Domů     Až hvězdy nás spojily…
Až hvězdy nás spojily…

Obklopují nás lidé, o kterých nevíme, že jsou to naše spřízněné duše! V dlouholetém důvěrném příteli objevila astroložka mého osudového muže.

Dlouhá léta jsem měla velmi dobrého kamaráda. Takového, kterému jsem vždycky mohla říct všechno. Kterému jsem se svěřovala se vším svým trápením, ale také s radostmi. Kterému jsem věřila a věděla jsem, že cokoli mu povím, tak zůstane jen mezi námi dvěma.

Vzniklo hluboké přátelství

Radka jsem poznala v době středoškolského studia. Chodil tehdy o ročník výš a zamiloval se do mě. Psal mi krásné dopisy, ale já jsem vztah nechtěla. Měla jsem ho ráda, ale nemilovala jsem ho.

Smutně to přijal, přesto mezi námi postupně vzniklo hluboké přátelství, které pokračovalo i po maturitě.

Život mě nešetřil

Můj život rozhodně nebyl bezproblémový. Bojovala jsem s nejrůznějšími problémy, trápila jsem se kvůli lásce, musela jsem se vyrovnat s tragickou smrtí bratra a také s tím, že se nikdy nestanu matkou.

Vdala jsem se, když mi bylo dvacet pět let, ale ukázalo se, že děti mít nemůžu. Naše manželství s Karlem, který si děti moc přál a toužil se stát otcem, pak bylo předurčeno k zániku. Nakonec jsme se rozvedli.

Vždy tu pro mě byl

Osud mi zasazoval rány a já často upadala do smutku i do depresí. V takových chvílích jsem vždycky nalézala útěchu u Radka.

On byl rovněž zadaný a dalo by se říct, že šťastně ženatý, pro mě si ale dokázal vždycky najít čas, vyslechnout mě a podat mi pomocnou ruku, když jsem se topila v problémech.

Můj nejbližší člověk

Vnímala jsem, že mě má stále rád, a také já jsem si časem vůči Radkovi v sobě vyvinula určitý druh citu. Nikdy jsme nepřekročili hranice nějaké nevěry nebo tajné lásky, ale měli jsme mezi sebou opravdu hodně důvěrný vztah.

Těm, kdo nevěří na přátelství mezi mužem a ženou, by to asi znělo divně, ale jeden pro druhého jsme s Radkem byli těmi nejbližšími lidmi na světě.

Byli jsme tu jen pro sebe

Časem se také v Radkově životě objevily mraky a stíny. Rozvedl se, odcizil se s dcerou, řešil špatnou finanční situaci. Nikdy ale nepřenášel své životní komplikace na mě. I v těžkých chvílích to byl vždycky on, kdo mi radil, kdo si na mě udělal vždycky čas.

Občas jsem zpětně litovala, že jsem ho tenkrát na střední škole odmítla. Dál jsem zůstávala po jeho boku jen jako nejlepší kamarádka.

Rozuměli jsme si beze slov

Uplynula nějaká doba a Radek si našel jinou partnerku. Působilo to skoro neuvěřitelně, jak moc si rozumíme a jak jsou naše duše propojeny. Za ty roky už jsme si zvykli číst v tom druhém, vnímat každé gesto, každý pohled a rozumět mu.

Silné pouto

Občas jsme trochu s nadsázkou říkali, že se třeba známe z minulých životů – i když takovým věcem ani jeden z nás nevěřil. Takhle jsme se scházeli v různých etapách víc než třicet let.

O tom, jaké pouto mezi námi skutečně existuje, jsme se dozvěděli až po dlouhé době a vlastně úplnou náhodou.

Návštěva u astroložky

Moje neteř Karolína měla kamarádku, která se zabývala mimo jiné astrologií a nabídla mi, jestli bych si nechtěla udělat horoskop. Souhlasila jsem spíš ze zvědavosti, než že bych tomu doopravdy věřila.

