Domů     Dcera jen pořád střídá chlapy…
Dcera jen pořád střídá chlapy…

Chodí nafintěná a jen se tahá s chlapy. Bere vše! Je jí to jedno. Stydím se za ni a pomluvy už ani nevnímám. Takovou potupu jsem si od vlastní dcery nezasloužila!

Už je to pár let, co jsem vzdala marné pokusy jí nějak domluvit. Nebo zjistit příčinu jejího, pro mě naprosto nepochopitelného chování. Občas mám pocit, že se ta nešťastná holka snad zbláznila. Začalo to úplně nevinně, rozchodem s její první láskou.

Dělala jen ostudu

Nebylo jí tehdy ani sedmnáct, tak jsem její zoufalství nad koncem vztahu přičítala nezralosti. Jenže každý smutek časem přebolí a zdálo se, že i ten její. Jenže se začala chovat jinak. Zprvu nenápadně a potom už tak nápadně, že by si toho všimnul snad i slepý.

Přivedla si domů takového týpka, snad o dvacet let staršího, a prý že bude u nás bydlet. V jejím malém dětském pokojíčku! Nevěřila jsem svým uším, ale ona to myslela vážně. Chlap se choval celkem slušně, ale byl divný. A ještě si domů vodil návštěvy.

Mužské, co vypadali jako nějací mafiáni z filmu. Po měsíci už bydlel u nás jiný chlap a po dalších dvou opět změna. Časem jsem to přestala počítat. „Tak co, jak to u vás vypadá? Člověk by skoro řekl, že provozujete nějaký penzion,“ rýpla si do mě sousedka.

Mně nezbylo než omluvně zavrtět hlavou, jako že i já jsem nešťastná. Dala mi pokoj, když viděla, jak mě to trápí.

Trvala si na svém

Roky ubíhaly, dcera ukončila zdárně studia, což se také neobešlo bez notné dávky adrenalinu, a začala si vydělávat coby krupiérka. Kde k takovému povolání přišla, mi nešlo na rozum. Ona, která v mládí milovala zvířátka a přírodu!

Dokonce si zhotovila moc hezký herbář, s kterým vyhrála nějakou přírodovědnou olympiádu. Kde by mě tehdy napadlo, co z ní vyroste!

Polekala mě

Nechtěla jsem být pesimistická, ale pro mě to nevěstilo nic dobrého. Bohužel, styl života rozhodně nezměnila. Chlapy si sice už domů vodila jen sporadicky, zato u nich přespávala. Někdy jsme o ní pár dnů ani nevěděli.

Nebyla to ale žádná příživnice, nebo dokonce prostitutka, ona je spíš živila ze svého, než aby tomu bylo naopak! Potom, z ničeho nic, začala mluvit o dítěti. Zmocnila se mě hrůza.

Snažila jsem se jí vysvětlit, co taková starost o dítě obnáší, ale ona jako kdyby mě neslyšela. Možná už tenhle zvyk pobrala v dětství, kdy jsme žily bez jejího otce. Byla jsem na ni slabá a nikdy mě nebrala vážně. Dělala si vždycky, co chtěla.

Já chodila z práce tak utahaná, že jsem to přehlížela, jen abych měla klid. No, asi jsem sklízela trpké plody svého chování.

O dítě se nestarala

Ale k tomu jejímu dítěti. Byla jsem si jistá. Buď jí ho rovnou odeberou, nebo mi zůstane na krku. Jinou možnost jsem neviděla. Bohužel, tentokrát co si dcera předsevzala, to také dokázala.

Dcera radostně otěhotněla s takovým mladíčkem, který vypadal, jako že neumí ani do pěti počítat. Brala jsem to optimisticky a říkala si, že z něho bude alespoň dobrý táta! Ale nebyl, utekl ještě před porodem svojí krásné holčičky Sárinky. Dcera se chovala přesně podle mého očekávání a přenechala péči o miminko mně.

Objevila se druhá babička

Byla jsem už na pokraji sil, když se našlo nečekané řešení. Vyhledala mě druhá babička, matka otce Sáry. Byla to sympatická paní, o dost mladší než já. Projevila přání se o Sáru starat a mně ji půjčovat. Asi jsem měla být proti, ale nebyla.

Přivítala jsem její návrh s nadšením. Dceři to bylo jedno. O tom, že je malá pryč, se dozvěděla úplně náhodou, když se na ni šla podívat. Udělala scénu, jako bych jí vyrvala dítě z náručí. Dokonce bouchla dveřmi tak silně, až se na podlahu vysypalo sklo z výplně.

Strhla se hádka

Nenechala jsem si to líbit. Pohádaly jsme se, ale v podstatě se mezi námi nic nezměnilo. Občas přijde s nějakým chlapem bydlet ke mně, tedy k sobě do pokojíčku, občas u někoho bydlí. Strojí se čím dál vyzývavěji a já se za ni stydím čím dál víc. Už jsem i přemýšlela, že se odstěhuji jinam.

Moc se stydím

Ale to bych měla daleko k vnučce. Bydlí s babičkou ve stejném městě a vídáme se celkem často. Je tak moc roztomilá! Dcera za ní nebyla ani jednou a její otec o ni nejeví zájem. Výživné neplatí a moje dcerunka jen minimálně. Tak se snažím alespoň finančně vypomoct druhé babičce.

Jsme na tom stejně

I ona má přece velké trápení. I její syn střídá známosti jako na běžícím pásu. Nechává se vydržovat a nepracuje. Nikdo se nad tím nepozastaví, nikdo nemá zlé poznámky. Jenže u mužů se to bere tak nějak jinak. Jako přirozená věc.

Mám zkažený život a není den, kdy bych neplakala. Je marné si říkat, že jiní lidé jsou na tom hůř. A že vlastně vše dopadlo nejlépe, jak mohlo. Moje srdce je raněné a pláče. Jiné už to asi nebude.

