Domů     Kvůli razítku bych udělala cokoliv
Kvůli razítku bych udělala cokoliv

V podnikání mi bránil jediný úřední papír s razítkem. Muž, který ho měl vydat, mě snad úplně nenáviděl. Zbývalo mi tedy jen jediné řešení.

Nebylo snadné se rozhodnout a začít v pětapadesáti podnikat. Jenže, škola, kde jsem učila tělocvik a občas i něco jiného za chybějící kolegy, byla zrušena. Prý pro nedostatek žáků, ale šuškalo se, že ji přestaví na nějakou banku, či co.

Prostě, žáci museli začít dojíždět do vzdálenějších míst a budova byla dlouhé roky prázdná.

Nemohla jsem sehnat práci

Nám učitelům zbyly jen oči pro pláč. Ti mladší našli uplatnění jinde a my starší se měli rekvalifikovat. Nabídli mi, abych šla dělat chůvu, ale to jsem rezolutně odmítla. Potřebovala jsem pohyb! I ve škole, pokud jsem měla nějakou mezeru mezi hodinami, jsem si šla zaběhat.

Postavu jsem měla jako ve dvaceti, ale s obličejem to bylo samozřejmě horší. Neminuly mě vrásky ani trochu padající víčka. Nic jsem si z toho nedělala, vždyť správné líčení dneska zakryje všechno!

Z hledání práce jsem byla brzy zoufalá. Ne že bych si nebyla schopná nějakou najít, ale já měla vyšší nároky než někde hákovat a nenávidět třetinu každého dne! „Podnikej!“ pokrčila lhostejně rameny dcera, která byla na třetí mateřské.

Měla jsem velké plány

Nikdy bych do ní neřekla, že bude chtít tolik dětí! Ona ale nedala pokoj, prý čtyři je minimum. Její rada mi ale přece jen zasela do hlavy semínko, které rostlo a rostlo. Nakonec jsem se rozhodla. Budu podnikat a nikdo mi nebude nic nařizovat!

Nabyla jsem přesvědčení, že prodejna se sportovními doplňky stravy, vitamíny a oblečením je pro mě to pravé.

„Sama sobě budu reklamou a v oboru se vyznám. K tomu mohu prodávat i nějaké ty přípravky na hubnutí a také třeba plavky!“ plánovala jsem nadšeně a hned podnikla průzkum trhu. Zrovna těch plavek byl nedostatek.

Nechápala jsem, co po mně chce

V zimě, kdy lidé létají k moři jako diví, se u nás ani v okolí, plavky téměř neprodávaly. Mnula jsem si ruce, že jsem objevila díru na trhu. Pořídit si prostory a vybudovat malý obchod, nebylo k mému údivu vůbec těžké. Šlo to jako po másle. Jen co jsem to nadšeně sdělila všem kamarádkám, přišla ledová sprcha.

Nějaký chlap z úřadu s lejstry a razítky. Vypadal jako z nějakého zlého snu. Typický úřada! Jen klotové rukávy mu chyběly. Jen jsem byla zvědavá, zda se mu v puse blýská onen pověstný zlatý zub.

On se totiž vůbec neusmíval, do úst mu nebylo přes podivný knír vidět. „Bez mého povolení nesmíte obchod otevřít! Ukažte mi požární a hygienickou kolaudaci!“ řekl a zlověstně zamrkal. Úplně se mi zastavilo srdce strachem. Na takový horor jsem nebyla připravená!

Byl neoblomný

Chvilku jsem jen z hluboka dýchala, abych předešla návalu paniky. Potom jsem se přinutila k úsměvu a pozvala onoho muže na kávu. Měla jsem pro něho připravené i nějaké ty dortíky, ale on se ničeho ani nedotkl.

Pohoštění odsunul stranou a tvářil se, že je snad prašivé. Zahleděl se do těch svých lejster a začal dlouze citovat nějaké předpisy. Když odešel, v uších mi stále rezonovala jeho slova: „Přijdu přesně za týden!“

Mám se bát?

