Domů     Manžela mi přebrala sestra!
Manžela mi přebrala sestra!

Svého muže jsem si brala těhotná. Byla jsem ale tak zamilovaná, že jsem ani nepostřehla, jak podivný má můj nastávající vztah se sestrou.

Můj vlastní životní osud nebyl úplně jednoduchý. Vyrostla jsem jen s maminkou a svého tátu jsem nikdy nepoznala. Bohužel dodnes nevím, kdo to je. „Petruško, to není vůbec důležité. I v mém životě se jen mihnul.

Ale zanechal v mém životě tebe a ty jsi mé velké štěstí,“ smetla vždy ze stolu mé otázky maminka, která se s otcem po měsíční známosti rozešla.

Přemýšlela, zda si mě nechá

Až po rozchodu zjistila, že je těhotná. Přiznala se mi, že chvíli dokonce uvažovala o potratu, ale naštěstí si to včas rozmyslela. Našla pochopení u svých rodičů, i když jí občas vyčetli, že je svobodná matka.

Nikdy se nevdala a až do mých patnácti let jsme byly samy dvě. Máma měla za tu dobu dvě známosti, oba muže mi i představila, ale nikdy s námi ani jeden nebydlel, vlastně jsem je nijak často nevídala.

Pak ale potkala svého současného přítele Petra. S ním je konečně šťastná a spokojená. Když jsem pak ve dvaceti odešla z domu, k mamce se nastěhoval a já ho beru jako svého nevlastního tátu, i k oltáři mě odvedl.

Celý život dřela

Než se mamka s Petrem seznámila a my dvě žily spolu samy, měla se co ohánět, byla typická matka samoživitelka. Ale ustály jsme to, já se hodně osamostatnila, vždy jsem musela pomáhat a o spoustu věcí se postarat. Ale máme se opravdu rády. Ona byla vždycky skvělá máma a je i skvělá babička.

Nejenže pro mě byla vždy tím nejlepším příkladem, jak se umět o sebe postarat, ale byla i mojí nejbližší osobou. Nikdy mi do ničeho nemluvila, poradila, když jsem potřebovala, ale zbytek nechala na mně.

„Víš, Petruško, když se rozhodneš nabít si hubu, uděláš to, i kdybych se tě snažila stokrát chránit… To je zkušenost!“ A měla pravdu.

Nebyla nadšená

V pětadvaceti jsem poznala stejně starého Tomáše. Já se hrozně zamilovala, ale maminka mé nadšení úplně nesdílela. „Co se ti na něm nelíbí?“ ptala jsem se jí pak o samotě. Přiznala, že jí přijde nevyzrálý.

A když jsem pak na ni hodně naléhala, řekla jen: „Je to takový nijaký ňouma!“ To mě ovšem naštvalo. Mně jako ňouma rozhodně nepřipadal. Jenže já byla zamilovaná jako nikdy. Nadšená jsem byla i z jeho maminky a jeho sestry Blanky. Jeho máma mi připomínala tu mou a po sestřičce jsem vždy toužila.

Obě Tomáše moc milovaly a ke mně se chovaly krásně. S Tomášem jsme spolu byli asi půl roku, když jsem přišla do jiného stavu. Tom mě okamžitě požádal o ruku. Byla jsem šťastná, chtěla jsem být šťastná!

Brzy jsem otěhotněla

Když jsem to řekla mámě, její odpověď mě překvapila. Celý život mi totiž kladla na srdce, ať nikdy nedopadnu jako ona, abych zůstala sama s děckem. A teď mi řekla, jestli si nechci svatbou rozmyslet…

„Rádi ti se vším pomůžeme, ale myslím, že svatba není dobrý nápad.“ Tomáš bydlel s mámou a sestrou ve dvougeneračním domě.

V prvním patře si ještě před naším seznámením zrekonstruoval pro sebe byt. Dřív tam bydleli všichni a v přízemí babička. Když ale zemřela, holky se přestěhovaly dolů a jemu přenechaly první patro.

Šla jsem za manželem

Já bydlela několik let s kamarádkou v pronájmu, takže bylo jasné, že s Tomem budeme bydlet u něj. A já se moc těšila, protože mě ani ve snu nenapadlo, že jeho, i život jejich matky, řídí sestra Blanka!

Je fakt, že mi bylo divné, že tak hezká a milá holka ještě ve třiceti nikoho nemá a bydlí s mámou, ale nijak jsem to nerozpitvávala. Tom mi jen řekl, že měla velkou lásku, ale ta skončila. Ani nevěděl přesně proč!

