Domů     Manžela mi přebrala sestra!
Manžela mi přebrala sestra!

Svého muže jsem si brala těhotná. Byla jsem ale tak zamilovaná, že jsem ani nepostřehla, jak podivný má můj nastávající vztah se sestrou.

Můj vlastní životní osud nebyl úplně jednoduchý. Vyrostla jsem jen s maminkou a svého tátu jsem nikdy nepoznala. Bohužel dodnes nevím, kdo to je. „Petruško, to není vůbec důležité. I v mém životě se jen mihnul.

Ale zanechal v mém životě tebe a ty jsi mé velké štěstí,“ smetla vždy ze stolu mé otázky maminka, která se s otcem po měsíční známosti rozešla.

Přemýšlela, zda si mě nechá

Až po rozchodu zjistila, že je těhotná. Přiznala se mi, že chvíli dokonce uvažovala o potratu, ale naštěstí si to včas rozmyslela. Našla pochopení u svých rodičů, i když jí občas vyčetli, že je svobodná matka.

Nikdy se nevdala a až do mých patnácti let jsme byly samy dvě. Máma měla za tu dobu dvě známosti, oba muže mi i představila, ale nikdy s námi ani jeden nebydlel, vlastně jsem je nijak často nevídala.

Pak ale potkala svého současného přítele Petra. S ním je konečně šťastná a spokojená. Když jsem pak ve dvaceti odešla z domu, k mamce se nastěhoval a já ho beru jako svého nevlastního tátu, i k oltáři mě odvedl.

Celý život dřela

Než se mamka s Petrem seznámila a my dvě žily spolu samy, měla se co ohánět, byla typická matka samoživitelka. Ale ustály jsme to, já se hodně osamostatnila, vždy jsem musela pomáhat a o spoustu věcí se postarat. Ale máme se opravdu rády. Ona byla vždycky skvělá máma a je i skvělá babička.

Nejenže pro mě byla vždy tím nejlepším příkladem, jak se umět o sebe postarat, ale byla i mojí nejbližší osobou. Nikdy mi do ničeho nemluvila, poradila, když jsem potřebovala, ale zbytek nechala na mně.

„Víš, Petruško, když se rozhodneš nabít si hubu, uděláš to, i kdybych se tě snažila stokrát chránit… To je zkušenost!“ A měla pravdu.

Nebyla nadšená

V pětadvaceti jsem poznala stejně starého Tomáše. Já se hrozně zamilovala, ale maminka mé nadšení úplně nesdílela. „Co se ti na něm nelíbí?“ ptala jsem se jí pak o samotě. Přiznala, že jí přijde nevyzrálý.

A když jsem pak na ni hodně naléhala, řekla jen: „Je to takový nijaký ňouma!“ To mě ovšem naštvalo. Mně jako ňouma rozhodně nepřipadal. Jenže já byla zamilovaná jako nikdy. Nadšená jsem byla i z jeho maminky a jeho sestry Blanky. Jeho máma mi připomínala tu mou a po sestřičce jsem vždy toužila.

Obě Tomáše moc milovaly a ke mně se chovaly krásně. S Tomášem jsme spolu byli asi půl roku, když jsem přišla do jiného stavu. Tom mě okamžitě požádal o ruku. Byla jsem šťastná, chtěla jsem být šťastná!

Brzy jsem otěhotněla

Když jsem to řekla mámě, její odpověď mě překvapila. Celý život mi totiž kladla na srdce, ať nikdy nedopadnu jako ona, abych zůstala sama s děckem. A teď mi řekla, jestli si nechci svatbou rozmyslet…

„Rádi ti se vším pomůžeme, ale myslím, že svatba není dobrý nápad.“ Tomáš bydlel s mámou a sestrou ve dvougeneračním domě.

V prvním patře si ještě před naším seznámením zrekonstruoval pro sebe byt. Dřív tam bydleli všichni a v přízemí babička. Když ale zemřela, holky se přestěhovaly dolů a jemu přenechaly první patro.

Šla jsem za manželem

Já bydlela několik let s kamarádkou v pronájmu, takže bylo jasné, že s Tomem budeme bydlet u něj. A já se moc těšila, protože mě ani ve snu nenapadlo, že jeho, i život jejich matky, řídí sestra Blanka!