Čekala jsem nějaký výklad budoucnosti, proto mě překvapilo, že mi ta astroložka vyložila docela odpovídající charakteristiku mojí osoby. Bylo až neskutečné, jak moc se trefila a co o mně věděla, aniž by mě znala.

Zvědavost nakonec zvítězila

Byla jsem toho zážitku tak plná, že jsem se s tím ihned svěřila Radkovi a řekla mu, aby k ní také zašel. Souhlasil. Když ji šel navštívit, doprovodila jsem ho tam.

Můj dlouholetý blízký kamarád byl rovněž celkem zaskočen tím, jak odpovídalo skutečnosti to, co se dozvěděl.

Astroložka, když viděla, jak si s Radkem rozumíme, navrhla, jestli si nechceme nechat udělat společný horoskop, aby se odhalilo, jaký mezi sebou máme podle hvězd daný vztah. Pochopitelně nás to zaujalo, a tak jsme souhlasili.

Byl to můj ochránce

Už z prvních reakcí astroložky jsme pak viděli, že našla něco hodně zajímavého. Ptala se nás na náš vztah a na naši minulost a pak nám řekla, že jsme si vlastně určeni a že Radek je díky postavení svých planet vůči těm mým něco jako můj magický ochránce.

Tak, jak všechno uváděla do souvislostí, bylo najednou jasné, co nás k sobě s Radkem celá ta léta přitahuje. A já jsem opět zalitovala, že jsme se tenkrát na střední škole nedali dohromady.

Čekali jsme na sebe dlouho

Astroložka nám potvrdila, že by z nás mohl být skoro dokonalý pár. Na našem vztahu se ani po tomto zjištění nic nezměnilo. Dál jsme si žili svoje životy, i když jsme věděli, že nás doopravdy spojují hvězdy a že si budeme vždycky rozumět. Uplynulo dalších pět let.

Radek byl sám, já byla sama, a tak se nakonec stalo, že jsme to spolu zkusili. Koneckonců jsme neměli co ztratit, pouze jsme mohli získat. A to se také stalo. Jsme spolu už čtyři roky a lepšího partnera bych si po svém boku nemohla přát.

