Domů     Předpovídal náš Henry smrt?
Předpovídal náš Henry smrt?

Některá zvířata dokážou vnímat svět úplně jinak než my. Měli jsme velmi citlivého psa, který jednou svojí vlastností probouzel v lidech strach.

V naší rodině bylo tradicí, že k nám patřil vždy i nějaký pes. Bydlíme na vesnici v domku se zahradou a kam až mi paměť sahá, vždycky jsme měli psa.

Domácí hlídač

Nejčastěji to byl vlčák nebo jiné podobné větší plemeno. Kromě toho, že to byl náš čtyřnohý přítel a člen rodiny, byl také domácím hlídačem. Na každého nevítaného hosta upozornil vždy silným štěkotem. Na Henryho, jednoho z našich psů, určitě nikdy nikdo nezapomene.

Zatoulané štěně

Henry byl kříženec německého ovčáka a byl nejen věrným strážcem domu, ale měl přímo nadpřirozené schopnosti. Dostal se k nám jako malé zatoulané štěně, které někdo vyhodil u silnice.

Měli jsme tehdy jiného psa jménem Gaston, ale ten byl už starý, skoro slepý a už jen dožíval svůj život. Za pár týdnů bohužel zemřel. Smutek nebyl tak velký, když už jsme měli doma Henryho.

Nový člen naší rodiny

Nový pes byl hodný, velmi učenlivý a inteligentní. Velice rychle se u nás zabydlel a stal se miláčkem všech. Skoro to někdy vypadalo, že už ve svém mladém věku dokáže porozumět každému lidskému slovu.

Všimla jsem si ale, jaký má někdy zvláštní pohled, tak trochu nepřítomný, jako by se díval skrz vás.

Dokázal vycítit zlo

Bydleli jsme na vesnici a měli spoustu přátel i příbuzných, takže dveře se u nás, jak se říká, netrhly. Každou chvíli se někdo přijel podívat, třeba jen na chvilku. Henry se všem líbil. Se všemi byl hned kamarád.

Na každého skákal, každého rád oblizoval. Tedy až do jedné chvíle. Když jednou táhla ulicí parta opilých výrostků, vystartoval po nich tak, že málem přeskočil plot. Asi by jim dokázal i ublížit, protože vycítil zlo. Ti kluci naštěstí pochopili, že bude lépe dát se na útěk.

Ke každé návštěvě se ale jinak Henry choval vřele, proto mě hodně překvapilo, když jednoho dne změnil své chování vůči mému bratru Kamilovi. Ten bydlel s rodinou dost daleko, a tak se u nás tak často neobjevoval. Henry ho měl rád a vždy na něho vesele skákal. Najednou se to ale změnilo.

Na bratra začal vrčet

Pes se k bratrovi vůbec nechtěl přiblížit, vrčel a měl v očích onen nepřítomný pohled. Kamil ho chtěl pohladit, ale Henry se nenechal. Místo toho zavrčel a potom začal výt. Nikdo z nás si to nedovedl vysvětlit.

Protože se ale jinak ke všem ostatním choval Henry stále kamarádsky, velkou váhu jsme tomu nepřičítali. Mysleli jsme si, že Henrymu třeba nevoněl Kamilův parfém nebo něco podobného.

Vycítil blížící se konec?

Čas plynul dál a na tu příhodu bych nejspíš i zapomněla, kdyby mi jednoho dne, asi tak měsíc poté, nezavolala švagrová. Pověděla mi, že měl Kamil nehodu a bojuje v nemocnici o život. Tu bitvu nakonec bratr bohužel prohrál.

Když jsem pak vzpomínala na Kamilovu návštěvu u nás, která byla jeho poslední, dala jsem si do souvislostí Henryho chování a nečekanou bratrovu smrt. Kdysi jsem totiž četla článek o tom, jak zvířata dokážou předvídat nebezpečí nebo špatné věci.

Cítil snad náš pes z návštěvníka blížící se konec? Objasňovalo by to náhlou změnu Henryho chování.

Opět změnil své chování

Moje domněnka se mi potvrdila za necelé dva měsíce. Tehdy se pes začal stejným způsobem vymezovat proti sousedce. Za celou tu dobu na ni nikdy neštěkal, ani nevrčel, nyní se k ní choval skoro nepřátelsky, jako by cítil nějaké ohrožení.

Sousedka byla už v důchodu, ale zdálo se, že je vitální a bez problémů se zdravím.

Týden nato si pro ni ale přijela sanitka, když se jí udělalo těžce nevolno. Zemřela na srdeční slabost ještě v sanitce cestou do nemocnice. Po této příhodě jsem už neměla žádné pochybnosti.

Moje domněnka byla správná, jen jsem s obavami čekala, koho Henry jako „posel smrti“ dále označí.

Manželovu sestřenici jsme varovali

Moje zjištění mě tížilo, potřebovala jsem to s někým probrat a nakonec jsem se rozhodla říct o tom mému manželovi. Bála jsem se, že mě bude mít Ivan za blázna, ale mýlila jsem se. Naopak ho to zaujalo. Právě manžel si pak jako první povšiml dalšího případu.

