Domů     Milenka otce mohla být jeho dcerou
Milenka otce mohla být jeho dcerou

Táta ovdověl v pětapadesáti letech, mamka podlehla vážné nemoci. Štěstí bylo, že otec ještě chodil do práce a měl nás ‒ mě a mého přítele Štěpána, snažili jsme se ho držet nad vodou.

Otec od smrti mámy nikam nechodil, znal jenom cestu do práce a domů. Stal se z něho morous. Přestal slavit své narozeniny, svátky, prý to pro něho už nemá smysl. Když toto trvalo asi čtyři roky, s přítelem jsme mu domlouvali. „Tati takhle to dál nejde.

Mamce život nikdo nevrátí. Najdi si kamarádku, můžete spolu chodit na vycházky, do divadla.“

Něco mám…

Divadlo s mámou milovali. Jak jsme na tohle téma zavedli řeč, odešel od nás domů, nebo se u sebe doma zavřel v pokoji. Každou neděli jsme ho zvali na oběd. Až jednou. „Kamilko, já nepřijdu, něco mám,“ řekl do telefonu.

„Že by si konečně někoho našel?“ řekla jsem Štěpánovi. Když se to opakovalo i o následujících nedělích, tak jsem se otce na rovinu zeptala. „Prostě něco mám,“ odpověděl. „Jestli jsi si našel nějakou paní, tak je to jen dobře.

Věřím, že je to slušná žena a že spolu prožijete hezký podzim života,“ dodala jsem. „Copak jsem nějaký dědek, že používáš slova jako podzim života?“ cítil se dotčený. Cestou z práce jsem potkala svoji známou, co prodávala v oděvech. Prý si táta kupoval oblek.

„Slušel mu a je to fakt pěkný chlap,“ řekla. Pak jsem se dozvěděla, že byl v klenotnictví s mladou ženou a kupoval jí náušnice. Nechápala jsem, dokonce mě napadlo, zda někde neběhá nějaká jeho nemanželská dcera. Začal po letech nosit džíny a hezky se voněl.

Na naše otázky moc sdílný však nebyl. „Tati, za to, že máš přítelkyni se stydět nemusíš. Víš co, přijďte spolu v neděli na oběd…“

Šokující seznámení

Dorazil se slečnou, které mohlo být tak pětadvacet. „To je Linda, moje nastávající,“ představil nám ji a rozplýval se blahem, že Linduška čeká děťátko. Seděla celou dobu zaražená a na otázky odpovídala jen ano – ne. Když odešli, musela jsem to vydýchat.

Druhý den jsem zašla za tátou. „Tati, nezbláznil jsi se? Najít si tak mladou holku, vždyť ta je o spoustu let mladší než já,“ řekla jsem. „Jen o dva Kamilko, je jí dvacet osm.

Zvu vás na svatbu, chceme se vzít příští měsíc, než se jí zvětší bříško, Linduška se chce ještě vejít do svatebních šatů,“ líčil láskyplně. Na otázku, zda to dítě je vůbec jeho, dotčeně pronesl, že není odepsaný, že ještě dokáže fungovat jako chlap.

Na svatbu jsme se Štěpánem šli.P ak přišla další šokující novina. Linda čekala dvojčata. „Tak to ti, táto, přeju plno síly,“ prohlásila jsem.

Probdělé noci a hádky

Narodili se Kristýnka a Davídek. Táta vypadal stále unaveněji, dvojčata dávala zabrat Lindě i jemu. Navíc otec chodil ještě do práce. Když děti povyrostly, měl co dělat, aby jim venku stačil.

Jeho žena se vrátila do zaměstnání, a tak musel po své práci pro ně do školky. Když jsem mu večer volala, řekla Linda, že už spí. Nejhorší bylo, že se s mladou ženou nemohl na výchově potomků dohodnout. Linda by jim všechno dovolila, on je brzdil.

„Nevím, jak jsi kdysi vychovával dceru ty, ale dneska se děti vychovávají jinak,“ vyčítala mu rezolutně manželka. U nás si pak táta stěžoval, že děti neposlouchají.

V sedmi letech už měli ne zrovna levné mobily, bavilo je si na nich neustále hrát, když táta řekl, ať jdou raději ven a nechají je doma, Linda ho okřikla, že jiné děti si s mobilem hrají taky. Takže začaly hádky ohledně výchovy.

Linda jim koupila, na co ukázaly, táta je učil skromnosti, spíše se snažil, ale moc se mu to nedařilo. Neshody mezi ním a manželkou se stupňovaly. Nakonec mu řekla, že dnešní moderní době nerozumí. Jednou si táta u nás stěžoval.

Když bylo dvojčatům deset let, táta se svěřil, že se mu doneslo, že Linda se byla někde bavit s kamarádkou a od té doby si pořád s někým píše. Pak ji údajně ta kámoška pozvala na chatu, jeho žena tam ale nebyla jenom s ní.

Táta chodil k nám a stěžoval si, že si s Lindou přestává rozumět. „Co si, tati, očekával od ženské o třicet let mladší? Tobě je skoro sedmdesát, jí čtyřicet, to je jiný způsob života, jiné myšlení,“ řekla jsem mu.

Řekl, že vždycky odsuzoval lézt někomu do mobilu, mailu nebo ho šmírovat, ale tentokrát to udělal a zjistil, že manželka mu je nevěrná. Nakonec to přiznala, chtěla rozvod a prý začít nový život. Ohledně dětí se domluvili na střídavé péči.

Kristýna a David měli být kaž­dý druhý týden u táty. Vyrostli z nich pěkně drzí spratci.

Nic po sobě neuklidili, doma to po nich Linda nechtěla, u otce si sedli s mobily na gauč, a když řekl, že se půjde ven, prohlásili, že se jim nechce a že máma je nikam nenutí.

Malí spratkové

Věčně si říkali o peníze. Když měli jít večer spát, řekli, že můžou koukat na televizi, dokud u ní neusnou. Linda jim ji koupila do jejich pokoje. Nakonec řekli, že je táta omezuje a že k němu už nechtějí.

Exmanželka mu řekla, ať se nediví, když on je z pravěku. To mě ale pěkně dohřálo. „Že jsi o něho měla takový zájem, když je tak nemoderní a z „pravěku“, jak tvrdíš,“ pustila jsem se do macechy. Pohádaly jsme se, už se nestýkáme.

Děti chodí za tátou jen zřídka, většinou, když něco potřebují. Dlouho ještě v důchodu pracoval, prý aby jim mohl něco jednou dát. Na známost k sobě rovnou už rezignoval.

Kamila (55), severní Čechy

reklama
Související články
8.12.2023
Když můj syn dospěl, byla jsem ráda, že mi zůstal doma. Jsem pár let vdova, tak jsem byla ráda, že ještě nějakou dobu nebudu opuštěná. Můj Tomáš byl vždy moc hodný kluk. Po maturitě sice uvažoval o vysoké škole ve velkém městě, ale když ho nevzali, našel si práci u nás a zůstal bydlet doma. Sama jako kůl v plotě Jsem už pět let vdovou, tak jsem to přivítala s nadšením. Sama bych náš velký
6.12.2023
Máme s mužem srdce veliké, vejde se nám do něj hodně lásky. Nevíme, proč bychom se zejména na Vánoce neměli vídat s bývalou snachou. Syny máme dva, starší Venca zůstal starým mládencem, zatímco mladší David se ženil už v pětadvaceti. Ženit se musel, půl roku po svatbě se nám narodila vnučka Věruška a za tři roky ještě chlapeček Matýsek. Manželství synovi ale dlouho nevydrželo. Skutečný důvod
4.12.2023
Jsem jedináček a vyrůstala jsem vlastně od pěti let, kdy nás můj otec opustil, jenom s matkou. Tedy spíš s babičkou a dědou v jejich domě. Nikdy dřív jsem si neuvědomovala, že mám s mámou dost divný vztah a že mi chybí blízkost, kterou prožívaly moje kamarádky. Já měla mámu spíš jako takovou superstar, která je krásná, úspěšná a já se těším na to, až si na mě udělá čas. Lásku mi dávala babič
3.12.2023
Lhala jsem a nikdy nepřiznala, kdo je synův otec. Netušili to ani moji rodiče! Minulost mě doběhla a já stála před rozhodnutím, zda přiznat pravdu. Těhotenství jsem tajila až do sedmého měsíce. Bála jsem se tehdy, že mě můj přísný otec donutí jít na potrat. Možná že právě ta jeho přísnost mě přivedla do náručí o rok staršího spolužáka. Tedy bývalého spolužáka. Máma vyváděla a táta pomohl
1.12.2023
Bylo mi už sedmnáct let a naši si mysleli, že jsem velká holka a že mi proto jejich rozvod nebude už tolik vadit. Ale to se velice spletli. Kdybych psala dopis Ježíškovi, jako jsem to dělávala, když jsem byla malá, napsala bych tam, že si přeji jediný dárek: mít tátu na Štědrý den doma. Ale byla jsem už velká, sedmnáctiletá, a dospělí se bůhvíproč domnívali, že se s jeho odchodem vyrovnám. Slyš
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3