Simona H. (56), Ostrava

reklama
Související články
21.9.2023
Její tragická smrt mnou otřásla. Když mi bylo nejhůř, přišla za mnou ve snu, aby mi řekla tu úžasnou novinu, že se vrátí mezi nás. Měla jsem úžasnou sestru, kterou jsem moc milovala. Jmenovala se Jana. Byla starší o šest let. Po smrti maminky se o mě hodně starala. Díky ní jsem překonala nelehkou pubertu a rozchod se svou první láskou. Byly jsme zkrátka jedna duše. Na lásku štěstí neměla
21.9.2023
Říká se, že boží mlýny melou, někdy to ale dlouho trvá. A cenu pak zaplatí i nevinní lidé. Kamarádka ve svých snech odhalila dávný zločin! Moje kamarádka Petra je hodně citlivou ženou. Má to tak odjakživa. Znám ji od svého mládí, byly jsme spolužačkami na gymnáziu. Tam se z nás staly nerozlučné kamarádky. A i když se pak naše cesty po střední škole rozešly, dál jsme se pravidelně vídaly a často
17.9.2023
V těch místech jsem nikdy nebyla, dovedl mě tam můj pes na procházce. Najednou se z mlhy vynořil starý kříž a po něm těžce zraněný voják. Plazivá nenápadná cestička to vzdala a brzy se ztratila v lese. Kousek dál byl malý železný most a pod ním se třpytila stuha napůl vyschlého potoka. Bylo tu ticho jako v hrobě, nikde nikdo. Už jsem se chtěla zastavit a obrátit se na zpáteční cestu, když v tom
17.9.2023
Byla to kouzelná skála, kde se děly zázraky vždycky. Dodnes v to místní lidé věří. Žil v ní poustevník, který léčil lidi. Ta energie tam asi zůstala dodnes. Onemocněla jsem, však už jsem nebyla nejmladší. Přesto jsem doufala, že si paní s kosou dá ještě načas. Přichystala si na mě rakovinu. Můj zdravotní stav se rychle horšil. Nemohla jsem si dovolit odejít, moji staří rodiče stále ještě žil
16.9.2023
Odjeli jsme se ženou na dovolenou, i když byla nemocná. Na schodišti hotelu jsem objevil vzácnou vázu. Za její záchranu jsem si přál zázrak. Měli jsme smůlu! Týden před dovolenou si manželka hnula se zády. Pracovala jako rehabilitační sestra v lázních, když se pokusila jednoho z pacientů, který padal ze stolu, zachránit. Plánovaná dovolená na Azorských ostrovech byla v ohrožení. Chtěli jsme
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Příběh Bludného Holanďana se opakuje?
enigmaplus.cz
Příběh Bludného Holanďana se opakuje?
Tajemných zmizení v tzv. Bermudském trojúhelníku bylo popsáno již mnoho. Některá z nich se už stala téměř legendárními. Je však rovněž znám také i případ potopené lodi, jež ale následně opět vyplula n
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Dotlačila ho manželka k oltáři?
nasehvezdy.cz
Dotlačila ho manželka k oltáři?
Do svatby se herec Filip Blažek (50) z Jedné rodiny moc nehrnul. Trvalo mu dlouhých 18 let, než došel s krásnou partnerkou a matkou svých dvou dcer Jolanou (43) k oltáři. A i když už jsou to tři rok
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Celebrity s nejvyšším IQ: Jak využívají své fenomenální schopnosti v kasinech
epochaplus.cz
Celebrity s nejvyšším IQ: Jak využívají své fenomenální schopnosti v kasinech
Vědomosti a inteligence jsou bezesporu silnými nástroji pro úspěch, ať už v kariéře, v osobním životě nebo třeba při návštěvě kasina. V tomto článku se podíváme na to, jak některé slavné osobnosti využívají své nejvyšší IQ k tomu, aby se stali úspěšnými hráči v kasinech. Zjistíme, jaký vliv má vysoké IQ na jejich schopnost vyhrávat
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Bylo to za všechny peníze
skutecnepribehy.cz
Bylo to za všechny peníze
Já to mám, a vždycky měla, tak trochu zamotané. Nevím proč se to vždycky nějak zašmodrchalo a já pak koukala, co se to děje. A za všechno platila. S Robertem jsme se poznali, když mi bylo třiatřicet. Vlastně byl stejně starý, a to se mojí mámě tenkrát nelíbilo. Prý má být chlap starší, tak jako
Přichází podzimní rovnodennost. Je pravda, že den bude stejně dlouhý jako noc?
21stoleti.cz
Přichází podzimní rovnodennost. Je pravda, že den bude stejně dlouhý jako noc?
V sobotu 23. září 2023 v 8 hodin a 50 minut našeho času nastane podzimní rovnodennost. Z astronomického pohledu jde o okamžik, kdy se střed slunečního kotouče ocitne na světovém rovníku v souhvězdí Pa
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Kde je pravda o indiánech a kovbojích?
epochalnisvet.cz
Kde je pravda o indiánech a kovbojích?
"Kovbojové na koních v záři zapadajícího slunce, drsní muži s vůlí dobývat a přežít. Na druhé straně indiáni, tajemní a zvláštní obyvatelé divočiny s mystickými rituály." To jsou obrazy, které nás fas
Žije jen pro prachy
nasehvezdy.cz
Žije jen pro prachy
Zdá se, že smyslem jejího života je blahobyt a luxus. Ale není to málo?  Interpretka dávného hitu Zvonky štěstí dává v podstatě neustále najevo, že žije jen pro peníze, které ráda rozhazuje a že je