Domů     V nemocnici se vše změnilo!
V nemocnici se vše změnilo!

Po letech jsem se setkala se svojí studentskou láskou. Z nespokojeného manželství jsem odešla a nelitovala. Dnes jsem opět šťastná.

V sedmnácti letech jsem začala chodit s Jindrou, byl to nejhezčí kluk ze školy. Mé kamarádce se samozřejmě líbil taky.

Když jsem strávila tři týdny po operaci slepáku v nemocnici, řekla mi Klára, že Jindra balil nějakou holku z prváku, prý je viděla, jak se líbají. Tak jsem se na Jindru naštvala a začala ho ignorovat. Když si se mnou chtěl promluvit, řekla jsem, že není o čem.

Tak náš vztah skončil. Později jsem se dozvěděla, že si to kamarádka vymyslela. To už jsem ale chodila s Josefem.

A byla svatba!

Pepa byl můj první kluk, co se týká intimních záležitostí. Byla jsem do něj zamilovaná, myslela jsem, že to je ten nejlepší mužský, jakého jsem mohla potkat!

Já nezkušená, devatenáctiletá holka a on chlap před třicítkou, který se už chtěl oženit a založit rodinu. Máma mi to rozmlouvala, ale já si nenechala radit, a tak byla svatba.

Konečně se dočkal syna

Brzy se narodila Janička. Nemohu říct, že by byl Pepa špatný chlap a táta, ale byl děsný pedant na všechno. Dokázal domů přinést slušné peníze, chodil na přesčasy, nijak jsme nestrádali.

Když bylo malé přes rok, rozhodl, že bychom mohli mít druhé dítě, prý by chtěl syna. Narodila se další holčička. Josef se o holky staral až pedantsky. Těšila jsem se, že půjdu do práce, až ta mladší bude mít tři roky, ale zase bylo rozhodnuto.

Třetí pokus o syna. Když se narodil Vašík, Josef zářil radostí. To jeho pedantství ho ale nepustilo.

Vážná autonehoda

Tolikrát jsem si vzpomněla na Jindru, sice to bylo tenkrát jen vodění za ruku a sem tam pusa, ale věřím, že Jindra by určitě nebyl takový pedant. To jsem ale nečekala, že se naše cesty ještě setkají.

Pepa se začal chovat divně, na všechno nadával a s ničím nebyl spokojený. A pak přišlo to nejhorší. Můj muž měl ošklivou nehodu, náklaďák, který vyjel z lesní cesty, mu nedal přednost.

Jenom mě pořád sekýroval

Do nemocnice jsem za ním chodila denně. Ale ani tam se ke mně nechoval pěkně, byl tím úrazem asi podrážděný.

Vyžadoval mé každodenní návštěvy, pořád jsem mu musela vypravovat, co je nového, nevěděla jsem, co už mu mám povídat, můj život byla práce a pak návštěva v nemocnici, děti byly na internátě.

Ležel s ním na pokoji

Jednou, když jsem za ním zase přišla, ležel na vedlejší posteli muž, který mi byl povědomý. Byl to Jindra. Josef mě zase osočoval a on ho setřel: „To se nestydíte svou ženu tahle sekýrovat?

Ona chodí do práce, denně si na vás udělá čas, přinese, na co máte chuť, a vám to není dost?“ Manžel se divil, odkud se s Jindrou známe. „To je spolužák z ekonomky,“ odpověděla jsem a pomlčela o tom, že jsme byli něco víc.

Vzpomínky

Za mužem jsem chodila do nemocnice ještě dlouho. Jednou jsem cestou ze špitálu potkala Jindru. „Báro, můžu tě pozvat na kafe?“ zeptal se. Odmítla jsem. Jindra smutně prohlásil, že to je škoda a že na tom není nic špatného, když si jako staří známí popovídáme.

Stejně jsem odmítla. Cestou domů jsem vzpomínala na naše studentská léta a ptala se sama sebe, jaký má asi Jindra život. Pepovi se naštěstí zranění dobře hojila, ale stával se z něho protivný mrzout.

Celé odpoledne spolu

Jednoho dne jsem se zase náhodně potkala s Jindrou. Chvíli jsme se bavili na ulici a já jsem mu navrhla, abychom si šli někam sednout. Dala jsem si skleničku vína a rozpovídala se o Pepovi. „Taky jsem si zažil své, žena mě podváděla,“ řekl Jindřich.

