Domů     Za nevěru jsem se mu pomstila
Za nevěru jsem se mu pomstila
5 minut čtení

Svého muže jsem nekriticky milovala a odpustila bych mu snad úplně cokoliv. Nevěra ale do mého seznamu nepatřila. Zasloužila pomstu, a bolestivou!

Nevím, proč jsem byla tolik let pyšná na svého o dost mladšího manžela. Žádné velké výhody z tohoto svazku neplynuly. Málo vydělával a občas skoro nic. Byl namyšlený a také líný. No, a mně neustále předhazoval každou novou vrásku a nové kilo.

Rozdíl skoro deseti let byl prostě na nás znát! Já ale byla jako očarovaná.

Mladíček mě úplně očaroval

Vzhlížela jsem k němu, jako by to byl nějaký krasavec inteligentní! No, hezký tedy byl, to jsem musela přiznat. Ale možná nebyl až tak výjimečně krásný, jako spíš mladý. A mladí lidé prostě hezcí jsou! Než zestárnou, naroste jim břicho a přestanou o sebe dbát.

Mluvím samozřejmě o chlapech. Ženská na sebe musí hledět za všech okolností. Jinak by ji ty mladší kousky uklobaly jako slepice v kurníku. Ale zpět k tomu mému vejlupkovi. Koukala jsem na něho růžovými brýlemi, možná rovnou s dvojitými skly!

Možná to způsobil rozvod, kterým jsem prošla těsně před naším seznámením. Manžel mě tehdy obral úplně o všechno, a nakonec jsem byla ráda, když jsem si uhájila děti. Jinak by mi sebral i je. Jenže ony už si mohly říct, s kým chtějí být. Naštěstí!

Najednou nebyl spokojený

Neplynul tehdy ani měsíc a já se seznámila s mým panem Božským. Michalem! Byl tak krásný! Co na tom, že nic neuměl a přestěhoval se od maminky rovnou ke mně. Já mu poskytovala stejný servis.

Udělala jsem, co jsem mu na očích viděla: podstrojovala vybrané lahůdky, kupovala nejmodernější oblečení, denně mu masírovala záda, namožená z posilovny.

Ale v poslední době jsem už nemohla zavírat oči před našimi názorovými rozdíly, jak bych tak nějak urozeně nazvala naše každodenní hádky a třenice. Najednou nebyl s ničím, co jsem udělala, spokojený!

Sousedka byla po ruce

Pořád mě za něco kritizoval a peskoval. Začal mi, chlapeček, přerůstat přes hlavu! Ani mě moc nepřekvapilo, když jsem toho svého miláčka načapala v posteli s jinou. Byla to hodně trpká chvíle, nalézt svoji vlastní postel obsazenou sousedkou z vedlejšího bytu. Samozřejmě mladší, štíhlejší a čipernější!

Nezmohla jsem se na slovo a ani jsem neudělala scénu. Jen jsem přivřela dveře od ložnice, vycouvala z bytu a znovu halasně vstoupila. Aby se ta chudinka stihla obléct. Tvářila se jakoby nic. Potvora jedna rafinová! Tak moc jí to předstírání šlo.

O tom mém ani nemluvě. Učiněné neviňátko. Ve mně ale kvasila pomsta. Nemohla jsem myslet na nic jiného.

Předstírala jsem, že o ničem nevím

Napadaly mě ale samé hlouposti. Co vymýšlet? Ve filmu je to jiné, ale realita pokulhává. Svým už dospělým dětem jsem se svěřovat nechtěla. Kluk by ho šel zmlátit a holka by jistě udělala nějakou hysterickou scénu. Ani moje mamka se tuhle trapnost nesměla dozvědět.

Byla to ona, kdo mě mnohokrát varoval. „Jen tě využívá. Je horší než ten tvůj první!“ říkala stále dokola a měla pravdu. Já ale nechtěla nic vědět. Od Michalovy nevěry uteklo sotva pár dní a já stále předstírala, že nic nevím, netuším.

Zrodil se nápad

„Co bude dneska k večeři? Doufám, že něco dietního, určitě jsi zase přibrala!“ řekl mi večer posměšně a já najednou měla jasno. Zavalím toho svého miláčka jídlem. Kopou jídla, ať si užije!

Hned druhý den jsem obvolala několik pizzerií, donáškovou službu a místní bistro s roznáškou.

Objednala jsem v každém podniku menu pro hodně velkou společnost. Potom jsem zadala objednávku i do jednoho nákupního portálu, mělo toho být asi deset tašek. Vše samozřejmě dobírkou, platba až na místě. Odpoledne jsem napsala manžílkovi vzkaz a odešla jako k mamince.

Vytáčel se

Místo toho jsem zaujala bojovou pozici naproti v domě a z chodby pozorovala, co se bude dít. V rozmezí asi 30 minut zastavovala před naším domem auta a doručovala objednávky. Michal se dohadoval, prosil, vysvětloval, ale nebylo mu to nic platné. Nakonec rezignovaně přebíral a platil hory jídla.

To byl pocit k nezaplacení

Nemohla jsem se ubránit smíchu. „Taky asi ztloustneš!“ říkala jsem si v duchu škodolibě. A to mě ještě čekala třešinka na dortu v podobě hádky mého muže s milenkou. To, když chtěl od ní půjčit peníze.

Na pizzu! Můj návrat domů se neodehrál právě v přátelském duchu. Michalovi bylo jasné, odkud vítr vane. Než na mě stihl vztáhnout ruku, zabránil mu v tom pán z další pizzerie.

Spadly mi klapky z očí

Zastal se mě. Zachránil! Stal se mým hrdinou! Bral to jako samozřejmost, ale já se do něho zamilovala. Na první pohled! Ani já mu nebyla lhostejná. Konečně jsem prozřela! Svého Michala jsem už nechtěla vidět. A ten pán?

Velký sympaťák, takový ten nenápadný fešák. O dost starší, ale podobný jednomu herci. Říká mi: „Ty moje poupátko!“

Zdena K. (56), Kroměříž

Související články
3 minuty čtení
Když mi Ota napsal, že by se rád sešel, myslela jsem, že jde o přátelské setkání. Přece jen jsme spolu dlouho žili. Jenže ono to bylo trochu jinak. Místo klasického pokecu u sklenky vína, jaký jsem s Otou po našem rozchodu zažila už mnohokrát, ale přišel šok. Ota mi udělal návrh, který mě nejdřív naštval. Ale jak nad tím stále přemýšlím, možná bych to chtěla zkusit. A vlastně mi to i lichotí
5 minut čtení
Nebyla to nijak výstřední žena. Životem proplouvala s lehkým úsměvem, který jí umožnil dělat věci, na které by si jiní netroufli. Jmenovala se Marta a pracovala v organizaci, kde se točilo docela dost peněz bez valné kontroly. Byla tím, kdo má naprostý přehled a kdo vždy přesně ví, kde co je. Klíče, dokumenty, přístupová hesla, prostě všechno. Dalo by se říct, že fungovala jako dobrá duše podni
3 minuty čtení
Ženské, které chodily se zadaným chlapem, jsem vždy jednoznačně odsuzovala. Dnes mezi ně patřím a určitě se to nechystám měnit. Miluju ženatého muže, tátu dvou kouzelných holčiček. Už dlouhá léta, pořád je to stejně intenzivní jako v den, kdy to začalo. Jiskra, nebo spíš požár nevídaného rozměru, se rozhořela na oslavě našich společných přátel. Já byla v té době dva roky po krušném rozvodu, kte
3 minuty čtení
Nejspíš protože jsem byla starší matka, měla jsem o syna velký strach, který mě mockrát až budil ze spaní. Nespouštěla jsem ho z očí. Syn byl vymodlené dítě starších rodičů. Bála jsem se o něj až hystericky, v noci jsem se budila hrůzou, zdálo se mi o prázdné postýlce anebo o tom, jak ho kdosi odvádí. Dívám se za nimi, snažím se křičet, ale nevypravím ze sebe žádný zvuk, snažím se běžet, ale ne
3 minuty čtení
Čtyři prasátka se tam měla jako v ráji. Každý si je musel oblíbit, majitelé hospody proto nemohli pochopit, proč je někdo otrávil! Byla to taková příjemná místní hospůdka, vždycky čisto, pivo dobře chlazené a paní hostinská výborně vařila. V létě stály venku tři slunečníky, a byla tam taková pohoda, že se nikomu nechtělo domů. Růžová a baculatá Tu sobotu tam bylo rušno, protože se připrav
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Smetanová hrášková polévka
tisicereceptu.cz
Smetanová hrášková polévka
Když zaměníte hrášek za jeden celý pokrájený pórek (přidejte spolu s bramborou a povařte) a estragon za tymián, získáte skvělou pórkovou polévku. Ingredience olivový olej 1 cibule 1 stroužek č
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Česká rodačka stála u vzniku jaderné bomby
historyplus.cz
Česká rodačka stála u vzniku jaderné bomby
K nebi stoupá ohromující a děsivý atomový hřib. První pokusný jaderný výbuch v historii je úspěšný, ale jedna z autorek bomby radost nemá. „Co bude se světem?“ honí se jí hlavou. Narodila se v Ústí nad Labem, otec Erwin (1908–1982), význačný chemik, pocházel z Německa, matka Rascha z Ruska. Jednou se ale hlavním jazykem Lilli Schwenkové (1921–2017) stane angličtina a
Serengeti na jaře: Když se krajina nadechne života
epochanacestach.cz
Serengeti na jaře: Když se krajina nadechne života
Existují místa, kde čas plyne jinak. Serengeti je jedním z nich. S příchodem jara se zde rozlehlé pláně probouzejí do rytmu, který je starší než lidstvo samo. Vzduch je těžký, tráva svěží a horizont nekonečný. A právě v těchto týdnech se odehrává jedno z nejintenzivnějších přírodních divadel na světě. Na jihu Serengeti se každoročně shromažďují
Rodinův Myslitel: Básník před branami pekla
epochaplus.cz
Rodinův Myslitel: Básník před branami pekla
Nejstarší objevená socha v historii, neboť byla vyrobena před 40 000 lety. Od té doby jich vznikly miliony, ale jen některé jsou výjimečné. Jako třeba bronzová socha muže pohrouženého do myšlenek. Na bronzovou sochu v životní velikosti, která zpodobňuje nahého muže pohrouženého do myšlenek, narazíte na každém rohu. Často jako na symbol filozofie. Socha ze zkrachovalého projektu
Děsivá nehoda Davida Ditchfielda:  Ocitl se na chvíli na onom světě?
enigmaplus.cz
Děsivá nehoda Davida Ditchfielda: Ocitl se na chvíli na onom světě?
V roce 2006 přijde Angličan David Ditchfield málem o život, když ho na nádraží zachytí vlak a vtáhne pod sebe. David sice přežije, ovšem s utrženou rukou. Později popisuje, že vše vnímal jako zpomalen
Baccarat přináší svou legendu na Maledivy
iluxus.cz
Baccarat přináší svou legendu na Maledivy
Jméno Baccarat je po staletí synonymem absolutního luxusu, precizního řemesla a královské elegance. Francouzská značka, proslulá především svým ikonickým křišťálem, zdobila paláce evropské aristokraci
Našla si Patrasová nového utěšitele?
nasehvezdy.cz
Našla si Patrasová nového utěšitele?
Manžel herečky Dagmar Patrasové (69), hudebník Felix Slováček (82), se bude možná ještě divit! Felix, jak je zřejmé, se svého bonvivánského života vzdát nehodlá. Po eskapádách s exmilenkou Lucií Gel
Památník Viktora Emanuela: Římané ho překřtili na psací stroj
epochalnisvet.cz
Památník Viktora Emanuela: Římané ho překřtili na psací stroj
Věčným městem hlučí motory buldozerů a bagrů a staromilci skřípou zuby. K zemi padají vzácné památky, aby vytvořily prostor pro novou, monumentální stavbu. Dávná historie nedobrovolně ustupuje té novější.   Sjednocení Itálie v roce 1861 je tak významnou událostí, že si v očích Římanů zaslouží nesmazatelné připomenutí. A protože prvním italským králem je Viktor Emanuel II. (1820–1878), řečený
Kamarádka Eva nás naštěstí varovala včas
skutecnepribehy.cz
Kamarádka Eva nás naštěstí varovala včas
Měli jsme tehdy za sebou s kolegy perný den a už jsme se těšili domů. Vtom mi ale zazvonil telefon, hlas na druhém konci nás varoval před nehodou. K práci v naší firmě patří i tradiční výroční porady na druhé straně republiky. A protože se firmě daří, do jednoho auta se naše pražská výprava tentokrát nevešla. Do dalekého Zlína jsme proto
Řím versus Kartágo: Souboj o vládu nad západním Středomořím
21stoleti.cz
Řím versus Kartágo: Souboj o vládu nad západním Středomořím
Rivalita mezi Římem a Kartágem nebyla ve své době nic překvapujícího. Svým způsobem šlo o dva kohouty na jednom smetišti, přičemž ono smetiště představovalo západní Středomoří. [caption id="attachm
Už se zase mastí? Třeba za to může hřeben!
nejsemsama.cz
Už se zase mastí? Třeba za to může hřeben!
Patříte mezi ženy, které si myjí vlasy každý den, a přesto je mají stále mastné a bez života? Nebudete tomu věřit, ale chyba je možná ve vašem hřebenu. Pokud vás trápí mastné vlasy, lupy nebo jiné vlasové problémy, může být na vině právě hřeben, což si mnoho žen neuvědomuje. Nečištěný hřeben totiž může roznášet mastnotu z vlasů zpět