Znělo to jako nějaká hrozba. Skrytá výhrůžka. Mohla jsem už prodávat, nebýt jeho! „Zabojuji,“ řekla jsem si a šla si uvařit bylinkový čaj na uklidnění. Celý týden jsem studovala zákony i předpisy a myslela si, že ho svými argumenty utluču.

Opak byl pravdou. Nesahala jsem mu svými nově nabytými znalostmi ani po kotníky! „Tak zase za týden,“ sdělil a jeho tón byl o poznání výhružnější.

Kamarádčina rada mi vyrazila dech

Tentokrát mě už tak nevyplašil, ale o to víc mě popadla touha nad tím chlapem zvítězit! Přece mi tak perfektní projekt nezhatí jeden omšelý úřada! „Nechci tě vystrašit, ale ten chlap je vyhlášený sukničkář. Jestli mu nebudeš po vůli, zničí tě! Radím ti, nebojuj a sveď ho, bude to jednodušší!“ radila kamarádka.

Zkušenější, otrlejší, pragmatičtější! Tři manželství, synek jednou nohou ve vězení a vnouče ve vlastní péči, kvůli dceři, co se nestarala. Z její rady jsem byla v šoku. Jak mi něco tak ohavného může doporučovat?

Vždyť mě zná a ví, že bych to neudělala! Nebo ano? Bylo mi to hodně trapné, ale musela jsem uznat, že kamarádka má pravdu. Pokud budu bojovat, nezvítězím! Přijdu o hodně peněz a skončím někde ve fabrice u pásu. To nedopustím!

Proměna byla dokonalá

Do další návštěvy zbývaly jen tři dny. Nastal čas příprav, zkrášlování, oblékání a svádění. Na internetu jsem si totiž našla nějaký kurz svádění. Prý v pěti krocích zvládnu víc než bez kurzu za půl roku! Stálo to za vyzkoušení!

Nacvičovala jsem pozice před zrcadlem, zatímco se mi pod gumovou čepicí barvily vlasy na ohnivou. Výsledek stál za to. Podprsenka za dva tisíce měla napravit to, co příroda lety poničila.

A nové nehty, celková depilace a také masáž, měly celkový dojem dotvořit. Samozřejmostí byly i šaty.

Červené se trochu tloukly s mojí novou barvou vlasů. V obchodě neuvěřitelně drahé, ale na tržnici přijatelné. Jen ten výstřih kdyby byl o trochu menší.

Ráno jsem ještě na poslední chvíli přece jen kousíček nenápadně zašila, aby mi moje nově pořízená push-upka nevykukovala.

Byl docela zaskočený

Před návštěvou jsem sama sebe nepoznávala. V zrcadle na mě hleděla nějaká sexuchtivá diblice. Oči orámované umělými řasami a uši ozdobené cingrlaty. Docela hrůza, ale nápadnou výzvu k erotickým hrátkám by nepřehlédl snad ani slepý! „No, tak jdeme na to!“ řekl úřada hned, jak vstoupil.

Teprve potom, když se na mě zahleděl, mu došel význam toho, co vypustil z úst. Začervenal se! Doslova zrudnul rozpaky. „Tenhle chlap a sukničkář? Ten nejspíš v životě žádnou ženskou neměl!“ pomyslela jsem si škodolibě. Vážně jsem nemohla uvěřit svým očím.

Zahnala jsem ho do kouta

Přiblížila jsem se k němu, aby ucítil moji těžkou vůni. Stála majlant, ale byla prý zaručená. Obsahovala nějaké ty sváděcí feromony, či co! Knírač, jak jsem si ho v duchu překřtila, začal zbaběle couvat.

Zahnala jsem ho do kouta. Opravdového, nikoli jen řečnického. On tam stál a civěl, jako bych ho chtěla sníst. Potom zřejmě v tom šoku vytáhl razítko a skoro poslepu ho obtiskl na onen kýžený dokument.

Na nezájem si nemohu stěžovat

„Svedla jsem ho!“ zakřičela jsem nahlas nadšeně, jen co se za ním zavřely dveře! „Svedla jsem ho k milosrdnému skutku! Svedla jsem ho k razítkování!“ Úlevou jsem se rozesmála až k breku. Pláč úlevy mi udělal dobře.

Měla jsem pocit, že se vznáším, jak mi ten kámen nejistoty spadl ze srdce! A tak podnikám. Zákazníků mám dost. Jen jeden mi chybí! Můj bojácný úřada!

Gabriela K. (56), Plzeňsko

reklama
Související články
20.5.2024
Dnes se se soukromými vysokými školami roztrhl pytel. Získat titul už není tak obtížné jako kdysi, kdy vysokou studovali opravdu jen ti nejnadanější. Když nejmladší kolegyně odcházela na mateřskou, sháněli jsme někoho na zástup. Jednou přišel vedoucí provozu s tím, že sehnal mladou a nadějnou zaměstnankyni. Dost nás to překvapilo, protože do personálních věcí se nikdy nepletl. „Je mladá, ještě
20.5.2024
Důvěřovala jsem mu a o jeho slovech nikdy nepochybovala. Nedůvěra se mě zmocnila až poté, co mi nalila jed do žil moje nejlepší kamarádka. O nějaké nevěře jsem vůbec nikdy nepřemýšlela. Ani o svojí, natož o manželově. Nebyl sebemenší důvod. Byl to takový můj méďa do nepohody. Moc krásy nepobral, ale o to víc jsem ho měla ráda. Byl takový retro Pěkně vypasené bříško, pleš začesaná trochou
19.5.2024
Milovala jsem sport. Nehledě na to, že jsem byla v pokročilém stadiu těhotenství, rozhodla jsem se jít na kolečkové brusle. Otěhotněla jsem ve dvaceti, ale tehdejší přítel mě opustil. Rozhodla jsem se dítě si nechat, i za předpokladu, že s ním zůstanu sama. Měla jsem dost přátel a rodiče. Na miminko se všichni těšili. „Postaráme se o tebe i o malé,“ ubezpečovali mě máma s tátou. „Ale musíš na s
18.5.2024
Mámin nový partner Bohouš mi dohazoval nápadníky a náramně se tím bavil. Bylo to trapné, a tak jsem se mu trošku pomstila. Máma celá zářila, tvrdila, že našla lásku. Upřímně jsem jí to přála. Táta nestál ani za fajfku tabáku a od doby, kdy mu spakovala kufry, nenašla nikoho, kdo by ji zaujal. Až teď, kdy jí bylo necelých sedmdesát. Nicméně po boku toho chlapíka rozkvetla a omládla, vypadala ne
17.5.2024
Pokaždé, když někde něco vezmu, stydím se za to a slibuji sama sobě, že to bylo naposledy. Ale příště to udělám zase. Je to jako droga! Ani nevím, kdy to přesně začalo, myslím, že na střední škole, když jsem jednou nechtěně nezaplatila v samoobsluze kus salámu. Nikdo mě nechytil! Zmocnil se mě zvláštní pocit, takové blaho, že se mi povedlo ušetřit. Jako studentka jsem měla málo peněz a najed
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Naberte inspiraci na jižní Moravě
epochanacestach.cz
Naberte inspiraci na jižní Moravě
Kraj, který proslavilo skvělé víno, honosné hrady a romantické zámky. Malebnou krajinou se vine nespočet cyklostezek a turistických cest. Pokud už znáte Pernštejn i Vranov nad Dyjí a zahrady lednického zámku jste prošli křížem krážem, přijeďte letos za novinkami a neobjevenými skvosty. Jižní Morava si jich má nepřeberně, nudu nepoznáte! Že víno ochutnáte jen o
Průlomová studie: Mezi autoimunitními poruchami a defekty zubní skloviny existuje souvislost
21stoleti.cz
Průlomová studie: Mezi autoimunitními poruchami a defekty zubní skloviny existuje souvislost
Mezinárodní výzkumný tým, jehož součástí byli vědci z Českého centra pro fenogenomiku a laboratoře transgenních modelů nemocí Ústavu molekulární genetiky AV ČR v centru BIOCEV, odhalil nové poznatky o
Lovci duchů v ČR: S kým se jim podařilo navázat kontakt?
enigmaplus.cz
Lovci duchů v ČR: S kým se jim podařilo navázat kontakt?