Mirka R. (65), Kutná Hora

reklama
Související články
18.5.2024
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme se do sebe v době, kdy byl ještě ženatý a já byla sama s malou dcerou Danou. Měla jsem
17.5.2024
Můj syn byl vždycky samotář, seznamování s lidmi nebylo nic pro něj. Už jsem se bála, že si žádnou nevěstu nenajde. Tu pravou potkal až ve čtyřiceti. Náš syn Fanoušek byl vymodlené dítě. Dlouho jsem nemohla přijít do jiného stavu a už jsme se s manželem báli, že se potomka snad nikdy nedočkáme. Když se František narodil, byli jsme nejšťastnější pod sluncem. Viděli jsme se v něm a zahrnovali ho
14.5.2024
Mám snad tu nejhorší švagrovou na světě! Je na mě vysazená už od začátku. Nejhorší na celé situaci je fakt, že se mě můj muž nezastane. Když jsem potkala Martina, byla jsem už vdova s dcerou na studiích. Můj manžel tragicky zahynul na cestě z práce. Prostě jednoho rána odjel a už se nám nikdy nevrátil. Naší Kačence bylo v té době osm let. Žily jsme pak mnoho let jen jedna pro druhou a vlastně n
10.5.2024
Moje sestra sbírala úspěchy po celém světě, pro svou zářnou kariéru se vzdala i rodinného života. Pozdě toho litovala. Když se její opona úspěchu zatáhla, neměla už pro co žít. Zuzana byla moje starší sestra, úžasná a talentovaná. Všichni k ní od jejího dětství pohlíželi jako na budoucí hvězdu a já byla její stín. Byla skvělá ve všem, v baletu i ve zpěvu, na rozdíl ode mne. A na který hudebn
8.5.2024
Také si lámete hlavu, co darovat dědovi k narozeninám? A také děda vždycky odpovídá, že nic nepotřebuje a ať si neděláte škodu? Vymyslet, co dát dědovi k narozeninám, je jeden z nejtěžších úkolů na světě. Protože, jak známo, dědové pokaždé hlaholí: „Hlavně si nedělejte škodu. Nic mi nedávejte. Nic nepotřebuju.“ Věděli jsme tenkrát, že jediné, co by dědovi Bohoušovi udělalo radost, by byl alkoho
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pho Bo polévka
tisicereceptu.cz
Pho Bo polévka
Suroviny 2 l vody 200 g šalotky 80 ml sójové omáčky 60 ml rýžového octa 4 vaničky hovězího bujónu 30 g sušených hub shiitake 5 stroužků česneku 3 cm čerstvého zázvoru 4 hvězdičky anýzu 5 g
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Vyhladil první ministr rod královy milenky?
historyplus.cz
Vyhladil první ministr rod královy milenky?
Třeskne několik výstřelů a Josef I. ucítí ostrou bolest v paži. Instinktivně se v kočáru přikrčí a křikne na kočího. I on je zraněný, a to vážněji než portugalský král. Přesto v sobě najde poslední zbytky sil a atentátníkům ujede.   Portugalský Lisabon zasáhlo 1. listopadu 1755 zemětřesení, při němž zemřelo přes 100 000 lidí. U krále Josefa
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Manžel Švandovou rozmazluje
nasehvezdy.cz
Manžel Švandovou rozmazluje
Nestárnoucí herečka ze seriálu ZOO Jana Švandová (76) má v manželovi, jímž je podnikatel Pavel Satorie (74), hotový poklad. Nejenže je do ní stále vášnivě zamilovaný, ale navíc ji rád rozmazluje. He
Obyvatele Papuy-Nové Guineje chrání geny zděděné po denisovanech
21stoleti.cz
Obyvatele Papuy-Nové Guineje chrání geny zděděné po denisovanech
Geny zděděné od denisovanů, vyhynulých příslušníků rodu Homo, pomáhají obyvatelům Papuy-Nové Guineje bojovat s infekcemi v nížinách i žít ve vysokých nadmořských výškách. První kosterní pozůstatky
Leží na dně Bermudského trojúhelníku teleport do cizích realit?
enigmaplus.cz
Leží na dně Bermudského trojúhelníku teleport do cizích realit?
Známý Bermudský trojúhelník, též řečený ďáblův. To je oblast, rozprostírající se mezi jižním cípem americké Floridy, Portorikem a Bermudskými ostrovy na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku.
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Bála jsem se, že zůstane starým mládencem
skutecnepribehy.cz
Bála jsem se, že zůstane starým mládencem
Můj syn byl vždycky samotář, seznamování s lidmi nebylo nic pro něj. Už jsem se bála, že si žádnou nevěstu nenajde. Tu pravou potkal až ve čtyřiceti. Náš syn Fanoušek byl vymodlené dítě. Dlouho jsem nemohla přijít do jiného stavu a už jsme se s manželem báli, že se potomka snad nikdy nedočkáme. Když se František narodil, byli
Jak si zlepšit rovnováhu
nejsemsama.cz
Jak si zlepšit rovnováhu
Pamatujete, jak jste jako malá skákala po jedné noze nebo panáka? Šlo to snadno. Dnes možná máte problém se udržet na obou a nespadnout. Co s tím? Rovnováha je v životě velmi důležitá. Pomáhá nám pohybovat se bezpečně, chrání nás před pády. Někdy se ale naruší, například nízkým tlakem, své udělá i zablokovaná krční páteř. Jak navrátit stabilitu Nejčastěji
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
epochaplus.cz
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
Otec Elona Muska se jmenuje Errol Graham Musk (*1946). Errolův otec Walter Musk (1917–1986) je Jihoafričan, matka Cora Amelia za svobodna Robinsonová (1923–2011) pro změnu Britka.   Zůstanou v africké Pretorii. Errol je inteligentní student s nevídaným talentem na fyziku a matematiku. Na střední škole pomrkává po krásné spolužačce Maye. Stane se vyhledávaným inženýrem elektromechaniky
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř