Domů     Číslo patnáct je prokleté
Číslo patnáct je prokleté

Celý život mě pronásledovalo jedno číslo! To, že je patnáctka pro mě osudová, jsem pochopila po řadě nešťastných událostí.

Někdo věří na hvězdy a horoskopy, jiný na karty nebo na čísla. Pro mě bylo jedno konkrétní číslo už od dětství doslova prokleté – ničilo mi život. Ale pochopila jsem to až o mnoho let později.

Její pověrčivost mi byla k smíchu

Mají i čísla svoji duši? Kamarádka Ilona, se kterou jsem ve škole seděla v lavici, si to myslela. Tehdy na základní škole jsem ji považovala za hloupou a naivní, dnes ale vím, že měla pravdu.

Právě Ilona mě upozornila na to, že jsem si jedno číslo znepřátelila. Jednalo se o číslo patnáct. Samozřejmě jsem to tehdy nebrala nijak vážně, naopak jsem se Iloně vysmála za její pověrčivost.

Pomsta následovala hodně rychle

Co se vlastně tehdy stalo? Při jednom branném odpoledni během pracovní soboty jsme se zúčastnili i běžeckého závodu, pro který jsme dostávali přidělená čísla. Chtěla jsem mít dvacítku, protože to je den mého narození.

Vyšla na mě ale patnáctka, což se mi vůbec nelíbilo. Pamatuji si dodnes, jak jsem to startovní číslo znechuceně hodila na zem a plivla jsem na něj. Pomsta následovala rychle: během toho závodu jsem nešikovně upadla a zlomila jsem si nohu.

Považovala jsem to jen za náhodu

Kamarádky poukazování na to, že se nejednalo o náhodu, nýbrž o osud, jsem odmítala jako hloupost. Přišlo mi to zkrátka absurdní, že by číslo mohlo nějak ovlivňovat něčí život.

Až později, když jsem bilancovala svůj život, jsem pochopila, jak do něho ta patnáctka skutečně neblaze zasahovala.

Smrt spolužáka

Před nástupem na střední školu se stala tragická věc. Utopil se můj spolužák, do kterého jsem byla tajně zamilovaná. Stalo se to patnáctého srpna, ale tuhle souvislost s daným číslem jsem si tehdy samozřejmě neuvědomila.

Nedošlo mi to ani krátce předtím, když se pokazila oslava mých patnáctých narozenin. Dostala jsem angínu, všechno se muselo odložit a v náhradním termínu pak už někteří lidé neměli čas.

Maturitní otázka

Další zásah čísla patnáct přišel u maturity. I když jsem se na ni svědomitě učila, bylo to k ničemu. Vyhořela jsem na otázce s číslem patnáct a musela jsem dělat opravnou zkoušku v září.

Kvůli tomu jsem se nedostala na vysokou školu, takže můj život se pak vyvíjel jiným směrem, než jsem si naplánovala.

Ze svatby sešlo

Těšit mě ale mohla velká láska, kterou jsem poznala na svém prvním pracovišti. Neuvědomovala jsem si, že se Michal narodil patnáctého října.

A právě na jeho narozeniny, kdy jsme za sebou měli rok vztahu a před sebou plánovanou svatbu, jsem se dozvěděla, že má ještě jiný, tajný poměr. Okamžitě jsem se s ním tedy rozešla. Byla to pro mě velká rána. Moc jsem ho milovala a chtěla s ním strávit zbytek života.

Konečně jsem viděla souvislost

S Ilonou jsem se po základní škole dlouho neviděla, protože odjela studovat do Prahy. Když jsme se znovu po letech setkaly, přišla řeč i na onu příhodu se startovním číslem. Pořád ještě jsem si myslela, že je to blud.

Jenže pak jsem si začala vzpomínat na všechny nepříjemnosti, které mě během života postupně potkaly, a tu souvislost jsem našla.

Začala jsem být opatrná

Najednou jsem se začala čísla patnáct obávat. Na patnáctý den v měsíci jsem nikdy neplánovala žádné změny, pracovní schůzky, návštěvy u lékaře nebo cokoliv velkého. U každého z kluků, se kterými jsem chodila, jsem si nejprve zjišťovala datum narození.

Ti, kteří přišli na svět patnáctého, měli zkrátka smůlu. Odmítla jsem proto i jednoho mladíka, o němž jsem byla přesvědčena, že by byl tím pravým. Svého životního partnera jsem si ale našla.

Přišla jsem o miminko

Patnáctka ale udeřila v mém životě ještě mnohokrát. Při druhém těhotenství jsem právě patnáctého přišla předčasně o miminko. Patnáctého prosince jednoho roku se mi stala těžká autonehoda, kterou jsem odnesla dvouměsíčním pobytem v nemocnici.

Tragické chvíle pokračovaly

Můj otec nečekaně zemřel rovněž patnáctý den v měsíci. A po deseti letech se bohužel rozpadlo i moje manželství a nepřekvapilo mě, když rozvodové stání bylo určeno na patnáctého ledna.

Modlitba v kostele

Až po padesátce nastal v mém životě konečně vytoužený klid. Potkala jsem totiž jednu zajímavou ženu, která se zabývala ezoterikou.

Když jsem se jí svěřila s tím, jak mě číslo patnáct od dětství pronásleduje, doporučila mi, abych ho odprosila modlitbou v kostele. Přišlo mi to sice poněkud absurdní, ale už jsem neměla co ztratit. Udělala jsem to a od té doby nastal klid.

Už tomu věřím

Nedávno jsem se se všemi těmi svými tajemný útrapami svěřila jedné známé a ta pak zpětně zjistila, že i v jejím životě jsou kritické věci spojeny s jedním konkrétním číslem. Obě jsme se tomu smutně pousmály.

Pochopila jsem, že to tak nejspíš opravdu funguje u hodně lidí, ale většina si toho ani nevšimne.

Veronika S. (60), Hradec Králové

Předchozí článek
Další článek
Související články
22.6.2024
Ten kluk byl tak nesmělý! Snažil se ke mně hovořit květinami, já ho ale nepochopila. Pozdě mi došlo, co chtěl říct. Jako mladá jsem měla kolem sebe nápadníků hodně, já si ale nevybrala dobře. Zvítězil Jarda. S ním jsem si pořídila děti a trpce toho litovala. Byl to opilec. Jak čas šel, čím dál víc jsem myslela na tichého kluka ze sousedství, který se kolem mě kdysi motal. Jmenoval se Vašek. I k
22.6.2024
V chůvičce se ozval nejdříve pláč a pak tichý hlas. Když jsem doběhla k mému dítěti do pokoje, spatřila jsem dvě tajemné postavy. Posadila jsem se na posteli a řekla manželovi ospale: „Matýsek pláče!“ Z reproduktoru zvaného chůvička jsem slyšela vzlyky našeho syna. „Já tam jdu!“ řekl manžel rovněž ospale a s nekonečně dlouhým zívnutím vstal. Pak zamířil rychlým krokem do patra našeho domku, kde
18.6.2024
Dětství jsem strávila u prarodičů. Když děda ležel v nemocnici v kómatu, zažila jsem něco, co si nedokážu rozumově vysvětlit. S dědečkem Václavem jsme měli opravdu nádherný vztah. Byl spíš jako můj táta, kterého jsem nikdy nepoznala. Odmala jsme s bratrem a mamkou žili u prarodičů. Strávila jsem tam krásné dětství. Milovaný dědeček K bytovce, kde jsme žili, patřila rozlehlá zahrádka. Děda
18.6.2024
Příroda kolem nás ukrývá síly, které bohužel neumíme využívat. Já jsem před lety získala na čas schopnost uzdravovat lidi. Tajemné bylinky ze mě udělaly na čas léčitelku! Na krátký čas jsem dokázala pomáhat lidem, kteří měli bolesti. Stačilo vypít odvar ze zázračné směsi, přiložit ruku na nemocného a bylo to. Dodnes se mi to zdá téměř neuvěřitelné, ale skutečně se to stalo. Pobyt v lázních
18.6.2024
Kvůli alkoholu jsem přišla o vše. O manžela, syna i rodinu. Zbyla mi jen ta láhev, a tak jsem v ní utápěla život. Nikdo další v něm nebyl. Můj příběh je velmi intimní. Odkrývám tím svoji temnou minulost. Před několika lety jsem stála na životní křižovatce. Propadla jsem alkoholu. Ten mi sebral manžela, dítě a v neposlední řadě rodiče, kteří nade mnou zlomili hůl. Už jsem neměla nic. Jediného
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
enigmaplus.cz
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč s
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí