Domů     Zamilovala jsem se do učitele
Zamilovala jsem se do učitele

Byl idolem naší školy. Holky ze všech ročníků si na něj myslely. Byl pohledný, chytrý, skoro dokonalý. Jednu chybu ale měl. Byl to náš učitel.

Byla jsem právě v prvním ročníku na gymnáziu, když k nám nově nastoupil profesor se specializací na biologii a zeměpis. Všechny holky jsme na něm mohly oči nechat.

Byl vysoký, tmavší typ a často jsme s holkami diskutovaly, proč za pár peněz pracuje ve školství, když by mohl být třeba herec nebo model.

Oblíbený profesor

Karel, jak se onen učitel jmenoval, k nám přišel hned po škole. Bylo to jeho první zaměstnání po získání magisterského titulu. Byl nám věkově blízko a ke všem se choval přátelsky. Nejen holky, ale i kluci ho měli rádi. Na nic si nehrál, nezkoušel se na nás povyšovat jako jeho jiní starší kolegové.

Nepotřeboval si na nás něco dokazovat. Ovšem díky svému vzhledu a trochu přátelštějšímu přístupu byl často vystaven nenápadnému flirtování studentek od prváku do čtvrťáku. Já jsem mezi ně nepatřila.

Holky ho obletovaly

Samozřejmě jsem také viděla, že je více než atraktivní, ale nikdy jsem nebyla tou, která začne šílet po nejhezčím klukovi z okolí. Těžko říct, jestli to bylo nízkým sebevědomím, nebo tím, že jsem prostě nechtěla soupeřit s dalšími padesáti holkami.

Karel každý pokus o flirt spíš obrátil v žert. Ta hra se mu určitě líbila, ale víc nedovolil. Navíc o něm bylo známo, že má přítelkyni.

Nabídl mi pomoc

Když jsem byla ve třeťáku, chodila jsem na odpolední vyučování právě na biologii. Vědu o přírodě jsem si zamilovala natolik, že jsem se Karlovi svěřila, že bych ji chtěla studovat i na vysoké.

Souhlasil, dokonce bych řekla, že i s nadšením, protože jsem byla jednou z nejlepších ve třídě. Nabídl mi i doučování, pokud mi nebude něco jasné, protože sám věděl, co bude škola požadovat. Nebylo těžké dostat se přes přijímačky, ale udržet se tam.

Rozuměli jsme si

Jeho nabídky jsem si vážila a přijala jsem ji. S Karlem jsme tedy čím dál více volného času trávili spolu. Aby to nebylo tak suché, občas jsme si povídali o životě. Bylo mi s ním příjemně. Byla jsem s ním radši než se svými vrstevníky.

Bohužel se našly takové slečny, které nás viděly v nedalekém lese, když jsme podle klíče studovali rostliny. Nic mezi námi neproběhlo, ovšem žárlivé studentky rozehrály pomstychtivou hru.

Vzkazy kolem školy

Na lampách kolem školy se začaly objevovat vzkazy typu: „Miluji tě, Karle!

M.“ nebo „Karel D. je na blondýnky!“ Karel si toho nevšímal – považoval to za nejapné puberťácké vtípky, já jsem ale trochu zpychla, že si ostatní holky všimly, že mi idol naší školy věnuje extra pozornost. Ač jsem s tím ale nepočítala, s Karlem jsme se začali pomalu sbližovat.

Překročili jsme hranice

Když se blížil termín přijímacích zkoušek, byli jsme stále více spolu. Jednoho dne jsem skončila až u něj doma. A tam se to stalo. Nebylo to mé poprvé, na konci prváku jsem přišla o panenství se svým tehdejším klukem, později jsem měla ještě jeden vztah.

I přesto jsem si ale připadala jako nezkušená lolitka, kterou svádí starší, životem omlácený muž.

Dělilo nás sice pár let, byl to ale pan profesor, autorita a modla, která má mít respekt. Neměl se stát mým objektem touhy. Bylo to sice krásné, ale ráno poté jsem si říkala, že jsem v pěkném maléru, do kterého jsem se nikdy dostat neměla.

Jak se k němu mám chovat? Každý to na mně jistě pozná! Co bude dál? A bude náš vztah pokračovat? To všechno se mi honilo hlavou.

Byl „na koberečku“

Těsně před maturitou si ředitel naší školy zavolal Karla k sobě. Prý se k němu doneslo, že má pletky s nějakou slečnou ze čtvrťáku, tedy se mnou. Karel nic nezapřel. Přiznal se řediteli.

Sám mu řekl, že na počátku byla skutečně jen snaha pomoct studentce připravit se na zkoušky na vysokou školu, ovšem vztah přerostl v něco víc.

Dodal, že ví, že něco takového je nepřípustné, ovšem stát se to může, protože jsme jenom lidé. Ředitel byl naštěstí chápavý a byl rád, že k němu byl Karel upřímný a otevřený.

Neodsoudil ho za to, že mi věnoval více času kvůli přípravě, ale že jsme ten čas trávili i mimo školní lavice.

Mám skvělou rodinu

K mojí obrovské úlevě se vše nějak v klidu přešlo, ovšem bez následků se celá situace neobešla. Po skončení našeho ročníku odešel Karel ze školy také. Strávil na gymplu tolik času, co já. Dnes učím taky biologii. Karel mě připravil natolik dobře, že jsem studovala i na vysoké na výbornou.

Přesně ve šlépějích svého učitele ale nejdu. Na škole jsem si se žádným studentem nic nezačala, a to z toho důvodu, že mám doma milujícího manžela. S Karlem jsme se dva roky nato vzali.

Dnes máme už dvě děti, patnáctiletého syna Lubora a dvanáctiletou dceru Alici, a jsme šťastná rodina.

Martina D. (44), Teplice

Předchozí článek
Další článek
Související články
16.6.2024
Po letech jsem zjistila, že jsem kvůli dcerám a vnoučatům odsunula svého manžela na druhou kolej. Je ještě čas všechno napravit? Situace nebyla vůbec radostná. S manželem máme dvě dcery, moje zlatíčka. Bohužel se obě, stejně jako já, rychle vdaly a měly děti. Vždycky jsem pro ně chtěla ten nejlepší život a kariéru. Ale dobře, vybraly si tohle. Tak jsem jim chtěla pomoci, jak jen to půjde. Rozho
11.6.2024
Na muže jsem štěstí neměla, a tak jsem se spíše ze zvědavosti přihlásila na seznamku. Lásku jsem ani nehledala, ale ona si mě stejně našla. Mnoho z nás dá na první dojem a věří v lásku na první pohled. V případě mě a Tondy byl průběh seznámení, vztahu i hledání společné cesty úplně jiný. Dá se říct, že opačný. Od rozčarování a neporozumění jsme se nakonec dostali až k lásce, která stále trvá. U
11.6.2024
Bylo mi devatenáct, pracovala jsem jako sekretářka v podnikovém časopise v našem městě a těšila jsem se z vážné známosti. S Milošem jsme spolu už bydleli. Všechno nasvědčovalo tomu, že mě brzy požádá o ruku. Skutečnost, že koupil zájezd do Jugoslávie, jsem uvítala. Bylo pravděpodobné, že Miloš mě na horké pláži při západu slunce požádá o ruku. Anebo to udělá v romantické hospůdce na břehu moře.
29.5.2024
Byl máj, a tak jsem se k smrti zamilovala. Dokonce tak, že jsme s Martinem plánovali tajnou svatbu v okresním městě. Byl máj. Vidím to jako dnes: blížila jsem se k venkovskému nádraží v letních šatech. K vlaku vedla cesta vroubená rozkvetlými třešněmi. Vlak měl jen patnáct minut zpoždění, to byla taky dobrá zpráva. Když přisupěl, Martin mával z otevřeného okýnka a vesele volal: „Máš občanku?“ V
25.5.2024
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská holka, která bez problémů podojila kozu
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kořeněné trhané maso
tisicereceptu.cz
Kořeněné trhané maso
Kdo má rád pikantní pokrmy, ten si na trhaném vepřovém rozhodně pochutná. Suroviny 300 g vepřové kýty 2 zelené chilli papričky 10 ředkviček 1 lžíce grilovacího koření čerstvě namletý pepř s
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
epochaplus.cz
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
Hodinová sazba za úklid… Je klíčovým faktorem při výběru úklidové služby. Cena může výrazně kolísat v závislosti na regionu, velikosti a povaze úklidového úkolu a specifických požadavcích zákazníka. Tento článek se zaměří na srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech a na to, co je třeba při výběru úklidové společnosti zohlednit. Regionální rozdíly v hodinových
Třená niva
nejsemsama.cz
Třená niva
Můžeme ji dochutit i jemně nasekanou jarní cibulkou nebo česnekem. Ingredience: 150 g sýru niva 1 žervé 1 tavený sýr 100 g majolky 6 lžic zakysané smetany 5 g mletých vlašáků 20 g zeleného pepře 1 pomeranč Postup: Nivu nastrouháme, přidáme ostatní sýry, majolku, zakysanou smetanu a dobře rozmixujeme. Přisypeme ořechy a pepř. Pomeranč nakrájíme na plátky a chlebíčky natřené
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
historyplus.cz
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
Zdi sün-jangského vězení jsou vlhké a olezlé plísní. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí i geniální čínský básník Li Po, který zde čeká na osudný ortel. Dohnaly sem Li Poa hříchy mládí, kdy při soubojích zabil několik lidí, nebo skončil v žaláři z jiného důvodu?   Na promrzlou zem dopadají krvavé krůpěje. Patří lehce raněnému
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
nasehvezdy.cz
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
Stálice seriálu Ulice, herečka Anežka Rusevová (37), zatím v lásce moc štěstí neměla. V případě sympatické a milé Anežky je to poněkud zvláštní, i proto, že ona sama prý po milujícím partnerovi a rodi
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
21stoleti.cz
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
Potvrzeno! Ze studie založené na pozorování dvou sloních stád ve volné přírodě v Keni nedávno vyplynulo, že i sloni se navzájem dokážou „oslovovat“ individuálními jmény. Až dosud přitom byla tato scho
Láska hory někdy nepřenáší
skutecnepribehy.cz
Láska hory někdy nepřenáší
Vdávala jsem se před třiceti lety. Vlado pochází z Bratislavy, po mamince je částečně Maďar, po otci má polskou a rakouskou krev. Já jsem se narodila v Praze ve vinohradské nemocnici, na Vinohradech jsem chodila do jazykové školy i na gympl, jen na vysokou jsem se posunula do jiného pražského obvodu, na lékařskou fakultu blízko Karlova náměstí.
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
iluxus.cz
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
Gin & Tonik, známý jako „G&T“, je globálním fenoménem a stálicí snad v každém baru. Věděli jste ale, že i s jedním prémiovým ginem si můžete připravit hned několik variant osvěžujícího drinku?
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
enigmaplus.cz
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
Záhadami opředený kruh u Chanctonbury se nachází na křídových útesech jižní Anglie. Je to místo, jehož pověst je černější než ta nejtemnější noc. Podle některých názorů zde působí démonické síly! S ja
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
epochalnisvet.cz
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
Dům, který si můžete pronajmout na Airbnb, je postaven v roce 1838 v Salemu ve státě Massachusetts ve Spojených státech amerických. Mnoho hostů, kteří v domě zůstali, tvrdí, že v něm straší. Jaká nadpřirozená síla tam přebývá? Původní majitel domu Henry Derby pracoval v malém americkém městečku Salem ve státě Massachusetts jako krejčí až do
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
epochanacestach.cz
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
Šlechtický rod Beaufort-Spontinů po sobě v Bečově zanechal ještě nejednu významnou stopu. Jednou z nich je i unikátní botanická zahrada, jedna z největších na našem území. Na místě zbouraného pivovaru vzniklo v roce 1870 malé zahradnictví, kolem něj se v podhradí rozvíjel park a zahrada rostla i v dalších letech, nejvíce v období po vzniku