Domů     Podvedla mě celá rodinka!
Podvedla mě celá rodinka!

Nemyslela jsem, že se to může stát. Že se muž zblázní a na stará kolena si najde milenku. Ale zradil.

Už tři měsíce vybaluji krabice. Zahlédnu fotky. Jsou to vzpomínky, na druhou stranu teď se na ně nemůžu ani podívat. Jsme na nich všichni. S malými dětmi, na dovolené i svatba tam je. A teď? Všechno je pryč.

Chtěl mě a nevzdával se

Abych se rozptýlila, usedám k dopisu. Prý pomáhá se ze všeho vypsat. Tak to zkouším a píšu vám. Vybavuji si první setkání s mým manželem Zdeňkem. Stále nemohu pochopit, jak se vše změnilo. Vždyť on o mne tak bojoval!

Potkali jsme se na jedné podnikové akci, kam mě vzala kamarádka. Tehdy jsem byla zadaná, chodila jsem se svým prvním chlapcem. Ten vztah už byl trochu rutinní, neplánovala jsem se však rozejít.

Když se ale objevil Zdeněk, dvořil se mi tak, až jsem se zamilovala. Opustila jsem tehdy Mirka. Co by asi bylo, kdybych zůstala s ním? Zdeněk si mě však vybojoval a já naivně žila v tom, že nám to vydrží.

Měli jsme dvě děti, trávili jsme čas spolu, zatímco jiné mé kamarádky se doma hádaly a stěhovaly od mužů, nám to klapalo. A pak najednou taková zrada.

Kamarádka mě varovala

Chovala jsem se jako smyslů zbavená, když jsem se se Zdeňkem tajně scházela. Kamarádka mi radila, ať toho nechám a nezahazuji vztah s mým tehdejším přítelem. Cožpak jsem mohla? Byla jsem zamilovaná.

A když jsme byli se Zdeňkem oficiálně spolu, bylo to ještě krásnější. Vše jsem viděla naprosto růžově, a když mě Zdeněk požádal o ruku, byla jsem v sedmém nebi. Definitivně se mi potvrdilo, že to je to pravé. Vzali jsme se, měli jsme děti.

Jen jednou jsem znervózněla. Když byly naší Klárce tři roky, přišel mi anonym, že Zdeněk má milenku. Tehdy se ukázalo, že šlo o pomstu ženy, která si na něj myslela. I když dnes si říkám, kdo ví, jak to bylo. Jeho vysvětlení mi však tehdy stačilo.

Byl skvělý manžel i táta

Náš Petřík a Klárka vyrůstali v harmonickém prostředí. Zdeněk byl hodný a pozorný manžel i táta. Nemohla jsem si stěžovat, stále jsem mu plně důvěřovala a milovala ho jako nikoho jiného. Zatímco rodiče spolužáků našich děcek se hádali, my byli v pohodě.

Když děti přešly na střední školu a pomalu začaly mít své životy, najednou jsme byli se Zdeňkem víc sami. A tehdy se něco změnilo. Byly situace, kdy mi měl zablikat výstražný majáček, že není všechno tak, jak se zdá, já ale svému muži stále věřila. Nebyla jsem už bláznivě zamilovaná, ale ta důvěra v partnera byla maximální.

Víc času pro nás? Spíš na práci!

Když jsme si mohli zase víc užívat sebe, Zdeněk byl najednou častěji déle v práci, měl různé služební cesty a neodkladná pracovní setkání. Vše jsem chápala, budoval kariéru.

Pak jsem ale naznačila, jestli nedělá moc, tak se na mne utrhl, že je unavený a já mu dělám takové scény. Tehdy jsme se víc pohádali, žádné drama to ale nebylo. Šlo to plíživě.

Situace nebyla lepší i proto, že děti začaly také zlobit. Manžel to vlastně ani nechtěl řešit. Měl jiné zájmy. Jinou…

Milenka tam byla s ním

Byla to náhoda. Ostatně, tak to bývá. Jela jsem městem, můj muž si však myslel, že jsem doma. A tehdy jsem ho uviděla. Stál v jedné ulici u jednoho domu a objímal nějakou ženu. Líbali se dost nestydatě, jako puberťáci.

Musela jsem zastavit ve vedlejší ulici, abych to rozdýchala, pak jsem se rozplakala. Jenže jsem se lekla, že mě uvidí, tak jsem odjela. Přes slzy jsem skoro neviděla, málem to dopadlo tragicky.

Začal mi lhát? Vůbec!

Nebyla jsem si jistá, jestli jej mám s tím konfrontovat. Co jsem však mohla dělat? Když Zdeněk přišel domů a vykládal mi, jaká nuda bylo to jeho pracovní setkání, vztekla jsem se, jak mi může tak lhát. Nevydržela jsem to a řekla jsem mu, co jsem viděla.

