Až hvězdy nás spojily…

Total
0
Shares

Obklopují nás lidé, o kterých nevíme, že jsou to naše spřízněné duše! V dlouholetém důvěrném příteli objevila astroložka mého osudového muže.

Dlouhá léta jsem měla velmi dobrého kamaráda. Takového, kterému jsem vždycky mohla říct všechno. Kterému jsem se svěřovala se vším svým trápením, ale také s radostmi. Kterému jsem věřila a věděla jsem, že cokoli mu povím, tak zůstane jen mezi námi dvěma.

Vzniklo hluboké přátelství

Radka jsem poznala v době středoškolského studia. Chodil tehdy o ročník výš a zamiloval se do mě. Psal mi krásné dopisy, ale já jsem vztah nechtěla. Měla jsem ho ráda, ale nemilovala jsem ho. Smutně to přijal, přesto mezi námi postupně vzniklo hluboké přátelství, které pokračovalo i po maturitě.

Život mě nešetřil

Můj život rozhodně nebyl bezproblémový. Bojovala jsem s nejrůznějšími problémy, trápila jsem se kvůli lásce, musela jsem se vyrovnat s tragickou smrtí bratra a také s tím, že se nikdy nestanu matkou.

Vdala jsem se, když mi bylo dvacet pět let, ale ukázalo se, že děti mít nemůžu. Naše manželství s Karlem, který si děti moc přál a toužil se stát otcem, pak bylo předurčeno k zániku. Nakonec jsme se rozvedli.

Vždy tu pro mě byl

Osud mi zasazoval rány a já často upadala do smutku i do depresí. V takových chvílích jsem vždycky nalézala útěchu u Radka. On byl rovněž zadaný a dalo by se říct, že šťastně ženatý, pro mě si ale dokázal vždycky najít čas, vyslechnout mě a podat mi pomocnou ruku, když jsem se topila v problémech.

Můj nejbližší člověk

Vnímala jsem, že mě má stále rád, a také já jsem si časem vůči Radkovi v sobě vyvinula určitý druh citu. Nikdy jsme nepřekročili hranice nějaké nevěry nebo tajné lásky, ale měli jsme mezi sebou opravdu hodně důvěrný vztah. Těm, kdo nevěří na přátelství mezi mužem a ženou, by to asi znělo divně, ale jeden pro druhého jsme s Radkem byli těmi nejbližšími lidmi na světě.

Byli jsme tu jen pro sebe

Časem se také v Radkově životě objevily mraky a stíny. Rozvedl se, odcizil se s dcerou, řešil špatnou finanční situaci. Nikdy ale nepřenášel své životní komplikace na mě. I v těžkých chvílích to byl vždycky on, kdo mi radil, kdo si na mě udělal vždycky čas.

Občas jsem zpětně litovala, že jsem ho tenkrát na střední škole odmítla. Dál jsem zůstávala po jeho boku jen jako nejlepší kamarádka.

Rozuměli jsme si beze slov

Uplynula nějaká doba a Radek si našel jinou partnerku. Působilo to skoro neuvěřitelně, jak moc si rozumíme a jak jsou naše duše propojeny. Za ty roky už jsme si zvykli číst v tom druhém, vnímat každé gesto, každý pohled a rozumět mu.

Silné pouto

Občas jsme trochu s nadsázkou říkali, že se třeba známe z minulých životů – i když takovým věcem ani jeden z nás nevěřil. Takhle jsme se scházeli v různých etapách víc než třicet let. O tom, jaké pouto mezi námi skutečně existuje, jsme se dozvěděli až po dlouhé době a vlastně úplnou náhodou.

Návštěva u astroložky

Moje neteř Karolína měla kamarádku, která se zabývala mimo jiné astrologií a nabídla mi, jestli bych si nechtěla udělat horoskop. Souhlasila jsem spíš ze zvědavosti, než že bych tomu doopravdy věřila.

Čekala jsem nějaký výklad budoucnosti, proto mě překvapilo, že mi ta astroložka vyložila docela odpovídající charakteristiku mojí osoby. Bylo až neskutečné, jak moc se trefila a co o mně věděla, aniž by mě znala.

Zvědavost nakonec zvítězila

Byla jsem toho zážitku tak plná, že jsem se s tím ihned svěřila Radkovi a řekla mu, aby k ní také zašel. Souhlasil. Když ji šel navštívit, doprovodila jsem ho tam. Můj dlouholetý blízký kamarád byl rovněž celkem zaskočen tím, jak odpovídalo skutečnosti to, co se dozvěděl.

Astroložka, když viděla, jak si s Radkem rozumíme, navrhla, jestli si nechceme nechat udělat společný horoskop, aby se odhalilo, jaký mezi sebou máme podle hvězd daný vztah. Pochopitelně nás to zaujalo, a tak jsme souhlasili.

Byl to můj ochránce

Už z prvních reakcí astroložky jsme pak viděli, že našla něco hodně zajímavého. Ptala se nás na náš vztah a na naši minulost a pak nám řekla, že jsme si vlastně určeni a že Radek je díky postavení svých planet vůči těm mým něco jako můj magický ochránce.

Tak, jak všechno uváděla do souvislostí, bylo najednou jasné, co nás k sobě s Radkem celá ta léta přitahuje. A já jsem opět zalitovala, že jsme se tenkrát na střední škole nedali dohromady.

Čekali jsme na sebe dlouho

Astroložka nám potvrdila, že by z nás mohl být skoro dokonalý pár. Na našem vztahu se ani po tomto zjištění nic nezměnilo. Dál jsme si žili svoje životy, i když jsme věděli, že nás doopravdy spojují hvězdy a že si budeme vždycky rozumět. Uplynulo dalších pět let.

Radek byl sám, já byla sama, a tak se nakonec stalo, že jsme to spolu zkusili. Koneckonců jsme neměli co ztratit, pouze jsme mohli získat. A to se také stalo. Jsme spolu už čtyři roky a lepšího partnera bych si po svém boku nemohla přát.

Simona H. (56), Ostrava

Také se vám může líbit