Byl už několik let rozvedený. Až po tolika letech jsem mu prozradila, proč jsem ho tenkrát pustila k vodě, uvěřila jsem raději kamarádce. Strávila jsem s Jindrou celé odpoledne a bylo mi s ním moc fajn. Chtěl se znovu sejít. Váhala jsem a řekla, že mu zavolám.

Moje srdce promluvilo

Josef měl zase svůj den. Pořád mě sekýroval. Rozbrečela jsem se, práskla dveřmi a venku zavolala Jindrovi. Za půl hodiny jsme spolu seděli v příjemné kavárně a zase jsem si vylévala srdce. „Nevím, co mě k němu ještě vůbec táhne, děti odrostly.

Já už to s ním nevydržím. Nebudu dál tolerovat ty jeho slovní projevy a nálady,“ řekla jsem. Jindra mě objal. „Neplakej,“ hladil mě po vlasech. Měla jsem pocit, že mi je znovu sedmnáct a toužím být s ním.

To se mi splnilo o několik dní později, když jsem se po další hádce s manželem, objevila u něho doma.

Byl to osud

Začali jsme se tajně scházet. Můj muž něco tušil a začal být ještě náladovější. Dopadlo to tak, že jsem odešla k Jindrovi. „Doufám, že mi zase neutečeš, když jsme se konečně setkali, po tolika letech.

To není náhoda, ale osud, že jsem v nemocnici ležel na pokoji s tvým mužem, pak to setkání ve městě, ačkoliv jsme se nikdy za ta léta nikde nepotkali. Asi jsme si souzeni.“

Užíváme si radostí života

Naše láska měla pokračování. Josef mi s rozvodem nedělal žádné problémy, došlo mu, že s ním už dál nebudu. Se svou staronovou láskou jsme si užívali života.

Začali jsme chodit do tanečních pro dospělé, pravidelně hrát kuželky a na dovolené jsme chodili po horách. Prostě jsme navázali na našich sladkých sedmnáct, i když nám je už o několik desetiletí víc. Děti říkaly, že jsme jako dvacítky.

Po roce společného bydlení jsme se s Jindrou vzali. Pořád si užíváme radostí života, někdy i bláznivé nápady a Jindra na ně říká, že plujeme proti času. Už i já si říkám, že to musel být skutečně v té nemocnici osud. Že jsem potkala své štěstí.

Bára T. (62), České Budějovice

Předchozí článek
Související články
16.6.2024
Po letech jsem zjistila, že jsem kvůli dcerám a vnoučatům odsunula svého manžela na druhou kolej. Je ještě čas všechno napravit? Situace nebyla vůbec radostná. S manželem máme dvě dcery, moje zlatíčka. Bohužel se obě, stejně jako já, rychle vdaly a měly děti. Vždycky jsem pro ně chtěla ten nejlepší život a kariéru. Ale dobře, vybraly si tohle. Tak jsem jim chtěla pomoci, jak jen to půjde. Rozho
11.6.2024
Na muže jsem štěstí neměla, a tak jsem se spíše ze zvědavosti přihlásila na seznamku. Lásku jsem ani nehledala, ale ona si mě stejně našla. Mnoho z nás dá na první dojem a věří v lásku na první pohled. V případě mě a Tondy byl průběh seznámení, vztahu i hledání společné cesty úplně jiný. Dá se říct, že opačný. Od rozčarování a neporozumění jsme se nakonec dostali až k lásce, která stále trvá. U
11.6.2024
Bylo mi devatenáct, pracovala jsem jako sekretářka v podnikovém časopise v našem městě a těšila jsem se z vážné známosti. S Milošem jsme spolu už bydleli. Všechno nasvědčovalo tomu, že mě brzy požádá o ruku. Skutečnost, že koupil zájezd do Jugoslávie, jsem uvítala. Bylo pravděpodobné, že Miloš mě na horké pláži při západu slunce požádá o ruku. Anebo to udělá v romantické hospůdce na břehu moře.
29.5.2024
Byl máj, a tak jsem se k smrti zamilovala. Dokonce tak, že jsme s Martinem plánovali tajnou svatbu v okresním městě. Byl máj. Vidím to jako dnes: blížila jsem se k venkovskému nádraží v letních šatech. K vlaku vedla cesta vroubená rozkvetlými třešněmi. Vlak měl jen patnáct minut zpoždění, to byla taky dobrá zpráva. Když přisupěl, Martin mával z otevřeného okýnka a vesele volal: „Máš občanku?“ V
25.5.2024
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská holka, která bez problémů podojila kozu
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
enigmaplus.cz
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč s
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí