. Hned vzápětí jsem si ale spočítala, kolik lidí se podepsalo, a částka nebude vůbec zanedbatelná. Pro matku samoživitelku lákavá. A tak jsem se proti své vůli stala potvorou…Nikdy bych netušila, čeho jsem schopna a co dokážu vymyslet. Jaké mám také velké přesvědčovací schopnosti. Do svého plánu jsem zainteresovala kolegyni z práce, která byla velmi atraktivní.

Velká intrikánka

Pak jsem se proměnila v paparazzi. S půjčeným dobrým fotoaparátem jsem číhala na ty chvilky, kdy se vlísá kolegyně do blízkosti nic netušícího novomanžela. Nebylo to až tak těžké nadělat několik fotek, kdy se Eliška slastně přitulila. A pak už je jen poslat jako anonymní dopis jeho ženě. Povedlo se. Hádky probíhaly nejen v soukromí, ale i na zahradě. Pořád se ale žádný z nich nestěhoval a nepodával žádost o rozvod. To dobrodružství mě rozvášnilo, vidina odměny mě přitahovala víc a víc. Tak jsem Elišku poslala k novomanželům domů. Její etuda byla hodná herečky. Nebohá Hanička vystřelila z domu, ani si věci nesbalila. „Tady máš ty prachy!“ vysázel mi je krátce na to jeden z účastníků sázky. „Dám ti je celé sám, je to nechutné!“ Stejně tak se postupně vyjádřili všichni ostatní a shodli se na tom, že jsem mrcha, která je schopná pro peníze všeho. Byli jsme přece opilí a nikoho nenapadlo, že bych vzala tu sázku vážně a ty dva mladé lidi opravdu rozvedla. Účastníci sázky se vydali za Hankou, aby jí pověděli o sázce a zachránili tak manželství. Nakonec jsem to byla já, kterou celá vesnice odsoudila.

Jarka (43), Brněnsko

Také se vám může líbit