Domů     Zničila zákeřně moje štěstí
Zničila zákeřně moje štěstí

Po škole jsem se poflakovala po sídlišti a rodiče moc nezajímalo, co vlastně dělám. Počítali s tím, že budu prodavačkou. Já ale chtěla víc.

Ohlížím-li se zpět, měla jsem v životě nakonec vlastně štěstí. Ne že bych si ho dlouho užila, ale alespoň mě potkalo. Rodiče si odjakživa přáli, abych se jednoho dne stala prodavačkou, stejně jako maminka. Jenže než takový osud, to jsem se raději rozhodla jít studovat.

Byla to velká láska

Protože jsem měla dobré známky, aniž bych se učila, prosadila jsem si, že chci jít na gymnázium. Po gymnáziu se mi navíc povedlo dostat se na vysněnou psychologii. Jenže studia vzala brzy zasvé, to, když mi do života vstoupil Marek.

Potkali jsme se na jedné univerzitní akci a já byla přesvědčená, že jsem potkala muže svého života. Prostě to byla láska na první pohled.

Vznesla jsem se do oblak

Moc se mi líbil. Myslela jsem, že je to profesor. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že se jedná o bohatého podnikatele, který naši školu podporuje. V tu chvíli jsem byla ztracená. I já se mu líbila, protože si na mě počkal a pozval mě na kávu.

Potom na oběd a po týdnu mi nabídl, abych ho doprovodila na slavnostní divadelní premiéru, kde se sešla celá smetánka města. Následovala první noc v jeho vile a já měla pocit, že se vznáším.

Vždyť i mé dávné sny byly ve srovnání s touto realitou náhle jen slabým odvárkem kouzelné reality. Každý den byl zázrak.

Začali jsme spolu žít

Vznášela jsem se na obláčku štěstí. Marek mě obletoval, minimálně jednou do týdne mě doma vítala přenádherná kytice. O různých dárečcích ani nemluvě. Vozil mě zásadně služební limuzínou a já mu za to dělala společnost a okrasu v jednom.

Jen díky němu jsem poznala skoro všechny místní celebrity. Bylo to neuvěřitelné a sen zdaleka nekončil. Po měsíci známosti jsem se od našich odstěhovala a žila životem dámy, která může mít vše, na co si vzpomene.

Něco jako Audrey Hepburn ve Snídani u Tiffanyho, přičemž štěstí jako vystřižené z beletrie pokračovalo.

Ztratila jsem rozum

Škola pro mne najednou už nebyla tak důležitá, tak jsem se rozhodla ji přerušit, abych měla dost času na svoji lásku. „Vždyť já se o tebe postarám,“ říkával vždy Marek a já s radostí přijímala vše, co život s ním nabízel. Po dvou letech přišla svatba.

Samozřejmě velmi okázalá, i když jen v kruhu rodiny. Marek měl sice známé osobnosti rád, ale pouze na večírcích při skleničce šampaňského. Do soukromého života je pouštět odmítal. O naší svatbě se tudíž veřejně nevědělo.

Přesto, když se věc rozkřikla, přišla jsem rázem o všechny kamarádky, a k moudrým činům jsem poté nepřispěla ani já. Svět velkých možností mi totiž brzy zastřel, co je v životě důležité, a já s radostí definitivně sekla se studii.

Vždyť co já, dáma, bych chodila mezi obyčejné studenty někam do posluchárny a čuchala smrady z jejich batohů?! Na počátku jsem navíc byla přesvědčená, že naše láska a manželství už tu budou navěky.

Zblbla ho sekretářka

Atmosféra mě pohltila a já ignorovala i to, když se jednou naše paní na úklid nechtěně prořekla, že má Marek milenku. Nevím, proč mě to tehdy vlastně ani moc nezajímalo. Snad že jsem jí nevěřila? Necítila jsem potřebu věc řešit, což byla chyba.

Jakási pomocná síla v jeho firmě s umělými prsy a metrovými nehty mi manžela nakonec skutečně přebrala. Ani ne do roka jsem zůstala sama, po těžkém rozvodu, který mi konečně otevřel oči, a bez prostředků.

Udělala jsem mnoho chyb

Jako mladá a zcela naivní jsem před naší svatbou podepsala jakési dokumenty, kterým jsem nerozuměla a snad je ani nečetla. „To jsou jen předsvatební dokumenty k úpravě majetku,“ řekl tehdy Marek, ale já si to ve své hlouposti ani nepřečetla.

Řekl mi, že mě tím jen papírově zahrnuje do svého života. Teprve při rozvodu jsem zjistila, že jsem podepsala předmanželskou smlouvu, podle které jsem v případě rozvodu neměla na nic nárok. Dalším problémem bylo, že jsme neměli děti.

Marek je dlouho nechtěl a potom to nešlo. Jedno těhotenství skončilo potratem. To samozřejmě u soudu také obrátil proti mně. „Ani dítě mi nedala!“ hřímal. Samozřejmě si tím omlouval fakt, že v době rozvodu už jeho milenka byla těhotná.

Trumfla mě ve všem

Slečna byla na rozdíl ode mne skutečně zběhlá, měla stejný sen jako já, jen ona naprosto přesně věděla, jak ho dosáhnout, a hlavně, jak si ho udržet! Sen skončil a já se musela vrátit zpět. Ve svých téměř čtyřiceti letech jsem skončila zpět u rodičů.

A žiju s nimi i dnes po dalších deseti letech. Prodávám s mámou v prodejně potravin, jsem sama a alespoň rodičům se splnil jejich životní sen.

Jana S. (56), Hradec Králové

Související články
18.7.2024
Byl to můj velký kamarád. Kluci ho šikanovali a já ho bránila. Když mi pak zmizel ze života, nevýslovně a dlouho to bolelo. S Románkem se děti nebavily. Pocházel z domečku pod strání, máma umřela, táta si po její smrti se životem ani výchovou syna nedokázal poradit. Všechno se mu vymykalo z rukou, měl problémy v práci, pil, v domácnosti byl jako hrom do police. Domeček postrádal záclony, okenní
18.7.2024
S tou starší paní jsem se seznámila, když venku lilo jako z konve. Pozvala mě i s Kristýnkou, ať se v její chatce schováme před deštěm. S paní Boženkou jsem se seznámila náhodou. Dobrota jí koukala z očí, mám dojem, že jsem tak hodnou a milou paní nikdy předtím nepotkala. To bylo Kristýnce teprve šest nebo sedm let. Už tehdy milovala houbaření, což je pro mě přímo posedlost, a tak jsme spolu ch
12.7.2024
Byla jsem příliš důvěřivá. Věřila jsem jeho slibům, že se rozvede a bude žít jen se mnou. Roky ubíhaly a on byl stále se svojí rodinou. Zůstala jsem sama, bez dětí i manžela. Nebyl mým šéfem a já jeho sekretářkou, jak to v kýčovitých filmech bývá. Můj vztah s ženatým mužem byl snad ještě horší a ještě kýčovitější. Ten, jehož jsem milovala, bydlel ve stejném domě jako já. Naivně jsem jeho planým
10.7.2024
Protiklady se přitahují, nebo si lépe sednou dva lidé, kteří mají společné zájmy? Já prožila manželství toho druhého případu. A řeknu vám, dva stejní lidé vedle sebe, to je docela peklo. Radka jsem znala už od základní školy. Jsme stejně staří, jen jsme každý chodili do jiné třídy. Já do „áčka“, on do „céčka“. Devět let jsme o sobě věděli, v pubertě jsme možná i lehce zaflirtovali, nicméně prvn
3.7.2024
Vdávala jsem se za cizince z velké lásky. Byl tak pozorný! Doslova mě na rukou nosil! Něco takového jsem u českých kluků nezažila. Moje rodina mi tu svatbu rozmlouvala. Jiná kultura, to nebude dělat dobrotu! Já měla ale svou hlavu. Dnes přiznávám, že jsem trpěla jako mladá holka velmi nízkým sebevědomím, i když jsem byla hezká a kluci se kolem mě točili. Byla jsem uzavřená, tichá a nespolečens
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
enigmaplus.cz
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,