Domů     Předpovídal náš Henry smrt?
Předpovídal náš Henry smrt?

Některá zvířata dokážou vnímat svět úplně jinak než my. Měli jsme velmi citlivého psa, který jednou svojí vlastností probouzel v lidech strach.

V naší rodině bylo tradicí, že k nám patřil vždy i nějaký pes. Bydlíme na vesnici v domku se zahradou a kam až mi paměť sahá, vždycky jsme měli psa.

Domácí hlídač

Nejčastěji to byl vlčák nebo jiné podobné větší plemeno. Kromě toho, že to byl náš čtyřnohý přítel a člen rodiny, byl také domácím hlídačem. Na každého nevítaného hosta upozornil vždy silným štěkotem. Na Henryho, jednoho z našich psů, určitě nikdy nikdo nezapomene.

Zatoulané štěně

Henry byl kříženec německého ovčáka a byl nejen věrným strážcem domu, ale měl přímo nadpřirozené schopnosti. Dostal se k nám jako malé zatoulané štěně, které někdo vyhodil u silnice.

Měli jsme tehdy jiného psa jménem Gaston, ale ten byl už starý, skoro slepý a už jen dožíval svůj život. Za pár týdnů bohužel zemřel. Smutek nebyl tak velký, když už jsme měli doma Henryho.

Nový člen naší rodiny

Nový pes byl hodný, velmi učenlivý a inteligentní. Velice rychle se u nás zabydlel a stal se miláčkem všech. Skoro to někdy vypadalo, že už ve svém mladém věku dokáže porozumět každému lidskému slovu.

Všimla jsem si ale, jaký má někdy zvláštní pohled, tak trochu nepřítomný, jako by se díval skrz vás.

Dokázal vycítit zlo

Bydleli jsme na vesnici a měli spoustu přátel i příbuzných, takže dveře se u nás, jak se říká, netrhly. Každou chvíli se někdo přijel podívat, třeba jen na chvilku. Henry se všem líbil. Se všemi byl hned kamarád.

Na každého skákal, každého rád oblizoval. Tedy až do jedné chvíle. Když jednou táhla ulicí parta opilých výrostků, vystartoval po nich tak, že málem přeskočil plot. Asi by jim dokázal i ublížit, protože vycítil zlo. Ti kluci naštěstí pochopili, že bude lépe dát se na útěk.

Ke každé návštěvě se ale jinak Henry choval vřele, proto mě hodně překvapilo, když jednoho dne změnil své chování vůči mému bratru Kamilovi. Ten bydlel s rodinou dost daleko, a tak se u nás tak často neobjevoval. Henry ho měl rád a vždy na něho vesele skákal. Najednou se to ale změnilo.

Na bratra začal vrčet

Pes se k bratrovi vůbec nechtěl přiblížit, vrčel a měl v očích onen nepřítomný pohled. Kamil ho chtěl pohladit, ale Henry se nenechal. Místo toho zavrčel a potom začal výt. Nikdo z nás si to nedovedl vysvětlit.

Protože se ale jinak ke všem ostatním choval Henry stále kamarádsky, velkou váhu jsme tomu nepřičítali. Mysleli jsme si, že Henrymu třeba nevoněl Kamilův parfém nebo něco podobného.

Vycítil blížící se konec?

Čas plynul dál a na tu příhodu bych nejspíš i zapomněla, kdyby mi jednoho dne, asi tak měsíc poté, nezavolala švagrová. Pověděla mi, že měl Kamil nehodu a bojuje v nemocnici o život. Tu bitvu nakonec bratr bohužel prohrál.

Když jsem pak vzpomínala na Kamilovu návštěvu u nás, která byla jeho poslední, dala jsem si do souvislostí Henryho chování a nečekanou bratrovu smrt. Kdysi jsem totiž četla článek o tom, jak zvířata dokážou předvídat nebezpečí nebo špatné věci.

Cítil snad náš pes z návštěvníka blížící se konec? Objasňovalo by to náhlou změnu Henryho chování.

Opět změnil své chování

Moje domněnka se mi potvrdila za necelé dva měsíce. Tehdy se pes začal stejným způsobem vymezovat proti sousedce. Za celou tu dobu na ni nikdy neštěkal, ani nevrčel, nyní se k ní choval skoro nepřátelsky, jako by cítil nějaké ohrožení.

Sousedka byla už v důchodu, ale zdálo se, že je vitální a bez problémů se zdravím.

Týden nato si pro ni ale přijela sanitka, když se jí udělalo těžce nevolno. Zemřela na srdeční slabost ještě v sanitce cestou do nemocnice. Po této příhodě jsem už neměla žádné pochybnosti.

Moje domněnka byla správná, jen jsem s obavami čekala, koho Henry jako „posel smrti“ dále označí.

Manželovu sestřenici jsme varovali

Moje zjištění mě tížilo, potřebovala jsem to s někým probrat a nakonec jsem se rozhodla říct o tom mému manželovi. Bála jsem se, že mě bude mít Ivan za blázna, ale mýlila jsem se. Naopak ho to zaujalo. Právě manžel si pak jako první povšiml dalšího případu.

Tentokrát se jednalo o jeho sestřenici Soňu. Nechtěl ji příliš vylekat, tak ji jen důrazně varoval, ať na sebe dává pozor. Tři týdny poté jsme se dozvěděli, že Soně zjistili rakovinu slinivky v pokročilém stadiu. Nemoc pak měla velmi rychlý a fatální průběh.

Už se k nám nevrátil

V té době už mě náš domácí mazlíček a hlídač dost děsil. Bála jsem se, co bude dál. Další předpověď smrti se už ale nekonala. Jednoho dne se Henry zaběhl, ačkoliv to nikdy předtím neudělal, a domů už se nikdy nevrátil.

Co se s ním stalo, jaký osud ho potkal, jsme se nikdy nedozvěděli. Možná ho zastřelil myslivec nebo ho přejelo auto. Ale možná, že se ho ujali jiné lidé, kteří pak byli vyděšení z jeho neobyčejných a hrůzných schopností stejně jako my.

Jaroslava L. (58), Šumperk

Předchozí článek
Další článek
Související články
16.7.2024
Rádi jsme sedávali na zahradě ve stínu toho košatého, starého stromu. Neměli jsme ani tušení, že se v jeho kořenech skrývá velké tajemství. Strážce byl ale děsivý! Lenošili jsme pod tím stromem často a rádi. Stál v koutě zahrady u plotu, za nímž tekl potůček. Byl to obrovský dub, který musel být starý snad tisíc let. Tyto stromy se dožívají opravdu vysokého věku a pamatují mnoho staletí. Děda s
15.7.2024
Ten duch se na mě přilepil v parku u křížku a pronásledoval mě celou cestu, marně jsem před ním utíkala, zachránila mě až lávka přes potok. Stalo se to před několika lety, když jsem se vracela s manželem, již značně společensky upraveným, z večírku u jeho bratra. Švagrová nás přemlouvala, abychom přespali u nich. Já ale chtěla domů do své postele, a tak jsem popadla manžela a vyrazila na cestu.
15.7.2024
Manžel mě opustil kvůli jiné ženě a já byla úplně na dně. Souhlasila jsem s tím, že se zúčastním podivné seance. Měla jsem v tom vztahu navrch! Manžel nebyl žádný velký krasavec, zatímco já si mohla vybírat. Majetný taky závratně nebyl. Měli jsme byt v osobním vlastnictví, dvě auta a chalupu. Nic víc! Abych si nezkazila život, svou postavu a dobré zaměstnání, tak jsem nechtěla mít nikdy děti.
15.7.2024
Podle lékařů mi nebylo pomoci. Já ale věřila, že se stane zázrak a já porazím smrt. V těžké chvíli se objevila babička, aby mi poradila. Ještě když jsem slavila své šedesáté narozeniny, říkala jsem si, že jsem zdravý člověk, který si nemá na co stěžovat. A asi jsem se rouhala, protože se sešel rok s rokem, a udeřily problémy ze všech stran. Jako by se můj organismus začal úplně sypat. Preventiv
11.7.2024
Když rodiče zemřeli, z jejich domu jsem se odstěhovala a pořídila si menší byt. Jednou k ránu se mi v pracovně rozhořela svíčka. Bydlela jsem roky na polosamotě se svými rodiči, kteří na stáří potřebovali péči. I když jsem se v tom domě vždycky bála, nic zvláštního se tam nedělo. Po smrti rodičů jsem se z něj ale raději odstěhovala. Otec byl hodně nemocný a vzhledem k jeho vysokému věku bylo ja
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
enigmaplus.cz
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,