Je fakt, že mi bylo trochu divné, jak se k Tomášovi stále měla a říkala mu „ty můj Tomášínku“! Hrůza! Vždycky, když šla kolem něj, ho pohladila.

Ale mně se zpočátku ještě líbilo, jaký mají láskyplný vztah. Svatbu jsme měli malou, jen pár lidí, rodina a nejbližší kamarádi. K Tomášovi jsem se nastěhovala ještě před ní. A už tehdy mě mělo varovat, jak všechno se sestrou řešil.

Nebrali mě vážně!

Byt měl sice hezky zařízený, ale chtěla jsem si tam pořídit i něco vlastního, abych si připadala skutečně jako doma. Třeba závěsy, povlečení, nádobí, lustr do kuchyně a další věci, které se mi líbily.

On s tím souhlasil, ale obratem se šel zeptat sestry a ta se přihnala nahoru a začala do toho mluvit! Když jsem mu řekla, že to je naše domácnost, odpověděl, že tak to u nich chodí, že rozhodují společně o všem.

Na mé argumenty, že přece teď bude on mít svou vlastní rodinu, jen pokrčil rameny: „Nezlob se, my se máme rádi, no…“. Očividně se sestry ve svém životě nedokázal vzdát. Vydržela jsem to rok. Měli jsme dceru a já byla na pokraji zhroucení, když jsem od něj odešla.

Byl jen s ní

Už jsem to prostě nedávala. Tomáš totiž trávil skoro všechen svůj volný čas s Blankou. Z práce šel rovnou dolů, kde se najedl, kolikrát i podíval na televizi. Víkendy byl i se mnou a naší dcerou, ale to se zase k nám nakvartýrovala ona. Domů se šla jen vyspat! Když vzal malou na procházku, pochopitelně jej doprovázela sestra.

Mně jen řekl: „Jen si doma odpočiň, Petruško!“ Prostě mě s sebou nechtěl. Žil v podstatě se sestrou!

Když jsem se zeptala, co máma, jestli jí to nevadí, že se Blanka stará víc o něj než o ni a ona je tak v podstatě stále v podstatě sama, tak mi Tomáš řekl, že ona je takhle spokojená. Vlastně jsem nejvíc dělala společnost matce mého muže jen já a malá.

Možná i ona tušila

Je fakt, že jsme se měly rády a skvěle jsme spolu vycházely. Ona si nikdy na nic nestěžovala. Když se stočila řeč na Toma a Blanku, jen pokrčila rameny a bylo jasné, že se o tom nechce bavit.

Vlastně mi přišlo, že se své dcery i bojí… Manželovi jsem několikrát řekla, že se mi to takto nelíbí, že mám všeho dost, že chci žít s ním a chci, aby on žil se mnou a naší dcerou. Ale on to pořád nechápal.

Odchod byl řešením

Odešla jsem a dodnes bydlím u mámy, i když už je naše holčička velká a bydlí se svojí kamarádkou na koleji. Je mi takhle dobře a nikdy jsem si už jiného muže nenašla. Ale po Tomášovi se mi dodnes docela stýská.

Dlouho mě i přemlouval, abych se vrátila, ale kdykoliv jsem k nim přišla nebo si přišel on pro malou, nesměla u toho chybět Blanka.

Nechtěla jsem být zlá

Stačilo mi ji jenom spatřit a už se ve mně vařila krev. Držela jsem se, abych jí neřekla něco ošklivého, přemáhala jsem se. Jsem přesvědčená, že svého bratra miluje a je rozhodnutá, že ho žádné nedá. Byl by to obdivuhodný sourozenecký vztah, kdyby ale nekomlikoval můj život.

Navíc od té doby, co se jejímu bratrovi narodila naše malá, je v jejím životě dítě a víc už asi nikdy nechtěla. Tomáš samozřejmě zůstal už také sám… Tedy se sestrou… Třeba je to oboustranná láska, kdo ví? Je to normální? Ne!

