Domů     Krutý otec škodil i po své smrti
Krutý otec škodil i po své smrti

Když jsme přišly se sestrou o otce, oběma se nám ulevilo. Nebyl to hodný člověk. Sestra mu chtěla po smrti vyčinit, a tak se rozhodla vyvolat jeho ducha.

S mladší sestrou Petrou nemáme na našeho otce příliš hezké vzpomínky. Byl na nás celý život přísný a někdy i zlý. Stejně jako na naši maminku. Když zemřel, oběma se nám ulevilo.

Po pěti letech Petru napadlo, že bychom mohly v den výročí jeho smrti vyvolat jeho ducha a říci mu, jak moc nám blížil.

Celé se nám to ale vymklo z rukou. Maminka nám zemřela, když mi bylo dvanáct let. Pro mě i moji sestru to byla obrovská rána. Jsem o tři roky starší než Petra, takže jsem se snažila být mladší sestře oporou a zastat také trochu roli maminky.

Nepěkné vzpomínky

Náš otec nebyl dobrý člověk. Mluvím o něm v minulém čase, protože několik let po mamince zemřel také. Nejhorší na tom bylo, že se nám s Petrou vlastně ulevilo. Nemáme na něj dobré vzpomínky.

Milovaná maminka

Maminka pro nás byla andělem. Snesla by nám modré z nebe. Měla srdce ze zlata. I když jsme neměli moc peněz, maminka nám to dokázala vynahradit. Hrála si s námi, pomáhala nám s úkoly, učila nás vařit, zkrátka nám věnovala každý kousek svého času i srdce.

Velmi nás milovala. Nikdy jednu z nás neupřednostňovala před tou druhou. A platilo to i obráceně.

Na všechny křičel

Bohužel ale byla na všechno sama. Otec byl typický hospodský typ, z práce rovnou na pivo s kamarády. Vždy si jich tam dal několik do obou nohou, takže když se vrátil okolo půlnoci domů, uměl jen řvát a nadávat. Nic, co mamka udělala, pro něj nebylo dost dobré.

Dokázal ji seřvat na dvě doby i za to, že mu málo osladila kávu nebo nandala na talíř málo knedlíků.

Na nás se sestrou křičel hlavně kvůli škole. Jakmile jsme nenosily domů jedničky, mohl se zbláznit. Nikdy nás za nic nepochválil. Obě si myslíme, že naši mamku tak trochu uštval. Nikdy jí s ničím nepomohl a psychicky ji deptal.

Chtěl po ní stále víc

Když maminka onemocněla rakovinou, vyžadoval po ní snad ještě více, než když byla zdravá. Ona tím pádem neměla sílu, aby se s nemocí vypořádala. Klidně jí nadával do simulantů a nešetřil ani jinými nadávkami. Maminka nám chřadla před očima.

Kolikrát jsme se s Petrou otci postavily, ale stálo nás to akorát pár facek a spoustu křiku. Nic jsme pro něj neznamenaly.

Měly jsme jen jedna druhou

Když maminka zemřela, otec neuronil ani slzu. Poslední dny, které strávila na smrtelné posteli, byly nejsmutnější v našem životě. Otec po nás začal vyžadovat nemožné. Byly jsme jako jeho služky. Dával nám najíst, dopřál střechu nad hlavou, ale tím to končilo. S Petrou jsme se nemohly dočkat, až se jednoho dne odstěhujeme.

Jeho smrt byla vysvobozením

Otcovo nenávistné chování jsme s Petrou snášely ještě dalších pět let. Pak jednoho dne náhle zemřel. Našly jsme ho doma. Podle pitvy se udusil vlastními zvratky. I když to bude znít hrozně, oběma se nám ulevilo.

Sestřin nápad

Braly jsme ho jako otce jenom proto, že byl napsaný v našich rodných listech. Na jeho pohřeb nikdo nepřišel, jako by všichni věděli, co byl zač. Čas plynul. Jeho ztráta nás nijak nezasáhla.

Až pak, po pěti letech najednou přišla Petra s nápadem, že bychom mohly vyvolat jeho ducha.

„Mám sto chutí mu říct, jak moc nám ublížil. Souhlasíš?“ zeptala se mě. A já souhlasila. Nikdy jsem duchy nevyvolávala, takže jsem byla zvědavá. Petra připravila vše potřebné. Použily jsme k tomu jeho prstýnek.

Udělalo se mi špatně

Přeříkaly jsme větu pro vyvolávání duchů a zdařilo se. Nejprve jsme pokládaly otázky, na které stačilo odpovídat ano, nebo ne. Podle toho se prstýnek otáčel. Mně se během té seance udělalo zle.

Byla mi zima, klepaly se mi nohy a koktala jsem. Pak sestra zničehonic začala otci nadávat. Vyčítala mu, že nám nedal lásku, že na nás jen křičel a bil nás. Byla do toho tak zabraná, že si ani nevšimla, že je mi blbě.

Celá jsem se klepala

Najednou jsem ucítila tlak na ramenou, jako by mi na ně někdo stoupal. Dala se do mě zimnice, měla jsem úplně husí kůži. Nakonec jsem propukla v zoufalý pláč a prosila, ať to skončí. V tu chvíli si sestra uvědomila, že je něco špatně.

Zachovala se k mému štěstí pohotově a rychle otcova ducha odvolala. Dala mi napít a snažila se mě uklidnit.

Pomohl až očistný rituál

Jenže od toho dne jsem začala vídat doma postavu. Byla průsvitná a šel z ní opravdu strach. Velmi často se mi vracela zimnice společně s husí kůží, zvlášť v noci. Pověděla jsem to sestře.

Ta tvrdila, že otce odvolala, ale nedokázala mi říct, co se to se mnou děje. Pátrala jsem po internetu a hledala jsem někoho, kdo by mi mohl pomoci.

Po několika týdnech se mi konečně poštěstilo. V jedné diskusi se mi ozvala paní, která se zabývala vyháněním přízraků z domů. Přišla ke mně domů a provedla jakýsi očistný rituál.

Poté jsem už doma žádnou postavu neviděla a zmizely i ty nepříjemné pocity mrazení.

Karla M. (53), Olomouc

Předchozí článek
reklama
Související články
2.10.2023
Našla jsem ji zraněnou v parku a vzala domů. Kavka se rychle uzdravila, přivolala ale celou svou rodinu. Věděla, jak moc mě trápí, že jsem osamělá. Od chvíle, kdy jsem nastoupila do důchodu, jsem začala žít samotářský život. Plánovala jsem si toho hodně, co budu dělat a na co budu mít čas, najednou bylo ale toho času až příliš. Hlavně jsem se cítila opuštěně, protože syn s rodinou bydlel daleko
2.10.2023
Nikdy jsem náměsíčností netrpěla, tu noc se to ale změnilo. Vyšla jsem oknem ven z domu a pak došla až do kostela. Tam jsem se modlila. To mě asi zachránilo. Pohybovala jsem se ve snových mlhách. Vznášela se a měla pocit, že to tak zůstane do konce věků. Sen trval téměř celou noc. V její polovině jsem se probudila a těžkopádně se posadila. Hleděla jsem otevřeným oknem ven. Do mého pokoje proudi
2.10.2023
Byla to hezká chatička na kraji lesa. V noci jsme nejdříve slyšeli na půdě kroky a pak se ozvala i tichá hudba. Celý život jsem prožívala racionálně. Nikde žádná paranormální aktivita, jak se odborně říká. Až před několika lety jsme si s manželem vyhlídli chatku uprostřed lesa. Přes den ji zdobily stíny stromů, které propouštěly paprsky světla. Naprosto jsem se do toho místa zamilovala. Nočn
30.9.2023
Ocitla jsem se v situaci, kdy jsem se skutečně bála o život. Před nebezpečím mě zachránilo tajemné modré světlo! Věřím tomu, že ve chvílích ohrožení našeho života se o nás postarají nějaké nadpřirozené bytosti nebo naši andělé strážní. Sama jsem to před několika lety zažila. Poslední autobus mi ujel Tato událost se mi přihodila před časem jedné říjnové noci. Byla jsem tehdy na návštěvě u 
29.9.2023
Ocitla jsem se v situaci, kdy jsem se skutečně bála o život. Před nebezpečím mě zachránilo tajemné modré světlo! Věřím tomu, že ve chvílích ohrožení našeho života se o nás postarají nějaké nadpřirozené bytosti nebo naši andělé strážní. Sama jsem to před několika lety zažila. Poslední autobus mi ujel Tato událost se mi přihodila před časem jedné říjnové noci. Byla jsem tehdy na návštěvě u 
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
epochanacestach.cz
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
Pinkasova synagoga je druhá nejstarší dochovaná synagoga v Praze a svým významem i architektonickou hodnotou představovala na dlouhou dobu hlavní stavbu pražského ghetta. Jako vzácná relikvie byl v Pinkasově synagoze po staletí chován praporec a roucho mesianistického mučedníka Šeloma Molcha, upáleného v Mantově roku 1532. Do své původní podoby byla synagoga obnovena v letech 1950–54. Památník obětí šoa
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
skutecnepribehy.cz
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
Můj manžel nepatřil nikdy mezi věrné muže. Dlouho jsem se tím trápila, až jsem mu začala nevěru oplácet. Sice o tom stále neví, ale já se od té doby cítím mnohem lépe. Po šestnácti letech manželství jsem zjistila, že mi je manžel nevěrný. Zahýbal mi od samého začátku, věděli to všichni, jen já asi měla na
Našla si v Ulici milence?
nasehvezdy.cz
Našla si v Ulici milence?
Herečka ze seriálu Ulice Eliška Hanušová (28) se už před třemi lety provdala za herce Kryštofa Bašuse. V poslední dobou se ale povídá, že s ním není úplně šťastná a postupně si začíná více rozumět s
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
epochaplus.cz
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
Původ lidské řeči je stále ještě záhadou. Záchytné body hledají vědci v komunikaci zvířat, zvláště u pěvců. Ale zdá se, že mnohem blíže k nám budou mít delfíni.   Každé novorozeně se musí co nejrychleji nadechnout, jak lidské, tak zvířecí. Malí delfíni, kteří přicházejí na svět pod vodou, to ale mají složitější. I když vynořit
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
epochalnisvet.cz
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
Již tento týden uvidí diváci vysoce ceněný seriál Had, který poprvé v češtině uvede Epic Drama.  Napínavé osmidílné kriminální drama bude na kanálu vysíláno od 6. ledna, vždy v pátek ve 21:00.
Role náhradní mámy už má po krk?
nasehvezdy.cz
Role náhradní mámy už má po krk?
Když si herečka Agáta Kryštůfková (30) ze seriálu Táta v nesnázích našla partnera Tomáše Havlínka (31), měl už dceru Juditu (4) ve střídavé péči s herečkou Beátou Kaňokovou (34). A tak se musela ry
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
enigmaplus.cz
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
Na planetě je mnoho míst, která fascinují zároveň vědce i záhadology, a ENIGMA vám představuje ty nejzajímavější z nich. V tomto článku se vydáme do nitra tajemné jeskyně Lovelock v americkém státě Ne
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
iluxus.cz
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
Sedmý ročník mezinárodního festivalu sklářského umění Venice Glass Week patřil i českým sklářům. Svá umělecká díla zde v rámci výstavy CZECH GLASS | FRAGILE představili Dana Zámečníková, Alena Matějka
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
21stoleti.cz
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
Nový Zéland tvoří nejvyšší místo ponořené Zélandie, která formální status kontinentu získala v roce 2017. V letošním roce se vědcům podařilo dokončit její podrobné mapování i objasnit, jak vznikla a k