V horském hotýlku po mně skočila noční můra

Total
0
Shares

Místo bylo tak romantické! Přesto v sobě skrývalo strašlivé tajemství. Jediná noc mě přesvědčila o tom, že bych v tom domě nebydlela ani za nic na světě.

Tu cestu jsme si plánovaly už dlouho. S dcerou a vnučkou Rozárkou jsme si udělaly výlet do míst, kde jsem vyrůstala. Chtěla jsem jim ukázat místa mého dětství a mládí. Tak jsme dojely na místo s krásnou vyhlídkou. Blížil se večer, a my se ubytovaly v místním hotýlku na samotě u lesa. Výlet se opravdu povedl.

Utíkala jsem

Nic nenasvědčovalo tomu, že by mě měla čekat jedna z nestrašlivějších nočních můr v životě. Ze spaní mě ale přibližně v jednu ráno probudily údery na dveře. Posadila jsem se na posteli. Za dveřmi jsem slyšela mužský hlas, jak cosi řve a buší pěsti. Bylo jasné, že je opilý.

Chatrné dveře najednou povolily. Do pokoje se vřítil muž jako hrom a jedinou ranou mě srazil na zem. Nebyla jsem schopna se bránit. Začal do mě kopat, rvát mě za vlasy a řvát, že jsem děvka. Konečně jsem se vzpamatovala.

Podařilo se mi vytrhnout, postavit se na nohy a utíkat. Říkala jsem si, že si mě asi s někým spletl Vyběhla jsem na chodbu a agresivní opilec se vyřítil na chodbu s nožem v ruce. Začala jsem v panické hrůze utíkat k točitému schodišti.

Dohonil mě, chytil za vlasy, cosi řval a pak jsem jen cítila, jak do mě zabodává nůž. Síly mě opouštěly. Bolest jsem vůbec necítila. Konečně mě pustil a jeho sprosté nadávky se vzdalovaly. Bože! Říkala jsem si. Musím se vzchopit a najít pomoc. Klopýtala jsem podél zdi…

Cizí žena v zrcadle

A najednou jsem se uviděla. V němém úžasu jsem zírala v zrcadle na tvář mladé ženy. Ne, nebyla jsem to já. Dívaly jsme se vzájemně do očí. Obraz ženy v zrcadle se sotva držel na nohou.

V jejím výrazu jsem cítila velkou prosbu, chtěla mi něco říct. Sotva dýchala. Život z ní rychle utíkal, už jen sípala. Špicovala jsem uši, abych slyšela, co mi říká. Vtom se mnou kdosi zatřásl. Bylo to jako zemětřesení. Hrozně jsem se lekla.

Chtěla pomoct

Dcera se mnou lomcovala na posteli. Kde to jsem a co se děje? Nemohla jsem se zorientovat – byl to extrémně děsivý a neskutečně živý sen. Prý jsem se ve spánku celá třásla, sípala a nemohly mě probudit. Druhý den jsem svůj noční zážitek líčila majitelům hotelu. Mým snem nebyli vůbec zaskočeni.

Nebyla jsem prý první, komu se v drobných obměnách zdálo totéž. V padesátých letech tu kdosi ubodal mladou ženu majitele hotelu. Její muž byl nerudný chlap, který hodně pil a pak si svou zlost vybíjel právě na ní.

Tehdy byl v podezření, ale vraždu mu nikdy nikdo nedokázal. Co mi ta nebohá duše, která nemá dodnes klid, chtěla ve snu říct? Myslím, že jméno svého vraha, aby konečně nalezla svůj klid.

Kateřina (67), Zlín

Také se vám může líbit