Tentokrát se jednalo o jeho sestřenici Soňu. Nechtěl ji příliš vylekat, tak ji jen důrazně varoval, ať na sebe dává pozor. Tři týdny poté jsme se dozvěděli, že Soně zjistili rakovinu slinivky v pokročilém stadiu. Nemoc pak měla velmi rychlý a fatální průběh.

Už se k nám nevrátil

V té době už mě náš domácí mazlíček a hlídač dost děsil. Bála jsem se, co bude dál. Další předpověď smrti se už ale nekonala. Jednoho dne se Henry zaběhl, ačkoliv to nikdy předtím neudělal, a domů už se nikdy nevrátil.

Co se s ním stalo, jaký osud ho potkal, jsme se nikdy nedozvěděli. Možná ho zastřelil myslivec nebo ho přejelo auto. Ale možná, že se ho ujali jiné lidé, kteří pak byli vyděšení z jeho neobyčejných a hrůzných schopností stejně jako my.

Jaroslava L. (58), Šumperk

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
21.9.2023
Její tragická smrt mnou otřásla. Když mi bylo nejhůř, přišla za mnou ve snu, aby mi řekla tu úžasnou novinu, že se vrátí mezi nás. Měla jsem úžasnou sestru, kterou jsem moc milovala. Jmenovala se Jana. Byla starší o šest let. Po smrti maminky se o mě hodně starala. Díky ní jsem překonala nelehkou pubertu a rozchod se svou první láskou. Byly jsme zkrátka jedna duše. Na lásku štěstí neměla
21.9.2023
Říká se, že boží mlýny melou, někdy to ale dlouho trvá. A cenu pak zaplatí i nevinní lidé. Kamarádka ve svých snech odhalila dávný zločin! Moje kamarádka Petra je hodně citlivou ženou. Má to tak odjakživa. Znám ji od svého mládí, byly jsme spolužačkami na gymnáziu. Tam se z nás staly nerozlučné kamarádky. A i když se pak naše cesty po střední škole rozešly, dál jsme se pravidelně vídaly a často
17.9.2023
V těch místech jsem nikdy nebyla, dovedl mě tam můj pes na procházce. Najednou se z mlhy vynořil starý kříž a po něm těžce zraněný voják. Plazivá nenápadná cestička to vzdala a brzy se ztratila v lese. Kousek dál byl malý železný most a pod ním se třpytila stuha napůl vyschlého potoka. Bylo tu ticho jako v hrobě, nikde nikdo. Už jsem se chtěla zastavit a obrátit se na zpáteční cestu, když v tom
17.9.2023
Byla to kouzelná skála, kde se děly zázraky vždycky. Dodnes v to místní lidé věří. Žil v ní poustevník, který léčil lidi. Ta energie tam asi zůstala dodnes. Onemocněla jsem, však už jsem nebyla nejmladší. Přesto jsem doufala, že si paní s kosou dá ještě načas. Přichystala si na mě rakovinu. Můj zdravotní stav se rychle horšil. Nemohla jsem si dovolit odejít, moji staří rodiče stále ještě žil
16.9.2023
Odjeli jsme se ženou na dovolenou, i když byla nemocná. Na schodišti hotelu jsem objevil vzácnou vázu. Za její záchranu jsem si přál zázrak. Měli jsme smůlu! Týden před dovolenou si manželka hnula se zády. Pracovala jako rehabilitační sestra v lázních, když se pokusila jednoho z pacientů, který padal ze stolu, zachránit. Plánovaná dovolená na Azorských ostrovech byla v ohrožení. Chtěli jsme
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Prozradila svůj recept na mládí
nasehvezdy.cz
Prozradila svůj recept na mládí
Zpěvačka, herečka a máma dvou synů Lucie Vondráčková (43) prozradila, díky čemu vypadá sotva na třicet. Za celý svůj život nejenže nikdy nekouřila, ale nedotkla se prý ani kapky alkoholu. „Ano, nud
Oplácím mu stejnou mincí
skutecnepribehy.cz
Oplácím mu stejnou mincí
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal.
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
21stoleti.cz
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
V severní Francii v oblasti Pařížské pánve bylo už v roce 2000 objeveno rozsáhlé neolitické pohřebiště. Díky pokrokům v analýze dávné DNA se nyní vědcům podařilo získat genomy 94 jedinců, kteří, jak s
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Spřízněná duše ji láká
nasehvezdy.cz
Spřízněná duše ji láká
Znají se hodně dlouho. Netají se tím, že jsou skvělí kamarádi. Povídá se ale, že mezi Janou Paulovou (68) a Petrem Rychlým (58) bylo i něco víc. Herečka ze seriálu Jedna rodina je přitom vdaná. S
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
epochaplus.cz
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
Měla to být oslava, při které v Boleslavi zasednou za masivními stoly dva bratři: kníže Václav (asi 907–935/929) a Boleslav (asi 915–967/972), který si později získá přízvisko Ukrutný. Svátek svatých Kosmy a Damiána však naservíruje krvavou dohru. Nejznámější vraždu české historie.     Co o ní lze s jistotou říct? Téměř nic – snad kromě
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
enigmaplus.cz
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
Bylo 8. dubna 1665 odpoledne. Skupina šesti rybářů se právě v pobřežních vodách Baltského moře u města Stralsund věnovala lovu sleďů. V dalších minutách se však stalo něco, pro co nemá ani současná vě