Nesnažil se ani zapírat. Jen mi říkal, že o nic nejde, že měl špatné období a řešil to takto, ale že jde jen o hloupý flirt, že se potřeboval trochu se uvolnit. Cítila jsem najednou z něho ten ženský parfém.

Vím i to, jaká to byla značka, My Melody Dreams, ten nosila má teta. Nenáviděla jsem ho od té chvíle. Zdálo se však, že Zdeněk svého úletu opravdu lituje, byl najednou častěji doma, dával mi květiny, staral se o mne. Věřila jsem, že šlo opravdu o banální záležitost a že to skončilo.

Další roky vztahu

I děti tvrdily, že to se může stát. Tehdy jsem měla víc vycítit, že budou na jeho straně, protože z jeho štědrosti najednou těžily i ony. Uběhly nějaké roky. Zdeněk nejezdil tak často na služební cesty, ale někdy musel. Zase jsem mu věřila.

Dala jsem mu pusu na rozloučenou, on se ptal, co chci přivézt. Jenže pak jsem zase šla do města. A potkala jsem jeho bývalou sekretářku. Šly jsme na kafe, daly jsme si i víno. A to ji rozmluvilo.

Strašně se omlouvala, že se mi nemůže dívat do očí, když ví, co ví. Zdeněk se s tou… nebudu ani psát, co si o ní myslím, schází dál. O všem věděl kdekdo, jen já ne. Když jsem na něj uhodila po návratu, přiznal se.

Děti s námi ještě žily v jednom domě a postavily se vlastně na stranu táty. Vycítily, že by mohly přijít o bydlo. Já ale nemohla dál. Podala jsem žádost o rozvod. Dům mi nenechal. Tak jsem se od nich odstěhovala. K němu cestu nikdy nenajdu. Ale co k nim?

Dana T. (58), Ostrava

Předchozí článek
reklama
Související články
24.5.2024
Říkala jsem si, že budu laskavá a chápající tchyně. Jenže to jde těžko s takovou snachou. Andrea je líná a neschopná, a z nás si dělá otroky. Se svou tchyní Vilmou jsem si užila peklo. Měla tři syny, a stíhala kontrolovat všechny snachy, jestli dělají jejím synáčkům dostatečné zázemí. Byla to strašná ženská a já si slíbila, že jednou taková nebudu. Že budu bezvadná tchyně. Nejprve se mi narodil
23.5.2024
Mateřská láska je od počátku věků tím nejpevnějším poutem. Vypiplat z dítěte muže a pak ho muset přenechat nějaké jiné, to může být pro matku skoro k nepřežití. Manžel se upil, když byly synovi, mému milovanému Adámkovi, tři roky. V té době se ze mě stala tvrdá ženská, pochopila jsem, že se se mnou život mazlit nebude a že co si nevydupu ze země, to nebudu mít. Na lásku jsem už nevěřila. S manž
18.5.2024
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme se do sebe v době, kdy byl ještě ženatý a já byla sama s malou dcerou Danou. Měla jsem
17.5.2024
Můj syn byl vždycky samotář, seznamování s lidmi nebylo nic pro něj. Už jsem se bála, že si žádnou nevěstu nenajde. Tu pravou potkal až ve čtyřiceti. Náš syn Fanoušek byl vymodlené dítě. Dlouho jsem nemohla přijít do jiného stavu a už jsme se s manželem báli, že se potomka snad nikdy nedočkáme. Když se František narodil, byli jsme nejšťastnější pod sluncem. Viděli jsme se v něm a zahrnovali ho
15.5.2024
Chodí nafintěná a jen se tahá s chlapy. Bere vše! Je jí to jedno. Stydím se za ni a pomluvy už ani nevnímám. Takovou potupu jsem si od vlastní dcery nezasloužila! Už je to pár let, co jsem vzdala marné pokusy jí nějak domluvit. Nebo zjistit příčinu jejího, pro mě naprosto nepochopitelného chování. Občas mám pocit, že se ta nešťastná holka snad zbláznila. Začalo to úplně nevinně, rozchodem s jej
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Las Médulas: Při zlaté horečce Římané zničili celé pohoří
historyplus.cz
Las Médulas: Při zlaté horečce Římané zničili celé pohoří
V břidlicovém pohoří Las Médulas v severozápadním Španělsku je k vidění mnoho červenohnědých skal nejroztodivnějších tvarů. Bizarní krajina však není hříčkou přírody, jak by se mohlo zdát, ale dílem člověka. Kdysi tu býval rozlehlý horský masiv, který Římané kvůli zlatu rozvrtali do současné podoby…   Římská říše je závislá na zlatě…Potřebuje ho k financování válečných výbojů i k
HI-TECH kuchyně
rezidenceonline.cz
HI-TECH kuchyně
Také pro jednu z nejdůležitějších součástí obytného prostoru je důležitá harmonie designu a technologií. Jen tak kuchyně získá nejen potřebnou funkčnost a komfort, ale také moderní estetickou přitažlivost. Jedním z nejvýraznějších trendů v kuchyňském designu je použití pastelových barev, jako je pudrově růžová, šeříková, broskvová nebo vanilková. Ostatně tři ze jmenovaných odstínů se staly uznávanými
Proměna chleba a vína v maso a krev: Opravdu se někdy takový zázrak stal?
enigmaplus.cz
Proměna chleba a vína v maso a krev: Opravdu se někdy takový zázrak stal?
Křesťanský obřad, který připomíná události poslední večeře Ježíše Krista, se označuje pojmem eucharistie. Ve své podstatě jde o rituální konzumaci chleba a vína, aby byly připomenuty tělo a krev Ježíš
Z hlubin temného lesa nám ukázaly cestu veverky
skutecnepribehy.cz
Z hlubin temného lesa nám ukázaly cestu veverky
Zabloudily jsme s vnučkou na houbách. Už se začalo stmívat. Kde se vzaly, tu se vzaly ‒ dvě veverky přiskákaly. Vyvedly nás z lesa ven. Byla jsem už rok vdova, manžel mi zemřel na infarkt. Krátce před jeho smrtí jsme koupili domek na okraji vísky v Lužických horách. Já houbařila a chodila do lesa na výlety, on pobýval jen
Gigantická exploze ve vesmíru. Její konec je v nedohlednu
21stoleti.cz
Gigantická exploze ve vesmíru. Její konec je v nedohlednu
Že vesmír je poněkud děsivé místo, ukazuje několik posledních astronomických objevů. V květnu astronomové oznámili pozorování hvězdy, která právě polyká jednu ze svých vlastních planet. Krátce předtím
Vaječné muffiny se sýrem
tisicereceptu.cz
Vaječné muffiny se sýrem
Hledáte inspiraci pro netradiční snídani? Připravte své rodině vejce, samozřejmě s pořádnou dávkou slaniny. Suroviny 10 plátků anglické slaniny 1 červená paprika 2 hrsti jarní cibulky 10 vaje
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
iluxus.cz
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
Ve středu 22. května uspořádalo renomované hodinářství Koscom večer věnovaný švýcarské značce Norqain. Ta je úzce spojená s hokejem, a tak měla akce návaznost na aktuálně probíhající Mistrovství světa
Kaple Cyrila a Metoděje na Radhošti
epochanacestach.cz
Kaple Cyrila a Metoděje na Radhošti
Rožnov leží pod Radhoštěm, a ten bychom rozhodně na svých cestách po tomto kraji minout neměli. Na jeho vrcholku stojí výjimečná kaple svatého Cyrila a Metoděje s byzantskou kopulí, vysvěcená už v roce 1898. Je to jedna z nejvýše položených církevních staveb na našem území a přestože si toho na první pohled sotva povšimneme, stojí jednou polovinou na
Srbský král tušil nebezpečí smrti
epochaplus.cz
Srbský král tušil nebezpečí smrti
Když Alexandr I. Karađorđević (1888–1934) usedá 17. října 1921 na trůn Království Srbů, Chorvatů a Slovinců, nemá jednoduchou pozici. „Jednota Srbů, Chorvatů a Slovinců, která vznikla v ovzduší poválečné euforie, se ukázala v praxi jako těžko realizovatelná. Jak zajistit soužití národů, jež jsou sice stejného původu, ale jejich osudy se od pozdního středověku rozcházely? Ještě
Pohřbili kancléře zaživa?
epochalnisvet.cz
Pohřbili kancléře zaživa?
„To ne! Proboha ne!“ vykřikne kancléř a celý vyděšený se posadí na posteli. Ten příšerný sen se mu zdál už potřetí! Je v něm pohřben do rakve, v níž ovšem po pár dnech obživne!   Svého času je prakticky nejmocnějším mužem v zemi. Je mu něco málo přes 40 let, a už má za sebou funkci diplomata, císařského
Jsi mi nevěrný Rančáku? Tak o tohle přijdeš!
nasehvezdy.cz
Jsi mi nevěrný Rančáku? Tak o tohle přijdeš!
Herečce ze seriálu Ulice Anetě Krejčíková (33) už prý s partnerem, tělocvikářem Ondřejem Rančákem (39), dochází trpělivost. Ze všech stran se k ní dostávají různé povídačky, jak si kde dopisoval a d
Pravdu jsme zjistily až po letech
nejsemsama.cz
Pravdu jsme zjistily až po letech
Někdy stačí domněnka k tomu, aby se rozbilo krásné přátelství. Je snadné někoho obvinit a pak se urazit a přestat s ním mluvit. Vím to až moc dobře, prožila jsem si to na vlastní kůži a dodnes toho lituji. Nikdo jiný to nevěděl Romana byla moje velká kamarádka už od mateřské školky. Od první do deváté třídy