Takzvaní lovci duchů se rozhodně nevyskytují pouze v hororových filmech. Své vyšetřovatele nadpřirozených jevů má i Česká republika a mnoho z nich je na svých lovech pravidelně úspěšných. Co nebo koho
Odstavený vlak lákal ke spánku
skutecnepribehy.cz
Odstavený vlak lákal ke spánku
Vlak měl zpoždění, a tak jsem si zkrátila čekání v odstaveném vagonu. Usnula jsem a probral mě vlak, když se dal do pohybu. Vracela jsem se pozdě večer od kamarádky, čekala mě ještě cesta vlakem. Na setmělém nádraží jsem se dozvěděla, že má nemalé zpoždění. Byla mi zima a únavou jsem pomalu ani neudržela hlavu. Měla jsem náročný den,
Pád Antiochie: Křižáci si město podmanili díky lsti
historyplus.cz
Pád Antiochie: Křižáci si město podmanili díky lsti
Nepřestali doufat, že dokážou Antiochii vyhladovět. Bohemund z Tarentu však s názorem ostatních křižáckých velitelů nesouhlasí. Věří, že mohou město dobýt mnohem dříve a pohodlněji – lstí. Normanský dobrodruh neztrácí čas a mezi obránci získává spojence, který křižákům pomůže dostat se za hradby! Do Byzantské říše vtrhli ve druhé polovině 11. století z východu seldžučtí
Touží Denisa Nesvačilová po miminku?
nasehvezdy.cz
Touží Denisa Nesvačilová po miminku?
Stále nemůže najít toho pravého. Hvězda seriálu ZOO Denisa Nesvačilová (32) byla naposledy vášnivě zamilovaná do scenáristy Petra Kolečka (40), ale ten jí bohužel zlomil srdce. Herečka se však svého s
Bábovka se zakysanou smetanou
tisicereceptu.cz
Bábovka se zakysanou smetanou
Vláčná bábovka se hodí jako zákusek po nedělním obědě nebo jako sváteční snídaně. Potřebujete 4 vejce 1 hrnek cukru krupice 2 hrnky polohrubé mouky 1 prášek do pečiva 1 kelímek (200 g) zakys
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Hostina z lesa
iluxus.cz
Hostina z lesa
Restaurant Deer v Michalské ulici, jen pár kroků od Staroměstského náměstí, se těší velké oblibě. Příjemný interiér, profesionální servis a dechberoucí pokrmy, které připravuje šéfkuchař Lubomír Dolej
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
epochaplus.cz
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
Paul Walker, milovník rychlých aut a hvězda série Rychle a zběsile, tragicky zahynul při autonehodě v roce 2013. Jeho život byl plný adrenalinu, filmových úspěchů i charitativní činnosti.   Hvězda série filmů Rychle a zběsile umírá dne 30. listopadu 2013. Se svým známým, automobilovým závodníkem Rogerem Rodasem, opouští akci pořádanou Walkerovou charitou na pomoc obětem
Evropští šamani současnosti: Kde se s nimi můžete potkat?
epochalnisvet.cz
Evropští šamani současnosti: Kde se s nimi můžete potkat?
Šaman jako prostředník mezi světem nadpřirozena a lidmi nás spojuje s nejstaršími obdobími prehistorie. Z hlediska geografie byl šamanismus původním náboženstvím sibiřských národů. Brzy se však dostává i do našich končin, třeba do Uher, kde se i v pozdním středověku nacházeli šamani-táltosové. Existují a působí na našem kontinentu dodnes? Muž oslovovaný jako táltos právě odložil malý bubínek,
7 tipů, jak probudit metabolimus
nejsemsama.cz
7 tipů, jak probudit metabolimus
Zrychlit metabolismus při hubnutí je snazší, než si myslíte. To je cesta, jak začít hubnout a zhubnout! Jak tedy zrychlit metabolismus, aby více spaloval? Po třicítce u žen klesá rychlost metabolismu o pět procent. To znamená pomalejší spalování a zvyšování váhy. Ale nemusí tomu tak být. Existují způsoby, jak metabolismus nastartovat a znovu dostat do vyšších obrátek. Existuje hned sedm tipů, které