Láska mezi lahvemi vína

Total
6
Shares

Když jsem byla malá, táta mě, mámu a mladšího bratra opustil. Rázem se můj život změnil a já musela vyrůst, stát se zodpovědnou a samostatnou.

Když jsem přesáhla plnoletost, pracovala jsem jako servírka v jedné malé vinárničce kousek od našeho bytu, kde se dalo příjemně posedět. Seznámila jsem se s mnoha lidmi, kteří obohatili můj život a z několika z nich se stali moji dobří přátelé.

Byla jsem nezkušená a naivní

Co se týče mužů, bylo to složitější. Několikrát jsem se nechala navnadit sladkými řečičkami o mých krásných modrých očích, a pak mi dotyčný po společné noci nezvedal telefon a ve vinárně se už ani neukázal. Ovšem nejbizarnější situace se mi stala s krásným, asi třicetiletým mužem, který k nám jednou zavítal oslavit narozeniny s partou kamarádů.

Celý večer mě nutil, abych se šla podívat k jeho autu. Byl velmi neodbytný, a tak poté, co zaplatil účet, jsem svolila a šla mu auto pochválit. Mercedes byl skutečně krásný a naleštěný, a tak jsem ho chvíli obdivovala, abych pošimrala jeho ego.

Vytáhl pugét růží

Krasavec mě však uprostřed věty zarazil a z kufru auta vytáhl pugét rudých růží. Stála jsem jako opařená a zeptala se, proč mi dává ty krásné květiny. „Poslal jsem je koupit kamaráda ve chvíli, kdy jsem vás spatřil. Klidně se ho zeptejte!“ opáčil a nespouštěl ze mě oči. Cítila jsem se trapně a zavázaně, proto, když mě požádal o telefonní číslo, jsem mu ho bez mrknutí oka nadiktovala.

Jedna z milenek

Chvíli jsme se scházeli, ale z mého snu o bohatém partnerovi na bílém koni mě za pár týdnů vytrhl jeden z jeho blízkých kamarádů. Přišel do vinárny na pár skleniček bílého, a když jsme se ocitli sami, svěřil se, že se mám od svého boháče držet dál. Je prý ženatý, a protože jeho manželka jezdí často na dovolené se svými kamarádkami, on se nudí a zpestření hledá jinde.

Když odešel, nalila jsem si skleničku vína a začala jsem přemýšlet o tom, co budu dělat dál. Bylo mi osmnáct a všechny moje vztahy skončily dříve, než začaly. Dala jsem si tehdy předsevzetí, že příště budu rozhodně opatrnější a obezřetnější. Začaly se mi klížit oči a přestože jsem se snažila zůstat vzhůru, zničehonic jsem usnula.

Něžné probuzení

Nevím, jak dlouho jsem spala. Probudila mě ruka, která mě hladila po tváři. S trhnutím jsem otevřela oči a uviděla svého nadřízeného, jak se nade mnou sklání: „Klid, Kláro, nic se neděje. Jsi v pořádku?“ zeptal se něžně a já byla okamžitě vzhůru.

„Moc se omlouvám, Marku, chvíli jsem si tady sedla a nejspíš jsem usnula,“ drmolila jsem. V rychlosti jsem vstala, posbírala si všechny věci a za pár sekund už za mnou bouchly vchodové dveře.

Láska přišla postupně

Druhý den po směně mě Marek poprosil, abych si k němu na chvíli přisedla. Byli jsme pár centimetrů od sebe. Povídali jsme si hodiny a zjistili o sobě mnohé. Od té doby jsme spolu trávili mnohem víc času. Marek mě hned několikrát pozval na večeři, kterou jsme ukončili procházkou ruku v ruce. Vše se vyvíjelo postupně, spontánně a měla jsem z toho krásný pocit.

Prostě patříme k sobě!

Jedno odpoledne, když byl Marek na nákupu, se ve vinárně objevila jeho bývalá přítelkyně Renata. Sháněla se samozřejmě po Markovi, a když jsem řekla, že nevím, kdy se vrátí, sklesle si sedla do křesla a objednala si skleničku vína.

Když Marek vešel do vinárny, šel rozhodným krokem přímo ke mně. Bez váhání mě objal a vášnivě políbil. Renata se s vytřeštěnýma očima zeptala: „Takže vy dva spolu teď chodíte?“ „Ano, Renato, jsme spolu,“ řekl Marek a políbil mě.

Klára R. (43), Liberecko

Také se vám může líbit

Získala jsem si srdce jeho psa

Jsem obyčejná holka z Brna. Když jsem po škole nastoupila na brigádu do jedné firmy, hned mě tam okouzlil jeden z mých kolegů. Pětatřicetiletý Pavel byl ke mně od začátku milý. Ochotně se mě ujal a všechno mi…
Zobrazit

Nepochybovala jsem nikdy!

S Milanem jsem chodila od třinácti let. Zažila jsem s ním všechno. Byli jsme spokojený pár. Nenapadlo mě cokoli měnit. Podle nich jsme byli nudní. I když mě občas kamarádi popichovali, nikdy mě nenapadlo…
Zobrazit

Hudba naplňuje naše srdce

Bylo mi šestadvacet let, žila jsem v poměrně klidném domě, kde jsem si pronajímala docela hezký byt za slušnou cenu. Byl tu klid, neboť moji sousedé byli již v důchodovém věku. Pustili…
Zobrazit