Domů     Bývalý zeť se sápe po majetku
Bývalý zeť se sápe po majetku

Naivně jsem si myslela, že toho člověka máme konečně z krku a už nám nebude ničit život. Bývalý zeťák se ale do našeho života stále vrací.

Když se moje dcera vdávala, měla jsem smíšené pocity. Její nastávající Tomáš nebyl bůhvíjaký krasavec, jakého jsem si pro ni představovala. Byl to spíše obtloustlý chlapík s rozpláclým nosem, odulou tváří a zapadlýma malýma očima, který o sebe zrovna nedbal.

Divili jsme se s manželem, kam dala ta holka oči. Ke všemu Tomáš v jednom kuse kouřil. Ale měl kupodivu vysokou školu a pyšnil se, že má stavební firmu. Moje dcera Jarka vysokou akorát dodělávala, když otěhotněla.

Měla na očích růžové brýle lásky, a tak, když ji navíc Tomáš požádal o ruku, neváhala.

Byl neschopný

Po revoluci měla Tomášova stavební firma dost zakázek, podnikání se mu skvěle rozjelo. I když, jak později vyšlo najevo, skoro každá zakázka skončila nějakým sporem, několikrát i u soudu. Můj zeť byl totiž neuvěřitelně neschopný.

Když si majitel stavební firmy dá v osm ráno sraz na stavbě se řemeslníky a přijde si až o půl jedenácté, zatímco oni na něj musejí čekat, než laskavě odemkne vstup do budovy, nepůsobí to seriózně. A takhle on svoji firmu vedl.

Asi si dovedete představit, jak s tou jeho lehkomyslností jeho podnikání vypadalo. Šlo od desíti k pěti. Stále lépe se ale naopak vedlo mé dceři.

Dodělala vysokou, zvládala výchovu syna, vydělávala v marketingu velmi slušné peníze, postupovala na kariérním žebříčku. Ten její budižkničemu byl pravý opak.

Hospoda, povalování se na gauči a k tomu samozřejmě frustrace a minrák z toho, že jeho manželka je mnohem úspěšnější. Začalo to dělat zlou krev.

Nikdy si nestěžovala

Vydělával čím dál méně, ale zjistil, že mu to ani moc nevadí. Manželka mu totiž nakoupí, uvaří, obstará domácnost a jemu zbyde čas i dost peněz na hospodu a možná i na nějaké lehké holky, jak se k nám časem doneslo.

Jenomže, když se opil, byl agresivní a skončilo to tím, že Jarku dokonce fyzicky napadl. Nevím, proč se pak nechala uchlácholit, a dokonce si od něj nechala udělat druhé dítě! Chudák holka toho teď měla ještě víc.

Měla na krku dvě děti a jednoho neschopného manžela. Často jsem jí děti hlídala, aby mohla chodit do práce a vydělávat na domácnost, zatímco ten ničema se pořád jen někde poflakoval. Jarka dokázala živit celou svou rodinu sama, což mi samozřejmě nepřiznala.

Nikdy si nestěžovala. Nelíčila, jak hrozně trpí povahou svého muže a jak moc je vyčerpaná. Když nám to všechno později přiznala, říkala, že měla strach, že bychom jí s manželem akorát řekli:

„Máš, cos chtěla, tak to musíš vydržet!“ Odmalička měla vštípeno, že muž je hlava rodiny a musí se ctít. Těch zásad se držela, jenže není muž jako muž. Její otec byl úplným opakem jejího manžela.

Jednoho dne ale i její pohár trpělivosti přetekl, když ji Tomáš zase uhodil a skoro uškrtil.

Rozvod

Sehnala si podnájem a s oběma syny se odstěhovala. Její muž se vztekal a žebral ať se vrátí. Ona se s ním za rok nechala rozvést. Tomáš skončil prakticky na ulici, protože neměl z čeho platit nájem.

A jelikož nic nedělal, měl spoustu času, aby naší dceři dál otravoval život. Bombardoval ji esemeskami a vyčítal jí, co mu provedla, bral si do pusy i nás s manželem, urážel nás.

Když dostal od našeho právníka dopis, varování, že se neustálým kontaktováním dcery dopouští narušování soukromí, dal na chvíli pokoj. Po čase ale začal znovu, tuhle aktivitu zdůvodňoval svou starostí o své syny. Starší syn už byl dospělý a osamostatnil se. Na mladším, dospívajícím Jirkovi, se ale začala rodinná atmosféra podepisovat.

Začala pít

Přestal chodit do školy, kouřil marihuanu a opíjel se. Skončil v léčebně, pak ve výchovném ústavu. Odtud ho ale často pouštěli domů, kde si vyléval na matce vztek. A u Jarky se brzy také začala projevovat slabost pro alkohol. Zaháněla jím všechny své nálady.

A její slabosti bohužel využil její exmanžel. Místo, aby jí pomohl, dostával ji na větší dno. Vozil jí sice na nákupy, ale nikdy jí mezi potraviny nezapomněl šoupnout lahev alkoholu. V pití ji aktivně podporoval. Až ji dostal tam, kde ji chtěl mít.

Absolutně neschopnou uvažování, neustále opilou. Úplnou náhodou jsme se dozvěděli, že ten gauner se dostal i na její bankovní účet.

Jde po penězích

Prozradila mu navíc, že na ni máme brzy přepsat náš pozemek v ceně mnoha desítek milionů. Hned začal spřádat plány. Vylíčil jí jejich společný život v růžových barvách, prodají pozemek, postaví dům, Jirka se vrátí z ústavu, budou spokojení.

Té nešťastnici vůbec nedocházelo, že je opět v pasti. Museli jsme se do toho vložit. A to s plnou parádou! Přijela skoro celá rodina, Tomáše jsme vyhodili z jejího bytu, Jarka musela do léčebny. Vedla si vzorně.

Nedávno ale opět nevydržela psychické vypětí z mladšího syna a opila se. Vnuka sice pustili z výchovného ústavu a chvíli sekal latinu, pak ale začal opět fetovat a dělat si, co chce. Nepracuje, kde bere peníze, se nechci domýšlet.

Jarce vypověděly nervy, zhroutila se, exmanžel se opět objevil na scéně. A všechno zřejmě začíná nanovo…

Irena (68), severní Morava

reklama
Související články
16.4.2024
Když jsem slavila šedesáté narozeniny, číšník mi přinesl obálku. Ale nebyly tam peníze. Uvnitř se skrýval můj nejkrásnější narozeninový dárek. Celý život jsem neměla kamarádku. Tedy když nepočítám Bohunku, ale o tu jsem přišla. S Bohunkou jsme byly spřízněné duše. Než ta první něco dořekla, ta druhá se tomu už smála, až se za břicho popadala. Bohunku nikdy nikdo nenahradil. Všechny ty úžasné
16.4.2024
Stala se ze mě matka samoživitelka, na kterou se začaly dluhy hrnout ze všech stran, a já je nedokázala řešit. Bojím se kvůli tomu znovu vdát. Pokud je žena dobrá máma, tak nedopustí, aby její děti někdo šikanoval a bil. Život s mým manželem bylo peklo. Byl to tyran. Tak jsem sbalila tašky, nasedla s dětmi do auta a odjela. První tři měsíce jsem žila z úspor. Moje práce byla špatně placená. Dět
16.4.2024
Byl tak vlezlý a trapný! Nakonec jsem se ale do něj zamilovala. Dokázal totiž, že je to muž, o kterého se může žena v nouzi pevně opřít. Měl a jsem o muži svého života přesnou představu a od té jsem se nehodlala vzdálit. Jakmile to nebyl pan Dokonalý, neměl šanci. A tak to bylo i s Ivanem. Potkala jsem ho v době, kdy jsem chodila s Láďou. Toho jsem nekriticky milovala. Byl to krasavec, vysporto
15.4.2024
S mužem jsme 40 let snili o Karibiku. Když jsme na něj našetřili a vyrazili jsme, vrátili jsme se do domova, který byl zcela zničen. Jako náš život. S Karlem nemáme děti. Chtěli jsme, ale nepovedlo se. O to víc jsme si chtěli užít život, abychom si řekli, že jsme jej spolu naplnili. Jezdili jsme na výlety a dopřávali si, avšak nebyli jsme tak bohatí, abychom si jen tak dovolili Karibik, o němž
14.4.2024
Rodina je základem všeho, ovšem co když ty kořeny nepoznáte už v dětství? To byl totiž přesně můj případ a tehdy se začal psát můj katastrofický životní osud. Celý život a stále je to ve mně. Je mi 81 let a lituji, že jsem prožila tolik let v bolesti. Přitom stačilo být tvrdší. Jenže zkušenosti získáváme postupně, a proto dnes kroutíme hlavou nad tím, co jsme kdysi udělali a jak jsme si život z
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tanzanit: Nejkrásnější modrý kámen
epochaplus.cz
Tanzanit: Nejkrásnější modrý kámen
Většina drahých kamenů má za sebou stovky či tisíce let, po které je lidé obdivují. Může být proto překvapením, že od objevu jednoho z nejvzácnějších drahokamů uplynulo teprve 57 let. Na světě přitom existuje jen jediný jeho zdroj a očekává se, že bude vyčerpán během následujících 20 až 30 let. Jak název tohoto kamene napovídá,
Kostel sv. Mořice a jeho unikátní varhany
epochanacestach.cz
Kostel sv. Mořice a jeho unikátní varhany
Přejdeme-li od katedrále ulicí 1. máje a přes Náměstí republiky, po necelém kilometru se před námi otevře pohled na další významnou olomouckou církevní památku – kostel svatého Mořice. Ten je svou kapacitou 4000 věřících největší gotickou svatyní na Moravě a první písemná zmínka o něm pochází už z roku 1257, i když v 15. století bylo třeba
Argentinské případy UFO: Proč se vrací na stejná místa?
enigmaplus.cz
Argentinské případy UFO: Proč se vrací na stejná místa?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v zemi, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti argentinských ufologů i ufologů z různých částí světa. Byl tak pojmenov
Salát z červeného zelí a pomeranče
tisicereceptu.cz
Salát z červeného zelí a pomeranče
Tenhle salát potěší nejen tělo, ale díky své krásné barvě i oči. Potřebujete 1 menší červené zelí 2 červené cibule 1 jablko 250 g vařené červené řepy 50 g vlašských ořechů 1 pomeranč 3 lží
Kníže Konrád II. Ota: Posmrtně ho uvařili?
historyplus.cz
Kníže Konrád II. Ota: Posmrtně ho uvařili?
Zadumaně si prohlíží fresky na stěnách rotundy sv. Kateřiny. Připomínají mu slavnou minulost jeho rodu. I Konrád II. Ota by se rád do historie dynastie Přemyslovců zapsal výrazným písmem. Ctižádost mu k tomu nechybí… Ambiciózní povahu nejspíš zdědil po svém otci. Konrád II. Ota (1136/1141–1191) totiž přichází na svět jako dědic vládce znojemského údělu Konráda
Nejpodivnější žákyně, kterou jsem učila
skutecnepribehy.cz
Nejpodivnější žákyně, kterou jsem učila
Chodila do sedmé třídy, byla velký samotář, podivín a věděla všechno dopředu – i své známky i to, že se stane neštěstí. Nikdy se nemýlila. Ve třídě bylo ticho jako v hrobě. Právě se ke svému cíli blížila hodina matematiky a žáci 7 C. psali náročný test. Následující hodinu jsem měla volno, a tak jsem se v kabinetě chtěla pustit do kontroly
Každá někdy „potřebujeme“
nejsemsama.cz
Každá někdy „potřebujeme“
Mluvit o potížích souvisejících s toaletou není vždy snadné. Jako by neměla močový měchýř každá žena. Jeho správná funkce může odrážet vaše celkové zdraví. Jak stárneme, mění se i močový měchýř. Elastická tkáň močového měchýře se stává méně pružnou, a měchýř najednou nedokáže pojmout tolik moči jako dříve. Musíte tedy chodit častěji na záchod. Navíc ochabuje stěna močového měchýře a svaly pánevního
Low Key: Nová kolekce kabelek Louis Vuitton
iluxus.cz
Low Key: Nová kolekce kabelek Louis Vuitton
Louis Vuitton uvádí novou kolekci kabelek Low Key, která zaujme elegantním a sofistikovaným designem. V úvodu se představují dva modely, které vynikají minimalistickým přístupem a nadčasovým stylem Lo
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Prstýnek za miminko je pro Kaňokovou také zásnubní?
nasehvezdy.cz
Prstýnek za miminko je pro Kaňokovou také zásnubní?
Dokonalé štěstí prožívá herečka Beáta Kaňoková (35) ze seriálu Zlatá labuť, která má ve svém partnerovi, kameramanovi Tomášovi Kotasovi (35), velkou oporu. Anonymní zdroj z jejich blízkého okolí nám
Čína vysílá SOS: Její města se propadají!
21stoleti.cz
Čína vysílá SOS: Její města se propadají!
Nejhorší noční můry vědců se pomalu naplňují. Téměř polovina čínských měst se propadá, a to zejména kvůli čerpání vody a zvyšující se hmotnosti rychle se rozrůstajících městských oblastí. Jen nejlidna
Pátrání po biblických záhadách pokračuje: Zničil město Sodoma asteroid?
epochalnisvet.cz
Pátrání po biblických záhadách pokračuje: Zničil město Sodoma asteroid?
Slavný biblický příběh o zničení hříšných měst Sodoma a Gomora zná téměř každý. Až do současnosti si ale odborníci lámali hlavu nad tím, jestli si autor této části Bible událost vymyslel, nebo vycházel z něčeho, co se skutečně událo. Podle nejnovějších archeologických objevů se ale zdá, že se celá zkáza stala přesně tak, jak tvrdí Bible!