Domů     Hrozivý sen byl dobrým znamením
Hrozivý sen byl dobrým znamením
5 minut čtení

Vyšší síly nám ve spánku mohou přinést užitečná varování. Uvěřila jsem svému tajemnému snu a zachránila si tak život!

Nikdy dopředu nevíme, kde na nás může číhat nějaké smrtelné nebezpečí. Naštěstí nám osud poskytuje prostřednictvím různých indicií příležitost se mu vyhnout. Jen k nim musíme být otevření a vnímat je.

Sny mě provázejí od malička

Patřím k lidem, kteří si své sny docela dobře pamatují. Na řadu z nich vzpomínám i po letech. Moje sny byly vždy hodně barvité, ale nikdy ne zlé, strašidelné nebo způsobující úzkost. Občas nedávaly žádný smysl, avšak s tím se, myslím, potkal každý člověk. Málokdy se mi ovšem stalo, aby se mi nějaký sen opakoval několikrát po sobě.

Prodírala jsem se hustým lesem

Jedné noci jsem se ze spánku probudila celá zpocená hrůzou. Stalo se mi to vlastně poprvé. Ještě jsem se celá třásla, když jsem si uvědomovala, co mě probudilo. Šlo o hodně podivný sen, ve kterém jsem se prodírala hustým, takřka neproniknutelným lesem. Byl plný obrovských stromů a já jsem cítila šílený strach.

Uvězněná mezi stromy

Kmeny těch stromů mi totiž zatarasily cestu a já jsem nemohla jít dopředu a vlastně ani zpátky. Zůstala jsem mezi těmi stromy uvězněná. To ještě nebylo to nejhorší, pravá hrůza přišla, když se všechny ty kmeny z různých stran na mě začaly tlačit.

Ve chvíli, kdy už mi hrozilo rozdrcení, jsem se naštěstí probudila. Divoce mi tlouklo srdce, zrychleně jsem dýchala a měla jsem zpocené dlaně.

Vysvětlení jsem hledala marně

Nemohla jsem z toho prožitého strachu znovu usnout a až do rána jsem oka nezamhouřila. Přemýšlela jsem, co to všechno mělo znamenat. Hodně mě to zneklidnilo. Zkoušela jsem se podívat do snáře nebo se poradit s jednou známou, která se zabývala ezoterikou.

Moc jsem sice na podobné věci nevěřila, ale potřebovala jsem nějaké vysvětlení. Ani ve snáři, ani v rozhovoru s onou známou jsem ho však nenašla.

Nemohla jsem ho vyhnat z hlavy

Nechtěla jsem o tom snu vyprávět své dceři, která žila se svojí rodinou v jiném městě. Stejně by mi nemohla nijak pomoci a přišlo mi zbytečné přidělávat jí starosti. A protože jsem před časem ovdověla, neměla jsem ani partnera, kterému bych se mohla svěřit.

Celý den jsem pak na tajemný sen myslela a neustále se mi v paměti vracel. Večer jsem pak do postele ulehla s obavami, co se mi bude zdát tentokrát. Unavená jsem usnula brzy a v noci se už nic nestalo. Vlastně jsem si tehdy ani nepamatovala, jaký sen jsem měla.

Uklidnilo mě to, jenže další noc mě čekala nová hrůza. Celý ten děsivý sen se stromy, které mě chtějí zabít, se opakoval, skoro do nejmenších podrobností. A za další dva dny znovu.

Tehdy jsem intuitivně pochopila, že je to možná nějaké znamení, nebo dokonce varování. Nevěděla jsem ale, před čím mě chce osud zachránit.

Odpoledne na zahradě

Blížil se víkend, kdy jsem jezdila na zahradu, kterou jsme měli v kolonii na kraji Olomouce. Trávila jsem tam čas pravidelně každou sobotu.

Součástí zahrady byl malý domek, kde bylo uložené nářadí a rovněž se tam dalo posedět nebo se případně schovat před deštěm. Měla jsem to tam moc ráda, vždy jsem si tam vyčistila hlavu a načerpala novou energii.

Pobývala jsem tam většinou celé odpoledne až do večera. Jenže tentokrát se mi v noci na sobotu počtvrté zdál stejný děsivý sen. Bylo to ještě hroznější než předtím a hodně mě to poznamenalo.

Zvonek pozdě večer

Rozhodla jsem se, že tentokrát na zahradu nepojedu a raději budu odpočívat doma. Zavolala jsem jedné kamarádce, která přišla na návštěvu. Byla u mě asi dvě hodiny a báječně jsme si popovídaly a zasmály jsme se. Trochu jsem se tím uklidnila.

Ale jakmile se přiblížil večer, znovu mě přepadly obavy z nadcházející noci. Ještě než nastala, stalo se něco, co mi brzy pomohlo mé sny vysvětlit. Byl už večer, když u mě kdosi zazvonil. Otevřela jsem a byla překvapená, koho to vidím.

Za dveřmi stál totiž soused ze zahrádkářské kolonie. Tvářil se rozrušeně a líčil mi, jak odpoledne na moji zahrádku spadl velký strom z dalšího vedlejšího pozemku. Prý tam nadělal pořádnou spoušť.

Nejspíš by mě zabil

Jela jsem se tam hned druhý den ráno podívat. Při pohledu na to, jaké škody spadlý strom způsobil, mi přejel mráz po zádech. Okamžitě mi bylo jasné, že kdybych se bývala nacházela v domku nebo na zahrádce, strom by mě zcela jistě zabil.

Bylo to varování!

Najednou mi bylo jasné, co měl ten sen znamenat. Ty stromy, které mě obklíčily a drtily, byly znamením oné katastrofy. Nejvíc mě na tom ale vyděsilo, že k té nehodě došlo jen tak, bez nějaké bouřky či silného větru.

Dodnes jsem přesvědčená o tom, že mi ten opakovaný sen zachránil život. Nikdy potom už se mi nic podobného nezdálo. Naštěstí.

Marie V. (60),Olomouc

Související články
3 minuty čtení
Když vám kamarádka, která vás podrazila, zničehonic přinese dárek, nic dobrého vám to nejspíš nepřinese. Dočkáte se i zdravotních problémů. Liběna byla duše zlá, která jen koukala, na kom by se přiživila a které ženě z okolí by svedla manžela. Když jsem byla šťastně vdaná a na mateřské, byla u nás doma každý den. Pracovala ve stejné firmě, ovšem na daleko podřadnější pozici než já. Chodila se k
3 minuty čtení
Možná si někdo vzpomene na to vlakové neštěstí, které mělo tolik obětí. Tehdy jsem se mu řítil vstříc. V poslední chvíli mě zachránila krásná dívka, která vzápětí zmizela v mlze. Vlak stál ve stanici Hradec Králové, i když už měl být deset minut pryč. Dobíhal jsem ho na poslední chvíli. Na peroně se mi skoro podlomila kolena. Hlavou mi ale v tu chvíli prolétla osvobozující myšlenka, že nebudu m
3 minuty čtení
Malá Zuzanka mi dala nevšední dárek. Našla starý amulet, a ten byl nejspíš opravdu kouzelný. Splnil mi přání a pak zmizel. Když jsem odešla do důchodu, dostavil se šok z této nové životní role. Vyměřený důchod tvořil něco kolem padesáti procent mého platu. Přitom finanční vydání na provoz domácnosti a živobytí samozřejmě zůstaly stejné, vlastně se měsíc po měsíci s postupující inflací ještě zvy
3 minuty čtení
S oblibou vyrážím na pěší túry, klidně i sama. V posledních měsících jsem však během výletů zažila chvíle, které mě pořádně vyděsily. Vždycky jsem byla typ, který před jízdou autem nebo šlapáním na kole dává přednost chůzi. Mám moc ráda pěší turistiku, ideálně tam, kde se mohu kochat krajinou. Už pět let chodím s přítelem Honzou, takže občas se vypravím někam s ním, ale také si ráda vyjdu sama.
5 minut čtení
Trápil mě bezdůvodný smutek a úzkosti. Meditace nepomáhaly. Pak se moje kamarádka mimoděk zmínila o jedné seanci. Všichni si s sebou neseme nějakou historii. Někdy i hodně vzdálenou. Neměla jsem sebemenší ponětí, kde se najednou berou moje stavy úzkosti a lítosti. Tajuplná cesta do minulosti Nic mi nedělalo radost a já už nevěděla, co si počít. Teprve rozhovor s kamarádkou mě přiměl k net
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Domácí budapešťská pomazánka
tisicereceptu.cz
Domácí budapešťská pomazánka
Suroviny na 4 porce 500 g tučného tvarohu 50 g másla 1 cibule 4 lž. zakysané smetany 2 lžič. slad. mleté papriky 1 červená paprika nebo 2 sterilované kapie čerstvě mletý pepř podle chuti sůl
Je staroměstský orloj plný okultních symbolů?
epochalnisvet.cz
Je staroměstský orloj plný okultních symbolů?
Už šest století nad Staroměstským náměstím v Praze odměřuje čas neskutečně dokonalý stroj zvaný orloj. Každou hodinu se před ním tísní davy turistů, aby spatřily kokrhajícího kohouta, průvod apoštolů či smrtku se zvonečkem. Kolik z nich ale tuší, že možná hledí do ďáblova oka? A že každý symbol i každá soška mají svůj tajný význam?
Hrůza řádí v Zaragoze: Usadil se v bytě poltergeist?
enigmaplus.cz
Hrůza řádí v Zaragoze: Usadil se v bytě poltergeist?
Ve 30. letech 20. století prochází rodina Palazonů děsivou zkouškou. Ve svém bytě na ulici Gascon Gotor ve španělském městě Zaragoza slyší děsivý smích a různé hlasy. Je v tom zákeřný poltergeist, jak
Velký návrat Krejčíkové k tělocvikáři?
nasehvezdy.cz
Velký návrat Krejčíkové k tělocvikáři?
V životě herečky ze seriálu Milionáři Anety Krejčíkové (34) možná došlo k nečekanému zvratu! Najednou totiž zhrzená blondýnka otočila a začíná smutnit po zmařeném vztahu s tělocvikářem Ondřejem Ranč
Podle Boucherova obrazu si Ludvík XV. vybral milenku
historyplus.cz
Podle Boucherova obrazu si Ludvík XV. vybral milenku
Dokončil svůj zřejmě nejzajímavější akt, modelem mu stála teprve 14letá dívenka. Boucherovo působivé dílo se brzy dostane až na královský dvůr. Ludvík XV. je ohromený. Zajímá ho, jestli je nahá blondýnka s neřestně roztaženýma nohama tak rozkošná i ve skutečnosti… Základy uměleckého vzdělání mu vtiskl jeho otec, který se živil kresbou a rytinami. Další zkušenosti
Aston Martin Prague otevírá nejmodernější servis podle nejvyšších standardů
iluxus.cz
Aston Martin Prague otevírá nejmodernější servis podle nejvyšších standardů
Aston Martin Prague, výhradní zastoupení britské luxusní značky pro Českou republiku a Slovensko, oficiálně otevírá nejmodernější servisní zázemí pro údržbu a opravy nových i starších modelů Aston Mar
Historie otrávených šípů: „V kurzu“ byly už před desítkami tisíc let!
21stoleti.cz
Historie otrávených šípů: „V kurzu“ byly už před desítkami tisíc let!
Lovec natáhne tětivu a pečlivě zamíří. Stojí proti větru, takže ho jelen nemůže zavětřit. O chvíli později luk zadrnčí a vystřelí šíp. Ten po krátkém letu jelena za sáhne – ne úplně ideálně. Lovec ale
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Až příliš sladké nebezpečí…
nejsemsama.cz
Až příliš sladké nebezpečí…
Cukrovka 2. typu často přichází pozvolna a nenápadně. Přesto ji můžete v rané fázi velmi účinně ovlivnit. Co doporučují lékaři a kdy má smysl začít s léky? Začínající diabetes 2. typu je stav, kdy tělo ztrácí citlivost na inzulin, a slinivka jej musí vytvářet víc, než zvládá. Výsledkem je pomalu rostoucí hladina cukru v krvi. Včasné zachycení je
Drama tří vynálezců kyslíku: Jak svět poznal plyn, který dýcháme
epochaplus.cz
Drama tří vynálezců kyslíku: Jak svět poznal plyn, který dýcháme
Věda někdy vypadá jako klidná řeka, ale když se rozproudí, vzniká drama hodné shakespearovské hry. Objev kyslíku, jednoho z nejzásadnějších prvků, přináší přesně takový příběh: tři muži, jeden plyn a spory o prvenství, které přetrvaly staletí. Vynálezci Scheele, Priestley a Lavoisier, každý z nich hrál svou roli v tom, jak dnes chápeme kyslík, ale jen
Model františkolázeňské synagogy v souvislostech
epochanacestach.cz
Model františkolázeňské synagogy v souvislostech
Dne 27. ledna 2025, tedy v den, kdy si připomínáme oběti šoa, byl na vernisáži v Městském muzeu ve Františkových Lázních představen model synagogy, která byla nacisty zničena v roce 1938. Do lázeňského města se tak více než symbolicky vrátil židovský svatostánek. Autorem modelu je Bohuslav Karban z Aše. Připomeňme si nyní některé události spojené
Křivé obvinění nás sblížilo
skutecnepribehy.cz
Křivé obvinění nás sblížilo
Veškeré seznamovací večery i dovolené selhaly. Vypadalo to, že zůstanu sama. Vše se změnilo, když jsme jely s Ančou na hory. Bylo mi dvaačtyřicet a ztratila jsem naději na vdavky. Veškeré sny o svatbě byly v tahu. Už je pozdě, říkala jsem si sklíčeně. Máma vyváděla psí kusy, pořád něco mlela o vnoučatech, už se to fakticky