Domů     Vypálený statek přitahoval smrt
Vypálený statek přitahoval smrt
3 minuty čtení

Jako magnet lákaly ruiny bývalého stavení zlo, nenávist a násilí. Lidé, kteří se milovali, v těchto místech zapomínají na svou lásku.

Ta samota pod zříceninou kdysi slavného hradu mě přitahovala záhadnými historkami, které o ní mezi místními obyvateli kolují. Už v pradávných dobách se ve zdech bývalého statku událo několik zvlášť krvavých událostí.

S okolním světem to místo, nebo spíše zbytky spáleniště, spojovala uzounká cestička kolem lesa. Ještě v době nedávné byla veřejnost konsternována děsivou událostí, která se zde udála.

Z neznámého důvodu tehdy došlo mezi mladými manžely krátce po jejich svatbě, když byli ještě v líbánkách, v těchto místech k hádce. A u ní nezůstalo. Novomanželka svého muže napadla a ten ji v podivném stavu šílenství uškrtil.

Pak se sám pokusil skočit z nedaleké skály. Než na následky svých zranění zemřel, vyprávěl, jak se jim tam před očima zjevil Ďábel. Kolem něho létali a po zemi lezli podivné malé bytosti.

Tělo nikdy nenašli

Vesničané vyrazili okamžitě na místo. Mrtvou novomanželku ale nikde nenašli. Jako by se do země propadla. Od těch dob se začala množit svědectví houbařů i turistů. Na hradě, v lese pod ním i v rozvalinách statku se zjevovala bytost mladé ženy.

Myslivec se nechal slyšet, jak v noci z posedu sledoval ženu, která se nápadně podobala nešťastnici, kterou manžel uškrtil. Už se chystal sešplhat na zem, aby ženu oslovil. Ona se ale vznesla do vzduchu a letěla směrem ke statku, kde zmizela.

Myslivec se neodvážil na posedu pohnout. Seděl tam až do rána. I když od této událostí uplynulo deset let, i v současné době se to kolem vyhořelého statku hemží podivnými příběhy.

Lidé zde mají i za bílého dne nepříjemný pocit, že je někdo sleduje a po setmění se sem nikdo neodváží.

Zkusila jsem kyvadlo

Nemohla jsem si pomoct, do těchto míst jsem se musela vypravit vyzbrojená siderickým kyvadlem. Našla jsem si velký kámen, který jsem vnímala jako nejzajímavější místo v blízkosti stavení, a vyndala svůj nástroj z pouzdra.

Jen jsem uchopila kyvadlo za závěs, projelo mnou mrazení od hlavy až k patě. Rozmlžil se mi pohled a začalo mi hučet v uších. Vrazily mi slzy do očí a začala jsem popotahovat. Kyvadlo se konečně pohnulo.

Pomalu se začalo zvedat, zastavilo se téměř kolmo ve vzduchu a zachvělo se. Tělem mi projelo toto chvění a žaludek se mi sevřel strachem. V hlavě se ozval cizí hlas: „Pomoz mi!“ Napojila jsem se na tu nešťastnou duši.

Jenže přesně v tu chvíli se stalo něco, co mě vyděsilo a přimělo k panickému útěku. Kdosi třetí mi to kyvadlo vytrhl z ruky a odhodil do trávy. Nebyla jsem tu vítaná. Jediným mým přáním bylo okamžitě zmizet – ve zdraví.

Větřík najednou nezafoukal, ptáček nezazpíval, listí nešumělo, hmyz nezabzučel. Vnímala jsem ve své blízkosti něco děsivě nebezpečného.

Rozběhla jsem se po cestičce, co mi nohy stačily, a kdykoliv jsem se otočila, zdálo se mi, že vidím muže, kolem kterého poletovali nějaké drobné bytosti.. Od té doby tam raději nechodím.

Jarmila (49), Rožmberk

Související články
2 minuty čtení
Můj muž stál vždy nohama pevně na zemi, magii a tajemnu nevěřil. S kolegy pak chystal na jistém zámku výstavu, z práce je ale vyrušil tančící přízrak. Před mnoha lety pracovali na tom zámku tři vážení historici. Jedním z nich byl můj manžel. Jejich úkolem bylo připravit výstavu o historii zámku a jeho okolí. Na zámku tehdy bydlel pouze správce s rodinou. Když jednou seděl můj muž a jeho kolegov
3 minuty čtení
Až do smrti mé maminky se mi neděly žádné podivné věci, spala jsem klidně a beze snů. Pak se ale začaly dít věci, jimž dodnes nerozumím. Kolikrát jsem si říkala, co bude, až tu nebudu mít nebližšího člověka, který to vždycky se mnou myslel dobře – svou maminku! Když odešla, byl to nejhorší den v mém životě. Svět jako by náhle zčernal. Krátce po své smrti se mi ale zjevila ve snu. Sdělila mi,
3 minuty čtení
Někdy jsou naše sny tak živé, že je problém poznat, zda se nejedná o realitu. Dva dny po sobě jsem měla stejnou noční vidinu. Nikdy jsem doma neměla problémy se spaním. Až do osudného dne. Tehdy se mi zdál značně znepokojivý sen. Přišel v něm ke mně do pokoje cizí muž. Všechno vypadalo jako ve skutečnosti. Muž se mě snažil přemluvit, abych vyšla před dům. Mluvil na mě klidným hlasem: „Musíš jít
5 minut čtení
Na náš svatební den jsme se s Adamem moc těšili. Milovali jsme se a chtěli jsme si říct navzájem ano. Někdo ale naší svatbě nepřál. První svatbu jsem si příliš neužila. Vdávala jsem se velice mladá. Moji rodiči s mým tehdejším vztahem nesouhlasili, takže jsem se vdala tajně. A naše manželství s Miroslavem navíc stejně dlouho nevydrželo. Když jsem se vdávala podruhé, chtěla jsem, aby to bylo něc
3 minuty čtení
Toužila jsem mít na hlavě bohatou hřívu, a tak jsem si koupila příčesek. Od té chvíle mě pronásledovali duchové. Mívala jsem nádherné, dlouhé a husté vlasy. Nevím, kde se stala chyba, ale vlasy mi začaly náhle řídnout a padat. Byla jsem z toho zoufalá. Bojovala jsem proti té pohromě vším. I když to okolí stále nepoznávalo, manžel si už mého defektu na kráse všiml a začal si mě dobírat. Před ost
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Záhadná smrt Christophera Case: Zabil ho strach, nebo kletba odmítnuté ženy?
enigmaplus.cz
Záhadná smrt Christophera Case: Zabil ho strach, nebo kletba odmítnuté ženy?
Mladý Američan se v baru dá do řeči s neznámou ženou, která mu nakonec nabídne sex. Když odmítne, ženu to rozzuří. Začne vykřikovat, že je čarodějnice a sesílá na něj kletbu. Mohla by to po čase být h
Tragédie hraběnky Larischové: Sisi vinila oblíbenou neteř ze smrti syna
historyplus.cz
Tragédie hraběnky Larischové: Sisi vinila oblíbenou neteř ze smrti syna
„Císařovna mne za vámi poslala,“ promlouvá doktor Hermann von Widerhofer k Marii Louise. „Chce mě teta vidět?“ opáčí dychtivě hraběnka Larischová-Wallersee. Doktor zavrtí hlavou. „Ne. Žádá odpověď na otázku, co víte o té nešťastné věci.“ Marie Louisa zklamaně vzdychne.   „Věřte mi, že o tom nevím nic. Řekněte mi, co se stalo,“ naléhá hraběnka Marie
Kvůli aférce jsem zničila celou rodinu
skutecnepribehy.cz
Kvůli aférce jsem zničila celou rodinu
Byla to tichá, plíživá katastrofa, která nepřišla jako blesk z čistého nebe, ale začala takovým příjemným chvěním v mém nitru. A pak se daly věci do pohybu. Říká se, že vášeň je oheň, který hřeje. Jenže v mém případě to byla spíš ledová sprcha nebo jed, který mě pomalu rozežíral zevnitř, až nakonec zničil všechno, na čem mi záleželo.
Ovocný salát s kuřetem a jogurtem
tisicereceptu.cz
Ovocný salát s kuřetem a jogurtem
Suroviny 250 g kuřecích prsou citronová šťáva 1 jablko 1 pomeranč 1 ananas 150 g jogurtu (bílý) majonéza lžička medu sůl Postup Kuřecí prsa si naklepeme, osolíme, opepříme a dáme na s
Znojemské historické vinobraní
epochanacestach.cz
Znojemské historické vinobraní
Historické centrum Znojma ožije 11.–13. září 2026 největší slavností vína a historie v České republice. Znojemské historické vinobraní nabídne čtrnáct multižánrových scén, stovky programových bodů, desítky vinařů, velkolepý historický průvod krále Jana Lucemburského i koncerty známých českých interpretů. Na jeden víkend se celé město promění v živoucí kulisu středověku, kde se historie prolíná se současnou
Opulentní klasika dubajské vily
rezidenceonline.cz
Opulentní klasika dubajské vily
Rezidence navržená studiem Covet House, situovaná v srdci „Města zlata“, je oslavou dokonale propracovaného designu. Mistrná kombinace vznešenosti a sofistikovanosti v ní vytváří prostory, odrážející osvědčenou zdejší tradici v kontextu s aktuální modernou.   Nádheru klasického designu podtrhují mramorové detaily, současný nábytek, osvětlení a doplňky z bohaté nabídky Covet House pak vnášejí do interiérů potřebný
Jaká jste podle čínského horoskopu?
nejsemsama.cz
Jaká jste podle čínského horoskopu?
Zapomeňte na hvězdy, o vašem osudu rozhoduje rok narození. Stejně jako astrologický horoskop má i ten čínský dvanáct znamení, ovšem nezáleží na měsíci, kdy jste se narodila, ale na roce. Jaké zvířecí znamení je právě to vaše? Krysa – 1936, 1948, 1960, 1972, 1984 Zmatkářky, ale zároveň dobré duše, které milují své přátele. Udělají pro ně doslova první poslední. Do všeho
Nejlepší z nejlepších. Čtyři dream teamy, které zanechají stopu v historii
epochaplus.cz
Nejlepší z nejlepších. Čtyři dream teamy, které zanechají stopu v historii
Jeho obličej zná téměř každý, jenže na místo sportovní střídačky teď sedí na lavici obžalovaných. Soud ho viní z dvojnásobné vraždy, to samozřejmě odmítá, a tak si najímá právnická esa. Ty se spojí v jeden tým a svého klienta po několika měsících ze šlamastyky vysekají. Hvězda vedle hvězdy, i tak by se dalo v krátkosti vysvětlit sousloví dream
DS Automobiles ČR vstoupila do světa českého golfu
iluxus.cz
DS Automobiles ČR vstoupila do světa českého golfu
DS Automobiles ČR vstoupila do světa českého golfu jako partner 2. turnaje prestižní série Be Birdie Tour v Royal Golf Clubu Beroun. Účastníci měli příležitost seznámit se s novou vlajkovou lodí značk
Měsíční menu aneb Co měla na talíři posádka mise Artemis II
21stoleti.cz
Měsíční menu aneb Co měla na talíři posádka mise Artemis II
Jídlo pro astronauty řešili vědci už při misích Apollo, o kulinářské zážitky se ovšem tehdy úplně nejednalo. Ale stejně byla jednou z prvních věcí, které Neil Armstrong a Buzz Aldrin udělali po přistá
Obyvatele indické vesnice děsí duchové: Mohou za to zlé síly?
epochalnisvet.cz
Obyvatele indické vesnice děsí duchové: Mohou za to zlé síly?
Obyvatelé vesnice Mariguda v indickém státě Urísa žijí od konce roku 2025 v rostoucím strachu. Několik vesničanů totiž za záhadných okolností umírá a jejich duše nyní údajně straší ve vesnici. Podle některých vesničanů může vše souviset se stavebními pracemi u zdejší řeky, kde se dříve konaly náboženské rituály. Probudila snad stavba zlé síly? Klidná
Schneiderové dopálila přítele, a dostala kopačky?
nasehvezdy.cz
Schneiderové dopálila přítele, a dostala kopačky?
Zatím šlo stále jen o spekulace. Teď se ale zdá, že rozchod herečky známé ze seriálu Místo zločinu Zlín Jitky Schneiderové (53) a designéra Lukáše Pittera (45) je drsnou realitou. Podle člověka z bl