Pro lásku neviděla jeho pravou tvář

Total
4
Shares

Jak snadno přijde člověk o nejlepší dlouholetou kamarádku? Stačí trocha nedůvěry a spousta bezhlavé lásky. To přesně se stalo mně a Hance.

Měly jsme s Hankou pravidelné středeční dýchánky u kávy a zákusku, na které jsem se vždy hrozně těšila. Vzpomínám si na to jako dnes, když mi začala vyprávět o kolegovi Lubošovi. Měla jsem z ní radost. Hanka byla dlouho sama a její vztah nikdy nevydržel déle než tři měsíce.

Já jsem byla dlouhodobě šťastně vdaná. Hanka oproti tomu vždycky natrefila na nějakého troubu, který ji jen využil nebo se ukázalo, že mu šlo jen o to jedno. Takže když mi začala básnit o Lubošovi, byla jsem za ni ráda, ale samozřejmě jsem byla obezřetnější a varovala jsem ji, ať se s ním nejdřív lépe pozná.

Láska ji zaslepila

Hanka byla vždycky nepoučitelná, a tak dovolila Lubošovi, aby se k ní po čtrnácti dnech známosti nastěhoval, protože jí ho bylo líto, jak špatně se má na ubytovně. Vůbec se mi to nelíbilo a varovala jsem ji nesčetněkrát, ale vše bylo marné. Hanka byla tak zamilovaná do Luboše, že neviděla ani neslyšela.

Pomlouval ji za jejími zády

S manželem jsme každoročně pořádali na zahradě čarodějnické grilování. Pozvali jsme pár známých a také Hanku s Lubošem. Nečekala jsem, že se právě na této akci projeví Luboš v pravém světle. Bohužel po několika vypitých pivech a pár panácích se ke mně začal až nepříjemně tisknout a stěžovat si na Hanku.

Že má spoustu kilo navíc, že její názory ho přivádějí k šílenství a jako kuchařka nestojí na nic. Absolutně jsem nechápala, proč mi takové věci vypráví, hlavně když věděl, že si s Hankou říkáme všechno a jsme nejlepší kamarádky.

Vyhodila jsem ho z domu

Koukala jsem na něj jako blázen a zeptala jsem se ho, proč s ní tedy zůstává. Odpověď jsem vlastně čekala, neměl kde bydlet a na ubytovně se mu nelíbilo. K završení večera se na mě ještě vrhl a chtěl mě líbat.

Dostal ode mě facku a vyhodila jsem ho z našeho domu. Další středu na našem dýchánku jsem se rozhodla Hance všechno říct. Vypověděla jsem jí popravdě všechno. Ale po těch letech, co jsme se s Hankou znaly, jsem opravdu nečekala její reakci.

Ukončila naše kamarádství

Hanka na mě začala v kavárně křičet a rozčilovat se, že jí jen závidím, že je konečně šťastná. Počastovala mě několika vybranými výrazy. Koukala jsem na ni vyděšeně a absolutně jsem nevěděla, jak mám reagovat. Snažila jsem se ji utišit a přemlouvat, naléhat, ale nic nebylo platné.

Stále na mě křičela a nadávala mi. Rozhovor ukončila tím, že mě už v životě nechce vidět, a přímo přede mnou si z telefonu vymazala moje číslo. Tím náš pravidelný středeční dýchánek ukončila. Na hodně dlouhou dobu.

Shledání po letech

Asi dva roky jsme se s Hankou vůbec neviděly. Stále jsem jí psala alespoň zprávy – blahopřání k svátku, narozeninám a na Vánoce, ale nikdy mi nepřišla odpověď. Až po třech letech mi zazvonil telefon. Na druhé straně jsem poznala Hanky hlas. Byla jsem strašně ráda, že se konečně ozvala, a souhlasila jsem s pozváním na kafe.

Hanka se mi omluvila, že jsem měla s Lubošem ve všem pravdu, že ji celou dobu podváděl a jen z ní tahal peníze. Že na to přišla asi rok po té události u nás na zahradě, ale tak hrozně se styděla za své chování v kavárně, že neměla sílu se mi dřív ozvat.

Snad najde své štěstí

Od té doby máme zase svoje pravidelné středeční dýchánky a všechno je odpuštěno. Hanka je sice stále sama, ale toho pravého jednoho dne určitě najde. A já jí to přeji z celého svého srdce. Aby měla po svém boku tak skvělého muže, jako mám já.

Marcela D. (46), Nymburk

Také se vám může líbit