Je fakt, že mi bylo divné, že tak hezká a milá holka ještě ve třiceti nikoho nemá a bydlí s mámou, ale nijak jsem to nerozpitvávala. Tom mi jen řekl, že měla velkou lásku, ale ta skončila. Ani nevěděl přesně proč!

Je fakt, že mi bylo trochu divné, jak se k Tomášovi stále měla a říkala mu „ty můj Tomášínku“! Hrůza! Vždycky, když šla kolem něj, ho pohladila.

Ale mně se zpočátku ještě líbilo, jaký mají láskyplný vztah. Svatbu jsme měli malou, jen pár lidí, rodina a nejbližší kamarádi. K Tomášovi jsem se nastěhovala ještě před ní. A už tehdy mě mělo varovat, jak všechno se sestrou řešil.

Nebrali mě vážně!

Byt měl sice hezky zařízený, ale chtěla jsem si tam pořídit i něco vlastního, abych si připadala skutečně jako doma. Třeba závěsy, povlečení, nádobí, lustr do kuchyně a další věci, které se mi líbily.

On s tím souhlasil, ale obratem se šel zeptat sestry a ta se přihnala nahoru a začala do toho mluvit! Když jsem mu řekla, že to je naše domácnost, odpověděl, že tak to u nich chodí, že rozhodují společně o všem.

Na mé argumenty, že přece teď bude on mít svou vlastní rodinu, jen pokrčil rameny: „Nezlob se, my se máme rádi, no…“. Očividně se sestry ve svém životě nedokázal vzdát. Vydržela jsem to rok. Měli jsme dceru a já byla na pokraji zhroucení, když jsem od něj odešla.

Byl jen s ní

Už jsem to prostě nedávala. Tomáš totiž trávil skoro všechen svůj volný čas s Blankou. Z práce šel rovnou dolů, kde se najedl, kolikrát i podíval na televizi. Víkendy byl i se mnou a naší dcerou, ale to se zase k nám nakvartýrovala ona. Domů se šla jen vyspat! Když vzal malou na procházku, pochopitelně jej doprovázela sestra.

Mně jen řekl: „Jen si doma odpočiň, Petruško!“ Prostě mě s sebou nechtěl. Žil v podstatě se sestrou!

Když jsem se zeptala, co máma, jestli jí to nevadí, že se Blanka stará víc o něj než o ni a ona je tak v podstatě stále v podstatě sama, tak mi Tomáš řekl, že ona je takhle spokojená. Vlastně jsem nejvíc dělala společnost matce mého muže jen já a malá.

Možná i ona tušila

Je fakt, že jsme se měly rády a skvěle jsme spolu vycházely. Ona si nikdy na nic nestěžovala. Když se stočila řeč na Toma a Blanku, jen pokrčila rameny a bylo jasné, že se o tom nechce bavit.

Vlastně mi přišlo, že se své dcery i bojí… Manželovi jsem několikrát řekla, že se mi to takto nelíbí, že mám všeho dost, že chci žít s ním a chci, aby on žil se mnou a naší dcerou. Ale on to pořád nechápal.

Odchod byl řešením

Odešla jsem a dodnes bydlím u mámy, i když už je naše holčička velká a bydlí se svojí kamarádkou na koleji. Je mi takhle dobře a nikdy jsem si už jiného muže nenašla. Ale po Tomášovi se mi dodnes docela stýská.

Dlouho mě i přemlouval, abych se vrátila, ale kdykoliv jsem k nim přišla nebo si přišel on pro malou, nesměla u toho chybět Blanka.

Nechtěla jsem být zlá

Stačilo mi ji jenom spatřit a už se ve mně vařila krev. Držela jsem se, abych jí neřekla něco ošklivého, přemáhala jsem se. Jsem přesvědčená, že svého bratra miluje a je rozhodnutá, že ho žádné nedá. Byl by to obdivuhodný sourozenecký vztah, kdyby ale nekomlikoval můj život.

Navíc od té doby, co se jejímu bratrovi narodila naše malá, je v jejím životě dítě a víc už asi nikdy nechtěla. Tomáš samozřejmě zůstal už také sám… Tedy se sestrou… Třeba je to oboustranná láska, kdo ví? Je to normální? Ne!

Petra D. (61), Znojmo

reklama
Související články
22.5.2024
Když jsem se vdávala, bylo mi dvacet. Sladkých dvacet? Netuším. Jen jsem tehdy spíš tušila, že to není to pravé. Vdávat jsem se musela, jak se říká. Čekala jsem miminko a sousedé by mě lynčovali, kdybych jim do vsi přivedla levobočka. S manželem jsme spolu byli 23 let, ovšem klapat to přestalo už po pěti letech. Začal pít, nesnažil se. Ale rozvést se? To by bylo to samé jako s tím levobočkem. T
20.5.2024
Dnes se se soukromými vysokými školami roztrhl pytel. Získat titul už není tak obtížné jako kdysi, kdy vysokou studovali opravdu jen ti nejnadanější. Když nejmladší kolegyně odcházela na mateřskou, sháněli jsme někoho na zástup. Jednou přišel vedoucí provozu s tím, že sehnal mladou a nadějnou zaměstnankyni. Dost nás to překvapilo, protože do personálních věcí se nikdy nepletl. „Je mladá, ještě
20.5.2024
Důvěřovala jsem mu a o jeho slovech nikdy nepochybovala. Nedůvěra se mě zmocnila až poté, co mi nalila jed do žil moje nejlepší kamarádka. O nějaké nevěře jsem vůbec nikdy nepřemýšlela. Ani o svojí, natož o manželově. Nebyl sebemenší důvod. Byl to takový můj méďa do nepohody. Moc krásy nepobral, ale o to víc jsem ho měla ráda. Byl takový retro Pěkně vypasené bříško, pleš začesaná trochou
19.5.2024
Milovala jsem sport. Nehledě na to, že jsem byla v pokročilém stadiu těhotenství, rozhodla jsem se jít na kolečkové brusle. Otěhotněla jsem ve dvaceti, ale tehdejší přítel mě opustil. Rozhodla jsem se dítě si nechat, i za předpokladu, že s ním zůstanu sama. Měla jsem dost přátel a rodiče. Na miminko se všichni těšili. „Postaráme se o tebe i o malé,“ ubezpečovali mě máma s tátou. „Ale musíš na s
18.5.2024
Mámin nový partner Bohouš mi dohazoval nápadníky a náramně se tím bavil. Bylo to trapné, a tak jsem se mu trošku pomstila. Máma celá zářila, tvrdila, že našla lásku. Upřímně jsem jí to přála. Táta nestál ani za fajfku tabáku a od doby, kdy mu spakovala kufry, nenašla nikoho, kdo by ji zaujal. Až teď, kdy jí bylo necelých sedmdesát. Nicméně po boku toho chlapíka rozkvetla a omládla, vypadala ne
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Magické MSG Sphere: Největší kulovitá stavba světa
epochalnisvet.cz
Magické MSG Sphere: Největší kulovitá stavba světa
Nová lasvegaská dominanta se pyšní hned dvěma světovými rekordy. Předně na světě nenajdete větší kulovitou stavbu a zároveň je fasáda MSG Sphere opatřena největší LED obrazovkou! Displej zabírá úctyhodných 54 000 metrů čtverečních, a tak by do kapsy strčil i pražský Václavák!   K začátkům této unikátní stavby se musíme vrátit do února 2018, kdy
Krémové houbové rizoto
tisicereceptu.cz
Krémové houbové rizoto
Provoňte ho aromatickými bylinkami, jako je rozmarýn nebo tymián. Ingredience 250 g kulatozrnné rýže 200 g hub, nejlépe hříbků 80 ml bílého vína 100 g másla 30 g šalotky 70 g parmazánu 6 l
Holubího reka nechali vycpat
historyplus.cz
Holubího reka nechali vycpat
Obránci francouzské pevnosti Vaux, střežící přístup k Verdunu, se už dlouho neudrží. „Tohle je naše jediná šance,“ říká velitel a vysílá jejich posledního poštovního holuba es žádostí o pomoc… Nezbývá než doufat, že holub Vaillant poselství doručí. Od 2. června 1916 Němci útočí na opevnění Vaux, střežící severovýchodní přístup k městu Verdunu. Major Sylvain Eugène Raynal (1867–1939) tuší,
Janis Joplin: Královna blues, která uhořela na hranici slávy
epochaplus.cz
Janis Joplin: Královna blues, která uhořela na hranici slávy
Drogy, sex a rock’n’roll. Život Janis Joplin, legendární zpěvačky s nakřáplým hlasem, která se stala ikonou hippies a symbolem ženské svobody, byl plný vášně, excesů a tragického konce v pouhých 27 letech.   Hudební svět ještě nestihl smířit se ztrátou Jimiho Hendrixe, a už 4. října 1970 truchlí znovu. Na předávkování drogami umírá v prokletém věku
Cyklická pentózofosfátová dráha chrání hostitele zároveň před patogenem i před vlastní imunitní reakcí
21stoleti.cz
Cyklická pentózofosfátová dráha chrání hostitele zároveň před patogenem i před vlastní imunitní reakcí
Nový článek Michaliny Kazek a Lenky Chodákové z Laboratoře molekulární integrativní fyziologie drozofily, který vyšel v prestižním časopise Plos Biology, ukazuje, jak důležité je pro organismy nastavi
Ničí si Farna zdraví kvůli penězům?
nasehvezdy.cz
Ničí si Farna zdraví kvůli penězům?
Zpěvačka Ewa Farna (30) je na vrcholu kariéry, a tak nechce vynechat ani jedno vystoupení, dokud vyprodává haly. To však znamená, že své tělo rozhodně nešetří. Málo spí a jídlo si koupí tam, kde to z
Sennheiser přináší technologie vlajkových lodí širšímu publiku
iluxus.cz
Sennheiser přináší technologie vlajkových lodí širšímu publiku
Společnost Sennheiser dnes oznámila zahájení prodeje nejnovějších plně bezdrátových sluchátek – Sennheiser Accentum True Wireless. Sluchátka vynikají mimořádnou ergonomií, hybridním aktivním potlačení
Tajemství berlínského podzemí: Je to labyrint plný duchů?
enigmaplus.cz
Tajemství berlínského podzemí: Je to labyrint plný duchů?
Síť podzemních tunelů a bunkrů pod hlavním městem Německa má především souvislost s obdobími druhé světové války a následné studené války, která rozdělila svět i samotný Berlín. Se zdejším podzemím je
Bubínek z Indie v mém obchodě byl kouzelný
nejsemsama.cz
Bubínek z Indie v mém obchodě byl kouzelný
Prodávala jsem různé předměty, většinou suvenýry z našeho města. Měla jsem ale i několik vzácných kousků z daleké ciziny. Ten člověk vstoupil do mého obchodu s orien­tálními předměty krátce po obědě. Nade dveřmi se rozklinkal malý zvonek a já vzhlédla očima od pultu v okamžiku, kdy muž vcházel. V tuto dobu do obchodu mnoho lidí nechodilo a já si toho člověka mohla lépe
Bubínek z Indie v mém obchodě byl kouzelný
skutecnepribehy.cz
Bubínek z Indie v mém obchodě byl kouzelný
Prodávala jsem různé předměty, většinou suvenýry z našeho města. Měla jsem ale i několik vzácných kousků z daleké ciziny. Ten člověk vstoupil do mého obchodu s orien­tálními předměty krátce po obědě. Nade dveřmi se rozklinkal malý zvonek a já vzhlédla očima od pultu v okamžiku, kdy muž vcházel. V tuto dobu do obchodu mnoho lidí nechodilo a já si toho člověka mohla lépe
Zoo Chomutov: Zahrada, ve které můžete i bydlet
epochanacestach.cz
Zoo Chomutov: Zahrada, ve které můžete i bydlet
Zoologická zahrada nebo přesněji Zoopark Chomutov se mezi českými zoo může pochlubit jedním prvenstvím. Je totiž sice jednou z nejmladších, ale současně svou rozlohou 112 hektarů největší českou zoo, téměř dvakrát tak velkou, než je ta pražská. Zakladatel a jeho velký sen Přitom tradice chovu zvířat na stejném místě pochází už z předválečného období. Ve zdejším městském