Domů     Chtěla jsem velkou rodinu!
Chtěla jsem velkou rodinu!

Téměř celý život jsem žila jako jedináček. Neměla jsem sourozence a ani moje snaha mít svoji velkou rodinu se nenaplnila. A pak došlo ke zvratu.

Tak takovou veselici naše vesnice už dlouho nezažila. Snad jedině, když měli dobrovolní hasiči sto dvacet let. Jenže teď slaví moje rodina a malá chata i pozemek doslova praská ve švech. A to ještě nepřijeli úplně všichni.

I tak je to úžasné. Nepoznala jsem sice svoje pravé rodiče, ale daleko důležitější pro mě je, že jsem našla všechny tyto lidičky, kteří dělají ve vesnici takový velký rozruch. Jak by také ne.

Milí sousedé

Když mi byl necelý rok, vzali si mě rodiče domů z kojeneckého ústavu. Odložila mě tam moje biologická matka. Že jsem adoptovaná, jsem dlouho vůbec netušila. Moji adoptivní rodiče byli velice hodní, měli jen mě, a tak si mě neuvěřitelně hýčkali.

Bydleli jsme ve městě, ale sem na chalupu jsme jezdili víkend co víkend a maminka tu se mnou bývala i část prázdnin. Milovala jsem to tady. Bylo tu nejen krásně, ale žili tu i přívětiví sousedé. Byl tu vždy klid.

Táta nás zradil

Měla jsem opravdu moc krásné rané dětství. Až do chvíle, kdy se táta rozhodl nás opustit. Bylo to zcela nečekané, a nejen pro mě. Maminka se zhroutila. Bylo mi čtrnáct a tehdy jsem nechápala, že nás otec mohl opustit kvůli mladší ženě, se kterou čekal dítě. Svoje dítě!

Já ale nevěděla, že nejsem jeho a že mě pro svou vlastní krev klidně opustil. Hrozně mi to vadilo. Zlobila jsem se na něj, ale i na mámu. Kdybych měla nějaké sourozence, třeba by nás otec neopustil.

Konečně znám celou pravdu

Žily jsme s maminkou ještě další dva roky samy. Pak přišla další rána. Maminka vážně onemocněla a zhoubná choroba jí velmi rychle ukrajovala život. Tehdy si konečně maminka se mnou otevřeně promluvila a já se dozvěděla, že jsem adoptovaná.

A také, že jsem neměla žádné sourozence, protože moji adoptivní rodiče nemohli mít děti. Tedy maminka. Pěkně se mnou ty informace zamávaly. Ale ještě mnohem horší bylo to, že maminka brzy poté, co mi všechno řekla, umřela. Najednou jsem byla na světě sama a skončila jsem v děcáku.

Krušné dva dlouhé roky

Až do plnoletosti jsem byla v domově, kde jsem velmi trpěla. Stýskalo se mně po mamince i tátovi. Ten si mě nakonec vzal k sobě. Měla jsem malého nevlastního brášku a mohla jsem pokračovat ve studiu na střední škole, dodělat maturitu.

Už tehdy jsem se pokoušela zjistit něco bližšího o mých biologických rodičích, ale moc se mi nedařilo. Otec byl neznámý a matku nešlo dohledat. Potřebovala jsem si sehnat práci, a tak jsem pátrání odložila.

Nepovedený vztah

Nastal mi nový život. Nová práce, noví přátelé, nové bydlení v podnikové garsonce. A tehdy jsem potkala Richarda. Byl vlastně moje první skutečná láska. Byla jsem nezkušená a vrhla se do vztahu po hlavě. Brzy jsem také zjistila, že jsem těhotná. Byla jsem nadšená, ožily moje sny o velké rodině plné krásných dětí.

Richard ale právě nadšený moc nebyl a do svatby se také nehrnul. Než se však o svatbě začalo vůbec mluvit, skončila jsem v nemocnici. Mé těhotenství bylo mimoděložní. A vše se tím rázem vyřešilo. Dítě ani svatba se nekonaly a my s Richardem se rozešli.

Konečně přišel ten pravý

Trvalo mi dalších pár let, než jsem zase začala důvěřovat mužům a především sobě. S diagnózou, že už pravděpodobně nebudu mít děti, jsem si připadala méněcenně, jako mrzák. Naštěstí jsem poznala Ivana.

Byl rozvedený a jeho dva pubertální kluci byli velice milí. Brzy jsme přišli na to, že spolu chceme žít, a tak jsem se konečně dočkala své první svatby.

Jaruška se nám moc líbila

I když Ivan by byl rád měl ještě dítě se mnou, nedařilo se. Došlo na slova lékařů. Opravdu jsem děti mít nemohla. Naštěstí nás to s Ivanem nerozhádalo. Rozhodli jsme se totiž po čase, že si nějaké dítě adoptujeme a poskytneme mu krásný domov.

Po všem zdlouhavém papírování jsme se konečně mohli jít podívat do domova. Jaruška, malá princeznička, nám ihned padla do oka. Dnes je z ní už velká slečna.

A co příbuzní?

Když jsme si domů přivedli Jarušku, uvědomila jsem si, že i já jednou budu muset řešit otázku, jak jí říct, že je adoptovaná, že má rodiče, kteří ji nechtěli. A tehdy jsem znovu pocítila touhu zjistit něco víc o mých pravých příbuzných.

A proto jsem začala intenzivně pátrat. Velice obětavě mi v tom pomáhal můj manžel a brzy se nám podařilo zjistit několik zásadních věcí.

Je jich hodně

Ukázalo se, že moje biologická matka pochází ze sedmi dětí. Ona sama, poté, co mě odložila do kojeňáku, emigrovala do Německa a tam měla ještě další tři děti, moje sourozence. Ti samozřejmě mají děti, mé neteře a synovce a ti už mají zase své potomky.

Matka už nežije, takže se nedozvím, proč zrovna mě odložila a nikdy se o mě nezajímala. Ale pravděpodobně chtěla v Německu začít nový život a za sebou spálit mosty. Ale moji nově nalezení příbuzní měli radost, že jsme se našli, a chtěli se se mnou setkat.

Naše stará dobrá chalupa

Po svých adoptivních rodičích jsem zdědila moji milovanou chalupu z dětství. Tam jsem tedy mé „německé“ příbuzné pozvala. Neodmítli a přijeli všichni! Konečně mám velkou rodinu, jak jsem si vždycky přála.

Ale to ještě zdaleka není vše. Rodiny od mých tet a strýců z máminy strany jsou rozstrkané po světě a některé jsem už kontaktovala. Možná že příští rodinné setkání bude ještě větší.

Helena J. (58), Prachatice

Předchozí článek
Další článek
Související články
26.7.2024
Je těžké zbavit se nenávisti. Zvlášť, když bylo člověku prokazatelně ublíženo. Myslela jsem, že budeme s bývalým mužem kvůli jeho zradě nepřátelé do konce života. Nenáviděla jsem ho. Byla jsem přesvědčena, že s tou nenávistí i umřu, že si ji vezmu s sebou do hrobu, v němž budu tiše a zarputile ležet a nenávidět do skonání světa. Bylo to vysilující, protože nenávist bere energii, optimismus a ra
23.7.2024
Vždy jsem věděla, že hezké ženy to mají snazší. Proto jsem tuto myšlenku chtěla vnuknout i mé dceři. Bohužel. Sama jsem poznala, jak je snazší, když koketujete s muži. Jak je fajn, když se vám dvoří, můžete si pak vybírat vhodného partnera. Měla jsem k tomu však i předpoklady. Hubenost především Lidé z mé strany rodiny byli štíhlí, navíc jsme byli i sportovně založení. Můj muž také rád sp
20.7.2024
Byla jsem vymodleným dítětem. Rodiče se o mě díky tomu přehnaně báli. Museli mít o všem přehled. Dokonce jsem se díky nim málem nevdala! Rodiče měli vždycky až přehnanou potřebu mě chránit. Už ve školce máma vyváděla, když jsem domů přišla s nějakým škrábancem. Řešila s učitelkou, kdo mi to udělal a jaký k tomu měl důvod. Ve škole to bylo ještě horší. Až do sedmé třídy mě vozili do školy a větš
20.7.2024
Netoužila jsem po majetku ani drahých dovolených. Mým snem byla velká a soudržná rodina. Rodina, kde se budou mít všichni rádi a budou držet při sobě. Nakonec se mi sen splnil. Vlastně k tomu cíli byla ale dost klikatá cesta, což jsem ovšem netušila. Vdala jsem se brzy, ještě mi nebylo ani dvacet. Ale v dobách mého mládí to bylo celkem normální. Vždyť při maturitě byla skoro polovina mých spolu
19.7.2024
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou výukou jazyků, takže jsem musela dojíždět přes celé měs
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Na Měsíci bude kroužit vodíkový Lunar Cruiser
21stoleti.cz
Na Měsíci bude kroužit vodíkový Lunar Cruiser
Americká kosmická agentura NASA využije vodíkové vozidlo Toyota Lunar Cruiser pro svou nadcházejí pilotovanou misi na Měsíc. Šestikolové vozítko pro jízdu po povrchu umožní vědcům ještě detailnější pr
Sušená rajčata v oleji
nejsemsama.cz
Sušená rajčata v oleji
Dokonalá surovina, kterou v kuchyni potřebujete. Hodí se do těstovinových jídel, kuskusu, můžete je použít na obložené chleby, do rizota. Rozumí si s bylinkami, sýry i slaninou. Ingredience na 2 sklenice: ● 2 kg oválných zralých rajčat ● 15 stroužků česneku ● 4 lžíce sušené bazalky ● sůl ● olivový olej Postup: Rajčata překrojte a vyskládejte na plech vyložený pečicím papírem. Osolte je
Interiérové stínění z textilních materiálů
rezidenceonline.cz
Interiérové stínění z textilních materiálů
Látky všech typů vnášejí do obytného prostoru příjemný pocit, současně nabízejí širokou škálu možností pro personalizaci a stylizaci interiéru. Ačkoli závěsy jsou často první volbou, existuje mnoho dalších možností, které stojí za zvážení. Jednou z hlavních výhod textilního stínění je jeho flexibilita s ohledem na aktuální zaměření konkrétního obytného prostoru. Materiály, jež jsou k dispozici
Šťavnatá barbeque žebírka
tisicereceptu.cz
Šťavnatá barbeque žebírka
Připravujete občerstvení na oslavu? Nezapomeňte připravit pikantní „barbekjů“ žebírka. Suroviny 2 kg hovězích žeber 1 lžíce uzené papriky 1 lžíce granulované cibule sůl, pepř Na omáčku
Návrat Bernáškové k ex? Společná dovolená!
nasehvezdy.cz
Návrat Bernáškové k ex? Společná dovolená!
Herečka Jana Bernášková (43) ze seriálu ZOO, která si ještě před lety nemohla přijít s otcem své dcery Justýny (17) na jméno, s ním teď vyrazila na společnou dovolenou. S režisérem Davidem Drábkem (54
První známá oběť atentátu? Faraon Teti!
epochalnisvet.cz
První známá oběť atentátu? Faraon Teti!
Titul první známé oběti atentátu v historii získává egyptský faraon Teti (někdy známý také jako Othoés), vládnoucí přibližně v letech 2291 až 2279 př. n. l.   Když faraon Venis zemře, aniž po sobě zanechá mužského potomka, pátá dynastie končí a nastává období nestability. Hledá se nový panovník, který „usmíří obě země“. Nakonec se jím
Záhady hradu Kost: Obývají ho duchové někdejších majitelů?
enigmaplus.cz
Záhady hradu Kost: Obývají ho duchové někdejších majitelů?
Prostřelený obraz neznámé ženy, svědectví o bílém obličeji objevujícím se na snímcích mramorové Madony, odbíjení neexistujících věžních hodin. To je jen několik záhad, které se vážou ke gotickému h
Tábor: Hravé město s hrdou tváří
epochanacestach.cz
Tábor: Hravé město s hrdou tváří
Jan Žižka střeží kamenným pohledem gotickou radnici i kostičky lega a čokolády. Pod pláštěm s kalichem za zvuků hudby a pouličního divadla ožívá genius loci města. Město Tábor, tak úzce spojené s husitským revolučním hnutím, vypíná svou hrdou tvář na jihu Čech. Tam, kde dříve řinčely zbraně, dnes cinkají sklenky místních vináren a kavárniček. Chcete-li také pocítit
Darovaná skleněná kulička mi přinesla veliké štěstí
skutecnepribehy.cz
Darovaná skleněná kulička mi přinesla veliké štěstí
Jednou jsem zasáhla do pranice malých kluků, kteří hráli kuličky. Jeden z nich mi dal svou skleněnku na památku. A štěstí si mě opravdu našlo! Když jsem zůstala sama s dětmi, nebyla to lehká doba. Měla jsem se co ohánět, ale brala jsem si ke své práci různé brigády, aby děti nepocítily chudobu, co se nám přilepila na
Česká republika zná nejlepší domácí vína roku 2024
iluxus.cz
Česká republika zná nejlepší domácí vína roku 2024
Branko Černý, ředitel největšího českého vinařského projektu Král vín, dnes slavnostně vyhlásil výsledky jeho soutěžní části. Do ní 165 českých a moravských vinařů přihlásilo celkem 1370 vín. • Abs
Armand Douglas Hammer: Temné fantazie krásného prince
epochaplus.cz
Armand Douglas Hammer: Temné fantazie krásného prince
Je hezký, urostlý, slavný a velmi bohatý. Dokonale splňuje všechny parametry moderního prince. Ale pozor! Je k mání jen pro opravdu otrlé princezny. Jeho představa kvalitního sexu zahrnuje svazování a kapku násilí. Navíc je možná kanibal. V případě amerického herce Armanda Douglase Hammera (*1986) byla Štěstěna značně rozdavačná. Armie se prostě uměl narodit. Jeho předkové nashromáždili obrovské
Jiří z Poděbrad vládl místo Pohrobka
historyplus.cz
Jiří z Poděbrad vládl místo Pohrobka
„Musíme ho tu zdržet,“ říká Jiří z Poděbrad v kruhu přátel. Ladislav Pohrobek, kterému zjara přísahal věrnost, teď na podzim přijel do Prahy. Plánuje se jeho korunovace, ale jde i o to dostat mladičkého krále pod svůj vliv. Jiří se už postará, aby zůstal déle než rok. Odjede až v listopadu 1454.   Na svět