Tak sebevědomého chlapa svět neviděl! Všechno umí nejlépe, všemu rozumí, hlavně sportu a politice. Přitom si žádnou práci nedokáže udržet.
Dcera byla vždycky hodná holka. Nikdy se s nikým nehádala, než by šla do hádky nebo diskuse, raději vždy ustoupila. A protože se protiklady přitahují, našla si bohužel hrozného chlapa.
Je o řadu let starší, než ona, jmenuje se Richard a jeho sebevědomí by mu záviděl i nositel Nobelovy ceny. V místní hospodě ho už nechtějí ani vidět. Tak dělá chytrého doma!
Dostal výpověď
Jakmile jde v televizi třeba fotbal, je Richard slyšet až na návsi, jak hráčům na hřišti radí, a ještě víc vyvádí, když dávají politickou debatu. Nešetří ani starostu naší obce, na veřejných schůzích vždycky do všeho rýpe.
Ovšem ze všeho nejhorší je, že radí i svým dětem, mým vnoučatům, které ještě nemají moc rozum. Jsou to strašné věci, co jim povídá, a oni to pak opakují ve škole. S manželem k dceři na návštěvu radši nechodíme a vnoučata vídáme málo.
Před dvěma měsíci dostal Richard výpověď v práci, už i tam ho měli dost. On nikde nevydrží. Buď se s ním rozloučí oni, nebo mu práce nevoní. Má prý na víc, alespoň to říká! A tak dcera všechno většinou táhne sama. Nechápeme, proč s ním ještě je. To nejhorší ovšem přišlo teprve nedávno.
Terapeut?
Richard přišel domů nejprve s tím, že bude věštit z karet. A hned to zkusil na sousedku. Ta mu ale řekla, že mu dá za jeho věštbu maximálně dvacku. Tak ho to přeslo. Za takový pakatel se opotřebovávat prý nebude. Přemýšlel dál, že by mohl být umělec.
Hrát na hudební nástroj přece nemůže být velká věda. Přinesl si domů trubku, kterou týral tak dlouho, až ho kousl jejich pes. A pak přišel ten velký nápad. Bude z něj masér. Udělal si prý i nějaký kurz.
Ale když si jeho první klient objednal lávové kameny, nasbíral nějaké na zahradě a hřál je v kamnech. Klienta popálil a ten mu nezaplatil a stěžoval si.
Teď si dal Richard inzerát, že je prý psychoterapeut. Radí lidem, co se životem. To mu zatím jde, protože kecat nesmysly a přesvědčovat druhé, na to má talent. Ale jak dlouho mu to vydrží, než se zase ukáže, že neumí nic?
Libuše (64), Vysočina