Domů     Mé těhotenství nás stmelilo
Mé těhotenství nás stmelilo

Jakmile jsme se poprvé s Romanem podívali navzájem do očí, bylo to tady. Láska na první pohled…

Oba jsme však považovali vznik nějakého vztahu za nemožný. Sešli jsme se ve školícím středisku firmy, pro kterou jsme pracovali – jenže každý v jiném koutě republiky. Navíc mně zbývaly do odjezdu dva dny a Roman zrovna na týden přijel.

„Škoda, že nejsi odněkud blíž nebo že tady nezůstaneš o něco déle,“ řekl mi poté, co mi sdělil, jak moc se mu líbím. „S tím asi nic nenaděláme,“ pokrčila jsem smutně rameny. „A vadil by ti vztah na dálku?“ zeptal se Roman.

„Myslíš nějaké platonické dopisování?“ „Ano, zatím… než se najde nějaká lepší cesta,“ přikývl. Tak jsme si vyměnili adresy, poštovní i mailové, čísla telefonů a slíbili jsme si, že budeme udržovat komunikaci tak často, jak to půjde.

Toužili jsme po něčem víc

V dopisech i po telefonu jsme se postupně jeden druhému otevírali. Sdělovali jsme si své pocity, svá tajemství a zjišťovali, že právě takový protějšek potřebujeme k životu. Tím víc jsme litovali, jak velká vzdálenost nás dělí.

Já jsem žila v západních Čechách, Roman v Brně. Po měsíci jsme se domluvili na osobní schůzce v Praze. Bylo to vlastně naše první rande. Počasí nestálo za nic, ale nám déšť nevadil.

Pociťovali jsme štěstí, že jsme spolu a uvědomovali si, jak nám nestačí ten vztah na dálku.

Milenci na dálku

„Něco pro to musíme udělat,“ neustále opakoval Roman. „Tak se přistěhuj někam blíž,“ navrhovala jsem. „Nebo ty,“ usmál se. „Třeba bychom si mohli pronajmout nějaký byt v Brně.“ Jeho návrh mě překvapil a chvíli jsem nad ním dokonce reálně uvažovala.

Pak jsem ale připustila, že by bylo těžké odejít úplně do neznáma a vzdát se všech kamarádek, příbuzných a světa, na který jsem zvyklá. A uvědomovala jsem si, že Roman by řešil stejný problém. A tak jsme se domluvili na vztahu na dálku.

Zásadní rozhodnutí

Domluvili jsme se, že jednou za měsíc přijedu já za ním a jednou on za mnou. Každý druhý víkend jsme se tak střídali v cestování za láskou napříč republikou.

A protože naše služební povinnosti nás poměrně často zavedly do hlavního města, setkávali jsme se i tam. Když tam byl jeden pracovně, ten druhý přijel soukromě.

Po čtvrt roce takovéto „kočovné“ lásky jsem si uvědomila, že Roman v mém životě a v mém srdci hraje opravdu důležitou roli. A on to vnímal naštěstí stejně. Po jednom setkání v Praze mi poslal moc krásný mail.

Psal v něm, že na mě moc myslí, stýská se mu a chtěl by být se mnou. Zároveň navrhoval, abychom v našem vztahu udělali razantní krok. Klidně se prý „obětuje“ a přistěhuje se za mnou. Hned jsem mu volala.

Mluvili jsme spolu asi hodinu a nakonec jsme se dohodli na tom, že se oba přestěhujeme do Prahy a začneme náš společný život právě tam. Nemuselo by to ani znamenat změnu zaměstnání, pokud nám ve firmě vyjdou vstříc.

První šťastné měsíce

S tou prací se to povedlo nakonec napůl. Romanovi problémy nedělali a převedli ho na pražské ústředí firmy. Já jsem neuspěla, ale podařilo se mi alespoň ukončit pracovní poměr dohodou a doufala jsem, že se mi v Praze podaří brzy najít práci novou.

Byt jsme našli brzy a o nájem a poplatky jsme se podělili. Teprve nyní jsme se začali skutečně poznávat. Zpočátku jsme si vychutnávali vzájemnou blízkost, po které jsme tak dlouho toužili.

Já jsem si zaměstnání našla poměrně brzy, dokonce jen o pár ulic dál, než pracoval Roman. Každé ráno jsme tak jezdili společně a odpoledne jsme se setkávali před Romanovou prací a společně chodili na nákup.

Nebyla jsem natolik naivní, abych si nemyslela, že časem nepřijdou hádky. Ale vždy jsme si vše v klidu vyříkali a usmířili jsme se.

Přišel o práci

Po pár měsících se však objevil zásadnější problém: Roman přišel o práci. Dost se ho to dotklo, protože firmě mnoho obětoval. Jenže vyměnilo se tam vedení a nový ředitel nařídil redukci počtu pracovníků. Roman byl jedním z těch, kdo to odnesli.

Poměrně dlouho se z té rány vzpamatovával a s hledáním nové práce měl docela potíže. Ne že by nebyla, ale on příliš srovnával a každá nabídka mu připadala taková, že si výrazně pohorší.

Vrcholem všeho bylo, když se mu z firmy ozvali, že by se mohl eventuálně vrátit na své původní místo na Moravě. Viděla jsem na něm, jak tu nabídku zvažuje, nakonec ji ale odmítl.

Hádky a napětí

Zůstal v Praze, našel si novou práci, ale nebyl šťastný. Nic ho netěšilo, ze společně naplánovaných akcí se vymlouval a už jsme se ani tak často nemilovali. Jednou se domů vrátil až pozdě v noci a opilý.

Druhý den ráno jsme kolem sebe chodili jako na válečné stezce. Napětí mezi námi se drželo celý další týden. Pak mi Roman řekl: „Když jsme byli od sebe vzdálení stovky kilometrů, říkala jsi, že láska si vždycky najde cestu… abychom nespěchali.

Udělejme to nyní také tak. Necháme věcem volný průběh. Slibme si, že se budeme snažit vyjít si vstříc nebo se alespoň nechat na pokoji, ano?“ „A má takový vztah cenu?“ pochybovala jsem.

„To poznáme,“ řekl a já z tónu jeho hlasu vnímala, že si přeje, aby vše dopadlo dobře.

Miminko nás stmelilo

Láska si nakonec cestu opravdu našla… Dva týdny nato jsem Romanovi oznámila, že jsem těhotná. Zachoval se jako zodpovědný a dospělý muž. Vzpamatoval se a najednou to byl znovu ten starý Roman, jak jsem ho znala a milovala. Po narození syna Libora jsme se vzali a teď jsme spolu už skoro dvacet let.

Simona L. (49), Praha

Předchozí článek
reklama
Související články
7.5.2024
Byla jsem odhodlaná pro lásku udělat cokoliv, ale zjistila jsem, že jenom to zkrátka nestačí. Na tu pravou lásku je třeba dvou. Zamilovaných příběhů jsem za svůj život přečetla mnoho. Nořila jsem se do smyšlených románů a snila o tom, že i já jednou najdu pravou lásku. A udělám pro to všechno na světě. V patnácti letech se to zdálo jako krásná a jednoduchá představa. Postupem let jsem ale zjišť
6.5.2024
Znali jsme se s Mirkem krátce a museli jsme se brát. Ve svatební den bylo ještě ke všemu příšerné počasí. Už jako holka jsem toužila mít letní svatbu. Před spaním jsem si představovala, jak kráčím rozkvetlou loukou v nádherných krajkových šatech ruku v ruce s urostlým ženichem, i když jsem neměla ponětí, kdo to je a kam vlastně jdeme. A mimochodem, kdo to je a kam vlastně jdeme, jsem přesně nev
2.5.2024
Byla jsem zamilovaná do pohledného spolužáka Lišky, který si mě nevšímal. Přesto jsem doufala, že se během pálení čarodějnic sblížíme. K čarodějnicím neboli třicátému dubnu se upínaly veškeré mé naděje. O té magické noci jsem věděla nemnoho, neboť jsme se o takových věcech ve škole neučili, ale babička říkávala, že je to noc zázraků. Filipojakubská nebo také Valpuržina noc proslula kouzly, ve v
28.4.2024
Byla jsem rozmazlená až hrůza. Přitom moji rodiče nebyli nijak bohatí, nemohli si dovolit bůhvíco, ale mně by snesli modré z nebe. Už ve školce jsem mívala nejkrásnější oblečky ze všech a nejvíc hraček i obrázkových knížek. A protože moje knihovna praskala ve švech, hodně jsem četla, nejraději romantické příběhy o lásce. Snila jsem o tom, že se seznámím s anglickým hrabětem, který si mě odveze
22.4.2024
Na první rande mě ten můj mlčenlivý doktor pozval přímo před zraky pacienta. Zaskočil mě, ale odmítnout jsem nedokázala. Po škole jsem nastoupila coby zdravotní sestřička, nebo řekněme zubní asistentka, v ordinaci postarší paní zubařky. Skvěle jsme si rozuměly, ale rozloučit jsme se musely už po pár měsících, když jsem odcházela na mateřskou. To jsem ještě nevěděla, jak se mi ta „dovolená“ prot
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Jindřich II. & Diana z Poitiers: Milenka dostala darem korunovační klenoty
historyplus.cz
Jindřich II. & Diana z Poitiers: Milenka dostala darem korunovační klenoty
V očích krále Františka I. se zračí zoufalství. „Copak vy jste mého syna někdy viděla veselého?“ otočí se na hraběnku Dianu z Poitiers. Pohledná Francouzka se jen lišácky usměje. „Nechte to na mně, Sire. Udělám ho svým rytířem,“ slíbí mu nakonec. Tento úkol splní nade vše očekávání. Princ Jindřich (1519–1559) se do půvabné vdovy, která je o
Pečená kořenová zelenina s medem
tisicereceptu.cz
Pečená kořenová zelenina s medem
Zeleninu si vyberte podle chuti nebo toho, co máte zrovna doma k dispozici. Potřebujete 1,5 kg kořenové zeleniny (mrkev, petržel, celer, dýni, pastinák, batáty, červenou řepu…) 1 palici česneku
Na vázách Františka Jungvirta se zabydleli brouci, žáby a ještěrky
iluxus.cz
Na vázách Františka Jungvirta se zabydleli brouci, žáby a ještěrky
Sklářský designer, výtvarník a malíř skla František Jungvirt se ve své nové sběratelské sérii uměleckých váz přenesl do zvířecí říše. Vybrané kusy z jeho stávajících kolekcí Garden a Trifid aktuálně z
Půl roku na ISS – HTC VIVE Focus 3 pomáhá s duševním zdravím i tělem kosmonautů
epochalnisvet.cz
Půl roku na ISS – HTC VIVE Focus 3 pomáhá s duševním zdravím i tělem kosmonautů
Společnost HTC VIVE úspěšně nasadila headset HTC VIVE Focus 3 na mezinárodní vesmírné stanici ISS. Jde o první headset pro duševní zdraví, který dokáže bez problémů každodenně pomáhat veliteli šestiměsíční mise Andreasi Mogensenovi z Evropské vesmírné agentury se zvládáním dlouhého odloučení od Země i blízkých. Nyní přichází další fáze testů, tentokrát zaměřená na udržení kondice a
Novinky ze světa rychlovlaků
21stoleti.cz
Novinky ze světa rychlovlaků
Na počátku dvacátého století představovaly vlaky nejrychlejší dopravní prostředek na delší vzdálenosti. Dnes je v našich očích nahradila letadla. V celé řadě zemí však stále platí, že pokud člověk chc
Krásy skalních měst – Česká republika
nejsemsama.cz
Krásy skalních měst – Česká republika
Toužíte prozkoumat svět mohutných pískovcových věží, skalních stěn a krásných soutěsek? Skalní města jsou cílem mnoha turistů od nás i ze zahraničí. Kam zaplatíte vstupné, a kde můžete krásy přírody obdivovat zdarma? Pravčická brána Nejkrásnějším útvarem zdejší přírody a Národního parku České Švýcarsko je Pravčická brána, která se nachází asi 15 km od Děčína. Rozpětí celého oblouku má neuvěřitelných 26,5
Proč je Sabina Remundová na všechno sama?
nasehvezdy.cz
Proč je Sabina Remundová na všechno sama?
Diváci znají Sabinu Remundovou (51) jako ráznou státní zástupkyni ze seriálu Případy 1. oddělení. V soukromém životě by se ale ráda o někoho opřela. Bohužel je však na řadu věcí sama. Její manžel,
Muzeum v přírodě Zubrnice: Nejmladší skanzen zachraňuje staré tradice
epochanacestach.cz
Muzeum v přírodě Zubrnice: Nejmladší skanzen zachraňuje staré tradice
Oblast Sudet měla po druhé světové válce tu smůlu, že odtud většina původních obyvatel se vztahem k regionu musela odejít. Nepříznivě se to projevilo na stavu krajiny i na architektonických památkách. Najednou se o ty po staletí opečovávané skvosty neměl kdo starat a nikomu na nich nezáleželo. Lidové stavby začaly chátrat, ale staleté dědictví naštěstí nezmizelo
Je těžké stát se andělem, někdy si to zkuste
skutecnepribehy.cz
Je těžké stát se andělem, někdy si to zkuste
Z rozvodu mě vyléčila až opravdová láska. Znovu jsem se vdala a můj druhý muž byl tak báječný, že jsem se po jeho boku změnila k lepšímu. Když mě Pavel opustil, nějakou dobu jsem se domnívala, že to nepřežiju. Samozřejmě že mě všichni ujišťovali, že na to se neumírá, že se dám dohromady, že to spraví jenom čas.
ISS: Spadne do Tichého oceánu?
epochaplus.cz
ISS: Spadne do Tichého oceánu?
Jediná trvale obydlená vesmírná stanice, a to od 2. listopadu roku 2000. Našli bychom ji na naší nízké oběžné dráze ve výšce přibližně 400 kilometrů. Ač to tak astronautům ani nepřijde, má rychlost 27 720 kilometrů v hodině a Zemi tak obíhá zhruba v 92minutové periodě.   Standardně je tu 7 lidí, kteří se mění
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Da Vinciho Vitruviánský muž: Je nejslavnější kresba světa šifrou?
enigmaplus.cz
Da Vinciho Vitruviánský muž: Je nejslavnější kresba světa šifrou?
Po celém světě najdeme šifry. Pokrývají zdi prastarých chrámů, stránky tajemných a nepochopených knih a v některých případech jsou schované i v malbách a jiných uměleckých dílech. To je i případ Vitru