Domů     Švagr mi teď dělá hotové pomyšlení
Švagr mi teď dělá hotové pomyšlení
3 minuty čtení

Sestru mám ráda, ale jejího manžela víc. Už jsem se nemohla dívat, jak s ním zachází. Začala jsem si ho půjčovat a dělala mu pomyšlení.

Zprvu jsem ho považovala za klasického podpantofláka. Sestře dělal, co jí na očích viděl, neodporoval, nehádal se. Každý měsíc odevzdal celou výplatu, do hospody nechodil, a dokonce doma gruntoval a žehlil. Člověk nevěděl, zda ho obdivovat, nebo se smát.

Štěstí jsem neměla

Postupem času jsem zjistila, že můj švagr není pod pantoflem. Je stratég, chytrý a inteligentní. Svoji ženu miloval a opravdu jí dělal pomyšlení. Zároveň si ale žil po svém. Nenápadně a jaksi bez povšimnutí svojí náročné manželky. Mně ho ale bylo stejně líto. A také, proč to nepřiznat, sestře jsem tak trochu záviděla.

Co měla ona a já ne? Jak to, že ona měla takové štěstí na chlapa, a já naopak tak velkou smůlu? Otec mého jediného syna utekl ještě dřív, než se kluk narodil. A manžel, kterého jsem si po pár letech našla, stál úplně za starou bačkoru. Když na mě vztáhl ruku, vyhodila jsem ho z domova!

Budu mlčet

Od té doby jsem zůstala sama se synem. Nebyly to špatné roky, i když mužská ruka nám oběma samozřejmě chyběla. Snažila jsem se nepřítomnost otce Lukášovi nahradit, ale nebylo to ono. Pořád se mě na tátu vyptával a já nevěděla, co mu říct. Že o něho nemá zájem?

Že na něho neplatí? A že má dávno jinou rodinu a na svého syna kašle?

Když se syn osamostatnil, neměla jsem už vůbec nikoho, kdo by vyměnil žárovku nebo spravil kapající kohoutek. Jediným chlapem v naší rodině byl švagr.

„Tomáši, nespravil bys mi, nepomohl bys s tím či oním, nezařídil bys tamto?“ ptala jsem se ho dost často k nelibosti sestry.

On ale byl ochotný mi pomáhat, tak s tím nemohla nic dělat. Časem ale nezůstalo jen u toho. Se svým švagrem jsem se sblížila. Stal se mým tajným milencem!

„Miládko, tvoje sestra se o tomhle nesmí dozvědět, rozumíš?“ kladl mi na srdce vždy, když ode mě odcházel. Já musela slíbit, že budu držet jazyk za zuby.

Podezírala ho

Tak snadné to ale nebylo. „Kdepak jste, přinesla jsem vám něco na zub,“ ozvalo se právě v té nejnevhodnější chvíli. Byli jsme zrovna v ložnici, když jsme k našemu velkému zděšení zaslechli hlas mojí sestry. Ani jsem nevěděla, že má od mého bytu klíče.

Asi jsem jí je kdysi dala a zapomněla na to. Nebyl čas se oblékat.

Svého milence, jejího muže, jsem nacpala do skříně a sama rychle vyběhla z ložnice. Takové klišé! Člověk by ani nevěřil, že je něco tak hloupého možné. „Mám migrénu a spala jsem,“ tvrdila jsem sestře rádoby přesvědčivě.

Ona se ale nedůvěřivě rozhlížela kolem sebe: „A kde je Tomáš? Tvrdil mi, že bude u tebe něco spravovat. Že on má nějakou ženskou?!“

Stále je mým milencem

Měla jsem co dělat, abych se nerozesmála. Tak zrovna já mám sestře vyvracet Tomášovu nevěru! Vyprovodila jsem ji tehdy až domů, jen abych se jí zbavila. Spěchala jsem vysvobodit Tomáše ze skříně.

Zamkla jsme ho v ní, aby se k němu ta jeho žárlivka nedostala. Od té doby jsme opatrnější. Ale náš poměr neskončil. Výčitky si nedělám. Sestra má, co si zaslouží. A my vlastně taky! Dokud se náš vztah neprozradí, budeme všichni spokojení. A tak to má být, ne?

Milada P. (56), Ústí nad Labem

Předchozí článek
Další článek
Související články
4 minuty čtení
Vdávala jsem se v osmnácti. Tak to bylo zvykem. Dívky, které v té době měly více než pětadvacet let, a zůstaly svobodné, byly považovány za staré panny. Tehdy to tak prostě bylo. Můj nastávající byl vysoký, modrooký a světlovlasý muž, který se líbil nejen mně, ale i všem mým kamarádkám. Byla to velká láska, která vyústila do manželského slibu. Jako novomanželé jsme začali bydlet u manželových r
2 minuty čtení
Ženil jsem se z lásky. Po letech se ale z milé a krásné princezny vyklubala hádavá čarodějnice, která se nestydí zatahovat do našich sporů děti. Svou ženu jsem si brát nemusel. Dcera se nám narodila až dva roky po svatbě. Po ní přišel na svět syn. Po dvanácti letech se nám pak narodil ještě syn Tomáš. Mohli bychom tedy být šťastná rodina. Když jsem svou ženu poznal, byla to skromná a milá holka
3 minuty čtení
V šestnácti je člověk zranitelný. Také má mnoho tajemství a lásek. Moje snacha to nechápe. Mám strach, že Karolína v nás ztratí důvěru. Moje snacha Vilma je bezcitná, nemá kousek empatie. Má jediné dítě, Karolínku a odmalička na ni byla přísná, až se jí Karolínka bála. Snažila jsem se v rámci možností zasahovat, a dělat to přitom diplomaticky, abych snachu nedráždila. Jenže přišla puberta a to
5 minut čtení
S dcerou nemáme moc dobré vztahy. Vyčítala jsem jí, že plně nerozvinula svůj potenciál, a ona se mi za to odvděčila tím, že si za mě našla náhradu. Moje Miluška byla už od mala ve všem moc šikovná. Vynikala ve sportu, věnovala se hudbě i kreslení a ve škole jí šly jazyky. Byla ale podle mě tak trochu flink, který si neváží svých talentů. Co by někdo dal třeba jen za jeden z těch, které má ona.
3 minuty čtení
Provdala jsem se za mladíčka, kterého jsem málo znala. Jeho otec pil a záhy jsem pochopila, že se alkoholismus dost často dědí. Vdávala jsem se, protože jsem musela, tehdy, za našich mladých let, to byl bohužel častý jev. Zpravidla se vzali dva mladí, nezralí, nezkušení lidé, kteří by správně měli ještě dlouho manželství raději odkládat. Jenomže děcko bylo na cestě, a tak se letělo na radnici.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Geneviève de Gaulle: Neteř generála přežila koncentrák díky Himmlerovým pletichám
historyplus.cz
Geneviève de Gaulle: Neteř generála přežila koncentrák díky Himmlerovým pletichám
Početná skupina vězeňkyň přijíždí v únoru 1944 do koncentračního tábora Ravensbrück v severním Německu. Čeká je zde nejen tvrdá dřina, ale také příšerné životní podmínky. Mezi nově příchozími vězeňkyněmi je i Geneviève de Gaulle (1920–2002), dcera francouzského generálního konzula v Ženevě Xaviera de Gaulla (1887–1955) a neteř generála Charlese de Gaulla (1890–1970). Tato členka francouzského
Potopa světa: Čeká nás již brzy nová apokalypsa?
enigmaplus.cz
Potopa světa: Čeká nás již brzy nová apokalypsa?
Lidstvo je prý v posledních letech čím dál víc zkaženější a nebesům s námi už údajně dochází trpělivost. Proto možná již brzy znovu dojde k potopě světa. Je nutné začít se připravovat na nejhorší? „K
Připravila Solaříkovou o lásku mladší sokyně?
nasehvezdy.cz
Připravila Solaříkovou o lásku mladší sokyně?
Má smůlu? Nějaký čas to vypadalo, že ambiciózní šéfredaktorka ze seriálu Bratři a sestry Patricie Solaříková (37) si tak trochu myslí na návrat ke svému bývalému manželovi, dramaturgovi Tiboru Pagáčov
Ochrana nové generace Shiseido Expert Sun Protector Sensitive
iluxus.cz
Ochrana nové generace Shiseido Expert Sun Protector Sensitive
Moderní sluneční péče dnes stojí na schopnosti chránit i tu nejcitlivější pokožku. Shiseido Expert Sun Protector Lotion Sensitive SPF50+ vychází z více než století výzkumu a reaguje na fakt, že až 71
Dítě je naším největším darem
skutecnepribehy.cz
Dítě je naším největším darem
Vdávala jsem se v osmnácti. Tak to bylo zvykem. Dívky, které v té době měly více než pětadvacet let, a zůstaly svobodné, byly považovány za staré panny. Tehdy to tak prostě bylo. Můj nastávající byl vysoký, modrooký a světlovlasý muž, který se líbil nejen mně, ale i všem mým kamarádkám. Byla to velká láska, která vyústila do manželského slibu. Jako
Potenciál Saturnova souputníka: Jaká tajemství skrývá ledový měsíc Enceladus?
21stoleti.cz
Potenciál Saturnova souputníka: Jaká tajemství skrývá ledový měsíc Enceladus?
Tohle vesmírné těleso nevypadá jako místo ideální pro život. Pokrývá ho masivní ledová krusta, ovšem pod ní se nachází oceán, kde není nouze o organické sloučeniny. Záhadný ledový měsíc přitom skrývá
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
rezidenceonline.cz
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
Pokud váš trávník po zimě připomíná spíš flekatý koberec než lákavý zelený porost, není to náhoda. Jaro vždy nemilosrdně odhalí místa, kde plevel využil náskok, který získal ještě před začátkem sezóny. Dobrou zprávou je, že právě teď máte šanci změnit pravidla hry. Když půda volá o pomoc Důvod, proč se plevele na jaře chovají životaschopněji
HRNČÍŘSKÉ SLAVNOSTI V NELAHOZEVSI.
epochanacestach.cz
HRNČÍŘSKÉ SLAVNOSTI V NELAHOZEVSI.
Zámek Nelahozeves ožije o víkendu 25. až 26. dubna Hrnčířskými slavnostmi, které každoročně přitahují tisíce návštěvníků a patří mezi největší akce svého druhu ve Středočeském kraji. Areál renesančního zámku se na jeden víkend promění v živou přehlídku tradičních řemesel, kde se propojuje historie, řemeslná zručnost i zábavný program pro celou rodinu. Otevřeno bude také v
Velký požár Londýna zastaví šíření moru
epochaplus.cz
Velký požár Londýna zastaví šíření moru
Je časné ráno 2. září 1666 a Londýn ještě spí. V úzké uličce Pudding Lane ale doutná pec královského pekaře. O pár hodin později už hoří celé město. Oheň, který trvá čtyři dny, od 2. do 5. září 1666, někdy se uvádí ještě o den déle, nejenom zničí tisíce domů, ale možná i zastaví jednu
Pomazánka s nivou a tvarohem
tisicereceptu.cz
Pomazánka s nivou a tvarohem
Skvělá večeře, která výtečně funguje se skleničkou piva. Suroviny na 4 porce 4 dkg másla 15 dkg měkkého tvarohu nebo žervé 75 g nivy nebo jiného sýra s modrou plísní 1 lžíce polotučného mléka
Po pořádné bouři vysvitlo slunce
nejsemsama.cz
Po pořádné bouři vysvitlo slunce
Někdy se členové rodiny na sebe roky usmívají a předstírají, že je všechno v pořádku. Dokud nepřijde večer, kdy všechno praskne. Přesně tak skončila jedna naše oslava. Večírky u nás vždy vypadaly podobně. Hodně jídla, hodně smíchu a také trocha nervozity, která se vznášela ve vzduchu, i když se o ní nemluvilo. Moje dcera Petra slavila čtyřicáté narozeniny a rozhodla se, že
Kámen čarodějnice z anglického Essexu: Chrání obyvatele před černou magií?
epochalnisvet.cz
Kámen čarodějnice z anglického Essexu: Chrání obyvatele před černou magií?
V anglickém Essexu stojí záhadný kámen, který podle místních chrání vesnici před návratem zlého ducha. Legenda praví, že pod ním leží čarodějnice popravená před čtyřmi stoletími. Když Američané za druhé světové války kámen odstranili, místní trvali na tom, aby byl kámen okamžitě vrácen. Šlo o skutečné prokletí?   Na křižovatce u vesnice Great Leighs v