Domů     Osud chtěl, abychom se sešli
Osud chtěl, abychom se sešli

Jízda vlakem mi převrátila život vzhůru nohama. Málem jsem svoji první lásku ani nepoznala. Ale stačilo ho uvidět a měla jsem jasno. Nikdy jsem se s ním neměla rozejít!

J ela jsem vlakem za maminkou, protože auto mi manžel schválně nepůjčil. Už jsme se nedokázali na sebe ani podívat, natož nějak rozumně komunikovat! V našem manželství bylo snad všechno špatně.

Svoje četné avantýry se manžel ani nesnažil skrývat, a peníze rozhazoval plnými hrstmi! Prý si musí vynahradit roky dřiny a odříkání.

Zprvu jsem ho nepoznala

Mně ale nic vynahrazovat nechtěl. Nechtěl uznat, že jsem se mu obětovala. Děti nechtěl a já se podřídila. Netroufla jsem si prosadit svoje! Někdy jsem už ani plakat nedokázala… Seděla jsem ve vlaku a pozorovala rychle ubíhající krajinu. Ani jsem si nevšimla, že si o kousek dál přisedl nějaký muž.

Chvilku trvalo, než mi došlo, o koho jde. Byl to Mirek, moje první láska! Už kdysi hodně četl a ani teď tomu nebylo jinak. Na klíně rozevřenou knížku a na očích brýle. Ty tehdy nenosil, a to mě nyní zmátlo. „Mirku, jsi to ty?“ vydechla jsem překvapeně. Vždyť jsem ho neviděla dobrých třicet let!

Pořád spolu

Naše láska se zrodila ve školních lavicích. Navštěvovali jsme stejnou třídu gymnázia a stala se z nás nerozlučná dvojice. Společně jsme maturovali a společně se připravovali na přijímací zkoušky. Vysokou školu jsme volili tak, abychom mohli studovat spolu.

Zbytečná hádka

Potom přišla hádka. Jedna jediná, ale ošklivá. Obvinila jsem tehdy Mirka z nevěry! Urazil se a nepromluvil se mnou už ani slovo. Místo přijímaček si našel zaměstnání a zmizel mi ze života. Moje uražená pýcha mi zabránila ho vyhledat a omluvit se.

Když mě potom na jakémsi večírku oslovil můj současný manžel, z trucu jsem kývla. Na rande a potom i na svatbu. Necelý rok od osudné hádky s Mirkem jsem se vdávala!

Svěřila jsem se

„Helenko, ty ses vůbec nezměnila!“ prohlásil hlasitě a hned se ke mně hrnul. Přisedl si a začal se vyptávat, jak se mám. Chvíli jsem váhala, ale potom jsem se mu se vším, co mě trápilo, svěřila.

Měla jsem pocit, jako bych se setkala s jedinou bytostí na světě, které jsem mohla důvěřovat. Byl to kouzelný okamžik. Jako bych se přenesla do doby mládí.

Jako kdyby ze mě spadla veškerá tíže světa, kterou jsem na svých bedrech nesla a která mě tížila úplně nesnesitelně.

Pohnutý život

V příští stanici jsem měla vystupovat, ale Mirek mě zarazil. „Pojeď se mnou ještě kousek, já tě potom za maminkou odvezu. A klidně i domů, žádný problém,“ přemluvil mě a já kývla. Nechtěla jsem přijít ani o minutu Mirkovy přítomnosti.

Ani on neměl jednoduchý život.

Nikdy se neoženil, ale staral se o děti svojí o hodně mladší sestry. Tragicky zahynula i s manželem při autonehodě. Mirkovi zůstaly na starost jejich dvě dcery.

Políbil mě

„Víš, jsou to hodné holky, ale občas si s nimi nevím rady,“ pokrčil rameny a smutně se usmál. Úplně mě zabolelo u srdce! Neubránila jsem se a pohladila ho po ruce. Naklonil se ke mně a dal mi na tvář pusu.

„Promiň, ale toužil jsem to udělat od první chvíle, kdy jsem tě uviděl,“ omlouval se.

Tak krásné gesto jsem nezažila už mnoho let! Když jsme o nějakou tu chvíli později seděli společně v kuchyni mojí maminky, měla jsem pocit, jako kdybychom se s Mirkem nikdy nerozešli. Jako bychom k sobě patřili, i s tou mojí mamkou.

Stále blízcí

Ani ona samozřejmě na Mirka nikdy nezapomněla, měla ho vždycky moc ráda. „Neměli bychom už jet?“ zeptala jsem se Mirka a on jen pokrčil rameny. V autě se mě zeptal: „Vážně tam musíme jet?

Vždyť tě doma nic hezkého nečeká.“ Měl pravdu, ale u maminky se mi zůstávat nechtělo.

Měla moc malinký byt a jen jednu postel. Tu svoji. Ani pohovka tam nebyla, jen dvě křesla. „Zůstaň u mě. Třeba jen než si najdeš něco svého. Nevracej se tam, kde jsi tak nešťastná,“ přemlouval mě Mirek a já, ke svému údivu, kývla.

Cítila jsem bezpečí

V jeho přítomnosti jsem se cítila tak bezpečně! A doma mě stejně nikdo nečekal. Manžel bude určitě zase někde pryč! Mirek mi ustlal v malém pokojíku, kde měl pracovnu. Ráno mě čekala snídaně.

Přesně taková, jakou jsme si spolu kdysi připravovali. Chleba ve vajíčku a kakao! „Mirku, ty si pamatuješ…“ zeptala jsem se ho úplně zbytečně a on mlčky přikývl. „Jsi moje první a jediná velká láska!“

Konečně mám milující rodinu

Když se konečně vzbudily jeho dvě neteře, měla jsem už uvařeno i napečeno. Byla to moc šikovná a milá děvčata, rozuměly jsme si od prvního okamžiku. Od Mirka jsem už neodešla. Díky náhodě se mi změnil celý život. Konečně jsem se odhodlala k rozvodu a začala žít s lidmi, které miluji!

Helena K. (57), Most

reklama
Související články
25.5.2024
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská holka, která bez problémů podojila kozu
19.5.2024
Po letech jsem se setkala se svojí studentskou láskou. Z nespokojeného manželství jsem odešla a nelitovala. Dnes jsem opět šťastná. V sedmnácti letech jsem začala chodit s Jindrou, byl to nejhezčí kluk ze školy. Mé kamarádce se samozřejmě líbil taky. Když jsem strávila tři týdny po operaci slepáku v nemocnici, řekla mi Klára, že Jindra balil nějakou holku z prváku, prý je viděla, jak se líbají.
13.5.2024
Z platonické lásky mě rázem vyléčila ta opravdová. A našla jsem ji tam, kde bych ji nikdy předtím nehledala. Byl to takový velikonoční zázrak. Naši rodinu v okolí každý dobře znal. Babička s maminkou pracovaly v samoobsluze a snad žádný jejich zákazník neopomenul o Velikonocích na naše stavení s pomlázkou zazvonit. Stejně to bylo i v případě tatínka, který v nedaleké obci vedl fotbalové mužstvo
7.5.2024
Byla jsem odhodlaná pro lásku udělat cokoliv, ale zjistila jsem, že jenom to zkrátka nestačí. Na tu pravou lásku je třeba dvou. Zamilovaných příběhů jsem za svůj život přečetla mnoho. Nořila jsem se do smyšlených románů a snila o tom, že i já jednou najdu pravou lásku. A udělám pro to všechno na světě. V patnácti letech se to zdálo jako krásná a jednoduchá představa. Postupem let jsem ale zjišť
6.5.2024
Znali jsme se s Mirkem krátce a museli jsme se brát. Ve svatební den bylo ještě ke všemu příšerné počasí. Už jako holka jsem toužila mít letní svatbu. Před spaním jsem si představovala, jak kráčím rozkvetlou loukou v nádherných krajkových šatech ruku v ruce s urostlým ženichem, i když jsem neměla ponětí, kdo to je a kam vlastně jdeme. A mimochodem, kdo to je a kam vlastně jdeme, jsem přesně nev
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vaječné muffiny se sýrem
tisicereceptu.cz
Vaječné muffiny se sýrem
Hledáte inspiraci pro netradiční snídani? Připravte své rodině vejce, samozřejmě s pořádnou dávkou slaniny. Suroviny 10 plátků anglické slaniny 1 červená paprika 2 hrsti jarní cibulky 10 vaje
Rezidence pro jedenáct veteránů
rezidenceonline.cz
Rezidence pro jedenáct veteránů
Dům postavený v šedesátých letech minulého století prošel rozsáhlou rekonstrukcí a dočkal se i velkorysého rozšíření. Nyní tahle moderní a elegantní rezidence, nacházející se v regionu Eastern Townships v kanadském Quebecu, nabízí komfort svým obyvatelům i reprezentativní prostor unikátní sbírce. Prvním záměrem majitelů, vášnivých sběratelů, bylo upravit stárnoucí nemovitost tak, aby v ní mohli parkovat
Povaha člověka podle barvy aury
nejsemsama.cz
Povaha člověka podle barvy aury
Podle aury jednoduše poznáte, zda je člověk uvnitř dobrý, nebo skrývá lži a tajemství! Stačí, když se zaměříte na to, co kolem dotyčného, kterého se snažíte přečíst, vidíte. Zvládne to i úplný laik. Aura se skládá ze sedmi vrstev: éterického těla, emocionálního, mentálního, astrálního, éterického negativního, karmického a andělského. Její barva vám o člověku řekne takřka všechno.
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
iluxus.cz
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
Ve středu 22. května uspořádalo renomované hodinářství Koscom večer věnovaný švýcarské značce Norqain. Ta je úzce spojená s hokejem, a tak měla akce návaznost na aktuálně probíhající Mistrovství světa
Pohřbili kancléře zaživa?
epochalnisvet.cz
Pohřbili kancléře zaživa?
„To ne! Proboha ne!“ vykřikne kancléř a celý vyděšený se posadí na posteli. Ten příšerný sen se mu zdál už potřetí! Je v něm pohřben do rakve, v níž ovšem po pár dnech obživne!   Svého času je prakticky nejmocnějším mužem v zemi. Je mu něco málo přes 40 let, a už má za sebou funkci diplomata, císařského
VIDEO: Natočeno jezerní monstrum?
enigmaplus.cz
VIDEO: Natočeno jezerní monstrum?
Ačkoliv titul nejslavnějšího jezerního monstra si pro sebe zabrala lochneska ze skotského jezera Loch Ness, v Kanadě k tomu rozhodně také mají co říci. V tamní provincii Britská Kolumbie se totiž nach
Míří DiCaprio do chomoutu, nebo „ji zařízne“?
nasehvezdy.cz
Míří DiCaprio do chomoutu, nebo „ji zařízne“?
Má snad Hollywood většího hřebce, než je Leonardo DiCaprio (49)? Ten všechny své partnerky obvykle opouští poté, co krásky dovrší 25 let, protože starší ženu vedle sebe nesnese. Že by to s jeho stáv
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
epochanacestach.cz
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
Karlovarský kraj, to nejsou jen světoznámé lázně na seznamu UNESCO. Jeho ráz utváří i bujná příroda, tajuplné podzemí a dechberoucí kulturní památky. Vydejte se s námi do historických měst, odkud můžete podnikat výlety za poznáním dalších magických míst. Cheb – po stopách středověkých kupců Ve městě Cheb najdete nevídanou koncentraci památek. Prohlédnete si unikátní komplex hrázděných
3 vrazi mezi umělci: Probodl Caravaggio soka při souboji?
historyplus.cz
3 vrazi mezi umělci: Probodl Caravaggio soka při souboji?
V tratolišti krve leží na „tenisovém dvorci“ v centru Říma 28. května 1606 bezvládné tělo. Patří mladému hejskovi Ranucciu Tomassonimu. O život ho na neobvyklém místě připravil známý malíř. Je pravda, že se umělec pokusil Tomassoniho před smrtí i vykastrovat? Potemnělé vězení v Andělském hradě v srdci Říma má nového „nájemníka“. Je jím Benvenuto Cellini, zřejmě nejzkaženější umělec
Stařenka rozřezala a spálila manžela
epochaplus.cz
Stařenka rozřezala a spálila manžela
Před justiční budovu přiveze taxík jakousi ženu. Když vystoupí, z obličeje jí mnoho vidět není. Na hlavě má šátek a tvář zakrytou rouškou. Co lze ale spatřit dobře, jsou potíže, které jí působí chůze. Z auta se dostane za pomoci příslušníků justiční stráže. To bude jistě oběť! Anebo ne? Na Českolipsku v severních Čechách mají
Muž mého života za mnou připlul na bílé loďce
skutecnepribehy.cz
Muž mého života za mnou připlul na bílé loďce
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská
ChatGPT v byznysu: V něčem pomáhá, v něčem dělá starosti
21stoleti.cz
ChatGPT v byznysu: V něčem pomáhá, v něčem dělá starosti
Podle nové studie nástroj umělé inteligence nejvíce pomohl s kreativními úkoly. Naopak při analytičtější práci zaznamenal spoustu chyb. Když vloni na jaře začal profesor z Harvard Business School Kar