Domů     Nevěra ji stála její život
Nevěra ji stála její život

Na tom, že se člověk zamiluje, není nic špatného ani divného. Když přitom ale vědomě ubližuje druhým, může nakonec dojít k tragédii.

Pavel se těžce zvedá ze sedadla. Jsme v jednací síni vrchního soudu, a právě nás vyzvali, abychom se postavili. Bude vynesen rozsudek. Můj zeť mě přímo hypnotizuje pohledem. Zoufale na mně visí a mám strach, že se zhroutí. Nakonec by vůbec nebylo divu. Po tom všem, co se nám stalo.

Dcera byla vybíravá

Jako malá holčička byla naše Marcelka opravdu úžasné dítě. Alespoň jsme si to tak s manželem namlouvali. Učila se totiž dobře, byla poslušná a hodná. Jen v jedné věci nás dokázala dost zlobit. Byla totiž strašně vybíravá. A to ve všem.

Ať už se jednalo o výběr toho „správného“ penálu do školy, nebo o sandálky na léto. Ovšem stejně tak jí nebyli vhod mnozí kamarádi. Jen tak si ji nikdo nezískal. A to jí vydrželo přes celou pubertu až do dospělosti.

Nápadníci ostrouhali

Marcela vyrostla do krásy. Opravdu to byla moc hezká dívka, kolem které se kluci jen točili a mohli na ní oči nechat. Jí však žádný nebyl vhod. Měla svou jasnou představu o partnerovi a za tou si šla bez ohledu na okolnosti.

Dlouho to vypadalo, že zůstane u těch chvilkových známostí, kterými procházela, už natrvalo. Pak konečně do jejího vzorku jeden chlapík zapadl. Byl to Pavel. Pavel byl o patnáct let starší. Člověk, který měl už své dobré postavení v práci, slušné finanční zázemí.

Ze všeho nejvíc byl ale doopravdy hodný, laskavý a do Marcely se moc zamiloval. I on ji svým charismatem naprosto okouzlil a přestala dál vybírat. Musím říct, že tehdy se nám s manželem doopravdy ulevilo a začali jsme chystat svatbu.

Šťastné manželství

Rok po svatbě se Marcele a Pavlovi narodil syn Mareček. Oba byli šťastní. A Pavel by byl pro svého syna a ženu, udělal cokoli. Často jsme se v té době navštěvovali a užívali si krásných společných chvilek.

Pavel by byl rád ještě jedno dítě, ale nějaký čas se to nedařilo. Pak přece jen moje dcera ve svých jednačtyřiceti otěhotněla a narodila se nám další krásná Marcelka. Pavel z ní byl úplně hotový. Byla to jeho malá princezna. Marečkovi bylo v té době už čtrnáct a svou sestru také zbožňoval.

Nečekané potíže

Pavel Marcele s malou velmi pomáhal, také já a Marek jsme dokázali holčičku pohlídat. Moje dcera tak měla dost času na to, aby se věnovala sama sobě a svým zálibám. Tehdy jsem to schvalovala. Byla přece jen už „starší“ maminka a potřebovala mít občas klid pro sebe.

Dnes si ale hrozně vyčítám, že jsem k tomu neštěstí svým postojem přispěla. Nikoho z nás však nenapadlo vyčítat jí, že chodí odpoledne do fitka a vrací se stále později. Při druhém těhotenství dost nabrala, a chtěla si proto vylepšit postavu. Proti tomu se přece nedalo nic namítat.

Pavel se hrozně trápil

Nedalo se ale přehlédnout, že doma to u mé dcery vůbec neklape, tak jako dřív. Vztahy mezi ní a Pavlem pomalu, ale jistě ochladly. A Pavel to velice těžce nesl. Zpočátku vůbec nechápal, co se děje.

Snažil se Marcelku znovu okouzlit, jako kdysi, ale cítil, že na to nemá, že proti konkurenci, která v tom zřejmě hraje roli, neobstojí.

Konečně se přiznala

Pod tlakem okolností i nás se dcera konečně přiznala. Už dva roky chodí se svým trenérem z fitka. S o dvanáct let mladším svalovcem. Miluje ho a chce žít s ním. Marcelku si prý vezme k sobě a Marek může zůstat s tátou.

Pavel tuhle situaci už neunesl. Dostal infart a skončil na nějaký čas v nemocnici. Všechno mi to připadalo jako ve snu. Zlém snu. Jak nám mohla Marcela něco takového udělat. Myslela jenom na sebe!

Samota a zoufalství

Když můj zeť přišel z nemocnice, našel byt prázdný. Všechny věci jeho manželky a dcery byly pryč a domů se vrátil jen Marek, který mezitím bydlel u mě. Dodatečně jsme společně oslavili jeho osmnáctiny. Bohužel jsme si dostatečně nevšímali toho, že se s ním děje něco nedobrého.

Strašlivý konec

Když moje dcera měla autonehodu, vůbec nás nenapadlo, co vše nás ještě čeká. Tragická událost se odehrála na rovné silnici, kde důvod k havárii žádný nebyl. Autu selhaly brzdy a moje dcera nabourala do stromu.

Ještě ji stačili dovézt do nemocnice, tam zemřela. Ukázalo se, že nešlo o nešťastnou nehodu ani o sebevraždu, ale o úmyslné poškození brzdového systému. Vyšetřování nakonec dovedlo kriminalisty až k mému vnukovi.

Ten se okamžitě přiznal. Nechtěl totiž ublížit své matce, ale jejímu milenci. Tragickou hrou osudu si ale do milencova vozu sedla Marcela. A vnuka teď soudí za pokus o vraždu.

Jak s tím vším budeme žít dál?

Můj vnuk skončil ve vězení. O čtyřletou Marcelku se stará s mou pomocí Pavel. Přišla jsem už o dceru, o vnuka a bojím se i o zetě. Co když se znovu zhroutí? Kdo se pak postará o vnučku, kdo pomůže při návratu na svobodu mému vnukovi? Já už to asi nebudu.

Snažím se ze všech sil svůj boj s rakovinou nevzdávat. Ale vítěz asi nebudu.

Petra H. (71), východní Čechy

reklama
Související články
12.5.2024
Můžete se rozhádat, na řadu let ztratit. Pravé přátelství však vydrží. To naše s Danou však mělo velké šrámy. Bylo to ve školce. Pamatuji, jak jsem měla lakovky a ta copatá blondýnka mi je záviděla. Schválně mi šlapala na nohu zablácenou botou. Tehdy jsme se pohádaly. Ale pak jsme se potkaly i ve škole, a jelikož jsme se znaly, nějak jsme se skamarádily. Nerozlučné kámošky od školy V prvn
12.5.2024
Vdávala jsem se v 25 letech a už tehdy mi říkali, že si to mám rozmyslet. Můj nastávající byl prchlivý a podezíravý. Já si ale myslela, že nám to vydrží navěky. Když dnes vidím u své dcery, kolik mají dnešní holky dostupných informací, trochu závidím. Dnes a denně čtu příběhy o ženách, které trpěly pod drobnohledem žárlivce. Začíná to skoro vždy stejně, tak jako kdysi u mne, jenže já to nemo
4.5.2024
Stejně jako máma jsem byla posedlá vzhledem. U ní jsem to nenáviděla, a přitom jsem dusila svoji dceru. Moje matka měla štěstí, že se vdala za úspěšného muže. Můj otec vydělával dost peněz, takže ona mohla být doma a starat se o sebe. Zastávala názor, že žena musí být prostě krásná. Tento styl výchovy jsem převzala od ní i já, ačkoli jsem to nenáviděla. Jak se to stalo? Snadno. „Nepoveden
3.5.2024
Tereza je naše vymodlené dítě. Dlouho se nám nedařilo počít, ale nakonec se na nás usmálo štěstí. I když pak se od nás zase odvrátilo. S Vláďou jsme se seznámili, když nám bylo už 35 let. Oba jsme toužili po rodině, ale před tím jsme nenašli vhodné partnery. Osudový muž Vláďa Jakmile jsme narazili na sebe, oba jsme věděli, že to je přesně ono. Proto jsme ani neotáleli a dohodli jsme se, ž
2.5.2024
Po smrti nevlastního otce se stalo to nejhorší, co mě mohlo potkat. Dědictví zasáhlo do mého života nelítostně, ten domek jsem musela rychle opustit. Nevlastního otce jsem měla moc ráda. Maminka si ho vzala, když mi bylo pět let. Vycházela jsem s ním dokonce lépe než s mámou. Spolu pak měli syna Vojtu. Máma Vojtu rozmazlovala a stavěla nás proti sobě. Byla jsem ráda, když jsem vypadla po učňáku
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Naberte inspiraci na jižní Moravě
epochanacestach.cz
Naberte inspiraci na jižní Moravě
Kraj, který proslavilo skvělé víno, honosné hrady a romantické zámky. Malebnou krajinou se vine nespočet cyklostezek a turistických cest. Pokud už znáte Pernštejn i Vranov nad Dyjí a zahrady lednického zámku jste prošli křížem krážem, přijeďte letos za novinkami a neobjevenými skvosty. Jižní Morava si jich má nepřeberně, nudu nepoznáte! Že víno ochutnáte jen o
Průlomová studie: Mezi autoimunitními poruchami a defekty zubní skloviny existuje souvislost
21stoleti.cz
Průlomová studie: Mezi autoimunitními poruchami a defekty zubní skloviny existuje souvislost
Mezinárodní výzkumný tým, jehož součástí byli vědci z Českého centra pro fenogenomiku a laboratoře transgenních modelů nemocí Ústavu molekulární genetiky AV ČR v centru BIOCEV, odhalil nové poznatky o
Lovci duchů v ČR: S kým se jim podařilo navázat kontakt?
enigmaplus.cz
Lovci duchů v ČR: S kým se jim podařilo navázat kontakt?
Takzvaní lovci duchů se rozhodně nevyskytují pouze v hororových filmech. Své vyšetřovatele nadpřirozených jevů má i Česká republika a mnoho z nich je na svých lovech pravidelně úspěšných. Co nebo koho
Odstavený vlak lákal ke spánku
skutecnepribehy.cz
Odstavený vlak lákal ke spánku
Vlak měl zpoždění, a tak jsem si zkrátila čekání v odstaveném vagonu. Usnula jsem a probral mě vlak, když se dal do pohybu. Vracela jsem se pozdě večer od kamarádky, čekala mě ještě cesta vlakem. Na setmělém nádraží jsem se dozvěděla, že má nemalé zpoždění. Byla mi zima a únavou jsem pomalu ani neudržela hlavu. Měla jsem náročný den,
Pád Antiochie: Křižáci si město podmanili díky lsti
historyplus.cz
Pád Antiochie: Křižáci si město podmanili díky lsti
Nepřestali doufat, že dokážou Antiochii vyhladovět. Bohemund z Tarentu však s názorem ostatních křižáckých velitelů nesouhlasí. Věří, že mohou město dobýt mnohem dříve a pohodlněji – lstí. Normanský dobrodruh neztrácí čas a mezi obránci získává spojence, který křižákům pomůže dostat se za hradby! Do Byzantské říše vtrhli ve druhé polovině 11. století z východu seldžučtí
Touží Denisa Nesvačilová po miminku?
nasehvezdy.cz
Touží Denisa Nesvačilová po miminku?
Stále nemůže najít toho pravého. Hvězda seriálu ZOO Denisa Nesvačilová (32) byla naposledy vášnivě zamilovaná do scenáristy Petra Kolečka (40), ale ten jí bohužel zlomil srdce. Herečka se však svého s
Bábovka se zakysanou smetanou
tisicereceptu.cz
Bábovka se zakysanou smetanou
Vláčná bábovka se hodí jako zákusek po nedělním obědě nebo jako sváteční snídaně. Potřebujete 4 vejce 1 hrnek cukru krupice 2 hrnky polohrubé mouky 1 prášek do pečiva 1 kelímek (200 g) zakys
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Hostina z lesa
iluxus.cz
Hostina z lesa
Restaurant Deer v Michalské ulici, jen pár kroků od Staroměstského náměstí, se těší velké oblibě. Příjemný interiér, profesionální servis a dechberoucí pokrmy, které připravuje šéfkuchař Lubomír Dolej
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
epochaplus.cz
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
Paul Walker, milovník rychlých aut a hvězda série Rychle a zběsile, tragicky zahynul při autonehodě v roce 2013. Jeho život byl plný adrenalinu, filmových úspěchů i charitativní činnosti.   Hvězda série filmů Rychle a zběsile umírá dne 30. listopadu 2013. Se svým známým, automobilovým závodníkem Rogerem Rodasem, opouští akci pořádanou Walkerovou charitou na pomoc obětem
Evropští šamani současnosti: Kde se s nimi můžete potkat?
epochalnisvet.cz
Evropští šamani současnosti: Kde se s nimi můžete potkat?
Šaman jako prostředník mezi světem nadpřirozena a lidmi nás spojuje s nejstaršími obdobími prehistorie. Z hlediska geografie byl šamanismus původním náboženstvím sibiřských národů. Brzy se však dostává i do našich končin, třeba do Uher, kde se i v pozdním středověku nacházeli šamani-táltosové. Existují a působí na našem kontinentu dodnes? Muž oslovovaný jako táltos právě odložil malý bubínek,
7 tipů, jak probudit metabolimus
nejsemsama.cz
7 tipů, jak probudit metabolimus
Zrychlit metabolismus při hubnutí je snazší, než si myslíte. To je cesta, jak začít hubnout a zhubnout! Jak tedy zrychlit metabolismus, aby více spaloval? Po třicítce u žen klesá rychlost metabolismu o pět procent. To znamená pomalejší spalování a zvyšování váhy. Ale nemusí tomu tak být. Existují způsoby, jak metabolismus nastartovat a znovu dostat do vyšších obrátek. Existuje hned sedm tipů, které