Petra D. (61), Znojmo

reklama
Související články
23.9.2023
Asi každý z nás někdy ranil někoho svým odmítnutím. Mně se to podařilo na střední škole, a onen spolužák mi nedokázal odpustit dodnes! Popravdě Pepu jsem si v první chvíli nevybavila, ani když se na mě na večírku absolventů vrhl. Hnal se ke mně přes celou místnost, ostatní razantně odstrkával a rovnou se na mě pověsil. Neměla jsem ho ráda Vzápětí dotčeně vyhrkl: „Že ty si mě nepamatuješ?“
22.9.2023
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal. Zprvu jsem po tom toužila, ale potom rezignovala. Zakázal mi děti Říkala jsem si, ž
22.9.2023
Odmala jsem měla krásné, dlouhé rovné vlasy. Nic mě nenutilo to měnit. Pak se stalo něco, co mě donutilo změnit účes. U nás ve městě je dobrých kadeřnic víc. Já ale od puberty chodila jen k jediné, k Janičce. Brala jsem ji už dávno jako svoji kamarádku. Také jsem se vždy těšila, jak jí vše vypovím, co nového je v mém, jinak poměrně běžném životě. Nenapadlo mě, že má důvěrná sdělení vykládá dál.
21.9.2023
Já to mám, a vždycky měla, tak trochu zamotané. Nevím proč se to vždycky nějak zašmodrchalo a já pak koukala, co se to děje. A za všechno platila. S Robertem jsme se poznali, když mi bylo třiatřicet. Vlastně byl stejně starý, a to se mojí mámě tenkrát nelíbilo. Prý má být chlap starší, tak jako to měla ona. Dobrých deset let, to je prý optimální. Sprcha Robert byl zábavný chlap, pořád se
20.9.2023
Moje kamarádka drtí svoji dceru a já myslím, že bych měla něco udělat. Nevím ale, jestli na to mám vůbec právo, a bojím se, že se to obrátí proti mně. Danina Eliška má za dva týdny termín porodu. Ale místo toho, aby se těšila, pláče. Moje kamarádka ji ničí. „Máš malý prsa, pochybuji, že budeš mít vůbec nějaké mléko,“ řekla jí i přede mnou. Úplně jsem se lekla. „To nemůžeš vědět,“ opáčila jsem a
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
epochaplus.cz
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
Boj proti třídnímu nepříteli u nás v 50. letech 20. století vrcholí politickými procesy. „Nejdřív bylo třeba si vyřídit účty s předúnorovými politickými partnery komunistů… Pak přišli na řadu potenciální odpůrci nového režimu,“ píše publicista Pavel Tigrid (1917–2003). V rámci procesu s poslankyní za národně socialistickou stranu Miladou Horákovou (1901–1950) padnou v červnu 1950 čtyři rozsudky smrti. Jenže bezpečnostnímu
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Prokletí zámku Miramare: Jeho vlastníci neumírají doma v posteli!
enigmaplus.cz
Prokletí zámku Miramare: Jeho vlastníci neumírají doma v posteli!
Italský Terst je považován za jedno z hlavních evropských měst okultismu. Vděčí za to dlouhé zednářské tradici i spiritualitě, která je pečlivě ukrytá za fasádou oficiální historie. Řada míst v Terstu
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
21stoleti.cz
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
Sonda OSIRIX-REx se na svou pouť vydala v září 2016. Jejím primárním cílem byla planetka Bennu patřící do Apollonovy skupiny. Zde měla sonda získat vzorky, naložit je do speciální kapsle a tu pak dopr
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Duch psa běhal domem
skutecnepribehy.cz
Duch psa běhal domem
Jela jsem s přítelem na návštěvu k jeho pratetě. Petr mě varoval, že je teta trochu šílená, protože tvrdí, že po nocích v jejím domě běhá černý pes. Před lety jsem zažila něco hodně zvláštního. S přítelem jsme navštívili jeho tetu z pátého kolene. Petr mi dopředu říkal, že je teta trochu vyšinutá, tak ať její slova neberu vážně. Tvrdila
Nečekaný konec v seriálu Ulice?
nasehvezdy.cz
Nečekaný konec v seriálu Ulice?
Splnila si dívčí sen. ANEŽKA RUSEVOVÁ (36) se stala princeznou. Je ovšem otázka, za jakou cenu. Nahlas se hovoří o jejím konci v Ulici, protože dala přednost konkurenci. Většinou hraje zhrzené utrápe
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
nasehvezdy.cz
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
Populární Marek Taclík (50) si snad už oddychne. Pokud soud vydá konečné rozhodnutí, zavře za jeho dluhy dveře. V roce 2018 vyhlásil osobní bankrot poté, co měl nepravidelné příjmy a nebyl schopen
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo