Domů     Mně dítě upřel, ale má ho s jinou!
Mně dítě upřel, ale má ho s jinou!

Manžela jsem si vyvzdorovala proti všem. Moc toho dnes lituji! Kdybych poslechla, nikdy bych si ho nevzala. Jenže já si myslela, že mi ho závidí!

Bohužel, svého manžela miluji i dnes stejně jako na začátku! I když je mnoho lidí přesvědčených, že manželství je zabijákem lásky, kterou nahradí jen stereotyp a šeď všedních dní, já věřila v opak. Možná i proto se můj manžel právě teď stěhuje k milence.

Brečím a brečím

Věděla jsem dopředu, kdy si přijde pro věci, přesto jsem zůstala doma, ale zamkla jsem se v dětském pokoji, který nikdy funkci dětského pokoje neplnil.

Sedím, brečím ani nedýchám, poslouchám výmluvné zvuky otevírání a zavírání skříní a lituji, že jsem raději nešla někam ven, třeba do baru nebo kamkoli jinam, do hospody na pivo, nebo proč jsem neodjela na chatu.

Byla to už dětská láska

Vyrůstali jsme spolu v téže vesnici, nebo spíš na takové polosamotě, kde bylo jen pár baráčků a odjakživa bylo jasné, že se vezmeme. Už v devíti letech jsem věděla, že zbytek života strávíme spolu. Taková to byla láska.

Jen kvůli Tondovi jsem si vplétala květiny do vlasů. Cokoli nám na zahrádce vykvetlo, ihned jsem to měla na hlavě, jen aby si mě všiml.

Potřeboval pomoc

Vyrůstal jen s otcem, matka od nich odešla k jinému muži a své jediné dítě nechala bývalému manželovi. Doma mívali strašný nepořádek. Tondův tatínek byl sice moc hodný chlap, ale ženské práce nezvládal a k tomu se občas rád napil.

Už na základce jsem jim tam chodila pomáhat někdy trochu poklidit. Vždy jsem jim umyla nádobí, zametla, vyplela zahrádku. Když maminka doma pekla, nosila jsem jim koláče. Všechno to bylo kvůli němu. Tak ráda jsem ho měla už od nejútlejšího dětství.

Nikdo mu nevěřil!

Chodit jsme spolu začali ale až v tanečních. Bylo s podivem, že do nich Tonda vůbec zavítal. Jakou jsem měla radost, když jsem ho zahlédla stát v řadě chlapců proti nám! Tehdy nám bylo šestnáct.

V tanečních ho asi prvně napadlo, že bychom nemuseli být jen kamarádi, a já byla na vrcholu blaha, když se dotkl mojí ruky, předtím mi leda tak uštědřil kamarádskou herdu do zad.

Já v té době dojížděla do města na ekonomickou školu a má láska studovala průmyslovku. V jeho třídě byli samí kluci, jak jsem zjistila záhy, ke své nemalé radosti. Člověk přece jen nikdy neví! A tak naší lásce skoro nic nebránilo, tedy krom rodičů.

Co ti ale nadělají! Jak by chtěli uhlídat zamilovanou šestnáctiletou puberťačku.

Byla jsem hluchá a slepá

Byl můj první i poslední kluk, a jsem si jistá, že v životě už nikdy jiného nechci. Je to tak, jsem opravdu ze staré školy. Napadají mě teď ty nejhorší myšlenky. Zároveň si v hlavě stále dokola přehrávám vzpomínky na ty nejhezčí časy. Moji rodiče byli proti naší svatbě a argumentovali Tondovým rodinným zázemím.

Otec se nakonec upil, matka odešla neznámo kam! „Opravdu si myslíš, že bude mít syn takových rodičů vůbec smysl pro rodinný život?“ předhazovali mi stále dokola oba dva. Neměl. Ale já byla zamilovaná a škarohlídským řečem jsem nevěřila

Nechtěl mít děti

Brali jsme se po vysoké, když nám bylo oběma pětadvacet. Já samozřejmě okouzlena tím, že kluk z tak těžkých poměrů dokázal vystudovat vysokou školu, a brala jsem to jako potvrzení toho, že toto jablko padlo hodně daleko od stromu.

Zatímco já jsem měla velice vyvinutý smysl pro rodinný život, což se ukázalo, už když jsem byla malá holčička a chodila uklízet do domácnosti Tondova tatínka, můj manžel byl zcela jiný. Najednou nedokázal ocenit, když bylo naklizeno, navařeno, napečeno.

Ale co mě děsilo nejvíc, nechtěl dítě, aspoň ne v dohledné době. Tím mě uklidňoval, ale s léty jsem se začínala bát, že ho nechce vůbec.

Neměla jsem být tak slušná

Dokonce jsem postupem času chtěla začít „kout pikle“ a za antikoncepci vydávat nějaké ty vitaminy, ale na druhou stranu: neumím lhát. Připadalo mi to jako příliš velká rána pod pás. Dnes vím, že jsem to udělat měla. Byla bych dopadla určitě líp. Jenže to je teď pozdní lítost, nic mi to nepomůže.

Nežili jsme si špatně a občas jsem si připadala jako v ráji. Oba jsme inženýři a pracujeme v prosperujících firmách, mohli jsme si dovolit létat na dovolené do dalekých destinací, kde oči přecházely.

Dnes mám ale pocit, že by mě mnohem více zajímal dětský pokojíček, který by nebyl studený a prázdný, ve kterém by spalo miminko.

Nicméně byla jsem hloupá. Dětský pokojíček tomu studenému pokoji říkáme dodnes, i když je už dávno jasné, že na dítě je už pár let pozdě! Vlastně jej ani nevyužíváme. Je tu jen postel pro hosty a knihovna a pár krámů.

Snad ho jednou předělám na pokoj pro hosty, kteří ale možná nikdy nepřijedou, kdo by se chtěl také bavit s ženskou v depresi, která se živí uklidňujícími léky…

Anonym mi zlomil srdce

O milence mě informoval anonymní dopis. Dnes jsem přesvědčena, že ho psala ona, aby krach mého manželství uspíšila, na sto procent to ale říct nemůžu.

Sice bych mouše neublížila, ale i tak se vždy najde nějaký ten „přítelíček“, který vám s radostí bodne nůž do zad. Mohl to napsat i někdo jiný z našeho okolí.

Ale jak říkám, vsadím sto ku jedné, že to byla ta „tenisová“ slečna. Neměla jsem o její existenci donedávna ani tušení. Podle všeho se seznámili právě při sportování. A u toho to neskončilo. Slečinka je o dobrých pětadvacet let mladší.

Je to spíš ještě dítě, prý studentka. Proboha, kam dal oči, kam dal rozum?

Ani se nesnažil zapírat

Když jsem před Tondu hodila ten nešťastný anonym, trochu zbledl a přiznal se. „Víš, Markéto, nic to není, jen takové chvilkové poblouznění. Seznámili jsme se při tenise, fakt to nic není!“ tvrdil a přísahal, že s ní končí. Bylo mi hrozně.

Nechápala jsem, jak se mohl tak snadno přiznat, zapírání by mi připadalo statečnější, brala bych ho jako důkaz, že mu na mně záleží.

Prožívala jsem svízelné období a se svým mužem jsem nedokázala ani promluvit. Poprvé za tu neobyčejně dlouhou dobu, po kterou se známe, jsem se na něj nedokázala ani podívat. Vždycky, když se naše oči měly potkat, jsem uhnula. Ale ta skutečná rána přišla o něco později.

Tohle byla podpásovka!

Zní to neuvěřitelně, ale v práci mě navštívila matka té tenisové slečny. „Má dcera je těhotná s vaším mužem. Předpokládám, že vzhledem k tomu, že vaše manželství je bezdětné, nebudete stát ve štěstí novému životu,“ vyjela na mě bez přípravy.

V podstatě mě požádala, abych vyklidila pole tenisové slečně se vzdouvajícím se břichem.

Ale vlastně ani nepožádala, ona mi to rovnou nařídila. Doma jsem udělala největší scénu svého života. „Tak se mnou jsi dítě nechtěl, a s ní ho čekáš?“ ječela jsem a byla k nezastavení. Můj muž, který scény nenávidí jen špitl:

„Stěhuji se k ní!“ A skutečně si odstěhoval všechny své věci. Já zůstávám. Sama, plačící a zamčená v prázdném dětském pokoji.

Markéta S. (53), Karviná

reklama
Související články
12.5.2024
Můžete se rozhádat, na řadu let ztratit. Pravé přátelství však vydrží. To naše s Danou však mělo velké šrámy. Bylo to ve školce. Pamatuji, jak jsem měla lakovky a ta copatá blondýnka mi je záviděla. Schválně mi šlapala na nohu zablácenou botou. Tehdy jsme se pohádaly. Ale pak jsme se potkaly i ve škole, a jelikož jsme se znaly, nějak jsme se skamarádily. Nerozlučné kámošky od školy V prvn
12.5.2024
Vdávala jsem se v 25 letech a už tehdy mi říkali, že si to mám rozmyslet. Můj nastávající byl prchlivý a podezíravý. Já si ale myslela, že nám to vydrží navěky. Když dnes vidím u své dcery, kolik mají dnešní holky dostupných informací, trochu závidím. Dnes a denně čtu příběhy o ženách, které trpěly pod drobnohledem žárlivce. Začíná to skoro vždy stejně, tak jako kdysi u mne, jenže já to nemo
4.5.2024
Stejně jako máma jsem byla posedlá vzhledem. U ní jsem to nenáviděla, a přitom jsem dusila svoji dceru. Moje matka měla štěstí, že se vdala za úspěšného muže. Můj otec vydělával dost peněz, takže ona mohla být doma a starat se o sebe. Zastávala názor, že žena musí být prostě krásná. Tento styl výchovy jsem převzala od ní i já, ačkoli jsem to nenáviděla. Jak se to stalo? Snadno. „Nepoveden
3.5.2024
Tereza je naše vymodlené dítě. Dlouho se nám nedařilo počít, ale nakonec se na nás usmálo štěstí. I když pak se od nás zase odvrátilo. S Vláďou jsme se seznámili, když nám bylo už 35 let. Oba jsme toužili po rodině, ale před tím jsme nenašli vhodné partnery. Osudový muž Vláďa Jakmile jsme narazili na sebe, oba jsme věděli, že to je přesně ono. Proto jsme ani neotáleli a dohodli jsme se, ž
2.5.2024
Po smrti nevlastního otce se stalo to nejhorší, co mě mohlo potkat. Dědictví zasáhlo do mého života nelítostně, ten domek jsem musela rychle opustit. Nevlastního otce jsem měla moc ráda. Maminka si ho vzala, když mi bylo pět let. Vycházela jsem s ním dokonce lépe než s mámou. Spolu pak měli syna Vojtu. Máma Vojtu rozmazlovala a stavěla nás proti sobě. Byla jsem ráda, když jsem vypadla po učňáku
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pho Bo polévka
tisicereceptu.cz
Pho Bo polévka
Suroviny 2 l vody 200 g šalotky 80 ml sójové omáčky 60 ml rýžového octa 4 vaničky hovězího bujónu 30 g sušených hub shiitake 5 stroužků česneku 3 cm čerstvého zázvoru 4 hvězdičky anýzu 5 g
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Vyhladil první ministr rod královy milenky?
historyplus.cz
Vyhladil první ministr rod královy milenky?
Třeskne několik výstřelů a Josef I. ucítí ostrou bolest v paži. Instinktivně se v kočáru přikrčí a křikne na kočího. I on je zraněný, a to vážněji než portugalský král. Přesto v sobě najde poslední zbytky sil a atentátníkům ujede.   Portugalský Lisabon zasáhlo 1. listopadu 1755 zemětřesení, při němž zemřelo přes 100 000 lidí. U krále Josefa
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Manžel Švandovou rozmazluje
nasehvezdy.cz
Manžel Švandovou rozmazluje
Nestárnoucí herečka ze seriálu ZOO Jana Švandová (76) má v manželovi, jímž je podnikatel Pavel Satorie (74), hotový poklad. Nejenže je do ní stále vášnivě zamilovaný, ale navíc ji rád rozmazluje. He
Obyvatele Papuy-Nové Guineje chrání geny zděděné po denisovanech
21stoleti.cz
Obyvatele Papuy-Nové Guineje chrání geny zděděné po denisovanech
Geny zděděné od denisovanů, vyhynulých příslušníků rodu Homo, pomáhají obyvatelům Papuy-Nové Guineje bojovat s infekcemi v nížinách i žít ve vysokých nadmořských výškách. První kosterní pozůstatky
Leží na dně Bermudského trojúhelníku teleport do cizích realit?
enigmaplus.cz
Leží na dně Bermudského trojúhelníku teleport do cizích realit?
Známý Bermudský trojúhelník, též řečený ďáblův. To je oblast, rozprostírající se mezi jižním cípem americké Floridy, Portorikem a Bermudskými ostrovy na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku.
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Bála jsem se, že zůstane starým mládencem
skutecnepribehy.cz
Bála jsem se, že zůstane starým mládencem
Můj syn byl vždycky samotář, seznamování s lidmi nebylo nic pro něj. Už jsem se bála, že si žádnou nevěstu nenajde. Tu pravou potkal až ve čtyřiceti. Náš syn Fanoušek byl vymodlené dítě. Dlouho jsem nemohla přijít do jiného stavu a už jsme se s manželem báli, že se potomka snad nikdy nedočkáme. Když se František narodil, byli
Jak si zlepšit rovnováhu
nejsemsama.cz
Jak si zlepšit rovnováhu
Pamatujete, jak jste jako malá skákala po jedné noze nebo panáka? Šlo to snadno. Dnes možná máte problém se udržet na obou a nespadnout. Co s tím? Rovnováha je v životě velmi důležitá. Pomáhá nám pohybovat se bezpečně, chrání nás před pády. Někdy se ale naruší, například nízkým tlakem, své udělá i zablokovaná krční páteř. Jak navrátit stabilitu Nejčastěji
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
epochaplus.cz
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
Otec Elona Muska se jmenuje Errol Graham Musk (*1946). Errolův otec Walter Musk (1917–1986) je Jihoafričan, matka Cora Amelia za svobodna Robinsonová (1923–2011) pro změnu Britka.   Zůstanou v africké Pretorii. Errol je inteligentní student s nevídaným talentem na fyziku a matematiku. Na střední škole pomrkává po krásné spolužačce Maye. Stane se vyhledávaným inženýrem elektromechaniky
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř